Skocz do zawartości
Celin

Enermax Modu 82+/pro 82+

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu miałeś pecha. Mojego enermaxa słychać dopiero jak przyłoże ucho u wylotu powietrza z budy (delikatny szum i czasem jakby "cykanie").

Wentylator cały czas obraca się około 490 obrotów na minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem swojego Enermaxa, za niedługo (po zakupie brakujących podzespołów) okaże się, czy rzeczywiście był wart swojej ceny ;) na pierwszy rzut oka wszystko cacy, no, może poza kablami a konkretnie wtyczkami, którymi jestem dość rozczarowany -_-

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja mam Enermaxa Pro82+ 525W. Była to jedyna rzecz, której nie udało mi się kupić na miejscu przy składaniu nowego kompa, więc zdecydowałem się na zakup w sklepie Zenfist, który pewnie wiele osób zna ;)

Pierwszy egzemplarz, który do mnie dotarł miał bardzo uciążliwą wadę - jedna z jego cewek brzęczała. Nie było to nawet piszczenie. Występowało to już przy podłączeniu do niego zasilania, nawet bez włączania kompa. Byłem lekko zdenerwowany no ale cóż, tak to bywa - wysłałem do Zenfista i po pewnym czasie otrzymałem nówkę sztukę.

 

Aktualnie spośród boxa na procu i grafice dosłyszę czasami łożysko tego enermaxa przy 482 RPM... niestety boję się, że po zwodowaniu kompa i umieszczeniu dysku w SQD zacznę się zastanawiać nad zamianą wiatraka. Może nawet wymienię na jakiś zasilacz z odłączanymi, dłuższymi kablami, chociaż jak na razie mam się gdzie pomieścić. Lecz tak jak mówię - kabla ATX 8pin za płytą główną już nie puszczę, bo jest za krótki a przy planowanych zmianach to i ATX 24pin będzie na styk :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jestem zadowolony z tej zailki. Jest nieslyszalna... wlasciwie to wszystko jest zagluszane przez grafike :D. Dotknalem jej palcem - nie grzeje sie :D (podlaczone 2 dyski, mulotum wentyli i grafika: 2x6pin).

 

Jedyna rzecza, ktor kole w oczy sa kable. Oploty koncza sie "pol metra" od wtyczek! Przy tej cenie spodziewalem sie dopieszczonego pod kazdym wzgledem zasilacza. Porownojac do Corsair vx450w to zalosc d... sciska. W "C", momo ,ze kable sa nieodpinane - to na ich oplotach moze wzorowac sie reszta producentow.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestem średnio zadowolony z tej zasiłki. Od początku łożysko wentylatora było do niczego a cooling.pl nie uznał gwarancji (minus dla tego sklepu, ostatni raz u nich kupowałem). Po fanswapie na S-FLEX 1200rpm@700rpm i HD2600Pro kompletna cisza. Po zmianie na Galaxy 9600GT w zasilaczu piszczą cewki no a niestety brak gwarancji. Za niedługo zakleję może cewki tym specjalnym silikonem to zobaczymy co będzie.

Ogólnie konczę już chyba przygodę z Enermaxami a tym bardziej ze sklepem cooling.pl

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestem średnio zadowolony z tej zasiłki. Od początku łożysko wentylatora było do niczego a cooling.pl nie uznał gwarancji (minus dla tego sklepu, ostatni raz u nich kupowałem). Po fanswapie na S-FLEX 1200rpm@700rpm i HD2600Pro kompletna cisza. Po zmianie na Galaxy 9600GT w zasilaczu piszczą cewki no a niestety brak gwarancji. Za niedługo zakleję może cewki tym specjalnym silikonem to zobaczymy co będzie.

Ogólnie konczę już chyba przygodę z Enermaxami a tym bardziej ze sklepem cooling.pl

W taki sposób powstają mity. Kupiłeś jeden jedyny produkt, miałeś pecha a swoje niezadowolenie wyładowujesz na forum. Niestety jednocześnie podważasz opinię bardzo dobrego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest ale każdy może napisać tutaj swoją opinię co zresztą uczyniłem po to jest stworzone to forum. Pewnie jakbym kupował w zenfiscie to dostałbym na gwarancji nowy no ale teraz mam nauczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak masz umiejscowione zasilanie na płycie głównej i jaki model zasilacza kupisz, bo różnią się długością kabli. tańsze wersje mają atx24/4 pin 45 cm, droższe 55 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak masz umiejscowione zasilanie na płycie głównej i jaki model zasilacza kupisz, bo różnią się długością kabli. tańsze wersje mają atx24/4 pin 45 cm, droższe 55 cm.

