Skocz do zawartości
BananZwykly

Czym To Grozi !

Rekomendowane odpowiedzi

Czym grozi podpiecie glosnikow ( 2 sztuki ) od wiezy Thompsonic ( nie wiem ile watow, bo jak wiecie ta wieza to szit) bezposrednio do dzwiekowki - sb live 5.1. Nie uzywajac wzmacniacza moge popalic karte muzyczna ?

 

Poruszylem ten problem w temacie na "gorze" ale nikt nie odpisal, wiec nie zamykac tematu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno niczym? Wyjście sb 5.1 nie jest wyposażone we wzmacniacz 2x1W jaki był np w mojej starej yamasze, więc w ostateczności, jeśli wyjście jest za słabe i nie zabezpieczone przed prądem to sie może upalić. Na wszelki wypadek lepiej tak nie podłączać, choć chwilowe podłączenie zapewne nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podepniesz się pod "Line-Out" to nie obędzie sie bez wzmacniacza... wejście słuchawkowe ma jakieś wzmocnienie chyba bo grają a wzmacniacza nie ma :) pamiętam jednak że podłączanie głośnika pod którekolwiek z wyjść na karcie muzycznej daje mierny rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się raczej nie stanie (chociaż w pewnych przypadkach może się stać). Impedancja słuchawek jest na poziomie kilkudziesięciu Ohm. Natomiast głośników 4-16 Ohm. Tylko moc wyjściowa na wyjściu karty dźwiękowej to kilkanaście/kilkadziesiąt mW, czyli odpowiednia żeby poruszać maleńką membraną słuchawek, ale za mała żeby poruszyć taką dużą membraną w kolumnie, pomimo małej impedancji. Wzmacniacz głośników, które podłącza się do wyjścia k/d, też ma swoją impedancję i niejednokrotnie kształtuje się ona nawet na poziomie KOhm!! (np wzmacniacz mojego suba tak ma). A te "pewne przypadki", o których wspomniałem na początku, to przypadki kiedy urządzenia nie są przystosowane do mniejszej impedancji niż zalecana. Czyli podłączając urządzenie np 8 Ohm do urządzenia wymagającego dużo wyższej impedancji, może się źle skończyć. Podsumowując - "Make it on your own risk!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...