Skocz do zawartości
nuradin

Co Wybrać Corsair Hx520 Czy Chieftec Ctf-750-14c?

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony jestem zażenowany, ale patrząc z drugiej pozostałe zabezpieczenia zadziałały i nie spaliło się pół kompa tylko zasiłka oraz przewód do FDD i przewód do panelu obudowy.

BTW - jak jest z realizacją gwarancji na Corsaira, czy dostane od ręki nowy model, czy będą reanimować trupa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło Ci o to, że niby mi się pomyliło, czy, że co? I co ma do tego 9800gx2? VX550 nie ma modularnego okablowania, ale VX550 jest mocniejszy od 520, lepiej wykonany i w zasadzie to słabsza wersja w/w Chiefteca. Coś jeszcze?

Poza tym mocowo i HX520 sobie poradzi spokojnie. Fakt, może być przy czymś tam już ciepły, ale sobie poradzi spokojnie.

Od HX520 dużo lepszy jest BQ DP P7 450 za podobne pieniądze.

Ale jak on chce tyle wydać, to bym jeszcze poczekał na najnowsze Enermax'y. Jeśli spuszczą mocno z cenami, a jakość i możliwości pozostaną na poziomie poprzedników, to konkurencja będzie miała duży problem.

popatrz ile ma lini 12V

 

ps. ja wymieniałem Corsaira -12 dni i nowka

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel przedni obudowy (a właściwie jej oświetlenie) podłączany jest do zasilania molexem, od którego wychodzi drugi molex (jako przejściówka). Przewód zasilający FDD od Corsaira składa się z dwóch końcówek FDD i molexa. Końcówka FDD poszła oczywiście do FDD, molex od FDD podłączony był do molexa-przejściówki zasilania panelu obudowy, a drugi molex od przewodu zasilania panelu obudowy podłączony był do jednego z molexów innej wiązki z Corsaira. Spaliła się izolacja przewodów Corsaira FDD-molex i izolacja przewodów panelu obudowy molex-molex. Mam nadziję, że opisałem w miarę jasno.

To nawaliło OCP w Corsairze. W zasilaczu tej klasy to żenujące.

Jeśli na jednym zasilaczu wszystko działa a inny topi izolację na przewodach to znaczy, że muszą być nieodpowiednie napięcia na danych złączach, np na wiązce fdd w miejscu masy było napięcie 5V lub 12V.

Inaczej tego sobie nie wyobrażam.

To dopiero byłoby żenujące.

 

Zasilacz jest z modularnym okablowaniem, nie wsadziłeś jakiejś wiązki do zasilacza odwrotnie lub w inne miejsce? Takie błędy były popełniane chyba w zasilaczach Be Quiet przez użytkowników.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzieli, że ściągną mi nową sztukę.

Nie obyło się bez dyskusji - facet początkowo stwierdził, że to pewnie moja wina i źle podłączyłem zasilanie do FDD (powiedział, że sam kiedyś tak zrobił), bo musiało być jakieś zwarcie. Wtyczki do zasilania flopa nie da się jednak włożyć inaczej niż prawidłowo, można co najwyżej włożyć nie we wszystkie piny, ale to przecież widać.

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące zasilania panelu czołowego obudowy, konkretnie diody zasilania. Można podłączyć ją molexem (dwuwtykowym) albo dwoma małymi, pojedynczymi wtyczkami do płyty głównej, tam gdzie zasilanie diody HDD, reset i power. W swojej obudowie mam zasilanie molexem, a chciałbym skorzystać z wtyczek. Czy jest jakaś przejściówka do tego, ewentualnie czy można dostać gdzieś takie wtyczki i przerobić samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, sprawdzałem dwa razy zanim odpaliłem kompa.

Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy po włączeniu przycisku power momentalnie poszedł dym i smród z obudowy. Od razu wyłaczyłem listwę zasilającą, jeszcze w trakcie POST'a. Aż się boję teraz podłączać flopa do zasilania.

Co ciekawe spaliła się izolacja tylko dwóch (z czterech) żył zasilania flopa oraz z dwóch żył przewodu zasilania panelu przedniego obudowy, a właściwie nie samego przewodu zasilającego panelu, tylko tej przejściówki z molexem, połączonej z molexem od przewodu zasilania flopa.

Edytowane przez nuradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym wyborem Corsair HX520 czy Chief ale rozważałem też inne opcje, ostatecznie został HX, faktycznie bardzo cichy ale trafiła mi się piszcząca sztuka, fakt że ledwo słyszalne to piszczenie ale jest, nie jestem pewien czy jeszcze raz dokonałbym tego samego wyboru....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy podejrzanym nie jest ta przejściówka od zasilania panelu obudowy. Wszystkie inne przewody były OK, spaliły się tylko te pomiędzy pierwszym a drugim molexem przewodu zasilania obudowy i poszło dalej na przewód zasilania flopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz od razu powinien się wyłączyć przy takim zwarciu. Jak dostaniesz kolejnego Corsaira to radzę mu zrobić test zwarciowy zanim go na dobre podepniesz pod kompa. Najmnijsze zwarcie i zasilacz powinien się wyłączyć (przejść do trybu stand by) a uruchomić go ponownie powinno się przez odłączenie zasilania na jakieś 10 sekund i ponowne podłączenie (tylko że do sprawnej instalacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym wyborem Corsair HX520 czy Chief ale rozważałem też inne opcje, ostatecznie został HX, faktycznie bardzo cichy ale trafiła mi się piszcząca sztuka, fakt że ledwo słyszalne to piszczenie ale jest, nie jestem pewien czy jeszcze raz dokonałbym tego samego wyboru....

