Skocz do zawartości
pebe2006

Zestaw Za 1230zł

Rekomendowane odpowiedzi

Troche dziwny ten test, skoro q6850 3ghz fsb333 potrafi byc wolniejszy od q6600 2.4ghz fsb266 ;)

Hmm może odświeżę ci pamiec. Pamietasz jak przekonywales wszystkich, ze oc to niestabilnosc i szybsze zuzywanie sie sprzetu? Teraz dajesz link do bazy, gdzie procesory sa chlodzone suchym lodem, czy dostaja napiecia ponad 1.75v, do tego podkrecane pod windowsem do takiej czestotliwosci, by tylko zdazyc wykonac screena z okienkiem cpuz, badz zapisac plik z walidacja. Najczesciej nie potrzeba do tego wiecej niz 3-5sekund bez zadnego obciazenia procesora. Jesli jednak uwazasz to za wiarygodne zrodlo przecietnego oc owych procesorow amd, to polecam rowniez sprawdzic srednie oc E2160 w tej samej bazie http://ripping.org/database.php?cpuid=571 . Niestety, E2160 podkreca sie srednio o 1GHz wiecej, a do tego jest wydajniejszy sporo zegar w zegar od X2. Niestety smutne jest to, iz "intel-kastrat" nie posiada on wirtualizacji, co kompletnie go przekresla w roli taniego komputera do gier :D

mialem juz niejednego E2140/E2160, zaden nie byl selektem i kazdy robil na std napieciu 3ghz lub wiecej. Tak wiem przypadek :D

Konkretnie to w czym jest szybszy Q6600 od Q6850 w tym teście ?

 

Dałem link do strony gdzie tylko jedna X2 4400 sztuka została potraktowana suchym lodem a już drugi wynik jest na powietrzu.

Za to twój lin jest do strony gdzie najsłabszy wynik E2160 jest na suchym lodzie.

 

Poczytaj w temacie o E2160 to nabierzesz orientacji jak to jest z E2160 i 3 GHz bez podnoszenia napięcia.

Realia są takie że Intel do 2.6 GHz E4700 dał już lepszą rev. G0 żeby zmieścić się w 65W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to w czym jest szybszy Q6600 od Q6850 w tym teście ?

 

2960424[/snapback]

Dałem link do strony gdzie tylko jedna X2 4400 sztuka została potraktowana suchym lodem a już drugi wynik jest na powietrzu.

Za to twój lin jest do strony gdzie najsłabszy wynik E2160 jest na suchym lodzie.

 

Poczytaj w temacie o E2160 to nabierzesz orientacji jak to jest z E2160 i 3 GHz bez podnoszenia napięcia.

 

X2 kreca sie gorzej gdy jest zimno, dlatego wiekszosc wynikow jest na ac/wc. Htt wall i coldbug, zapoznaj sie z tymi zagadnieniami.

 

A co do 3ghz e2160 to mam nieco wiecej doswiadczenia w tym temacie niz ty.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...3&chart=422

 

Ten q6600 jest szybszy tez od 3.2GHz peryna :lol:

X2 kreca sie gorzej gdy jest zimno, dlatego wiekszosc wynikow jest na ac/wc. Htt wall i coldbug, zapoznaj sie z tymi zagadnieniami.

 

A co do 3ghz e2160 to mam nieco wiecej doswiadczenia w tym temacie niz ty.

X2 4400+ G2 jest zwyczajnie mało wyników, trochę więcej jest z 5000+ ale też mało http://ripping.org/database.php?cpuid=546

 

Nie ma w tym nic zaskakującego że q6600 jest szybszy w takim zastosowaniu gdzie kluczowy jest RAM od serwerowego 3.2 GHz

z 667 MHz FB-DIMM dziwne by było odwrotnie.

Starasz się zdyskredytować niewygodny dla marketingu test czy nie umiesz czytać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwny ten test, skoro q6850 3ghz fsb333 potrafi byc wolniejszy od q6600 2.4ghz fsb266 ;)

W pewnych szczególnych zastosowaniach pewnie jest, ale w tym teście, który podałem 6850 jest szybszy ok. 25% od 6600, to Quad 6600 na jądrze Kentsfield był szybszy w syntetycznym teście niż 6850:

Dołączona grafika

Jak by się uprzeć, jest tam tyle testów, że w niektórych 3800 był szybszy od penryna kiedy testowano sisoftsandrą "memory floating point", no ale to specyficzna sytuacja w której AMD akurat ma ogromną przewagę ale nie decyduje ona o sumarycznej wydajności procesora.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnych szczególnych zastosowaniach pewnie jest, ale w tym teście, który podałem 6850 jest szybszy ok. 25% od 6600, to Quad 6600 na jądrze Kentsfield był szybszy w syntetycznym teście niż 6850:

...

