Skocz do zawartości
GenghisKhan

gdzie dostac gazete w necie

Rekomendowane odpowiedzi

thx - chyba jednak kupie od razu debiana i bede sie z nim meczyl - wiecej sie naucze

?L:D

Ja chcesz sie pomeczyc i wiecej nauczyc kup pld :)

Dobra. EOT, bo czuje ze debianowcy sie zaraz na mnie rzuca 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx - chyba jednak kupie od razu debiana i bede sie z nim meczyl - wiecej sie naucze

?L:D

Ja chcesz sie pomeczyc i wiecej nauczyc kup pld :)

Dobra. EOT, bo czuje ze debianowcy sie zaraz na mnie rzuca 8)

widzialem PLD w empiku i sie nawet nad tym zastanawialem

zobacze jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx - chyba jednak kupie od razu debiana i bede sie z nim meczyl - wiecej sie naucze

?L:D

Ja chcesz sie pomeczyc i wiecej nauczyc kup pld :)

Dobra. EOT, bo czuje ze debianowcy sie zaraz na mnie rzuca 8)

aaa Debian rulzzzz!!! :)

Skad wiedziales ze sie rzuca?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... ja bym do tego slacka jeszcze dołączył... ale panowie. Bądzmy poważni i nie oszukujmy się. To, jaką postać przybierze dystruybucja zależy tylko i wyłącznie od osoby administrującej systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gg: gdybyś miał choć krztynę inteligencji to byś przeczytał dalszą część mojego posta.

No tak, przechodzimy od razu na ataki ad personam.

Zainstalowanie w pld czegos, co nie jest rpm'em jest jak swietokradztwo i zapewniam Cie, ze wiekszosc instalacji pld jest zlozona wylacznie z dystrybucyjnych paczek.

Sam owszem kiedys kompilowalem i instalowalem programy recznie, ale to bylo za czasow redhata...

PS. Nie rób tyle halasu co beczki... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gg: gdybyś miał choć krztynę inteligencji to byś przeczytał dalszą część mojego posta.

No tak, przechodzimy od razu na ataki ad personam.

Zainstalowanie w pld czegos, co nie jest rpm'em jest jak swietokradztwo i zapewniam Cie, ze wiekszosc instalacji pld jest zlozona wylacznie z dystrybucyjnych paczek.

Sam owszem kiedys kompilowalem i instalowalem programy recznie, ale to bylo za czasow redhata...

PS. Nie rób tyle halasu co beczki... 8)

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem po kolei zanim zaczniesz pisać

 

gg: gdybyś miał choć krztynę inteligencji to byś przeczytał dalszą część mojego posta.

Jeśli nie umiesz znaleźć dalszej części posta:

 

Bądzmy poważni i nie oszukujmy się. To, jaką postać przybierze dystruybucja zależy tylko i wyłącznie od osoby administrującej systemem.

Więc do jasnej cholery nie zaczynaj tu flame war'sów jak nawet nie określiłem jeszcze mojego zdania na temat innych systemów. I specjalna rada dla ciebie: jak się czytać nie nauczysz daleko nie zajedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie umiesz znaleźć dalszej części posta:

 

Bądzmy poważni i nie oszukujmy się. To, jaką postać przybierze dystruybucja zależy tylko i wyłącznie od osoby administrującej systemem.

Więc do jasnej cholery nie zaczynaj tu flame war'sów jak nawet nie określiłem jeszcze mojego zdania na temat innych systemów. I specjalna rada dla ciebie: jak się czytać nie nauczysz daleko nie zajedziesz.

Rozwin co rozumiesz przez "przyjmowanie postaci przez dystrybucje". Ja myslalem, ze chodzi samodzielne latanie i kompilowanie programow i instalacja bez uzycia rpm'ów, co pod pld sie praktycznie nie zdarza (co najwyzej egzotyka typu oracle, itp...). Bo to, ze mozna zainstalowac rozne kombinacje oprogramowania uwazam, za oczywiste i zdarza sie to nawet w windows :). Konfiguracja jest zalezna raczej od konkretnego programu niz od dystrybucji, wiec juz nie wiem czemu z tym slackiem wyjezdzasz.

