Skocz do zawartości
Jake79

Garaż - Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Przechodząc do meritum...czy warto inwestować w garaż czy lepiej trzymać samochód pod chmurką? (chodzi o kilkuletnią Toyotę Corollę w przyzwoitym stanie technicznym, dotychczas w zasadzie garażowaną).

 

Pytanie może wydać się banalne, ale niełatwo znaleźć jednoznaczne stanowisko w tym zakresie. Garażujący twierdzą, że garaż jest bardzo przydatny, z kolei niegarażujący - odwrotnie - wskazują, że to strata kasy (są także opinie jakoby garażowanie szkodziło blachom i elementom podwozia :? ).

 

Czy zatem garaż ma duże znaczenie z punktu widzenia długotrwałej eksploatacji samochodu? (uwzględnijmy okres kilku lat).

 

Bardzo proszę o szersze komentarze na ten temat. Zapraszam do dyskusji. Wszelkie informacje dotyczące eksploatacji auta (w tym konserwacji, kosmetyki, obsługi technicznej) pod kątem trzymania/nie trzymania auta w garażu - mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jestem za garazem, tzn nie za blaszakiem tylko murowanym. W zime nie musisz skrobac szyb, nie musisz czekac az sie nagrzeja oleje. Samochod nie jest poddany czynnikow zewnetrznym : deszcze, snieg, grad itp. dzieki czemu sie tak nie brudzi.

 

Jak garaz to tylko murowany. To jest zdanie mlodego kierowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Zdecydowanie jestem za garażem. Oczywiście jak przedmówcy- murowanym. A jeśli jeszcze by był przytulony do domu to można się pokusić o podłączenie do ogrzewania. To daje bardzo dużo.

Bezpieczeństwo, izolacja przed klimatem, itd. Jakaś awaria akumulatora to sobie zostawiasz na noc ładowanie, zamykasz garaż i rano autko jak nowe. Poza tym czy nie przyjemniej wsiadać w zimie rano z ciepłego domu do ciepłego auta, a nie do mrozu? Szyby nie pozamarzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo garaz sama wiata juz duzo daje :) dodatkowo garaz mozna ocieplic itd szczegolnie w zimie super sprawa ;] akumlator i silnik tak nie cierpi nie wspominajac o karoserji i niezbyt przyjaznych czynnikach atmosferycznych jak grad ;) i marznacy snieg ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, garaż, ale..

 

Wjeżdzajac zamarznietym samochodem calym w soli do cieplego garazu narazamy go na jeszcze wieksze ogniska rdzy, niz gdyby w takim stanie zostal na zewnatrz nie rozmarzając do konca, ale..

 

W tym klimacie jaki od kilku lat prezentuje natura pokusilbym sie o stwierdzenie, ze to nie istotne.

 

Do tej pory garazowalem auto, a teraz jezdze firmowka, ktora zostawiam pod blokiem. Fakt, troche bardziej sie cykam, czy nic nie ukradna (glupie kolpaki czy lusterka), nic nie moge przy nim zrobic (jedynie wytrzepac dywaniki, nawet odkurzacza nie podlacze, a lupie jezdzic w czystym wnetrzu)

 

Jest sporo za i nie mniej przeciw. Moje zdanie? Wszystko zalezy od tego ile za ten garaz mialbym placic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, garaż, ale..

 

Wjeżdzajac zamarznietym samochodem calym w soli do cieplego garazu narazamy go na jeszcze wieksze ogniska rdzy, niz gdyby w takim stanie zostal na zewnatrz nie rozmarzając do konca, ale..

Zgadzam sie w 100% co nie zmienia faktu ze i tak jestem za garazem, ale za garazem z kanalem. Bo taki zwykly garaz to tylko wjechac i wyjechac a naprawic cos od dolu to nie bardzo. Nie trzeba patrzec jaka jest pogoda na polku i mozna sobie wyjsc do garazu cieplego i cos porobic, jest gdzie laptopa postawic w razie czego noi tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...