Skocz do zawartości
GTwice

Ultra Tani Komputer Do Biura

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś małego i taniego do biura. Z zestawu Sysaka:

 

MOBO FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H______________________ 159zł

CPU AMD Sempron LE-1100 AM2 BOX _________________ 104zł

RAM Kingston 1GB 667MHz ____________________ 60zł

Zasilacz Modecom MC350 350W __________________________ 100zł

 

HDD i cd-rw (oba na ata) ze starego.

 

I teraz:

Nic tańszego z mobo nie znajdzie? Mam na myśli głównie chipsety AMD/Ati lub Nvidia - mogą być starsze, na wydajności 3d w ogóle nie zależy, wątpię czy ten komputer kiedyś choćby film zobaczy (chyba że youtube)

Przydałaby się też jakaś fajna malutka obudowa (priorytet: rozmiar i cena). Znalazłem np. coś takiego:

Asus TT-672

tylko mam wątpliwości gdzie tam jest zatoka 5,25 (jeśli w ogóle :P) i czy da się to wszystko tam w ogóle upchać, czy nie wymaga to już zasilacza mATX. A może nie kombinować tylko wziąć normalne mATX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaka jest różnica - jak pisałem, dla kilkunastu złotych nie będę oszczędzał, ale w sumie po głębszym zastanowieniu to chyba pozostanę przy tym foxconnie, bo nic wiele tańszego pewnie nie znajdę. bardziej zależy mi na podpowiedzi odnośnie małej, taniej obudowy do której to wszystko się zmieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak procek nie musi być nowy to za parę zł dostaniesz na allegro athlona na am2 np. http://www.allegro.pl/item332263415_athlon...00_am2_bcm.html

co do budy coś takiego wygrzebałem na allegro http://www.allegro.pl/item332316930_obudow..._fvat_wawa.html

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pamięć DDR2 2x512MB PC5300 667MHz Goodram GR667D264L5/1GDC 60.00

 

2.

Promocja

Zasilacz ModeCom MC-350ATX 2.0 350W 92.00

 

3. [775] Procesor Intel Celeron 420 1,6GHz BOX 103.00

 

4. [iNT][775] Płyta Abit I-45CV mATX VGA 149.00

 

razem 404.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak uparcie tego Intela wszedzie wciskacie. Akurat zestaw zlozony w pierwszym poscie jest bardzo fajny. Jedyne co bym zmienil, to proc. Teraz masz na allegro pelno aukcji z Athlonem X2 OEM za 117zl, tylko brac. A jesli Ci na X2 nie zalezy, to takiego Sempa 3000+ z palcem w d... kupisz teraz za 40-50zl.

Ta plyta Foxconna jest bardzo fajna, ma swietna zintegrowana karte ATI (z DVI i D-Sub), a do tego pozwala na naprawde fajne OC. Takiego X2 bys sobie podgonil na niej do min. 2,6Ghz bez gadania i masz sprzet zyleta. Zasilke mozna wziac Delte z allegro.

 

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H - 159zl

Athlon X2 3600+ - 117zl

Kingston 1GB 667Mhz - 55zl

Delta 350W ( http://www.allegro.pl/item331093621__delta...c_gwar_fv_.html ), mialem ja kiedys, rewelacyjny zasilacz, nieslyszalny i swietnie wykonany. Do takiego sprzetu bedzie jak znalazl - 49zl

 

Razem: 380zl (jak Semp zamiast X2, to bedzie jakies 310zl)

 

Dolicz do tego pare zlotych na wysylki i chlodzenie, bo ten X2 to OEM, ale takiego BOXowego radiatora mozna za grosze dostac.

