Skocz do zawartości
Gość dia8el

Jaki Laptop Do Grania?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

Witam!

Trochę poczyatałem i poszukałem, przeglądałem rankingi na tym forum i trochę mnie zamurowało :blink:

 

Pomyślałem sobie, że może fajnie byłoby w końcu pozbyć się blaszanego pudła, kabli i całego tego syfu (gabarytu) i zamiast zwykłego PC kupię lapka.Laptop chciałbym przede wszystkim, zeby miał matrycę 17" oraz procesor i gpu zdolną do komfortowego grania w najnowsze gry, np Bioshick, czy Crysis (starczy na high).

 

no i teraz się poskładałem, bo na stronie

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=183232

widzę wynik 3dm06

1. Dell Precision M90: 5604 - ORB - rafibydgoszcz

- Intel 945 | Core Duo T2600 2,16GHz | 2048MB DDR2

- Nvidia Quadro FX 2500M 512MB | GPU 612MHz / MEM 796MHz | sterowniki: graficzne od Della

- Windows XP SP2

 

czy na takim lapie w cos w ogole mozna sensownie pograc? bo widze po wyniku ze raczej nie.

 

 

JAKIEGO lapka trzeba kupic z nastawieniem GRANIE na max detalach (z wylaczeniem crysis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item335148788_nowy_d...ray_rw_wwa.html (z wylączeniem crysis)

 

 

http://www.allegro.pl/item335148688_nowy_d...x1200_w_wa.html (z crysis)

 

zbieraj!

 

mam nadzieję, że 2 raz nie poskładasz się

 

a poważniej coś w deseń Asus G1S(5tys.) /// Compal FL90(składak ~3,8tys.)

 

wszystko znajdziesz na forum

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el
:lol:

wiedziałem ze tak będzie

 

dobra-prosze nie obsmiewajcie mnie tylko powiedzcie - nic taniej sie nie da, zeby sobie pograc, ale nie zbankrutować...:) ?

zreszta widze, ze to byla czysta kpina, bo o sli w lapku nie myslalem

hahah

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się dobrze zakręcisz to poniżej 3 000 złożysz sobie Compala FL90 na T7500 i z 2GB RAM. GPU może nie demon ale 8600GT pozwala na względną zabawę w wiele gierek i za tą cenę to bdb sprzęt :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

jak się dobrze zakręcisz to poniżej 3 000 złożysz sobie Compala FL90 na T7500 i z 2GB RAM. GPU może nie demon ale 8600GT pozwala na względną zabawę w wiele gierek i za tą cenę to bdb sprzęt :)

mowisz o czyms takim ?

http://www.sprzetkom.pl/index.php?main_pag...oducts_id=30802

 

bo jakos nie slyszalem jak dotad nic o tej firmie.. no i monitor - wolalbym 17

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

chyba popatrzyłeś nie na tą cenę co trzeba ~minimialna/kup teraz = 5,5

tanio? jak dla kogo!

no raczej zle

to nie dla mnie cena

kolo 3500 bym dal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html

 

Taki 8600M GT ma osiagi tylko troche lepsze niż GF6600GT po oc czy 7300GT :D . Wybór nalezy do Ciebie :D

a jak sie ma wydajnosc takiego 8600M GT vs 8600 GT w pudle PC?

bo mniej wiecej wiem na co stac 8600GT w blaszaku i... to tak troszke po krawedzi idzie, tzn tej dolnej krawedzi wydajnosci jaka bym chcal miec na lapku...

 

 

spodziewam sie jednak, ze pewnie ktos zaraz utnie moje wyobrazenia o czyms wydajniejszym w laptoopie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma wydajnosc takiego 8600M GT vs 8600 GT w pudle PC?

bo mniej wiecej wiem na co stac 8600GT w blaszaku i... to tak troszke po krawedzi idzie, tzn tej dolnej krawedzi wydajnosci jaka bym chcal miec na lapku...

spodziewam sie jednak, ze pewnie ktos zaraz utnie moje wyobrazenia o czyms wydajniejszym w laptoopie w tej cenie.

Przecież MaSell podał ci jeden post wyżej link do zestawienia kart graficznych. Skoro wiesz jaką ma wydajność w blaszaku to czy tak ciężko jest porównać ją z wynikami z powyższego linka?

