Skocz do zawartości
Celin

Enermax Modu 82+/pro 82+

Rekomendowane odpowiedzi

hmm. Mi sie wydaje ze Enermax bedzie chodzil ciszej. Bo jesli predkosc jego wentylatora jest uzalezniona nie od temperatury a od obciazenia to w iddle powinien sie krecic kolo 500rpm. :) a moj be quiet w iddle ma minimum 850 (podczas gry dochodzi do 1100). Ale be quiet steruje wentem w zaleznosci od temp a ta jest wedlug biosu kolo 38 podczas przegladania . Dobrze mysle?? W takim przYpadku powiniem na enermaxie miec nizsze oborty i to duzo. Przynajmniej ja tak wnioskuje z tego co przeczytalem ale prosilbym kogos o potwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, u mnie w idle jest ~500rpm a pod obciążeniem około 800-900rpm.

Wentylator nie musi się szybko kręcić gdyz te Enermaxy mają wysoką sprawność a co za tym idzie mniej się grzeją (u mnie czy w idle czy stresie zasilacz jest cały czas zimny!).

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o enermaxa to obroty sa w granicach 550-650. co so swierszcza oczywiscie sie moze trafic jak wszedzie, jednak na razie jak spotkalem sie z nimi ze swistaly to po paru dniach to ustawalo. tak jak na przyklad w moim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja rowniez ostatnio zainwestowałem w nowy zasilacz i stała sie nim wersja 500 W. U mnie niestety hałas łozysk był troche irytujący wiec postanowiłem cos z tym zrobic, wiec pomyslalem ze moze przesmaruje je troche - po tym zabiegu dzwiek satł sie nie do zniesienia ;/gwarancje juz straciłem wiec kupiłem XTHERMAL'a wersje 120 i wlaczylem ......... nasapiła upragniona cisza :D cooler jest naprawde niesamowity, najcichszy jaki testowałem :) tym optymistycznym akcentem zakoncze :D

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xthermal jest najcichszy jaki testowałem, cichszy niż Scythe Flex 1200.

Powiedzmy BF@800obr = S-Flex@700 albo nawet większa różnica.

 

 

Jak wam się przeciętnie kręci Enermax modu 82 w idle i w stresie ?

 

@htw

 

Słyszysz łożyska w Enermaxie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xthermal jest najcichszy jaki testowałem, cichszy niż Scythe Flex 1200.

Powiedzmy BF@800obr = S-Flex@700 albo nawet większa różnica.

 

 

Jak wam się przeciętnie kręci Enermax modu 82 w idle i w stresie ?

 

@htw

 

Słyszysz łożyska w Enermaxie ?

słyszałem ( ale ja jestem zboczony ), smarowałem nawet olejem silnikowym - pełny syntetyk :D ale tylko pogorszyło zmianiłem na Xthermala i jest dobrze, napastowałem troche przez 3 h komputerek i zasilacz był cieplutki ale nie goracy czy cos takeigo - jutro pozycze od kumpla termomert laserowy i zobacze jak sie to przekład na wartosci i napisze :)

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu: Asus P5W65, E6700, 2x1Gb ram, X1900XTX, Hdd 250Gb, Hdd 500Gb, cd, dvd z możliwością późniejszej rozbudowy o procka i grafikę, Enermax Modu82+ 525W wystarczy czy dołożyć do 625W?. Jest jakaś różnica między nimi w poziomie chałasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Rano zamawiam Modu82+ 525W i dla kolegi Liberty DXX 500W - config podobny ale ma mniejsze fundusze. Myślę że taki mu wystarczy...

 

edit:

Już założyłem i faktycznie jest cichy, ale w porównaniu do starego tagana 580W wygląda jak zabawka - mniejszy, lżejszy gorsze kable i wtyczki.

Mam nadzieję że to tylko pozory...

 

post-126368-1217604408_thumb.jpg

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Enermax ma plomby bo bez utraty gwarancji można było fan swap walnąć na 600 obr i mamy istne cudo.

 

wystarczy Xthermal - jest naprawde rewelacyjnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem niedawno Enermax'a Pro 82+ 385 i po mocniejszym rozkręceniu się wentylatora, wydaje on dźwięk, jakby w środku bzyczało łożysko(?). Dźwięk nie jest bardzo głośny, ale na tle dobrze wyciszonego kompa jest trochę drażniący...:|

Czy Wy też tak macie ?

 

Pozdrawiam Wilku

 

Edit:doczytałem, ze dźwięk po kilku dniach cichnie ;)

Edytowane przez Wilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U jednych cichnie u drugich nie. Niestety u mnie nie dalej terkocze po 2 miesiącach. Wysłałem na gwaranację do cooling.pl i odrzucili moją reklamację. Powód: głośno wentylatora jest zgodna że standardem firmy Enermax. (co takiego? :blink:) Pierwszy i ostatni raz kupuje zasilacz od Enermaxa, firma pewnie znała problem głośnych łozysk i powinna wymienić taki zasilacz od ręki.

