Skocz do zawartości
xxxadik

Problemy Po Wyskoczeniu Blue Screena

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ulamek sekundy widze blue screena i zaraz potem komputer automatycznie sie ponownie uruchamia. Po uruchomieniu pasek windows chodzi w nieskonczonosc, nie dziala przywracanie systemu anie zaden z trybow awaryjnych. Praktycznie dzieje sie tak od poczatku od kiedy mam komputer ale teraz udalo mi sie radzic z tym. Otoz wlanczam windowsa z innej partycji wpisuje "chkdsk /r c:" kompueter sprawdza dyski, znajduje mnostwo bledow (na szczescie ktore udaje mu sie naprawic) i potem windows dziala juz normalnie. Co moze byc przyczyna tego ? Sprawdzalem kilkoma programami dysk twardy i wykazywaly ze jest on w stanie idealnym, 18h memtesta nie wykryl zadnych bledow oraz komputer przechodzi bez problemu 30 h orthosa. Dzieje sie tak na podkreconym pc jak i na ustawieniach fabrycznych. Ati tool tez nie wykazuje zadnych bledow

Sprzet to:

e4300

EVGA 650i

8600gt sonic+

WD 250gb

Chieftec 450W

2x 1 gb kingston elpida

Big typhoon 120

Jakies pomysly co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad to "0x000000F4 (0x0000003, 0X8A2EC740,0x8A2EC8B4, 0X805D11F8). Na googlach troche o tym poszukalem i pozmienialem kabelki z zasilania i sata. Uruchomilem PRogram z wd do sprawdzania dysku twardego Western digital Data life guard diagnostic; Quick test w ogole nie dziala tylko wyskakuje blad a extended test za pierwszym razem spowodowal blue screena a za 2 razem naprawil bad sectora. Cyzli to cos z dyskiem nie tak ? i jesli zmiana kabelkow nie pomoze to oddac na gware najlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dysk nie ma 2 lat to jest na gwarancji, ponadto jak wyszedl jeden bad sektor to istnieje duze prawdopodobienstwo ze beda sie mnozyly. Mozesz jeszcze sprawdzic polaczenia, zasilania i wymienic kabel sata.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie zgodze sie do konca z Wami, ze bad sektory na dysku to tylko gwara. Jesli nie jest ich za duzo to niskopoziomowy format zalatwi sprawe. Dyski maja pewien zapas 'nieuzywanych' sektorow i przy takim formatowaniu dysk sam je przemapuje w miejsce tych uszkodzonych, dopiero jak to nie pomoze to gwarancja. Aha, wypal sobie plytke z wd data lifeguard diagnostics i odpal test pod dosem, testy pod winda to mozna sobie .......zrobic ;p. Co do podstawy gwarancji to idziesz do sklepu w ktorym kupiles dysk /serwisu i mowisz ze nie dziala i musza przyjac sprzet chocby do przetestowania. Wydaje mi sie, ze nawet jesli z dyskiem bylo by wszystko ok to za testowanie nic nie placisz. W tej ostatniej kwestii mnie poprawcie jakbym sie mylil.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecki48 wymienilem kabel sata jak i podlanczylem do innego zasilania problem znowu sie pojawia.

czapla no ja wlasnie robie niskopoziomowy format i tylko na pewien czas rowiazuje problem (czasami na tydzien a czasami na kilka godzin). Chyba zostaje gwara; dobzre ze zakupilem w komputroniku bo podobno maja najlepsza gwarancje.. bede mial sie okazje przekonac czy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy wiecie o czym piszecie, wydaje sie Wam ze niskopoziomowe formatowanie to jest skasowanie partycji, zalozenie od nowa i formatowanie pod np. dosem, radze poczytac co to jest niskopoziomowe formatowanie.

 

edyta: acha i zycze powodzenia w :-P niskopoziomowym formatowaniu.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ty wiesz o czym piszesz, bo ja mam na mysli nadpisanie calej powierzchni dysku zerami, robi sie to poprzez narzedzia diagnostyczne dla danego producenta wlasnie pod dosem. Usuwajac partycje usuwasz tylko zawartosc tablicy partycji i nic wiecej. Ja wiem o czym pisze i jak to dziala.

pozdrawiam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...