Skocz do zawartości
nuradin

Co Wybrać Corsair Hx520 Czy Chieftec Ctf-750-14c?

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję cichego zasilacza o mocy pow. 500W z modularnym okablowaniem w cenie nieco ponad 300 zł. Z przeglądu ofert i recenzji wyszło, że moje wymagania spełniają dwa modele: Corsair HX520 i Chieftec CFT 750-14C. Za Corsairem świadczy duża liczba pozytywnych recenzji i opinia o jego cichej i stabilnej pracy. Z kolei Chieftec bije Corsaira mocą, a zawsze lepiej mieć więcej mocy na pokładzie, podobno jest też w miarę cichy.

Co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co to jest dla ciebie cichy komputer? podaj ilość, modele dysków i sposób montażu? wielkość i predkości obrotowe wentylatorów, (wszystkich), sposób montażu i charakterystykę grilla/kratki, w którym jest umieszczony wentylator

2. czy chcesz wydać te 300zł+, czy rozważasz tańsze rozwiazania

3. moc którą może dać zasilacz nie jest dobrą (w zasadzie zadną) prognozą tego, że bedzie stabilniejszy (na zasadzie, ze zawsze lepiej więcej)

4. czy do tego co w sigu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co to jest dla ciebie cichy komputer? podaj ilość, modele dysków i sposób montażu? wielkość i predkości obrotowe wentylatorów, (wszystkich), sposób montażu i charakterystykę grilla/kratki, w którym jest umieszczony wentylator

2. czy chcesz wydać te 300zł+, czy rozważasz tańsze rozwiazania

3. moc którą może dać zasilacz nie jest dobrą (w zasadzie zadną) prognozą tego, że bedzie stabilniejszy (na zasadzie, ze zawsze lepiej więcej)

4. czy do tego co w sigu?

1. HDD jak w sygnaturze przykręcony do obudowy bez żadnej podkładki wyciszającej, w obudowie dwa wentyle AC TC Pro 80 mm regulowane QFan'em przez płytę (zwykle ok. 1200 obr/min), grill wycinany w blasze obudowy;

2. jeżeli są tańsze rozwiązania, to oczywiście wziąłbym je pod uwagę - generalnie chcę dobrej jakości;

3. tak, do tego co w sygnaturze

 

Reasumując - nie chcę, by dźwięk z zasilacza wybijał mi się spośród innych dźwięków w obudowie. Najgłośniejszym elementem mojego kompa jest aktualnie grafa, czasami Freezer wchodzi na obroty przy graniu i jest słyszalny. Nie jestem maniakiem ciszy, ale często używam kompa w nocy, a wtedy im ciszej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. grafika na standardowych chłodzeniu (full cover czy jakieś inne?) jak z głośnością?

6. czy rozważasz zrobienie fanswapa (wymiana wentylatora na cichszy), nie jest to trudne, w zasilaczach bez plomby nie pozbawia gwarancji, omgqtf napisał poradnik do tego

ad 2. dobre rozwiązania znajdziesz już w okolicach 150-200zl

ad 3 i 4. celuj w zasilacz 350-400W

ad 1. ten grill to zwykłe dziury w blasze obudowy?

 

PS. Jak odpowiadasz post pod postem i odnosisz sie do całej treści to nie cytujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. grafika na standardowych chłodzeniu (full cover czy jakieś inne?) jak z głośnością?

6. czy rozważasz zrobienie fanswapa (wymiana wentylatora na cichszy), nie jest to trudne, w zasilaczach bez plomby nie pozbawia gwarancji, omgqtf napisał poradnik do tego

ad 2. dobre rozwiązania znajdziesz już w okolicach 150-200zl

ad 3 i 4. celuj w zasilacz 350-400W

ad 1. ten grill to zwykłe dziury w blasze obudowy?

 

PS. Jak odpowiadasz post pod postem i odnosisz sie do całej treści to nie cytujemy :)

5. Grafika to Asus EAX1950Pro czyli Radeon 1950Pro z autorskim chłodzeniem Asusa, niestety słyszalnym, choć mam ustawioną w SmartDoctorze opcję SmartCooling uzależniającą obroty wentyla na karcie od temperatury chipa i pamięci, zwykle w idle jest ok. 2000-2100 obr/min. w stresie ok. 3000.

6. W fanswapa nie zamierzam się bawić, jak już to nie przed upływem gwarancji.

 

Grill z tyłu obudowy to właśnie dziury w blasze, zamierzam je wyciąć i wstawić grill druciany.

