Skocz do zawartości
Fazi187

Zakłócenia Na Lcd A Typ Kabla

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podłączyć monitor LCD do laptopa co by sobie film obejrzeć czy w photoshopie podłubać. Jak podłączam d-sub do laptopa wszystko się ładnie przełącza na dwa monitory i jest cycuś, z tym, że na zewnętrznym monitorze latają takie ledwo widoczne pasy z góry na dół. Coś jakby z odświeżaniem, może. (??) A może nie :) Tu i tu 60hz, wszystko steruje z panelu nVidii i niby działa. Zmniejszenie rozdzielczości na zewnętrznym do rozdzielczości tego w laptopie nic nie zmienia. Wszystkie ustawienia, że działa tylko jeden albo drugi albo oba naraz sprawdzałem. Monitor podłączony normalnie bezpośrednio do karty w starym komputerze działa poprawnie.

 

W każdym razie wymyśliłem, że może trzeba podłączyć lepszym kablem. (dobrze wymyśliłem?)

 

Monitor ma D-Sub i DVI.

Laptop ma złącza D-Sub, S-Video i HDMI.

 

Teraz jest D-SUB - D-SUB.

Myślałem o DVI - HDMI.

 

Czy to pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć monitor LCD do laptopa co by sobie film obejrzeć czy w photoshopie podłubać. Jak podłączam d-sub do laptopa wszystko się ładnie przełącza na dwa monitory i jest cycuś, z tym, że na zewnętrznym monitorze latają takie ledwo widoczne pasy z góry na dół. Coś jakby z odświeżaniem, może. (??) A może nie :) Tu i tu 60hz, wszystko steruje z panelu nVidii i niby działa. Zmniejszenie rozdzielczości na zewnętrznym do rozdzielczości tego w laptopie nic nie zmienia. Wszystkie ustawienia, że działa tylko jeden albo drugi albo oba naraz sprawdzałem. Monitor podłączony normalnie bezpośrednio do karty w starym komputerze działa poprawnie.

 

W każdym razie wymyśliłem, że może trzeba podłączyć lepszym kablem. (dobrze wymyśliłem?)

 

Monitor ma D-Sub i DVI.

Laptop ma złącza D-Sub, S-Video i HDMI.

 

Teraz jest D-SUB - D-SUB.

Myślałem o DVI - HDMI.

 

Czy to pomoże?

To zależy co to za pasy ;) Prawdopodobnie przy HDMI - DVI-D będzie już idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co to za pasy ;) Prawdopodobnie przy HDMI - DVI-D będzie już idealnie.

Ciężko to opisać. Coś a'la takie jak można zobaczyć na lcd aparatu/kamery na ekranie telewizora jak się kameruje tenże telewizor. :) Takie tylko dużo słabsze i nasilają się jak coś się dzieje na ekranie. Widoczne najwyraźniej na ciemnych prawie czarnych kolorach. Taki myk. :)

 

Taki styknie?

http://www.allegro.pl/item328780009_kabel_...24_1_khdg2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć monitor LCD do laptopa co by sobie film obejrzeć czy w photoshopie podłubać. Jak podłączam d-sub do laptopa wszystko się ładnie przełącza na dwa monitory i jest cycuś, z tym, że na zewnętrznym monitorze latają takie ledwo widoczne pasy z góry na dół. Coś jakby z odświeżaniem, może. (??) A może nie :) Tu i tu 60hz, wszystko steruje z panelu nVidii i niby działa. Zmniejszenie rozdzielczości na zewnętrznym do rozdzielczości tego w laptopie nic nie zmienia. Wszystkie ustawienia, że działa tylko jeden albo drugi albo oba naraz sprawdzałem. Monitor podłączony normalnie bezpośrednio do karty w starym komputerze działa poprawnie.

W każdym razie wymyśliłem, że może trzeba podłączyć lepszym kablem. (dobrze wymyśliłem?)

Monitor ma D-Sub i DVI.

Laptop ma złącza D-Sub, S-Video i HDMI.

Teraz jest D-SUB - D-SUB.

Myślałem o DVI - HDMI.

Czy to pomoże?

na zakłócenia masy Dsub pomoże albo cyfrowe HDMi albo kombinowanie z podłączeniem monitora do różnych gniazdek bez uziemienia, (zakładam ze gdy laptop pracuje na baterii to zakłóceń nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zakłócenia masy Dsub pomoże albo cyfrowe HDMi albo kombinowanie z podłączeniem monitora do różnych gniazdek bez uziemienia, (zakładam ze gdy laptop pracuje na baterii to zakłóceń nie ma)

No i po problemie. Dziękuje :)

 

Wcześniej tego nie sprawdzałem ale rzeczywiście kiedy z laptopa odłączałem zasilanie sieciowe zakłócenia znikały. Przełożyłem zasilanie monitora i jak najdalej od zasilacza od laptopa na listwie i nie specjalnie pomogło. Za to podłączenie monitora bezpośrednio do gniazdka w ścianie załatwiło problem.

 

Czy ja mam jakąś listwe kijową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...