 

Co do grania na laptopie. Widzę że jesteś chyba trochę nierozgarnięty skoro chcesz mieć nie wiadomo jaką wydajność w laptopie do 3,5 tys. żeby było śmieszniej chcesz do tego 17 cali. Zapomnij o tym!

Rzeczywistość jest taka że za tą samą kasę którą wydasz na laptopa, będziesz miał dużo lepszego blaszaka. Jak chcesz mieć porządek na biurku to kup sobie małą obudowę + bezprzewodową myszkę i klawiaturę. Jak sobie sam złożysz to jeszcze ci kupa kasy na duży monitor LCD zostanie.

 

Przyznam że ta moda na kupowanie laptopa "bo wszyscy mają" staje się coraz bardziej śmieszna. Ludzie oczekują nie wiadomo czego. W laptopie liczy się waga i czas pracy na baterii a nie ile karta wyciągnie w 3Dmarku...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Przecież MaSell podał ci jeden post wyżej link do zestawienia kart graficznych. Skoro wiesz jaką ma wydajność w blaszaku to czy tak ciężko jest porównać ją z wynikami z powyższego linka?

 

Co do grania na laptopie. Widzę że jesteś chyba trochę nierozgarnięty skoro chcesz mieć nie wiadomo jaką wydajność w laptopie do 3,5 tys. żeby było śmieszniej chcesz do tego 17 cali. Zapomnij o tym!

Rzeczywistość jest taka że za tą samą kasę którą wydasz na laptopa, będziesz miał dużo lepszego blaszaka. Jak chcesz mieć porządek na biurku to kup sobie małą obudowę + bezprzewodową myszkę i klawiaturę. Jak sobie sam złożysz to jeszcze ci kupa kasy na duży monitor LCD zostanie.

 

Przyznam że ta moda na kupowanie laptopa "bo wszyscy mają" staje się coraz bardziej śmieszna. Ludzie oczekują nie wiadomo czego. W laptopie liczy się waga i czas pracy na baterii a nie ile karta wyciągnie w 3Dmarku...

 

Pozdrawiam.

hehe

masz duzo racji ale tez nie do konca mnie zrozumiales ;)

dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba popatrzyłeś nie na tą cenę co trzeba ~minimialna/kup teraz = 5,5

tanio? jak dla kogo!

 

Dobrze popatrzyłem. 6000 to też nie byłaby przesada. "Tanio" to pojęcie względne. Co będzie tanie- przepłacenie 2000zł za lapciaka i kupno go za 5000zł zamiast za 3k, czy kupno sprzętu 1000zł taniej- obniżka z 7000 na 6000zł? 50k za nowiutkiego Maybacha to tanio, czy drogo? Dacia kosztuje tylko 30k.

Zresztą- cena wcześniej nie była dokładnie określona, więc mógłbym i tak zaproponować coś droższego :razz:

 

Co do tematu- za 3500 to możesz kupić szybki sprzęt, ale stacjonarny. Albo wypaśny Compal, albo nieco okrojony Dell. Z drugiej strony- ja u siebie jakoś mogę pograć w Crysisa, więc na 8600GT może być tylko lepiej :lol2:

 

Jeśli lapciak ma zastąpić stacjonarkę (i to wszystko), to zdecydowanie odradzam- możesz się zawieść. Chyba, że ma być przenoszony, dojeżdżasz do miasta, w którym studiujesz itp. Połowa tej sumy, którą wydasz na laptopa, będzie przeznaczona na jego miniaturyzację- mniejszy HDD, energooszczędny procek, mniejszy RAM, obudowa itd.- czy naprawdę tego potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu:

po 1 - nie ten dział

po 2 - jesli chcesz kupic lapka za 3,5k i grac w natywnej (1280x800) w Crysisa na HIGH to radzilbym juz nie wciagac tego co wciagnales zanim zalozyles ten temat.

Na lapku da sie oczywiscie pograc na takim poziomie na jakim chcesz, bo 8800GTX SLI pewnie spokojnie pociagnie Crysisa, ale na taki sprzet to musisz miec owszem 3500, ale USD a nie PLN. I to tyle. Koledzy sluszenie zauwazyli, lapki sa tworzone i nastawione na co innego. Karty 86GT nie sa demonami wydajnosci (w porownaniu do desktopowych odpowiednikow, chociaz mi w zupelnosci do Heroes5 wystarcza) a innej grafy w tej cenie nie kupisz. I tutaj decyzja nalezy do ciebie: kupujesz lapka za 3500 i akceptujesz takie a nie inne osiagi, ale nie kupujesz i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie samo pojęcie "laptop do gier" jest pomyłką. ;) Coś typu aparat w telefonie. Chcesz grać - kupujesz deska. Chcesz być mobilny i potrzebujesz mieć kompa przy sobie - kupujesz lapa. Chcesz to i to - kupujesz to i to.

