Skocz do zawartości
grandzu

Temperatura AMD Athlon 1,3Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam tu o podkręconych prockach i temperaturze 50 stopni... a tymczasem mój Athlon 1,3 nie podkręcany pracuje przy temp około 60 w porywach do 67 stopni. Wiatrak ma być rzekomo do 1,5Ghz. Powinienem się zacząć martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie chyba domyslasz ze wentylator masz za slaby. Nie wiem jaki masz ale pewnie jakiegos no name za 50zl. Ja mam TB 1400 i kupilem do niego Global WIN FOP38 temp. w zalerznosci co robie, ale nie przekracza 50. Dobrze ci radze kup cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale taka temperatura chyba nie jest niebezpieczna? Ma chyba jeszcze trochę rezerwy?

67*C uwazasz za bezpieczna temp. 8O 8O chlopie zaciskasz tym samym petle na szyi twojemu procowi rezerwy ci sie juz dawno skonczyly 60*C na Thunderbirda to max. Jaki masz cooler???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale taka temperatura chyba nie jest niebezpieczna? Ma chyba jeszcze trochę rezerwy?

67*C uwazasz za bezpieczna temp. 8O 8O chlopie zaciskasz tym samym petle na szyi twojemu procowi rezerwy ci sie juz dawno skonczyly 60*C na Thunderbirda to max. Jaki masz cooler???

hm nie przesadzasz ze ta temperatu wszak wysoka nei jest jeszcze zabójcza dla procka. Gdyby mia 75 stopni mozna powiedzieć ze nie zostało mu za duzo h pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie masz jakis szajski cooler bo mój 1.33@1.47 ma 50* i BOX cooler

 

wiec jedyna rada tak ja pisał CoVe zmien cooler

 

przynajmniej ja bym tak zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale taka temperatura chyba nie jest niebezpieczna? Ma chyba jeszcze trochę rezerwy?

67*C uwazasz za bezpieczna temp. 8O 8O chlopie zaciskasz tym samym petle na szyi twojemu procowi rezerwy ci sie juz dawno skonczyly 60*C na Thunderbirda to max. Jaki masz cooler???

hm nie przesadzasz ze ta temperatu wszak wysoka nei jest jeszcze zabójcza dla procka. Gdyby mia 75 stopni mozna powiedzieć ze nie zostało mu za duzo h pracy :)

napisalem ze zaciska petle na szyi swojego proca moze mu pochodzi 6 m-cy a moze 6 lat ;) zalezy od tego na jaki model trafil tak czy siak temp. 67*C na codzien jest stanowczo too high dla proca nawet dla takich grzejnikow jak thundb-dy swego czasu mialem TBa 1@1,2Ghz przy 1.85v vcore i max temp. jaka mialem to 55*C na coolerze ktory obecnie posiadam czyli titanie d5tb

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunderbiry z tego co wiem grzaly sie strasznie, mialem taki przypadek ze koles mial na 1,2 ghz 70 stopni i pracowal mu non stop, a wina tego bylo zle zalozenie radiatora, na standardowej pascie, ktora juz byla ze tak powiem skamieniala. Zeskrobalem, wyszlifowalem, dalem nowa paste od titana i po klopocie spadlo do 47 stopni. Wiatrak to byl z tego co pamietam jakis coolermaster za 35zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, to wy macie piecyki ;)

 

ja na tym athlonie co w podpisie mam max 40C lub 45C na zwolnionych wentylach i coolerka Titanka TTC-D5TB(4) za ktorego dalem 29 zl :D :D :D

no ja mam troche wiecej bo od 43-49*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunderbiry z tego co wiem grzaly sie strasznie, mialem taki przypadek ze koles mial na 1,2 ghz 70 stopni i pracowal mu non stop, a wina tego bylo zle zalozenie radiatora, na standardowej pascie, ktora juz byla ze tak powiem skamieniala. Zeskrobalem, wyszlifowalem, dalem nowa paste od titana i po klopocie spadlo do 47 stopni. Wiatrak to byl z tego co pamietam jakis coolermaster za 35zl.

mialem tez podobna sytuacje kiedys wina lezala w tym iz cooler byl krzywo zalozony i zle przylegal do jadra proca ale po ponownym zalozeniu wszystko wrocilo do normy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mialem do niedawna bardzo podobna konfiguracje do CIebie, wlasciwie wszystko to samo :)

 

CO do procka - mialem na nim WC (cpc) i mialem na nim Titana D5TB - na titanie smigal jakos na 1533 i mialem po STRESIE czyli wygrzewaniu CPU BURNEM te 62* i wtedy mi sie resetowal komp, na 1333 temp byla do 52* max. Na WC spokojnie smigalem na 1533 i temp nie przekraczala 53*

 

IMO najpierw zdejmij radiator przesmaruj procka pasta i zobacz jeszcze raz na temperatury.

 

PS. Jak masz zasilacz ? Pionowo czy poziomo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...