Mówisz zasilacz 350-400? Zmiana 400w na 400w lub mniej? Chciałbym kupić coś większego na przyszłość, żeby mieć pewność, że nie zabraknie mi mocy.

 

A co proponujesz za te 150-200 zł z odpinanymi kablami w okolicach 500w mocy? Bo ja nic innego nie znalazłem.

 

Chodzi mi o poradę, co będzie lepszym zakupem za tę kasę, bo w ulubione.pl mam Corsaira za 270 zł, a Chiefteca 750 za 309 zł. Skłaniam się ku Chieftecowi, bo mam sentyment do tej marki, no i na pewno nie zabraknie mi mocy na przyszłość.

Interesuje mnie, czy ten Chieftec jest wyraźnie bardziej słyszalny od Corsaira. Corsair ma ustawione fabrycznie wolne obroty swojego wiatraka 120 mm, co daje ciszę, ale jak piszą niektórzy użytkownicy powoduje wzrost temperatury w kompie, zaś Chieftec ma obroty wiatraka 140mm regulowane w zależności od temperatury. Pytanie tylko, czy szybko i często wchodzi na duże obroty i od jakiego poziomu temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy twoim sprzęcie Chieftec wtopi się w tło.

Aha, jeszcze podobno jest ryzyko trafienia na piszczące cewki w Corsairze, podczas gdy Chieftec ma zabezpieczone specjalnie przed tym kondensatory. Piszczący zasilacz to już byłaby porażka. Mam piszczące (a właściwie buczące) głośniki Logitecha i strasznie mnie to wkurza, choć poza tym są naprawde spoko (gdy nic nie słucham, to po prostu je wyłączam - nocą słychać te buczenie jak cholera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze podobno jest ryzyko trafienia na piszczące cewki w Corsairze, podczas gdy Chieftec ma zabezpieczone specjalnie przed tym kondensatory.

Chieftec ma termokurczliwe izolacje + klej jeszcze :D

 

I jeśli mogę sobie pozwolić na pewna malutką dygresję... http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/iopg1137242658n.JPG

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę Feel 307 Modecoma, nieprzesadnie dużą, więc odpinane kable znakomicie ułatwią mi zachowanie porządku w środku i ułatwią przepływ powietrza. Mam dość upychania przewodów po kątach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales ciekawe zdanie "im wiecej mocy tym lepiej", gowno prawda szczerze mowiac. Bo jak kupisz 700W i wykorzystasz max 350W to pewnie jego sprawnosc (przy wykorzystaniu 350W) bedzie na poziomie 60% i bedziesz mial wyzsze rachunki za prad. Tak, wiec zasilacz kupuje sie na akurat lub ciut (50-100W) na wyrost a nie 400W na wyrost.

 

Tak wiec dobra rada (podobnie jak omgwtf), kup cos cichego w okolicach 450W (od siebie moge polecic Corsaira) lub Modecoma MC-350/400, wszystkie mialem, Corsair najcichszy, Modecoma da sie uciszyc fanswapem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że lepiej mieć zapas mocy na przyszłość, a nie kupować nowy zasilacz za każdym razem, gdy np. zmienię kartę graficzną na bardziej prądożerną.

Swoją drogą myślałem, że niezależnie od tego, czy mam zasilacz 750w czy 350w, to i tak oba będą ciągnąć tyle samo prądu, ile trzeba na obsługę posiadanego sprzętu. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą myślałem, że niezależnie od tego, czy mam zasilacz 750w czy 350w, to i tak oba będą ciągnąć tyle samo prądu, ile trzeba na obsługę posiadanego sprzętu. :-|

To zle myslales, sprawnosc zasilacza jest zmienna w funkcji (oddawanej) mocy. Mysle, ze Corsair 520W tak jak Kolega wyzej pisal starczy az nadto i nie bedziesz musial wymieniac go przy upgrade grafiki.

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales ciekawe zdanie "im wiecej mocy tym lepiej", gowno prawda szczerze mowiac. Bo jak kupisz 700W i wykorzystasz max 350W to pewnie jego sprawnosc (przy wykorzystaniu 350W) bedzie na poziomie 60% i bedziesz mial wyzsze rachunki za prad. Tak, wiec zasilacz kupuje sie na akurat lub ciut (50-100W) na wyrost a nie 400W na wyrost.