Jak do mnie wróci to się zrobi fanswapa lub sprzeda na allegro i kupi coś innego.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U jednych cichnie u drugich nie. Niestety u mnie nie dalej terkocze po 2 miesiącach. Wysłałem na gwaranację do cooling.pl i odrzucili moją reklamację. Powód: głośno wentylatora jest zgodna że standardem firmy Enermax. (co takiego? :blink:) Pierwszy i ostatni raz kupuje zasilacz od Enermaxa, firma pewnie znała problem głośnych łozysk i powinna wymienić taki zasilacz od ręki.

Jak do mnie wróci to się zrobi fanswapa lub sprzeda na allegro i kupi coś innego.

Mógłbyś sprawdzić czy słychać terkot kiedy odwrócisz zasilacz do góry wentylatorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę go spowrotem (pewnie jutro) to sprawdzę i dam znać. Tak już zamówiłem S-FLEX'a 1200rpm i zrobie pewnie fanswapa. Odnośnie zakupu w zenfist to wtedy kiedy go kupowałem to w zenfiscie nie było tego Entervip a w cooling.pl robiłem większe zakupy wtedy to kupowałem wszystko razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jaki wentylator kupić do fanswapa mojego Enermaxa? Orginalny zasilacz jest podpięty 4 pinową wtyczką a wygląda to tak: kliknij

Myślałem nad S-FLEX 1200rpm (dość często polecany do fanswapa), no ale on ma 3 pin a jakoś nie widzi mi się podłączać wentylatora pod płytę (najlepiej by było pod zasilacz). Żeby zasilacz sam dostosował prędkość jest potrzebny wentylator z PWM? Jeżeli tak to jaki.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

edit: myślałem że moje posty się połączą a jednak tak się nie stało (sory)

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jaki wentylator kupić do fanswapa mojego Enermaxa? Orginalny zasilacz jest podpięty 4 pinową wtyczką a wygląda to tak: kliknij

Myślałem nad S-FLEX 1200rpm (dość często polecany do fanswapa), no ale on ma 3 pin a jakoś nie widzi mi się podłączać wentylatora pod płytę (najlepiej by było pod zasilacz). Żeby zasilacz sam dostosował prędkość jest potrzebny wentylator z PWM? Jeżeli tak to jaki.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

edit: myślałem że moje posty się połączą a jednak tak się nie stało (sory)

no właśnie ja się też zastanawiam czy można by czymś oryginalny wentylator w Enermaxie zamienić, Niestety jest to nietypowy wentylator zrobiony na zamówienie Enermaxa, nazywa się ten wynalazek "bi-voltage fan" nie jest to wentylator PWM mimo że ma 4 pinową wtyczkę.

A oto opis tego wentylatora podany przrz Enermaxa jaki znalazłem na hardwaresecrets - wygląda na to że Enermax jest strasznie dumny ze swojego wynalazku, nic dziwnego że nie chce słyszeć o wymianie :)

 

A oto cytat

 

“We use a bivoltage fan. We have a patent on this. Normally, when you use a fan, you lower voltage down to 3-4 V, which impacts also the hall IC of any fan, which controls the fan. With such voltage it gets unstable. By using a bivoltage fan (12 V for the hall IC and custom voltage to the bearing – any voltage, way lower than 3) we can go down to 450 rpm (even lower if we would want to). By still having the hall IC powered by 12 V, it can run/control the bearing with its custom voltage more smoothly. That's the difference to any single voltage. But we do use a standard two ball bearing fan, custom manufactured for us. That is what is looking like PWM, but you can see two 12 V wires and no PWM cable. Other manufacturers can match this only by using PWM sleeve bearing fan with limited lifetime. So we are pretty proud of our patented invention and having the world's most silent PSU fan control (and series) without sacrificing on heat or cheating even with sleeve bearing.”

 

Jestem ciekaw jak wygląda kontrola obrotów po fanswapie, może ktoś zauważył albo mógłby sprawdzić jak szybko obraca się wentylator po zamianie?

 

P.S. U mnie na szczęście wentylator chodzi bardzo cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do teraz nie moge pojąć jak serwis Enermaxa (no i cooling.pl) odrzucił reklamację. Przecież nawet z jednego metra słyszę wyraznie łozysko wentylaotra (oczywiście zasilacz w obudowie). Odnośnie tego wentylatora to czytałem właśnie o tym i niestety mnie to martwi. Według mnie firma cooling.pl podszedła do sprawy nie poważnie ale nie będę tego już ciągnął dalej bo to nie ma sensu.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...