Skocz do zawartości
xisio

Xisio P180 Watercooling Project Worklog (56k Warrning)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prace przy obudowie maja sie ku końcowi wiec zamieszczam troche zdjęć.

Wszelkie opinie i komentarze mile widziane.

 

 

Wszytko zaczęło sie od takiego stanu

Dołączona grafika

 

Trochę kabelków...

Dołączona grafika

 

Stanowisko pracy ;)

Dołączona grafika

 

Gotowi... ?

Dołączona grafika

 

No to jedziemy z tym koksem...

Dołączona grafika

 

Pierwsza ofiara...

Dołączona grafika

 

Polerowany metal... mniam...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przybornik blacharza...

Dołączona grafika

 

zobaczymy co z tego bedzie...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

po 30min kamien.... chyba ta gąbka scierna nie da rady... jutro jade na zakupy.

Dołączona grafika

 

Nowy nabytek nie ma tyle subtelności już co ja.

Dołączona grafika

 

Druga warstwa...

Dołączona grafika

 

Pupcia niemowlaka...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wymiana wiatraka w zasilaczu... byla sobie gwarancja corsaira....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Szalony atak ślusarza...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mocowanie do chłodnicy..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Cos mi tutaj nie pasuje.... hmmm

Dołączona grafika

 

Teraz lepiej...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mam pomysl...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Kolejny pomysł... zasłonimy kabelki...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak to poukładać teraz.... zasilacz, pompka, 2x 2.5 cala....

Dołączona grafika

 

Byle do kupy..

Dołączona grafika

 

I malowanie.. Grunt to zabezpieczyć ściany :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Liczą sie detale :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mocowanie na raid 2x2.5

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Maskowanie do kabelków

Dołączona grafika

 

Wyświetlacze na miejscu.

Dołączona grafika

 

Plyta i dyski na miejscu...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oploty na kabelki wyglądają mniam...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Kto to teraz rozplączę....

Dołączona grafika

 

Deskorolka ???

Dołączona grafika

 

Detale no2.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ciekawe czy kiedys dojdzie do pomarańczowej skali ?...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

PART 2

 

Mordo ty moja...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pasywnie w nocy...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i aktywnie w dzien :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Jest tam jedna katoda UV i jedna biala (dziala w rytm dyskow ssd) wszytko regulowane kontrolerem sunbeam (srebny przemalowany na czarny)

 

Konfiguracja komputera:

 

MAINBOARD - DFI LanParty LT X38-T2R

CPU - Intel Core 2 Quad Q6700 @4000MHz

RAM - 2Gb - DDR2 Titanium Alpha VX2 (OCZ2TA1000VX21G)

HDD - 2x SSD Samsung 64Gb, 2x Samsung 250Gb 2.5 cala, 2x Samsung F1 750 Gb RAID0 + Hitachi DeskStar 7K500 500 GB + Freecom 400GB USB

VIDEO - BFG Geforce 8800GTX

 

W planach szlifowanie procka, wycinanie okna w budzie i walka z opcjami w biosie bo na razie glowa mnie boli od ich ilosci, zaczynam tęsknic za p5k-e

za to 8 portów sata pozwala rozwinąć skrzydła dyskom :)

 

Dołączona grafika

 

 

UPDATE

 

okno i okiełznany gąbczak ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że będzie do d.... ale z każdym kolejnym zdjęciem przekonywałem się że to jest cudo ale mam kilka pytań obudowa dysków SSD jest kupiona czy robiona a jeśli robiona to jak. Co jest za gąbczakiem

na tym forum nie było za dużo takich modów dobrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że będzie do d.... ale z każdym kolejnym zdjęciem przekonywałem się że to jest cudo ale mam kilka pytań obudowa dysków SSD jest kupiona czy robiona a jeśli robiona to jak. Co jest za gąbczakiem

na tym forum nie było za dużo takich modów dobrych

Obudowa homemade, w gąbce jest pompka, o ile dobrze pamiętam Laing DDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gabce jest liang ddc 18W w obudowie silentstar pro, niestety uzylem gabki hama z bituglutem by ja wyciszysc, nastepna faza to bedzie zmiana topu na poziomy (alphacool sie nie sprawdzil) i ladna obudowa do gabczaka, mysle tez nad zamiana wentyli na wyciagajace i skroceniu mocowania to pa120.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie to wyszlo, widze ze całkiem sporo pracy cie to kosztowalo, podoba mi sie ten porzadek w budzie no i "szczegóły". co do chlodnicy to mozna by dac troche krotsze te katowniki. jedna rzecz szczególnie przykuła moja uwage i zainteresowała: siatka maskujaca wyjscia na pci, skad ja dorwales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAJEBISTE - juz dawno nie widziałem tak dobrego/drogiego projektu w na pure :D