Ty durnoty piszesz. 60% sprawności to on będzie miał przy obciążeniu 50W... i to wątpię. przy obciążeniu, dajmy na to, 160W - 180W, będzie to już blisko 80%. Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"im wiecej mocy tym lepiej", gowno prawda szczerze mowiac. Bo jak kupisz 700W i wykorzystasz max 350W to pewnie jego sprawnosc (przy wykorzystaniu 350W) bedzie na poziomie 60% i bedziesz mial wyzsze rachunki za prad.

sam napisałes guano, zasilacze z certyfikatem 80+ mają w prawie całym przedziale mocy (powyżej 10%) sprawnosć powyzej 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próby porównywania tych dwóch PSU i zastanawiania się pomiędzy nimi można potraktować jako słaby dowcip. One są jak czarny i biały...

Ale Ty zdecydowanie nie potrzebujesz zasilacza jakiegoś skrajnie cichego.

Na Twoim miejscu brałbym Corsaira VX 550! <- W tej cenie bardzo fajny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i całkiem ciekawa dyskusja się nawiązała, ale dalej mam dylemat.

Początkowo chciałem kupić Corsaira, dopiero później poczytałem na tym forum o tym Chieftecu 750 i ciągle się waham pomiędzy nimi. Różnica w cenie niewielka, w mocy znaczna. Tekst o tym, że zasilacz większej mocy będzie ciągnął więcej prądu na tym samym konfigu, co zasilacz o mniejszej mocy, zaburzył moją dotychczasową wiedzę na ten temat. :)

Obydwa te zasilacze są na pewno dobrym sprzętem i warto je kupić. Pytanie co jest zakupem bardziej opłacalnym i wartym wydanych PLN. Skoro za niewiele więcej cashu można mieć znacznie więcej mocy przy niewiele większym hałasie, to logicznie lepszym wyborem wydaje się Chieftec. Szkoda tylko, że tak mało jest recenzji zasilaczy serii Turbo Chiefteca i praktycznie poza jedną, bodajże norweską w natywnym języku, nic na ich temat nie można przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam napisałes guano, zasilacze z certyfikatem 80+ mają w prawie całym przedziale mocy (powyżej 10%) sprawnosć powyzej 80%

Nie widze jakos aby ten Chieftec takowy certyfikat posiadal. W przypadku Corsaira jest tak jak pisze, w necie lata pelno wykresow tej zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was miał możliwość bezpośredniego porównania obu tych modeli na podobnej konfiguracji? Chodzi mi o stwierdzenie, czy Corsair jest faktycznie znacząco cichszy niż Chieftec, jak również czy dotyczy to pełnego zakresu obrotów czy też tylko w dużym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie VX550 tylko HX 520 ,zalożmy ,że chłopak zechce kupić 9800 GX2

zresztą zrobi co zechce

Chodziło Ci o to, że niby mi się pomyliło, czy, że co? I co ma do tego 9800gx2? VX550 nie ma modularnego okablowania, ale VX550 jest mocniejszy od 520, lepiej wykonany i w zasadzie to słabsza wersja w/w Chiefteca. Coś jeszcze?

Poza tym mocowo i HX520 sobie poradzi spokojnie. Fakt, może być przy czymś tam już ciepły, ale sobie poradzi spokojnie.

Od HX520 dużo lepszy jest BQ DP P7 450 za podobne pieniądze.

Ale jak on chce tyle wydać, to bym jeszcze poczekał na najnowsze Enermax'y. Jeśli spuszczą mocno z cenami, a jakość i możliwości pozostaną na poziomie poprzedników, to konkurencja będzie miała duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze jakos aby ten Chieftec takowy certyfikat posiadal. W przypadku Corsaira jest tak jak pisze, w necie lata pelno wykresow tej zasilki.

źle patrzysz. Chieftec ma certyfikat 80+.

A czy ktoś z Was miał możliwość bezpośredniego porównania obu tych modeli na podobnej konfiguracji? Chodzi mi o stwierdzenie, czy Corsair jest faktycznie znacząco cichszy niż Chieftec, jak również czy dotyczy to pełnego zakresu obrotów czy też tylko w dużym obciążeniu.

W Chieftecu bardziej plastikowa wstawka przeszkadza...

Różnica w cenie niewielka, w mocy znaczna.