 

Zamierzam kupić Enermaxa Modu82+ 525W, płyta do końca nie jest ustalona ale wszystko będzie montowane w Antku P182. Chciałbym mieć pewność że będe mógł kable ładnie pochować i nie braknie kilku centymetrów.

Widzę że niektórzy mają Antka i Modu82+, więc może ktoś mi odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Modu82+ 525W i P182. Do tego mobo MSI P35 Neo2. Po wstępnym przymierzeniu zasilacza, obudowy i płyty trochę kabla z końcówką atx 4pin mi zabraknie do gniazda zasilania procesora przy puszczeniu kabli z tyłu. Spowodowane jest to w 99% bezsensowym umieszczeniem gniazda na płycie. Na rysunku dokładnie widać o co chodzi.

Jeżeli u Ciebie będzie inaczej to nie widzę problemu. ATX24 ma wystarczającą długość (jest spory zapas)

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Modu82+ 525W i P182. Do tego mobo MSI P35 Neo2. Po wstępnym przymierzeniu zasilacza, obudowy i płyty trochę kabla z końcówką atx 4pin mi zabraknie do gniazda zasilania procesora przy puszczeniu kabli z tyłu. Spowodowane jest to w 99% bezsensowym umieszczeniem gniazda na płycie. Na rysunku dokładnie widać o co chodzi.

Jeżeli u Ciebie będzie inaczej to nie widzę problemu. ATX24 ma wystarczającą długość (jest spory zapas)

I wszystko jasne, dzięki za obrazek :wink:

 

Co do gwarancji zasilaczy firmy Enermax, to zastanawiam się czy w przypadku wystąpienia nieprzyjemnych pisków, stuków i innych, które zgłaszali niektórzy na forum, wymiana takiego "wadliwego" egzemplarzu jest obowiązkowa czy też zależy od uprzejmości danego sklepu. Osobiście lekko byłbym niezadowolony, gdyby mi powiedziano że ten typ tak ma i gwarancja takich "dzwięków" nie obejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne, dzięki za obrazek :wink:

 

Co do gwarancji zasilaczy firmy Enermax, to zastanawiam się czy w przypadku wystąpienia nieprzyjemnych pisków, stuków i innych, które zgłaszali niektórzy na forum, wymiana takiego "wadliwego" egzemplarzu jest obowiązkowa czy też zależy od uprzejmości danego sklepu. Osobiście lekko byłbym niezadowolony, gdyby mi powiedziano że ten typ tak ma i gwarancja takich "dzwięków" nie obejmuje.

Jak już kupujesz przez internet to zasilacz tylko w zenfist.pl - tam takiego piszczącego Enermaxa wymienią od ręki. Natomiast w cooling.pl już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zasilacz bardzo dobry i cichy. Ma się odczucie obcowania z czymś luksusowym. Wykonanie na najwyższym poziomie. Obroty wentylatora ok. 500 RPM w codziennym użytkowaniu. Trafiła mi się nowsza rewizja, z dwoma wiązkami SATA (w poprzedniej była 1), w sumie 5 wtyczek oraz certyfikatem ATI CrossfireX. Ponadto wtyczka 24pin jest nierozłączalna. Według programów napięcia OK, ale to nie wyrocznia - opieram się na testach dostępnych w sieci. Co do reklamacji składanych w cooling.pl nie mam doświadczenia - wszystko, co zamówiłem działało z moimi oczekiwaniami, żadnych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pojawiającej się co jakiś czas kwestii wentylatora to myślę, że sprawa została rozwiązana w nowej rewizji enermaxów poprzez zastosowanie znacznie trwalszego opakowania, które chroni łożysko wentylatora przed kurierami... Od tego czasu nie miałem takich sygnałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ostatnio kupiłem Modu82+, co dziś zauważyłem to że strasznie się grzeje ten zasilacz. Komp pobiera z gniazdka 150 W, a zasilacz jest baaardzo ciepły. W idle trzyma ok. 500 RPM, ale w tej chwili pod FurMarkiem jest już 870 RPM.

