Skocz do zawartości
stoprocent

Który 8800gt

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz gigabyta tylko , żeby był ten co na linku co podawałeś dokładnie ten, bo są też inne i lepiej się upewnij , że to ten co na foto ;).

 

Wiem czym różnią się obie rewizje ;) widać gołym okiem po chłodzeniu...

 

Chyba jednak kupie tego Gigabyte i przy dobrze wentylowanej budzie da sobie rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja z takim pytaniem się wtrącę, czy bierzecie pod uwage jakieś 8800GT z innej firmy niż gigabyte i MSI ? bo tu widze że MSI nie zadobrze wypada a chwalicie gigabyte a może coś innego ?

PS. kilka teamtów wcześniej pytam o sprzęt co by wymienic to włąśnie polecono mi 8800GT z MSI OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie caly czas cisza tego Gigabyte Rev.B ... Czy po podlaczeniu kontrolera obrotow idzie jakos "uciszyc" ta grafike? Ile ma wtedy stopni w stresie / spoczynku? Moglby ktos to potestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie caly czas cisza tego Gigabyte Rev.B ... Czy po podlaczeniu kontrolera obrotow idzie jakos "uciszyc" ta grafike? Ile ma wtedy stopni w stresie / spoczynku? Moglby ktos to potestowac?

Jest cichutka, nie masz się o co bać. Zajrzyj do tematu o 88GT to się wszystkiego dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że w PL nie znalazłem jej... a wysyłać na gwarancje w razie czego do .DE... chyba nie zbyt dobry pomysł...

 

Aktualnie obstaje za tym Gigabyte Rev.2 Musze jeszcze poczytac o nim...

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że w PL nie znalazłem jej... a wysyłać na gwarancje w razie czego do .DE... chyba nie zbyt dobry pomysł...

 

Aktualnie obstaje za tym Gigabyte Rev.2 Musze jeszcze poczytac o nim...

Sprawa jest taka ze ja mieszkam w de i z gwara by nie bylo problemu,ale sam niewiem.Jakos ta firma do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilku słowach ocenic gigabyta rev. B można w ten sposób, tanie, dobre , podkręcalne ponad normę :). Jesli chodzi o tego zalmana to zwalniając go o tak pi razy drzwi o 30-40% jest nie słyszalny , a temperatura jakoś dramatycznie nie podnosi się do góry. Zwrócić należy uwagę , że nie ma na sekcji zasilania radiatorów i to też powinno dać do myślenia , że prawdopodobnie jest lepszej jakości niz w innych , aczkolwiek w planach mam zamiar ją schłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie tylko w polsce niestety :(

 

@e-tomek ja nigdzie nie pisałem,że sie wywala na def,tylko że "czasami" ma problemy (arty w jednej grze) i nie używam jej na 720Mhz.Co prawda uzyskałem na niej "stabilne" 720Mhz,ale nieprzyniosło to absolutnie żadnego zysku wydajności :( i to jej główne mankamenty. Nie jestem jedynym takim przypadkiem, dlatego wniosek,że coś nie tak z MSI.

 

Inna sprawa,że powyższe modele są lepiej chłodzone,ale czy różnią się np: koścmi tego już nie wiem.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byscie polecili przy zalozeniu, ze na karte pojdzie Accelero S1 ze 120-stka? Innymi slowy, na chlodzeniu mi kompletnie nie zalezy, byleby plomb nie bylo ;)

Gigabyte rev.B (czym sie ona odroznia od rev.A?), czy linkowanego tutaj Leadteka z morele za 600zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem rev A ma inne chłodzenie, pamięci qimonda ( czy jakoś tak ) i miała problemy z pracą na taktowaniach które dawał Gigabyte. Skoro chcesz wymieniać chłodzenie, to kupuj jak najtańszego referenta, np: tego Leadteka i rób bios moda. Ale biorąc pod uwagę różnicę cenową to brałbym Gigabyte rev B :) No chyba że masz dojście do taniego referenta to się nie zastanawiaj...

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to Ci nikt nie powie, bo kazda sztuka sie kreci inaczej ;)

Jako były user msi oc edition mogę na jej temat dużo powiedzieć. Zacznę od tego , że waliła artefaktami na defaultowych ustawieniach pod vistą w crysis - zaraz po odpaleniu gry znane zielone nierówne kreski na ekranie - przyczyna quimonda. Miałem referata z chłodzeniem "suszarą" - znacznie glosniejsze i znacznie mniej wydajne od tego zalmana na gigabycie. Sekcja zasilania w tych referatach to jakies nieporozumienie i wogóle poobcinali , wykastrowali ją trochę.

Taktowanie msi juz na wstępie jest mniejsze niz w gb i gigus spokojnie sobie daje radę z 700/1700/1840MHz. Bez problemów lata tak jak mam w podpisie 24/7.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...