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...3&chart=422

(test jest weryfikowalny bo mając dokładną konfigurację można sprawdzić wynik dlatego wiarygodny)

Na stonce z wynikami testów jak się kliknie na pasek na wykresie wyskakuje okienko z konfiguracją.

FB-DIMM ma zaawansowaną korekcję błędów i taktowany 667 MHz musi być wolniejszy od 800 MHz bez korekcji tam gdzie liczy

się RAM.

W serwerach stabilność stoi na pierwszym miejscu wydajność RAM traktuje się ulgowo bo to nie jest do gier 3D.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...3&chart=422

(test jest weryfikowalny bo mając dokładną konfigurację można sprawdzić wynik dlatego wiarygodny)

Na stonce z wynikami testów jak się kliknie na pasek na wykresie wyskakuje okienko z konfiguracją.

No super ale ale nie ma żadnej gry (np. LostPlanet Crysis) która ma jakieś większe wymagania w stosunku do CPU. Do tych podanych gier wystarczy w zupełności GF6800/7600... Dalej liczą się ustrawienia RAM a konkretnie zapis i odczyt i czas oczekiwania (podobnie jak w NFS MW którego miałem przetestować).

Raz piszesz o G2 a wybrałeś F2 w porównaniu. O czym wkońcu gadasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zal, kiła i mogiła. Klikneliscie chociaz w link ktory podalem?

 

Dołączona grafika

Dlaczego na tej samej konfiguracji i w tym samym tescie procesor majacy 266mhz wiecej ma 10fsp mniej? Mowa o Q6600 i QX6700. Nie roznia sie NICZYM poza mnoznikiem. Rowniez inne procesory ktore sa szybsze dziwnym trafem ustepuja Q6600 :D . Dla przypomnienia Ut2004 to gra 4 letnia, nie posiadajaca obslugi nawet dwoch rdzeni.

 

dwa IP, do dzieła. Stawiam browar jak logicznie mi to wytlumaczysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też nie G2...

W teście nie ma G2 więc nie mógł go podać, nie stawiaj nierealnych wymagań tylko po to by wykazać, że nie da się ich spełnić, bo to nie wnosi nic do dyskusji tylko przepychankę.

Zal, kiła i mogiła. Klikneliscie chociaz w link ktory podalem?

...

Dlaczego na tej samej konfiguracji i w tym samym tescie procesor majacy 266mhz wiecej ma 10fsp mniej? Mowa o Q6600 i QX6700. Nie roznia sie NICZYM poza mnoznikiem. Rowniez inne procesory ktore sa szybsze dziwnym trafem ustepuja Q6600 :D . Dla przypomnienia Ut2004 to gra 4 letnia, nie posiadajaca obslugi nawet dwoch rdzeni.

 

dwa IP, do dzieła. Stawiam browar jak logicznie mi to wytlumaczysz :D

QX9775 też wypada gorzej niż QX9770 więc to mogą być problemy optymalizacji gry lub zła obsługa danych procesorów przez płytę gigabyte. Przyznam, ze zgaduję, więc nie miej pretensji, jeżeli odpowiedź jest zgoła inna. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście nie ma G2 więc nie mógł go podać, nie stawiaj nierealnych wymagań tylko po to by wykazać, że nie da się ich spełnić, bo to nie wnosi nic do dyskusji tylko przepychankę.

Ale skoro rozmawiamy o G2 to chciałbym widzieć test z G2 a nie że wszystko inne (prawie G2) tylko nie G2...

MaSell masz racje. Bliżej się przyglądając tym wynikom można dojść do wniosku że to co musi być najwydajniejsze wcale wydajne się nie okazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zal, kiła i mogiła. Klikneliscie chociaz w link ktory podalem?

 

 

Dlaczego na tej samej konfiguracji i w tym samym tescie procesor majacy 266mhz wiecej ma 10fsp mniej? Mowa o Q6600 i QX6700. Nie roznia sie NICZYM poza mnoznikiem. Rowniez inne procesory ktore sa szybsze dziwnym trafem ustepuja Q6600 :D . Dla przypomnienia Ut2004 to gra 4 letnia, nie posiadajaca obslugi nawet dwoch rdzeni.