I pomyslec ze zaczelo sie od gazety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba jesteś jakiś niekumaty. Pozwól, że wyjaśnię ci w punktach:

 

1) daleth napisał, że debian ruluje.

 

2) napisałem, że do rulujących systemów dołączył bym slacka, ale to czym tak naprawdę jest linux zależy od osoby nim administrującej - czyli czy potrafi go zoptymalizować, zabezpieczyć.

 

3) ty napisałeś, że pld ruluje, i że inne systemy się nie nadają.

 

4) w tym momencie się wkurzyłem próbą wywołania flame war'sów, szczególnie, że nie wykazałeś zainteresowania drugą częścią punktu 2.

 

5) nadal się burzysz o to, że ktoś instaluje coś z czegoś innego niż rpm - jednak nikt nie poruszał takowego tematu.

 

6) ze slackiem wyjechałem mówiąc, że dołączył bym go do systemów rulujących (odnośnie punktu 1).

 

I podsumowanie: mógłbyś napisać co za problem cię męczy, że inni nie używają pld?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czym tak naprawdę jest linux zależy od osoby nim administrującej - czyli czy potrafi go zoptymalizować, zabezpieczyć.

Ale w niektorych przypadkach jest prostsze do zrealizowania, jezeli ma np. wsparcie dla kilku architektur. Zauwaz, ze im mniej czasu poswiecisz na optymalizacje, tym wiecej zostanie na zabezpieczenia. No chyba, ze jestes hobbysta i masz czas...

 

3) ty napisałeś, że pld ruluje, i że inne systemy się nie nadają.

O ciekawe... Co jeszcze napisalem?

 

4) w tym momencie się wkurzyłem próbą wywołania flame war'sów, szczególnie, że nie wykazałeś zainteresowania drugą częścią punktu 2.

Na poczatku sugerowalem EOT, zeby nie wywolywac flame'ów, daleth sobie zazartowal, ale oczywiscie nie bylbys soba gdybys nie napisal o slacku.

 

5) nadal się burzysz o to, że ktoś instaluje coś z czegoś innego niż rpm - jednak nikt nie poruszał takowego tematu.

Burze sie tylko w przypadku dystrybucji opartych o pakiety.

Optymalizacja pociaga za soba reczna instalacje bez wpisow w bazie rpm'a.

 

6) ze slackiem wyjechałem mówiąc, że dołączył bym go do systemów rulujących (odnośnie punktu 1).

Ale pytanie bylo o system, na ktorym mozna sie wiecej nauczyc, a nie rulujacy :)

 

I podsumowanie: mógłbyś napisać co za problem cię męczy, że inni nie używają pld?

Zaden. BTW cos takiego napisalem? Sorry, nie zauwazylem :)

 

Jeszcze raz prosze o EOT. O gustach przeciez sie nie dyskutuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to czym tak naprawdę jest linux zależy od osoby nim administrującej - czyli czy potrafi go zoptymalizować, zabezpieczyć.

Ale w niektorych przypadkach jest prostsze do zrealizowania, jezeli ma np. wsparcie dla kilku architektur. Zauwaz, ze im mniej czasu poswiecisz na optymalizacje, tym wiecej zostanie na zabezpieczenia. No chyba, ze jestes hobbysta i masz czas...

Nie znasz się. Dobra optymalizacja wiąże się z bezpieczeństwem, stabilnością i szybkością działania. Co rozumiesz przez 'wsparcie dla kilku architektur'? Z tego co wiem każdy linux wspiera conajmniej kilka.

 

 

3) ty napisałeś, że pld ruluje, i że inne systemy się nie nadają.

O ciekawe... Co jeszcze napisalem?

Idzcie stad niewierni...

Poldek rox

Między innymi to.

 

 

4) w tym momencie się wkurzyłem próbą wywołania flame war'sów, szczególnie, że nie wykazałeś zainteresowania drugą częścią punktu 2.

