Skocz do zawartości
cm812

Adminowi Czas Powiedzieć "bye"

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

czas "jeleniowania" się skończył bo ile można wytrzymać???

Miałem radiówkę niby 1MB i fakt czasami ściągało z prędkością 112KB/sek ale nie zawsze, czasem 56KB, 38KB a ostatnio to i 2KB/sek. Po zgłoszeniu tego do admina poszło standartowo, że to coś u mnie i ogólnie mam kaszane nie system!!! Dziwne, że po takim mocniejszym telefonie net wracał często do swojej prawie pełnej prędkości!!!! Dziś miarka się przebrała, od 2 dni "lecę" na 3KB/sek płacąc miesięcznie 50pln za łącze 1GB. Na pytanie czemu raz mam 5KB a raz 100KB i chcąc otrzymywać to co jest w umowie czyli stałe łącze 1MB/sek - odpowieć zabrzmiała "... nikt mi nie gwarantuje 1MB a jeśli bym chciał to ze 200pln trzeba zapłacić..."

- no to się wk... i wypieprze cały jego sprzęt przez okno!!!

 

Teraz tylko zostaje pytanie co robić, net potrzebny i zostaje odwieczne pytanie "skąd"???

Zastanawia mnie też problem transferu, czy np. w TPSA jest to faktycznie 1MB, czy jak u mojego admina, jak to wygląda w Tele2 czy Netii??? No zostaje jeszcze ew. inny dawca radiówki ale .... w czym niby ta radiówka ma być lepsza???

I jeszcze zostanę z AP Edimax oraz Linksys WRT54GL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o transfery w TP to przez styczen i luty byla tragedia (przynajmniej na Slasku) z powodu modernizacji sieci. Obecnie jest cud miod i orzeszki, leci z pelna predkoscia, niskie pingi.

 

Imho radiowka to ostatnia deska ratunku w przypadku gdy w miescie nie ma innego providera.

 

Nie wiem jak jest z Netia, GTS'em i jak bedzie z Era ale wszystko to jest na kablach TP wiec duzych roznic byc nie powinno.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na śląsku mówisz, to i Bielsko powinno teraz chulać na całego ;)

Na razie mam telefon w TP (płacę tylko abo) oraz połączenia przez Tele2. Ostatnio wpadła mi w oczy oferta Netii a najważniejsze w niej to, że można sobie w czasie umowy zmienić transfer... tylko gdzie haczyk??? Pewnie koszty tej zmiany będą b. wysokie ;(

 

W sumie to troszkę pułapka tak się pakować na dłuższą umowę i prędkość łącza - Świat idzie naprzód i raz dwa można zostać z 1MB za 59pln gdy inni polecą szybciej i taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadła mi w oczy oferta Netii a najważniejsze w niej to, że można sobie w czasie umowy zmienić transfer... tylko gdzie haczyk??? Pewnie koszty tej zmiany będą b. wysokie ;(

przykładowo w dialogu podnoszenie transferu jest bezpłatne, jedynie przejście na pakiet niższy może wiązać się z 100-200zł dopłatą jeśli w umowie otrzymaliśmy jakieś promocje.

 

to samo jest gdy firma wprowadza nowe oferty i np w cenie 50zł oferuje nie 1Mb jak dotychczas tylko np 2Mb, wtedy abonent płacący 50zł za 1Mb automatycznie otrzymuje nowy pakiet .

 

oczywiście nie wszędzie tak jest więc trzeba z głową szukać providera.

 

jeśli o jakość usług chodzi, w moim przypadku dialog w wałbrzychu przez długi okres czasu praktycznie nie przykładał się do polepszenia warunków w sieci, szczególnie pingi były bardzo wysokie, w ostatnim okresie napływały skargi do centrali (osobiście przez 2 miesiące po 2-3 dni w tygodniu poświęcałem czas tej sprawie -poważnie ;] )

od lutego tego roku wałbrzyska sieć dialogu działa nawet o 100% lepiej aniżeli kilka miesięcy temu.

ale wymagało to sporej determinacji użytkowników, więc warto konkretnie przycisnąć providera niż odchodzić przegranym ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gtsenergis to działa na tej samej zasadzie co Netia czy Tele2???

Przydało by się mieć coś na próbę na max. 12 miechów aby sprawdzić jak się to ma do radiówki, choć i radiówka np. Hyperion ma ciekawą ofertę na 14 mies. 69pln za 3Mb/s .... ciekawe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wezmiesz kolejna radiowke i bedziesz mial takie same jazdy... Pamietaj, ze dobrej propagacji Ci nikt nie zagwarantuje, a radiowki sa jednak do pewnego stopnia wrazliwe na pogode.

 

GTS Energis dziala tak samo jak Netia i Tele2 i kazdy inny operator BSA (np. Era).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze providerzy w Polsce korzystają z linii tp nie znaczy że wszyscy mamy te same warunki, między firmami są umowy których nieprzestrzeganie wiąże się z karami finansowymi .

 

prosty przykład, kumpel i ja -obaj z tej samej dzielnicy, on -neostrada ; ja -dialog, serwer do gry multi- kumpel tego dnia ma bardzo wysokie pingi do 150ms, u mnie poprawnie 50 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na teraz jest tak:

 

obstawiam umowy na 12 miesięcy (aby ew. szybko zrezygnować) prędkość to minimum 1Mb/s lub więcej.

 

TPSA 1x 14,90 + 11x 84,90 --> 948,80 za 1Mb/s na 12mieś.

TELE2 1x 35,00 + 11x 74,00 --> 849,00 za 1Mb/s na 12mieś.

Netia 12x 59,00 --> 708,00 za 1Mb/s na 24mieś. (+ zmiana oferty)

Multimo 1x 3,00 + 11x 69,00 --> 762,00 za 1Mb/s na 12mieś.

Dialog 12x 62,00 --> 744,00 za 1Mb/s na 12mieś.

GTSenergis - ???

 

to wszystko co wyłapałem dla kogoś kto ma linię TPSA z możliwością zamówienia netu u innych operatorów. Coś tam jeszcze kluczy ERA i Orange - też niby na liniach TP???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...