 

No chyba, że stać cię na "laptopa do gier" za 6k ;)

Nie lepiej ci za te 3.500zł kupić naprawdę konkretną kosiarkę w desktopie skoro to ma być typowo do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o czyms takim ?

http://www.sprzetkom.pl/index.php?main_pag...oducts_id=30802

 

bo jakos nie slyszalem jak dotad nic o tej firmie.. no i monitor - wolalbym 17

:/

monitor możesz sobie podłączyć nawet 22" jeśli Cię to rajcuje, a Compal o ile mnie pamięć nie myli to firma która wytwarza kadłubki dla min toshiby i della.

ten FL90 to program VBI :arrow: Verified by Intel.

dają 2 lata mnarodnej gw i wydaje mi się że znaczek intela daje pewną gwarancję jakości. jest też bardzo podobny Asus ale ma sporo słabszą kartę (8600GS). procek wybierasz sam, dysk wybierasz sam, pamięć też wybierasz.. sam :D kupujesz do tego Vistę Pre, skręcasz do kupy jak klocki lego i śmigasz za jakieś 3200 zł. kompletny Asus o podobnych parametrach to wydatek rzędu 5 000 zł więc chyba warto skorzystać z akcji intela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

A więc dobrze. Dziękuje Wam za poświęcony mi czas i rady.

 

Szybko sprowadziliście mnie na ziemię.

Wnioski są oczywiste: na "laptopa do grania" mnie nie stać i tyle. Poniekąd domyślałem się, że tak będzie zakładając ten temat, ale myślałem, że ceny lapków już na tyle spadły, że to nie będzie aż tak droga zabawa...

 

Nie gniewajcie się na mnie jeśli zająłem Wam niepotrzebnie za dużo czasu ;)

Temat można zamknąć.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny spadają non stop. Jednak równocześnie wymagania gier rosną. Czyli sytuacja pozostaje ciągle na w miarę stałym poziomie.

Na twoim miejscu wydał bym na lapa około 2-2.5k a resztę sobie przeznaczył na co innego. No i raczej stawiałbym na mobilność, a nie na bajery.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Dla mnie samo pojęcie "laptop do gier" jest pomyłką. ;)

 

No chyba, że stać cię na "laptopa do gier" za 6k ;)

Nie lepiej ci za te 3.500zł kupić naprawdę konkretną kosiarkę w desktopie skoro to ma być typowo do gier?

A dla mnie szufladkowanie jest pomyłką. Jak ktoś chce to niech sobie nawet z patchcord-ów zrobi skakankę. Kolega chce na lapku grać to niech gra. Kto inny sobie z lapka zrobi serwer i też ma prawo. Nie czaje tej forumowej indoktrynacji: lapek-biuro, desktop-gry.

Easy :wink:

 

Do grania to polecam Asusa. Czy ta karta jest wystarczająca? Chyba już coś zagrasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item329408056_dell_v...b_8600_kam.html albo z innym wyposażeniem (albo tu- http://www.mm-notebooks.pl/list/vostro_1700.html ). Taniej i lepiej 17" z przyzwoitą grafą nie kupisz- chyba, że wyłożysz 2k więcej. Poniżej tego pułapu będą tylko różnice w taktowaniu procka (ale 500MHz 2x wzrostu wydajności nie przyniesie), ilości RAMu (który w przypadku DDR2 jest bardzo tani), wielkości HDD, czy ilości pamięci w grafie (ew. czy to 8600GT czy GS).

Asus też nie jest zły, ale trzeba pamiętać, że jego serwis to taka wiocha jak w przypadku Acera.

 

A co do lapciaków i ich przeznaczenia- po co komu w biurze 8600GT czy 8800GTX, skoro laptopy do grania niby nie służą? Czy każdy, aby zagrać poza domem, musi targać ze sobą wielkie pudło, kable i peryferia? Jest duża różnica między "są laptopy nie do grania" i "laptopy nie są do grania".

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...