Skocz do zawartości
Pi100

Jaka Nagrywarka Dvd?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. :)

 

Mam dylemat co wybrać...

- Samsung SH-S203P ( http://tinyurl.com/2vvmdc )

- Pioneer DVR-215 ( http://tinyurl.com/2mbc2u )

 

Teraz mam Asusa i to jest porażka, ale mam prawdopodobnie jakiś koślawy egzemplarz. Samsung wiem, że jest cichy (miałem dosłownie 2 miesięczną sztukę, tylko musiałem kupić na szybko coś na SATA) i do tego kusi Lightscribe. Pioneer świetnie wypada w testach, ale nie nagrywam płyt na wyścigi, więc 5% wydajności więcej mnie kompletnie nie robi...

 

Na Asusie mam problem z niektórymi płytami, na przykład z grą TDU (oryg), płyta jest po przejściach i żeby ją odczytać, trzeba otwierać/zamykać tackę nawet >10 razy, aż cudem zaskoczy. Co ciekawe, na Samsungu (pracuje teraz w drugim komputerze) nie ma najmniejszych problemów z tą płytą.

 

Doczytałem się, że nagrywarki Pioneera mają bardzo dobrą jakość zapisu, ale korekcja błędów nie jest najwyższych lotów. Trochę się boję zakupu, żeby się potem nie okazało, że z TDU jest dokładnie ten sam problem...

 

Ostatnia kwestia - jak w przypadku Pioneera wypada głośność pracy i głośność mechanizmu podawania płyty? Samsung był bardzo cichy, pracował miękko, tacka wsuwa się i wysuwa bardzo cicho. Asus przy nim to instny traktor. A jak Pioneer?

 

Pomocy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

ja tam mam LiteOn H-20A1L na S-ATA i z LightScribe i nie oszczedzam go wcale, dziala bardzo dobrze... kosztowal grosze, ma gwarancje na 2 lata, nie ma sensu wydawac wiecej niz to warte a uzywac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z nagrywarki LG GSA-H54L. Obecnie w sklepach jest już model 55 lub nawet wyższy. Używam jej non stop do przenoszenia GB danych poprzez DVDRW oraz czasem coś sobie archiwizuje na DVD-R lub CD. Naprawdę zero problemów. Ta nagrywarka ma zarówno bardzo dobrą jakość zapisu jak i korekcję błędów. Odczytuje płyty, z którymi ma problem też dosyć nowa nagrywarka firmy Samsung SH-S202H. Do tej pory nie miałem problemów i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

ja tam mam LiteOn H-20A1L na S-ATA i z LightScribe i nie oszczedzam go wcale, dziala bardzo dobrze... kosztowal grosze, ma gwarancje na 2 lata, nie ma sensu wydawac wiecej niz to warte a uzywac...

Też poleciłbym LiteOn-a. Siostra używa jakiś wcześniejszy model na PATA, też z LightScribe i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Też zamierzam wymienić mojego Asusa na coś nowszego, co polecacie kupić by był dobry zapis i odczyt w jednym ?

albo Pioniery albo kolejnego Asusa DRW 2014L1T na Sate , BLT na PATE. Mialem 2 Asusy , jednemu padlo sie po 2 latach przy moncym uzytkowaniu , drugi - ten sam model , smiga do dzis , leci mu gdzies 3 rok. Ten wyzej na SATE jest cichutki :) Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jak z korekcją błędów... w nagrywarkach Asusa siedzą praktycznie LiteOny, a Asus mi jednej ważnej płyty czytać nie chce...

 

Samsung słynie z nędznej jakości nagrywania, a Pioneer ze słabej korekcji błędów.

 

Albo mi się zdaje, albo optymalnym rozwiązaniem byłoby kupienie DVDROMu np. LiteOna i do tego nagrywarkę Pioneera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No tak, tylko jak z korekcją błędów... w nagrywarkach Asusa siedzą praktycznie LiteOny, a Asus mi jednej ważnej płyty czytać nie chce...

 

Samsung słynie z nędznej jakości nagrywania, a Pioneer ze słabej korekcji błędów.

 

Albo mi się zdaje, albo optymalnym rozwiązaniem byłoby kupienie DVDROMu np. LiteOna i do tego nagrywarkę Pioneera...

 

Asus ma nedzna korekcje? Nie wiem czy to Liteon , czy nie - po jakosci nagrywania i odtwarzania plyt smiem w to watpic , ale wspomnianego wyzej Asusa mozesz sobie sprawdzic po recenzjach , byl albo na cdrlab albo cdrinfo. Natomiast Samsungi tez recenzowali i nie jest to cos co mozna rozwazac pod katem nagrywania. Pioniery tez mieli w reckach , te na sate.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a Pioneer ze słabej korekcji błędów...

Ale za to doskonale nagrywa. Nie ma nagrywarki do wszystkiego, jedna odczyta wszystko, druga nagra elegancko, trzecia zripuje Audio CD, czwarta jest cicha itd. Trzeba się zastanowić po co, zajrzeć do testów i kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...