 

dwa IP, do dzieła. Stawiam browar jak logicznie mi to wytlumaczysz :D

Tak lepiej widać o co chodzi:

2960592[/snapback]

Ale skoro rozmawiamy o G2 to chciałbym widzieć test z G2 a nie że wszystko inne (prawie G2) tylko nie G2...

[

 

Tu masz jakieś porównanie G1 i G2 w 3Dmark http://forum.pclab.pl/t346338.html teraz wystarczy ?

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lepiej widać o co chodzi:

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...1&chart=422

 

Logicznych wytłumaczeń jest wiele (pomijając te najprostsze jak błąd testera który wpisał przy Q6600 92.9 zamiast 82.9 )

Najlepszym sposobem sprawdzenia jest przeprowadzenie identycznego testu.

 

Przykładowe logiczne:

Płyta w tej konfiguracji nie radziła sobie ze zbyt prądożernym sprzętem.

 

Kiedyś sprzedawali w Polsce laptopy z wstawionymi zbyt prądożernym CPU i efekt był taki że Pentium 133 MHz działało

realnie szybciej niż Pentium 200 w tym samym laptopie (testowałem osobiście kilkanaście modeli laptopów)

Mam do dzisiaj starego IBM z 233 MMX jeśli porównasz to z jakimś tanim modelem california z takim CPU to okaże się dwa razy

wolniejszy a Fudzitsu około 10% wolniejszy.

Ciekawe tylko że QX9650 nie ma tego problemu. I jeśli to jest żetelny test to powinni porównać wynik również na innej płycie nie uważasz?? Chyba że wina nie leży po stronie płyty...

Tu masz jakieś porównanie G1 i G2 w 3Dmark http://forum.pclab.pl/t346338.html teraz wystarczy ?

A G2 kontra E21x0??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko że QX9650 nie ma tego problemu. I jeśli to jest żetelny test to powinni porównać wynik również na innej płycie nie uważasz?? Chyba że wina nie leży po stronie płyty...

 

A G2 kontra E21x0??

Pokaż rzetelniejszy test.

W tym udało się znaleźć jeden błąd (prawdopodobnie zawyżający wydajność Q6600 bo gra korzysta z jednego rdzenia i wynik

jest za wysoki w stosunku do E6600 bo zazwyczaj E6600 wygrywało w takich grach z Q6600

najprawdopodobniej powinno być 72.9 nie 92.9 przy Q6600 )

 

 

jeśli to razem nie wystarcza

http://forum.pclab.pl/t346338.html

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...3&chart=422

 

wówczas nie pozostaje Ci nic innego tylko wymienić swojego G1 na G2 i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż rzetelniejszy test.

W tym udało się znaleźć jeden błąd (prawdopodobnie zawyżający wydajność Q6600 bo gra korzysta z jednego rdzenia i wynik

jest za wysoki w stosunku do E6600 bo zazwyczaj E6600 wygrywało w takich grach z Q6600

najprawdopodobniej powinno być 72.9 nie 92.9 przy Q6600 )

jeśli to razem nie wystarcza

http://forum.pclab.pl/t346338.html

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...3&chart=422

 

wówczas nie pozostaje Ci nic innego tylko wymienić swojego G1 na G2 i sprawdzić.

A ja mogę najprawdopodobniej stwierdzić że test jest lipny. Gdybanie. Równie dobrze pokaż mi błędy w testach które prędzej podałem a ty uznałeś za mało wiarygodne...

Już mam jednego X2 i na tym się skończy. Może w przyszłości kiedy znowy AMD będzie miało coś ciekawego w ofercie jakieś Xx wskoczy do obudowy i rzyczył bym sobie tego bo lubie zielonych.

I bardzo się ciesze że G2 jest wydajniejszy od G1 ale to nadal nie uratuje go w starci z E21x0. Uważam temat za zamknietyz mojej strony.

 

Pozdro

 

PS NeoMagNeT z tym piwem niewypał ;) Ja wogóle nie pije :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę najprawdopodobniej stwierdzić że test jest lipny. Gdybanie. Równie dobrze pokaż mi błędy w testach które prędzej podałem a ty uznałeś za mało wiarygodne...

....

MaSell znalazł jedną palcówkę przy wpisywaniu wyników i to na korzyść jednego CPU Intela w jednej z aplikacji.

Przy olbrzymiej ilości wyników taki błąd to nic dziwnego.

Testy którym zarzuciłem niewiarygodność miały błędy tendencyjności w doborze CPU, braki w specyfikacji i ewidentną manipulację

w doborze aplikacji (to nie były testy tylko zakazany polskim prawem marketing).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...