Wiesz, moje stanowisko do bebechów Seasonica jest następująca: http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/iopg1137242658n.JPG :D

nie neguję, że są to dobre zasilacze, w żadnym wypadku ;)

 

Chieftec ci cykać nie będzie, bo fizycznie nie ma takiej możliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem w łapkach VX550 i niestety z przykrością stwierdzam że wentylator zaczął po 2-3 dniach terkotać, grzechotać o czymś kiedyś już wspominał @svende a propos modelu Chiefteca 750W. Jak widać mogło to się zdarzyć większej partii zasilaczy CWT... taaa wentylatory chyba są ich piętą achillesową [aczkolwiek może to za daleko wysnuty wniosek]

 

No i rzeczywiście ta zasłonaka plastikowa... konia z rzędem temu kto mi powie po co ona tam się znalazła ?!?! Szacunek dal inżynierów za spartolenie tego chłodzenia.

Edytowane przez bARtOMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dumałem, dumałem i w końcu wydumałem, że wezmę chyba jednak Corsaira. Przemawia za nim powszechnie panująca pozytywna opinia, potwierdzona licznymi testami polskimi i zagranicznymi oraz recenzjami uzytkowników. Cicha praca i stabilność to jest to czego szukam. Nie bez znaczenia jest też 5-letnia gwarancja. Jako, że nie zamierzam bawić się w SLI, to jego 520w powinno mi wystarczyć na dłużej.

Jeśli chodzi o Chiefteca, to poza mocą w praktyce niczym Corsaira nie przebija. Ciężko też znaleźć miarodajne informacje na jego temat, bo recenzji jak na lekarstwo i nawet Google nie pomoże.

Ostatnio czytałem też recenzje nowego Enermaxa Modu. Zapowiada się naprawdę dobry sprzęt i sam nie wiem, czy trochę nie poczekać, chociaż to już niestety wyższa półka cenowa.

Edytowane przez nuradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dumałem, dumałem i w końcu wydumałem, że wezmę chyba jednak Corsaira. Przemawia za nim powszechnie panująca pozytywna opinia, potwierdzona licznymi testami polskimi i zagranicznymi oraz recenzjami uzytkowników. Cicha praca i stabilność to jest to czego szukam. Nie bez znaczenia jest też 5-letnia gwarancja. Jako, że nie zamierzam bawić się w SLI, to jego 520w powinno mi wystarczyć na dłużej.

Jeśli chodzi o Chiefteca, to poza mocą w praktyce niczym Corsaira nie przebija. Ciężko też znaleźć miarodajne informacje na jego temat, bo recenzji jak na lekarstwo i nawet Google nie pomoże.

Ostatnio czytałem też recenzje nowego Enermaxa Modu. Zapowiada się naprawdę dobry sprzęt i sam nie wiem, czy trochę nie poczekać, chociaż to już niestety wyższa półka cenowa.

PS. No to pierwszy kontakt z Corsairem mam już za sobą :-(

Po zakupie podłączyłem go do kompa jak należy, włączam sprzęt a tu jak nie buchnie dym z obudowy. Okazało się, że zaczęła się palić izolacja przewodów molex-FDD oraz molex-zasilanie panelu czołowego obudowy (były razem połączone). Wyłączyłem szybko kompa i odłączyłem zasilanie FDD i panel czołowy. Wciskam jeszcze raz power i nic się nie dzieje - zasilacz zdechł. Podłączyłem swojego starego Deera i jest OK, na szczęście nic innego nie padło razem z Corsairem. Wku...... się maksymalnie, ale od czego 60 miesięcy gwarancji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że zaczęła się palić izolacja przewodów molex-FDD oraz molex-zasilanie panelu czołowego obudowy (były razem połączone).

?!

opisz to dokładniej, co dokładnie podłączałeś pod co, itp bo nie do końca rozumiem

 

pierwszy raz się natykam na takie coś z HX520W jak "palenie" się (czegokolwiek)

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel przedni obudowy (a właściwie jej oświetlenie) podłączany jest do zasilania molexem, od którego wychodzi drugi molex (jako przejściówka). Przewód zasilający FDD od Corsaira składa się z dwóch końcówek FDD i molexa. Końcówka FDD poszła oczywiście do FDD, molex od FDD podłączony był do molexa-przejściówki zasilania panelu obudowy, a drugi molex od przewodu zasilania panelu obudowy podłączony był do jednego z molexów innej wiązki z Corsaira. Spaliła się izolacja przewodów Corsaira FDD-molex i izolacja przewodów panelu obudowy molex-molex. Mam nadziję, że opisałem w miarę jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...