Na poczatku sugerowalem EOT, zeby nie wywolywac flame'ów, daleth sobie zazartowal, ale oczywiscie nie bylbys soba gdybys nie napisal o slacku.

A ty nie byłbyś sobą gdybyś nie napisał o pld.

 

Idzcie stad niewierni...

Poldek rox

Tylko, że w przeciwieństwie do mnie, stwierdziłeś, iż ci, co nie używają pld są niewiernymi.

 

 

 

 

5) nadal się burzysz o to, że ktoś instaluje coś z czegoś innego niż rpm - jednak nikt nie poruszał takowego tematu.

Burze sie tylko w przypadku dystrybucji opartych o pakiety.

Optymalizacja pociaga za soba reczna instalacje bez wpisow w bazie rpm'a.

To, że ty nie umiesz przekompilować czegoś to nie moja sprawa. Poza tym slack też posiada paczki.

 

 

6) ze slackiem wyjechałem mówiąc, że dołączył bym go do systemów rulujących (odnośnie punktu 1).

Ale pytanie bylo o system, na ktorym mozna sie wiecej nauczyc, a nie rulujacy :)

Na slacku nauczy się o wiele więcej niż na takim mdk.

 

 

I podsumowanie: mógłbyś napisać co za problem cię męczy, że inni nie używają pld?

Zaden. BTW cos takiego napisalem? Sorry, nie zauwazylem :)

Idzcie stad niewierni...

Poldek rox

Ale ja zauważyłem. To, że masz sklerozę i nie umiesz czytać cię nie usprawiedliwia.

 

 

Jeszcze raz prosze o EOT. O gustach przeciez sie nie dyskutuje...

Teraz może być eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się. Dobra optymalizacja wiąże się z bezpieczeństwem, stabilnością i szybkością działania.

Znam sie! Optymalizacje w ujeciu informatycznym przeklada sie na szybkosc, lub zajetosc pamieci, a nie na stabilnosc i bezpieczenstwo.

 

Co rozumiesz przez 'wsparcie dla kilku architektur'? Z tego co wiem każdy linux wspiera conajmniej kilka.

Gotowe binarki dla i386,i586,i686, w innych distro sa dostarczane tylko te pierwsze.

 

Idzcie stad niewierni... 

Poldek rox

Tylko, że w przeciwieństwie do mnie, stwierdziłeś, iż ci, co nie używają pld są niewiernymi.

 

Sorki, nie myslalem, ze ktos to potraktuje inaczej niz zart...

 

To, że ty nie umiesz przekompilować czegoś to nie moja sprawa. Poza tym slack też posiada paczki.

Raczej chodzilo mi o mozliwosci sprawdzenia plikow, sum kontrolnych itp...

 

Na slacku nauczy się o wiele więcej niż na takim mdk.

To moze LFS'a polecimy? :)

Wiesz, zalezy tez czego chce sie uczyc...

 

Teraz może być eot.

Dziekuje 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam sie! Optymalizacje w ujeciu informatycznym przeklada sie na szybkosc, lub zajetosc pamieci, a nie na stabilnosc i bezpieczenstwo.

Mylisz się.

'Optymalizacja - wyznaczenie spośród dopuszczalnych rozwiązań danego problemu rozwiązania najlepszego za względu na przyjęte kryterium (wskaźnik) jakości (np. koszt, zysk, niezawodność).'

 

Gotowe binarki dla i386,i586,i686, w innych distro sa dostarczane tylko te pierwsze.

A nie lepiej przekompilować takie coś?

 

Sorki, nie myslalem, ze ktos to potraktuje inaczej niz zart...

Właśnie z takich 'żartów' wynika później 90% flame war'sów. Wybaczone.

 

To moze LFS'a polecimy? :)

Wiesz, zalezy tez czego chce sie uczyc...

Bardzo chętnie, już się od jakiegoś czasu noszę z takim projektem. Jedynym ograniczeniem jest czas :///

 

Dziekuje 8)

proszę ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...