Skocz do zawartości
west96

Jaka Grafa Do Ultra-kompa Do Grania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Generalnie mam dwa pytania:

 

9600GT 512 czy 8800GT 512 ??

 

oraz osobno

 

2x8800GT czy 2x9600GT czy Radeon HD3870X2 czy 8800GTS ??

 

 

I oczywiscie pytanie jest nie tylko zo jest wydajnienjsze, ale co sie oplaca, np. 8800GT w SLI jest droższe o jakie 3-4 stówy od 8800GTS, ale pytanie czy sie oplaca??? I jeszcze jedno:

 

Jaka płyta głowna pod SLI ? Komp ma byc generalnie wypasisty wiec ?...

 

 

edit

Jeszcze jedno pytanie:

 

Jaka płyta do SLI?

 

Pozdro, west96

Edytowane przez west96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x9600GT IMO jak już masz zamiar bawić się w SLI. 9400 GT to nie ta półka ,więc nie wiem po kiego go wymieniłeś. Ja osobiście bym wziął GTS ,bo jest tani i go opchnął za rok i kupił coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz "wypasisty" komputer to zrob Quad-SLI z dwoma 9800x2. Jak zalezy Tobie na najlepszym stosunku ceny do wydajnosci to bierz bez zastanowienia 8800GTS, ktore starczy na obecna chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o 4 karty 9600GT? Jesli tak, to kosztowaloby to ponad 2200, a podalem moja max cene. Zreszta z testow wynika ze 9600 jest mniej wydajna niz 8800... I co do tego stosunku cena - wydajnosc: Jakie korzysci daje polaczenie kart w SLI??? Np czy drozszy zestaw 2x8800GT bedzie o wiele lepszy od jednej 8800GTS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o 2 karty 9800X2 puszczone w SLI, to ok. 4000zl. No, ale komputer bylby "wypasiasty" :D

 

Moze kup na razie karte z SLI i jedna 8800GTS a jak zajdzie potrzeba to dokupisz wtedy druga. Albo wez 8800GTS na plycie bez SLI a pozniej zmienisz plyte i dokupisz druga karte grafiki, a na pewno 2 x 8800GTS > 2 x 8800GT.

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pewne, ale Radeon HD3870 X2 1GB (tzn. 2xRadeon HD3870) czy 2x8800GT 512 - Oto jest pytanie :D

 

edit

Tu jest dobry test odpowiadający na moje pytanie :D

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3151&p=6

 

Pozostaje jeszcze pytanie:

Czy lepiej jest jak są dwie karty w jednej (Radeon) czy jak po prostu wsadzimy dwie 8800GT w SLI w dwa gniazda płyty???

Edytowane przez west96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie:

Czy na pewno wykorzystam w pełni 2 karty w SLI?

Jeśli tak to kupuj 2 x 8800GTS lub 2 x 8800GT.

Jeśli nie kup GTS'a a jak nie będzie później stykało to dokupisz 2 GTS'a.

Zaoszczędzone pieniądze możesz wpakować w 2 karte lub np. WC :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede grał w wiele gier. Szczególnie zalezy mi na duzej ilosci fpsów w CoDzie 4 (clan gaming :)) Zatem czy najnowsze gry to wystarczający powód do korzystania ze SLI? Przeszlosc pokazuje, ze karty dwurdzeniowe lub układy SLI, tak jak procesory niedlugo zdominują rynek, a ja już zbyt mocno kompa zmieniac nie bede (kasa teraz, później brak :)

 

A tak na marginesie: czy są w miare tanie WC, które pociągnełyby taki zestaw: E8400, 2x8800GT?? :)

Edytowane przez west96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc teraz jednego GTS-a dobrze zrobisz, ta karta spokojnie pociągnie nowe gry a jak zabraknie Ci mocy to zawsze możesz dorzucić drugą, istnieje tez opcja że bierzesz teraz dobre mobo na P35/X38 i single GTS-a a kiedyś ją sprzedasz i kupisz coś równie mocnego ale też jako single. Jeśli jednak bierzesz SLI to w.w płyty przez mahuna będą OK :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie nie do tematu, ale trudno. Jak jest z kartą dźwiękową, bo na ten temat jestem kompletnie zielony... Trzeba ją dokupić osobno? Jesli tak, to jaką polecacie?

Nie trzeba jeśli nie wymagasz aż tak wiele :) Dzwiękówki są zintegrowane i nawet nie sa najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...