Skocz do zawartości
wwd

G.skill - Wymiana Gwarancyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem pamięci G.Skilla F2-8000PH2-2GBHZ ale ponieważ jedna z nich się uszkodziła wysłałem na serwis i otrzymałem odpowiedź że mogą mi wymienić na F2-8500CL5D-4GBPK.

Trochę mnie to zasmuciło bo kupiłem je ze względu na to że są na micronach - kosztowały zresztą 500$, te które mi proponują nie dość że mają gorsze timingi to jeszcze są warte 150$ i nawet nie wiem na jakich są kościach. Jedyny plus to zamiast 2Gb jest 4Gb.

Najgorsze jest to że tydzień temu siadła mi pamięć z drugiego, takiego samego kompletu i też pójdzie na RMA....

 

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez wwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem pamięci G.Skilla F2-8000PH2-2GBHZ ale ponieważ jedna z nich się uszkodziła wysłałem na serwis i otrzymałem odpowiedź że mogą mi wymienić na F2-8500CL5D-4GBPK.

Trochę mnie to zasmuciło bo kupiłem je ze względu na to że są na micronach - kosztowały zresztą 500$, te które mi proponują nie dość że mają gorsze timingi to jeszcze są warte 150$ i nawet nie wiem na jakich są kościach. Jedyny plus to zamiast 2Gb jest 4Gb.

Najgorsze jest to że tydzień temu siadła mi pamięć z dsrugiego, takiego samego kompletu i też pójdzie na RMA....

 

Co o tym sądzicie?

Na G.Skilla F2-8000PH2-2GBHZ już ci nie wymienią od roku już ich nie produkują

mogli by ci wymienić na hz 800 na micronie te peno jeszcze mają ale te są jeszcze tańsze dali ci model najdroższy z oferty jaki mają.

Droższe będą tylko ddr3 na micronie 1600

Edytowane przez DDR2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiego kompletu też odeślij jedną,, zostanie ci kompletne 2x1 do benczowania i 2x 4g do normalnego pracowania ;]

Nie da rady bo wysłałem jeden komplet a tydzień po tym padła mi pamięć z drugiego kompletu i to bez żadnego oc tylko na ustawieniach gwarantowanych przez producenta.

 

Xtreme Addict coś ostanio wspominał, że teraz z HZtów też zrobili jakiś chłam.

Czyli te które chcą mi dać też są lipne?

 

Można się z nimi jakoś potargować np o HZ ddr3 albo zwrot gotówki, czy trzeba brać co dają?

Edytowane przez wwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te które chcą mi dać też są lipne?

 

Można się z nimi jakoś potargować np o HZ ddr3 albo zwrot gotówki, czy trzeba brać co dają?

Nie słyszałem, żeby zmieniali coś w PK, wiec chyba sa takie jak zawsze. Tylko, ze to juz nie micron.

 

Skoro masz nadal gwarancje na dany produkt to powinni Ci oddać taki sam, chyba, ze od zakonczenia produkcji minal rok (znów źródło XA :lol:), jak minelo wiecej to raczej bierz co dają bo rownie dobrze moga Cie olać, tak mi sie wydaje, ale nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb zamiast 2Gb jest pewnie rekompensatą za brak tych HZ, chociaż mogę się mylić...

Trochę rozczarowuje ta różnica w $$$ ale ogólnie pamięci spadły od tego czasu co kupowałem.

To brać te ramki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zdania ze ilosci ramu nic nie zastapi. do klikania i tak nie ma to zbyt duzego znaczenia. hz czy nie hz sprowadza sie do kwestii typu ogladanie telewizora albo telewizji. bierz co daja i ciesz sie 4gb. utrata wartosci nie jest niczym nienormalnym, przeciez nie wyprawujesz sie nijak o swoje wydane kiedystam pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa ilość ważniejsza.Wysokie OC w grach -1/2 FPSy maksymalnie.Ale ja nie o tym.

Jeżlei stwierdzono ,ze pamięci kwalifikują się do wymiany to MUSZĄ oddać ci w zamian takie sam lub lepsze.Nigdy gorsze.Nigdy -tak jest w prawie polskim.Zwrot kasy to ostateczność...Ja w sumie mam niezbyt miłe doznania z G.Skillami w PL.Wiedziałem na jakich kościach biorę, że najtańsza seria ale dystrybutor polski gwarantował w aukcji OC.Nie doczytał regulaminu Allegro(chodziło o fotki "co one potrafią") i...maile też miłe nie były od nich(się wypierali).Ale ich docisnąłem i wymienili -nie mieli wyjścia ,b zgodność z ofertą i deklaracjami żadna była.Na nowsze wersje -inny radiator(wstrętny i nie przylegający w 100% ale działają).Ot -cacka dla biednych są...biedne :wink:

A tak przy okazji -wie ktoś co ma wspólnego gość na deskorolce z pamięciami do kompa :rolleyes: ?Taką naklejkę dostałem w komplecie -zacna... :lol:

Czyli -ja wolałbym 4GB ,a jak wolisz 2GB to mają być takie same/lepsze i basta.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na neweggu więc tam chyba mają inne prawo. Zresztą nie mam zamiaru się prawować.

Napisali że już tych pamięci nie mają od "long time", z HZ-tek mają PC6400 a moje były PC8000 więc chyba dlatego zaproponowali

PC8500 4Gb zamiast 2Gb z tym że innych kościach.

Może te PK dłużej pociągną od HZ...

