Skocz do zawartości
Aquarium

4k Na Zbożny Cel ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się w końcu do złożenia nowej maszyny - starej nie chciało się upgrejdować, to teraz wszystko do wymiany - wiernego sprzęta przejmie siostra.

 

Mobo - Foxconn Mars ~620

Tu nie ma problemu - szkoda tylko że tak mało ludzi ją ma... Quantum force mnie przekonał :) )

 

Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 albo Intel Core 2 Duo E8400 ~700/~750

Czy warto brać grzałkę w postaci 4-rdzeniowca, czy spojrzeć trzeźwo i zakupić dwujajkową wersję energooszczędną - jestem za drugą opcją. Q9300 jest za drogi...

 

Ram - Mushkin XP Series DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL4 ~410

Tu też nie ma co kombinować, chyba że ktoś ma namiary na sklep z redline'ami. Chyba nie ma sensu brać wersji 1066, skoro te powinny się ładnie podkręcić?

 

VGA - 8800 GT ZILENT MSI 512MB / 8800 GT Asus 1GB / GIGABYTE GeForce 8800GTS 512MB - ~750/~775/~840

Głównie zależy ma ciszy - teraz mam X800 z założonym wiatrakiem Zalmana i błogi spokój :) Czy tanie 8800GTS z referencyjnym chłodzeniem da się strawić bez wymiany chłodzenia?

 

Pioneer DVR 215 SATA ~100

Wprawdzie mam dwie dobre nagrywarki na chodzie, ale z tego co widzę przez Jmicrona są niezłe jaja z ATA... Dla świętego spokoju...

 

Panel - Akasa AK-FC-03 Control PRO ~160

Po dwóch latach używania bez tego maleństwa nie wyobrażam sobie pracy :)

 

Chłodzenie proca - Thermaltake V1 ~160

Wybrałem ten model ze względu na gabaryty - jest trochę mniejszy niż "towery" konkurencji i ma całkiem niezłe recki... Ma ktoś?

 

Audio - Creative X-Fi mX Xtreme Gamer ~240

Asus Xonar wygląda smakowicie, ale nie zmieszczę się planowanym budżecie...

 

Zasilator - Tagan TG500-BZ/Tagan TG600-BZ BZ 600W ~370/~415

Tutaj się waham czy 500W zapewni spokojny sen przy podkręcaniu - mocniejsza wersja nie kosztuje dużo drożej... A Tagana mam też od jakiegoś czasu i cenię tę markę

 

Buda - Cooler Master Dominator CM 690 ~260

Tej obudowy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, tym bardziej że w tej chwili używam Centuriona 534 ;)

 

Dyski 2x250 Seagate będą z obecnego zestawu - bez Raida, jak bez ręki. Jak zostanie reszta, to się dobierze kilka przyjemnych wentylatorów do obudowy.

Całość będę chciał podgonić do tych przysłowiowych 3,6 Ghz do pracy na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. MOBO. hmmmm. Nie wiem, czy opłaca się brać taką drogą płytę. Ja na Twoim miejscu zabrałbym coś od DFI na P35, lub któregoś z Asusów P5K. Mobo za 400zł spokojnie wystarczy do codziennej pracy przy mocnym oc.

2. Proc. Jestem za 2 rdzeniami puszczonymi w granice 4GHZ.

3. Ramy dobre, wszyscy chwalą.

4. Grafa. Raczej nie masz co liczyć na błogą ciszę. Czeka Cię zakup Accelero S1 i dobrego wentylatora 120/92mm.

5. Zasilacz. Ja osobiście brałbym coś od Corsaira, podobno dobre i ciche. Moc 500-600w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo bardzo drogie już fajniejszym wyborem bedzie Fox P35a-s albo Asus P5K-E

CPU (do czego komputer bedzie uzywany?) pewnie gry to E8XXX

Ram ok

GPU brałbym 8800GTS na referencyjnym chlodzeniu nie jest głośno.

500W spokojnie zapewni spokój:P Zastanow sie nad Corsairem 520W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - do czego będziesz używał kompa .

 

W grach i domowym użytku ten Quad będzie się nudził , lepiej brać 2 jajka .

 

Co innego praca w programach zdolnych wykorzystać 4 rdzenie ( CAD/CAM , obróbka audio/video , tworzenie grafiki 2D/3D ) , to lepiej wtedy kupić Quada .

 

A zamiast E8400 lepiej brać E8200 i kręcić .

 

Co do VGA , gdzie ty chcesz te karty kupować , skoro Palit 8800GT Sonic można dostać za 610 zł a Galaxy z chłodzeniem CM za 630 zł .

 

A zasilacz też będzie się nudził , starczy spokojnie 400 W -> klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mars nie jest aż taki drogi :P Dopasione Asusy dopiero robią pustkę w portfelu. Imho za płytę i tak się zwykle płaci mniej od procka, a jest w gruncie rzeczy najistotniejszym komponentem. Wcześniej chodził mi po głowie Gigabyte X38-DQ6, tak więc i tak jest rozsądniej. Mimo wszystko E8400 - i tak się nastawiałem na koszt Q6600 - zawsze to x9. Co do karty Palita - może i tanio, ale nie mam o tej firmie zbyt dobrego zdania. Galaxy jest już ciekawszy ze względu na chłodzenie Coolmastera - muszę poszukać jakiegoś teściku. Dzięki za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mars drogi, ale na pewno będziesz zadowolony. Mam od tygodnia i nie żałuje jednak jeśli trafi Ci się słaba sztuka e8x00 to trochę będzie żal. JA mam e8400 z 48 weeka i niestety wszystko ciągnie w dół. Pamięci poszły mi 555mhz cl5 lekko przy 1,5NB 1,6SB, ale sam proc ma problemy z 500mhz :mur: Zawsze jednak możesz się pochwalić tatuażami z logo quantum force B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...