 

EDIT:

 

http://www.allegro.pl/item333881931_najtan...00_okazja_.html - jestem pewien, ze gosc zejdzie na 50zl bez problemu. A takie 2,8Ghz bys na tym Foxconnie bez problemu wyciagnal.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno co tam trafi byleby nowe z dobrą gwarancją :P

 

ostatnio zamawiałem prawdziwe dopusty ;]

celerki te najsłabsze,, jakiś asus via vga 150zł, 1GB, dysku ile trzeba byleby hitach, budy - mc jakieś slimy niskie, mc350

900-1000 z xp wygodną myszką, klawką i jakimś dvd

zestaw na górze - nie ma co poprawiać jest okej

 

komfort pracy mają ludzie na zapas

 

fajna ta buda asusa,, tylko trochę za biała do biura

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale powiedzcie po co OC i X2 w kompie, na którym będzie chodził office i przeglądarka internetowa, czasem może jakiś katalog?

 

a co do allegro - raczej lepiej wszystko razem kupić w jednym sklepie, raz za wysyłkę zapłacić, dostać fakturkę na firmę - gdybym to dla siebie składał do domu to mógłbym kombinować, ale tu chodzi o prostotę i pewność

 

wciąż jednak zastanawiam się nad obudową - ważna uwaga: będzie leżeć (najprawdopodobniej) na niskiej półeczce (30cm?), ale to nawet zwykłym towerom nie szkodzi, nie? Ten ibox całkiem całkiem, ale jakby jeszcze coś innego, mniej takiego odbajerowanego było

a co do kolorku obudowy - wlaśnie jakaś jaśniejsza ma być i już, srebrny jest ideal :)

 

EDIT: jak to jest z tymi obudowami slim? potrzebny do nich specjalny mniejszy zasilacz czy montuje się go jakoś pionowo? bo jak psu ma 15cm szerokości a obudowa 14 to chyba nie wejdzie, chyba że jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni

Edytowane przez GTwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaka jest różnica - jak pisałem, dla kilkunastu złotych nie będę oszczędzał, ale w sumie po głębszym zastanowieniu to chyba pozostanę przy tym foxconnie, bo nic wiele tańszego pewnie nie znajdę. bardziej zależy mi na podpowiedzi odnośnie małej, taniej obudowy do której to wszystko się zmieści

Asrock Conroe1333-d557 rev 1.0 - 123zl

Celeron 420 - 100zl

 

Asrock ma bdb dzwiekowke zintegrowana i 3pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale powiedzcie po co OC i X2 w kompie, na którym będzie chodził office i przeglądarka internetowa, czasem może jakiś katalog?

 

a co do allegro - raczej lepiej wszystko razem kupić w jednym sklepie, raz za wysyłkę zapłacić, dostać fakturkę na firmę - gdybym to dla siebie składał do domu to mógłbym kombinować, ale tu chodzi o prostotę i pewność

 

wciąż jednak zastanawiam się nad obudową - ważna uwaga: będzie leżeć (najprawdopodobniej) na niskiej półeczce (30cm?), ale to nawet zwykłym towerom nie szkodzi, nie? Ten ibox całkiem całkiem, ale jakby jeszcze coś innego, mniej takiego odbajerowanego było

a co do kolorku obudowy - wlaśnie jakaś jaśniejsza ma być i już, srebrny jest ideal :)

 

EDIT: jak to jest z tymi obudowami slim? potrzebny do nich specjalny mniejszy zasilacz czy montuje się go jakoś pionowo? bo jak psu ma 15cm szerokości a obudowa 14 to chyba nie wejdzie, chyba że jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni

Nigdy nie mow nigdy. Jesli masz mozliwosc miec proca dwurdzeniowego za kilka zlotych wiecej, to chyba warto z tej mozliwosci skorzystac. Do tego warto wziac tego Foxconna, bo to naprawde swietna plytka. W swojej cenie bez konkurencji. Poprostu zauwazylem, ze ostatnio taka moda, wciskac Intela wszedzie gdzie to tylko mozliwe, mimo ze czasami wcale Intel nie jest najlepszym wyborem w danej cenie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...