 

Jak dla mnie, to mogłeś zrobić mniejszy dystans miedzy chłodnicą a budą :)

Też mi się to nie podoba. Mam nadzieję, że w następnej rewizji ulegnie to zmianie :-P Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniążkach :wink:

 

Wszystko cacuś, tylko czy przypadkiem Twój układ nie mógłby działać w pasywie? A ilość dysków/GB jest porażająca B-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ilosc dyskow, wentylatorow oraz wspomniany gabczak + mocowanie chlodnicy byloby idealnie. Mnie najbardziej urzekly SDD oraz wykresik z HDTach'a - Random Acces 0.2ms, CPU ulitization 2% - az strach pomyslec, co pokazalby 4 takie dyski w raid 0.

 

Dziwi mnie natomiast fakt, iz masz ponad 3TB miejsca na dyskach a tylko 2GB pamieci operacyjnej..

 

btw. ostatecznie przekonal mnie Twoj modzik do do malowania wnetrza mojej obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacuś, tylko czy przypadkiem Twój układ nie mógłby działać w pasywie?

 

Dziala w nocy, ale zmiejszam procka na 6x200 i napiecia na min, nie mam serca gotowac wody w ukladzie na kreconym qudzie i 8800GTX, pasywna chlodnica wg testow ma wydajnosc 1x BIX z 12cm wentylem.

 

wyswietlacze kupilem na 2951243[/snapback]

Gdyby nie ilosc dyskow, wentylatorow

 

z dzialajacych dyskow ssd i raid 2.5 cala, reszta wlaczana przyciskami z przodu, co do wentyli no coz by chlodzic trzeba dmuchac nic na to sie nie poradzi, kupilem niby najlepsze jakie sa by bylo najciszej (nie jestem zadowolony swoja droga bo bucza jak malo napiecia z kontrolera takie infradzwieki wydaja dziwne, nie wiem jeszcze czy to wina kontrolera czy wentyli mialem wczesniej kontroler akasa i z fanderami byla super.)

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi się podoba:

  • ogrom włożonej pracy własnej - duży szacunek za obolałe łapy, resztki lakieru w nosie, smród w pokoju, metalowe wióry na dywanie, itp.;
  • nie wodowanie NB / SB na siłę;
  • SSD jako ciekawostka i zapowiedź, że idzie nowe - jesteś chyba pionierem na forum;
Uwaga, będę marudził:
  • jeżeli używasz pompki w konfiguracji bok - góra, to może warto byłoby zainteresować się D-Tekiem dB-1? Słabszy, ale i cichszy od DDC, tylko mniej możliwości rozbudowy niż z Laingiem (topy...);
  • czarne wnętrze już mi się przejadło (kwestia gustu), a skoro już lakierowałeś to można było załatwić to proszkiem;
  • chłodnica za daleko od obudowy;
  • sprężynki są pfuj...

Dziala w nocy, ale zmiejszam procka na 6x200 i napiecia na min, nie mam serca gotowac wody w ukladzie na kreconym qudzie i 8800GTX, pasywna chlodnica wg testow ma wydajnosc 1x BIX z 12cm wentylem.