Piszczenie zasilacza podlega wymianie gwarancyjnej, zarowno w sklepie gdzie kupiles jak i bezposrednio przez RMA u Corsaira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz od razu powinien się wyłączyć przy takim zwarciu. Jak dostaniesz kolejnego Corsaira to radzę mu zrobić test zwarciowy zanim go na dobre podepniesz pod kompa. Najmnijsze zwarcie i zasilacz powinien się wyłączyć (przejść do trybu stand by) a uruchomić go ponownie powinno się przez odłączenie zasilania na jakieś 10 sekund i ponowne podłączenie (tylko że do sprawnej instalacji).

Dziwi mnie to, że Megabajt przeżył jedno sztuczne zwarcie... za drugim razem zabezpieczenia widocznie nie załapały :P W każdym bądź razie skandal, żeby Corsair miał z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze podobno jest ryzyko trafienia na piszczące cewki w Corsairze, podczas gdy Chieftec ma zabezpieczone specjalnie przed tym kondensatory. Piszczący zasilacz to już byłaby porażka.

 

pytanie do kogos kto mial do czynienia z piszczacymi cewkami: jaki to jest dzwiek? ciagly pisk czy raczej tak jakby rytmicznie pulsujacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna ch..... no to mam czas do jutra do 18 zeby stwierdzic czy mi to przeszkadza na tyle zeby go oddac w ramach "10 dni"....a tak na marginesie to jest szansa zeby to piszczenie z czasem "samo mu przeszlo"??

 

Piszczenie zasilacza podlega wymianie gwarancyjnej, zarowno w sklepie gdzie kupiles jak i bezposrednio przez RMA u Corsaira.

czy to sprawdzona informacja?

Edytowane przez alef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że moje pytanie jest podobne (po części) do tematu zadaję je tutaj.

 

Jaki zasilacz powyżej 450W w cenie ponad 300zl (najlepiej koło 350) wybrać?

Zasilacz służyć ma do konfiga z dowolnym procesorem oraz jedną kartą graficzną

Dwa ważne czynniki, na których mi zależy to cisza (wreszcie będzie można spać spokojnie) oraz modularne okablowanie (niestety malutka buda)

 

Oczywiście rozważam dwa wymienione w tamcie, ale mam jeszcze kilka innych propozycji

 

be quiet! Dark Power P7-PRO 450W lub 550W, bo różnica w cenie umiarkowana

 

Enermax Modu82+ 425W (co prawda nie ma 450W, ale już prawie)

 

Enermax Liberty DXX 400W/500W (pierwszy za słaby drugi za drogi :/, ale może....)

 

Tagan TG500-BZ Below Zero 500W

 

Seasonic M12II-430, 430W

 

Zdecydowanie głównym czynnikiem ma być jak najcichsza praca (wentylator, łożyska, piski) przy poborze mocy do około 300W, z góry dziękuję za konstruktywne potraktowanie tematu :wink:

 

EDIT:

oczywiście inne adekwatne propozycje bardzo mile widziane

Edytowane przez bnn666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna ch..... no to mam czas do jutra do 18 zeby stwierdzic czy mi to przeszkadza na tyle zeby go oddac w ramach "10 dni"....a tak na marginesie to jest szansa zeby to piszczenie z czasem "samo mu przeszlo"??

czy to sprawdzona informacja?

W zenfiscie z tego co wiem to wymieniaja, w cooling.pl chyba odyslaja na naprawe, na forum Corsair mozna sie dowiedziec, ze jakiekolwiek piski, terkotanie itd. podlegaja wymianie - dostaje sie bezproblemu RMA.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz czasami Enermaxa Modu82+/Pro82+? Dobre i ciche zasilacze Nie ma piszczenia jak w przypadku Corsair.

to odnośnie mojego posta? bo jeśli coś to wymieniłem Enermaxa Modu82+ pośród opcji, jedyny problem z nim to fakt, że wątek obok taka właśnie sztuka idzie na gwarę :?

 

jeszcze raz, jeśli ktoś może powiedzieć coś konstruktywnego w temacie to będę niezmiernie wdzięczny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój BQ przeżył bezstresowo dwa zwarcia z mojej winy ;)

Raz dotkąłem do obudowy niezaizolowanym 3 pinowym molexem od wentylatora a drugi raz poprawiałem coś w budzie i śrubka upadła mi na płytę główną (obudowa leżała na boku).

Zasiłka sie wyłączyła i po odpięciu zasilania i chwili nerwówki włączył sie jakby nigdy nic :)

 

Edit: literówek ;)

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...