Edytowane przez wwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma miała dla mnie zawsze niezła renomę ale...no jak do pupy można sknocić radiator na pamięci?Dwie blaszki?Nie tylko u mnie i nie tylko na najtańszych....Sam kiedyś z alu i duralu robiłem radiatory na ram i mi lepsze wyszły(i ładniejsze -pomalowałem farbą ceramiczną i w piekarniku ją wygrzałem :D ).Nie dochodzi do kości na dwu pamięciach(po prostu krzywe radiatory :lol: ).Nie wspomnę o taśmie -tej grubości to ja mam holowniczą w autku :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wwe

Ja bym na Twoim miejscu postarał się o zwrot kasy (500$ z tego co piszesz).

Co prawda HZ'ów tych co miałeś już sobie nie stworzysz, ale będziesz mógł kupić wtedy memki jakie bedziesz chciał, a i kasy Ci jeszcze zostanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci były kupione w grudniu 2006, a kiedy się skończyła produkcja to nie wiem.

A odzyskanie kasy jest raczej niemożliwe , chyba że w takiej wysokości w jakiej były ostatni raz na rynku, więc nie wiem czy jest o co walczyć.

Chyba zgodzę się na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze dałes iles tam lat za nie 500$ a teraz dostajesz kosci za 150$ jest jak najbardziej normalne,zauważ ze DDR2 drastycznie staniało(dosłownie) a przy okazji dolar ciagle idzie w dół.Przykład - 2lata temu za 2x1GB DDR2 Geil Ultra płaciło sie ok 1000zł teraz kosztują 140zł :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie -gdyby tak robili z płaceniem i wymianą na taką samą kwotę to już bym nakupił staroci i pod akumulator je :wink: .A zresztą uzyskanie pieniędzy przy roszczeniach gwarancyjnych to rzadkość bez względu na kraj.Ważny jest towar -taki sam lub lepszy w świetle prawa(wszędzie chyba...).Reszta to kwestia dogadania z gwarantem -bo gwarancja to w zasadzie rodzaj umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły pamiątki. Obiecali wymienić na F2-8500CL5D-4GBPK a przysłali F2-8500CL5D-2GBPK. Myślałem że zrekompensują timingi wielkością ramu a tu niespodzianka.

Jakoś G.Skill nie dotrzymał słowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gskille reklamujcie w holandii, latwiej i przyjemniej niz w pl

Mam drugi komplet do wysłania 2GBHZ, z ostatnim miałem troszkę problemów - reklamowane w USA, może mi ktoś opisać jak je reklamować w Holandii?

 

ma to jakies znaczenie, jesli sa kupione w usa?

Ma to jakieś znaczenie?

 

Bardzo proszę o pomoc, chciałbym wysłać pamiątki jak najszybciej - chociaż i tak nie wiem czy je wymienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.SKILL RMA Policy & Procedures

PLEASE READ THIS CAREFULY BEFORE RMA, AVOID INSATISFACTION!

 

 

RMA conditions

 

GS-PO1. The RMA number must be prominently displayed only on the shipping label of boxes containing returned goods.

 

GS-PO2. Your address must be prominently displayed only on the shipping label of boxes containing returned goods.

 

GS-PO3. Returned goods must be shipped freight prepaid in their original boxes and packing material.

 

GS-PO4. G.Skill International Enterprise Ltd. is not responsible for lost or damaged packages.

 

GS-PO5. A copy of your packing list/invoice must accompany all returned Products.

 

GS-PO6. Make sure the product you send is complete! G.Skill International Enterprise Ltd only exchange complete products. Currently no cross-shipping service available.

 

GS-PO7. Don’t send unannounced products without RMA number, these will not be accepted and will be returned!

 

GS-PO8. All RMA cases will be expired after 30 days.

 

GS-PO9. Make sure the product is 100% defective before RMA, wrong installed memory (e.g. end-users mistakes) or memory turned out not be defective will be returned and charged with administration costs. Please also send a problem description to get shorter RMA time.

 

How to get a RMA number?

 

1) Fill in the RMA form. You can download the form at: http://www.gskill.com/support.html and email this to rma@gskill.com.

 

2) Always give the product description and serial number.

 

3) The G.SKILL RMA department will reply your request within 24 hours.

If you have any questions you can email:eurotech@gskill.com

When I got my RMA number, what more do I need to do?

 

When you received the e-mail from our RMA department with an RMA number (UR207xxx) you will then receive an RMA confirmation from our department within 48 hours with further instructions. Please wait for that e-mail. If you haven’t received the confirmation e-mail, please contact eurotech@gskill.com.

 

Where do I need to send my memory?

 

When you received the confirmation e-mail from our RMA department you can ship your memory to the following address:

 

G.SKILL Europe RMA & Tech

Hogeweg 199A

4382RH Vlissingen

Zeeland

The Netherlands

 

“your RMA number”

 

1) Always put the RMA number on the package.

2) Always send a short problem description.

3) Don’t forget putting the RMA number on the package.

Sam bede wymienial teraz znalezione w szafie padniete HZ, zobaczymy jak pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że z Holandią lepej wyjdzie ale jeżeli mam wysyłąć pamiątki do USA to nie ma to najmniejszego sensu.

Przypomnę, że poprzedni komplet HZ 2Gb musiałem wysłać do USA, bo tam były kupione.

Dużo kombinacji z tym było a zamiast HZ-tek lub coś na podobnym poziomie to przysłali zwykłe PK.

Mało tego obiecali wymienić na 4Gb a dali 2Gb. Gdybym wiedział że tak będzie to bym sobie darował taką wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...