  • w takim razie czy był w ogóle sens zakładania tego ustrojstwa? Pytam, bo jestem ciekaw jak PA120.3 spisywałaby się solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko wyglada super ;) Widac duze poczucie estetyki u ciebie, to sie ceni. A jeszcze fajniejsze jest to ze "zasobny portfel" idzie w parze z umiejetnosciami ;) Bardzo ladne. Gratki

 

ps. jedyne co bym zmienil to skrocil dystanse chlodnicy od obudowy ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • jeżeli używasz pompki w konfiguracji bok - góra, to może warto byłoby zainteresować się D-Tekiem dB-1? Słabszy, ale i cichszy od DDC, tylko mniej możliwości rozbudowy niż z Laingiem (topy...);
  • czarne wnętrze już mi się przejadło (kwestia gustu), a skoro już lakierowałeś to można było załatwić to proszkiem;
  • chłodnica za daleko od obudowy;
  • sprężynki są pfuj...
  • w takim razie czy był w ogóle sens zakładania tego ustrojstwa? Pytam, bo jestem ciekaw jak PA120.3 spisywałaby się solo.

mialem nadzieje ze liang w skrzynce bedzie cichy, teraz mam pomysla na wywalenie 2.5 cala i zrobienie pozadnej duzej skrzynki w ktorej wsadze mala z liangiem poziomo by pozbyc sie efektu gąbczaka.

proszkiem nie moglem bo gorny plastyk jest nie do oderwania w tej obudowie (klejony)

chlodnica jest w trakcie poprawiania juz :)

kwestia gustu, cienkie weze stosowalem sprezynki w uv pogrubiaja je.

 

co do zakladania pasywnej nie wiem, pomysl byl na taka na boku i zrealizowalem, pewnie gdybym jej nie kupil w promocji 50% taniej to by jej nie bylo tam.

 

co do wodowania nb/mosfet czuje ze bedzie to w rev2 bo zmusić wodę by przekroczyła 35 stopni jest niemożliwością w tej chwili a mips ma fajny bloczek na mosfety dla mojej plyty

Dołączona grafika

i jeden blok na cala sekcje zasilania jest, martwi mnie jedynie ulozenie wezy ze zrobi sie "ciasno" w budzie i straci efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wodowania nb/mosfet czuje ze bedzie to w rev2 bo zmusić wodę by przekroczyła 35 stopni jest niemożliwością w tej chwili a mips ma fajny bloczek na mosfety dla mojej plyty

[im1g]http://www.aquatuning.de/images/product_images/info_images/3120_0.jpg[/img]

i jeden blok na cala sekcje zasilania jest, martwi mnie jedynie ulozenie wezy ze zrobi sie "ciasno" w budzie i straci efekt.

Ogolnie uklad BARDZO ladny, niemal nie ma sie do czego przyczepic - wszystkie braki juz chyba wymieniono, nie bede wiec powtarzal :)

 

Niedawno wodowalem wlasnie PWMy na tej plycie przy uzyciu wspomnianego bloku - mozesz miec problemy z Quadem, szczegolnie na 4GHz... Blok pokrywa takze cewki, ktore tak drastycznie podgrzewaja blok, ze nieskutecznie staje sie odbieranie ciepla przez przeplywajaca przez niego wode i tym samym uklady PWM nagrzewaja sie - tak przynajmniej bylo u mnie. Po zmianie z Q6700@3,6GHz na E8500@4GHz temp na PWM sa nizsze o jakies niecale 20stC. Zerknij w podpis - moze Ci sie przyda przy wodowaniu SB/NB/PWM :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok pokrywa takze cewki, ktore tak drastycznie podgrzewaja blok, ze nieskutecznie staje sie odbieranie ciepla przez przeplywajaca przez niego wode i tym samym uklady PWM nagrzewaja sie - tak przynajmniej bylo u mnie. Po zmianie z Q6700@3,6GHz na E8500@4GHz temp na PWM sa nizsze o jakies niecale 20stC. Zerknij w podpis - moze Ci sie przyda przy wodowaniu SB/NB/PWM :idea:

no ale to co cewki chlodzone powietrzem dzialaja ok a na wodzie myslisz beda problemy ? moze uciac kawalek tego bloku by odslonic cewki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU lapping by xisio ;)

 

widac ze bylo troszke do zeszlifowania, na koniec poszedl papier 2500 i pasta polerska wiec jest prawie lustro (zapomnialem zrobic zdjecie przed wlozeniem a potem juz nie chcialo mi sie Coollaboratory wycierac....)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=346082

 

 

przed szlifowaniem

http://img142.imageshack.us/img142/1576/stabilitytestgq6.png

 

i po

http://img177.imageshack.us/img177/5299/st...itytest2yu9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...