800 RPM to powinno być przy 75% obciążenia, a tu nawet nie ma 30%. W pokoju mam 25 stopni.

 

Kiedyś miałem be quiet! Straight Power 550 W, i pod dwa razy większym obciążeniem daleko mu było do takich temperatur, wręcz był letni.

 

Czy to normalne i w porządku? Boję się pomyśleć co będzie jak mu dowalę quada i jakiegoś GTX-a.

 

Co do głośności to jakiegoś szumu raczej nie ma, ale nawet w idle słychać jakieś cykanie/syczenie (ale tylko przykładając głowę do kompa). Nie wiem czy łożysko, czy cewki czy jeszcze coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator się uspokoił i już go nie słychać [;

Grzać, też się nie grzeje także luz.

 

Wczoraj miałem niezłą jazdę.

Pojechałem na lana, podpiąłem kabel, przełączam na on, a tu jak nie pieprznie iskrą.

Chwilę pośmierdziało, ale wszystko szczęśliwie śmiga. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dostalem wadliwego pro82+ 525W ;/ ,pojechal do Niemiec bo mieszkam w UK ,sprawdzalem na 3 kompach i zaden nie ruszyl ,dzialaly tylko wentylatory ,w sklepie powiedzieli ,ze na ich testerze zasilacz jest w pelni sprawny ,czekam juz miesiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie po miesiacu czekania przyszedl mi nowy enermax 525w pro82+ podlaczylem jak nalezy,

przelacznik byl na 1 zrobilem na 0

podlaczylem go do plyty hdd i cdromow,do 12v procka ,i 2x6 do 4870

przelaczylem na 1 i wlaczylem kompa

post 1 pik czyli niby ok ale czarny ekran

wentyle dzialaja

czyli to samo co bylo i nie wiem wogole co jest grane

zrobilem cmos reset

odlaczylem pare roznych rzeczy i to samo

dodatkowo wylacznik na zasilaczu nie dziala ,ciagle jest w pozycji 1 i nie moge zmienic na 0

ma ktos pomysla o co tutaj chodzi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 525-ka modu właśnie po roku użytkownia zaczeła piszczeć. Nie jest to bardzo głośny pisk ale przy cihych wentylatorach staje się bardzo uciążliwy.

Piszczy nawet przy wyłączonym kompie a przy włączonym pojawia się co jakiś czas i znika.

Trzeba będzie pomysleć o gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

 

Na początku bardzo dziękuję PurePC za pozwolenie na komentowanie tej dyskusji!

 

Do tematu: O ile wiem wymienione problemy nie są skutkiem technicznych błędów w serii Modu82+ i Pro82+, lecz problemami zależnie od jednostki. W takim razie chciałbym przypomnieć, że Enermax udzielił na wszystkie zasilacze trzyletnią gwarancję producenta. Napisany jest to w naszych warunkach gwarancji: „Realizacja przypadków gwarancji następuje zasadniczo poprzez dealera, u którego produkt został zakupiony.”

 

Oczywiście wiemy, że mogą pojawić się problemy z produktami a nie wszyscy dealerzy okażą się pomocni (Zenfist.pl to pozytywny wyjątek :wink: ). W takich przypadkach albo w przypadku dealer już nie istnieje, udzielamy bezpośredniej pomocy. Proszę napisać mail na adres support@enermax.pl albo używać formularz wsparcia technicznego na naszych polskich stronach internetowych. Należy podać numer seryjny produktu, załączyć kopię rachunku i opisać problem. Spróbujemy klientom jak najszybciej pomóc.

 

Jeżeli chodzi o pytanie techniczne, ustalenie konfiguracji systemu albo wątpliwości czy zasilacz pracuje poprawnie, to niedawno otworzyliśmy międzynarodowe forum wsparcia technicznego (po angielsku), gdzie można bezpośrednio skontaktować się z ekspertami Enermax-a. Dla tych, którzy nie są pewni z angielskim, proszę korzystać z wyżej wymienionych możliwości poprzez mail albo formularz online.

 

Nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich, ale staramy się jak najwięcej :)

 

Pozdrawiam

 

Benjamin Schäfer, Enermax Marketing/PR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...