Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Geforce GTX 280

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Specyfikacja:

Dołączona grafika

 

Długość: 26.7 cm (10.5")

Waga: 915 g

 

 

Geforce GTX 260

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Specyfikacja:

Dołączona grafika

 

 

NVIDIA GeForce GTX 280 VGPU Modifications

http://vr-zone.com/articles/NVIDIA_GeForce...tions/5880.html

 

 

Recenzje:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to raczej 9800GTX powinien się nazywać 8900GTX, a 9900GTX 9800GTX. 9900 ma już inny rdzeń niż 9800, a 9800 i 8800 to to samo

 

A liftingu raczej nie będzie. Coś mi się zdaje, że będzie większy przeskok niż z G80 na G92

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co z TDP GT200 w okolicach 250W i jego super wydajności ?

 

To nie będzie tylko przeskok na niższą technologię wykonania rdzenia...

Z tego, co wyczytałem, nVidia będzie walczyć z czasem, bo AMD-ATI wprowadzi swoją nową serię miesiąc lub dwa wcześniej i mają już gotowe sample. Najważniejsze jednak, że obie firmy dążą do konfrontacji, co zaowocuje niższymi cenami :)

 

Rewolucji pewnie nie będzie, to jakieś pół kroku naprzód... kosztem zwiększonego poboru prądu i temperatur <_<

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Może i wpie** nawet 350W ale ja chce w końcu kartę która da możliwość grania w 1920x1080 w Crysisa i przyszłe tytuły przez rok ( może nie w 1920x1080) tak jak to było z 8800GT. 8800 wszedł już prawie półtora roku temu i od tamtego czasu nie ma niczego co by przebijało go chociaż o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wpierw jednak będzie GT100 - czyli G100.

I będzie wyglądało to tak, że faktycznie będzie 55nm,

Ale czy jakaś przełowoa architektura - to nie wiem ;)

Coś czuje, że oczywiście kosztem niżeszego procesu dowalą takty

rzędu: ~900Mhz i DDR4 na pokładzie.

To wsztstko... co i tak winno się przełożyć na ciut większy skok wydajnościowy niż mamy teraz przy 9800.

 

Co do GT200 - to sądze, że jeszcze sobie pooczekamy na niego trochę.

I mam nadzieje że wkońcu zostanie przekroczona magiczne 1Ghz na rdzeniu i pojawi się sprzętowe rozwiązanie AA - bo to jest największą rzeźnia dla dzisiejszych chipów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wpierw jednak będzie GT100 - czyli G100.

I będzie wyglądało to tak, że faktycznie będzie 55nm,

Ale czy jakaś przełowoa architektura - to nie wiem ;)

Coś czuje, że oczywiście kosztem niżeszego procesu dowalą takty

rzędu: ~900Mhz i DDR4 na pokładzie.

To wsztstko... co i tak winno się przełożyć na ciut większy skok wydajnościowy niż mamy teraz przy 9800.

 

Co do GT200 - to sądze, że jeszcze sobie pooczekamy na niego trochę.

I mam nadzieje że wkońcu zostanie przekroczona magiczne 1Ghz na rdzeniu i pojawi się sprzętowe rozwiązanie AA - bo to jest największą rzeźnia dla dzisiejszych chipów.

Co do GT100 to wydaje mi się, że będzie nim D10U-30, który ma się pojawić przed GT-200 i będzie to zmodyfikowany G92. Zaś GT-200 będzie już nowy procesorem z miliardem tranzystorów na pokładzie. :rolleyes:

 

Nvidia confirmed: "GT-200" with 1 billion transistors

"Actually Nvidia wanted to talk on 10 April 2008 during a press meeting in Munich only about new initiatives approximately around its Quadro Grafikkarten. Rather casually one confirmed then however still some data approximately around the next GPU generation, which was to follow the G92-Chips.

 

Jeff Brown stated openly and without asking to have been that the next architecture actually "GT-200". The GPU will consist of approximately one billion transistors, and it was "pure logic, no memory as CPUs," said Nvidia Manager. This enormous effort circuit coincides with previous rumors, according to which the GT-200 about 200 shader units. Previous G80 and G92 GPUs bring a maximum of 128 of the computing engines.

 

Furthermore, said Brown nor that Nvidia itself in May 2008 closer to the GT-200 express will. Whether an official architecture-intentioned idea, or product confidentiality agreements with selected press representatives, including several vesting period presented, Jeff Brown, however, was still open."

>>> http://translate.google.com/translate?u=ht...en&ie=UTF-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nowy chip to niezła wydajność ale nie ma wyraźnego przeskoku niestety - tylko ciekawe na jakich taktowaniach?? Może następna mutacja g92 z ocnietymi jeszcze mocniej taktowaniami.

16k jest do osiągnięcia na 8800gts 512mhz z tym że na procesorze taktowanym o troszkę powyżej 1 giga więcej czyli około 4000Mhz (tu mamy quada który podwyższa sporo punkty w smarkach) więc porównywalnie. Ale założę się że to jest raczej jakiś fake.

Jakby nie było trzeba czekać na konkrety potwierdzone przez nvidie - inaczej znów się śmietnik w temacie zrobi - same dopuszczenia i dywagacje na ten temat jaki to czip dobry itd.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce Next (GT200):

• 550-650 MHz Chip, ~1,5 GHz Shader

• 240 Shader-ALUs

• 80 TMUs

• 32 ROPs

• 65nm

• >600mm² Die-Size

• ~1,5 Mrd. Transistoren

• GDDR3-RAM, 1,0-1,1 GHz, 512 Bit

• Leistung: G80+100%

• TDP (Karte): >200 Watt

 

takie parametry mi odpowiadaja ;) a 3dm06 w ogole sie juz nie nadaja do pokazywania wynikow tak mocnych kart - vantage to dopiero zmieni ze swoimi profilami. w koncu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2969742[/snapback]

Geforce Next (GT200):

• 550-650 MHz Chip, ~1,5 GHz Shader

• 240 Shader-ALUs

• 80 TMUs

• 32 ROPs

• 65nm

• >600mm² Die-Size

• ~1,5 Mrd. Transistoren

• GDDR3-RAM, 1,0-1,1 GHz, 512 Bit

• Leistung: G80+100%

• TDP (Karte): >200 Watt

 

takie parametry mi odpowiadaja ;) a 3dm06 w ogole sie juz nie nadaja do pokazywania wynikow tak mocnych kart - vantage to dopiero zmieni ze swoimi profilami. w koncu :)

Nie mów, że >600mm² Die-Size, 65nm i DTP na poziomie 200W ci odpowiada :blink: . To już G80 było przegięciem z 484mm².

Taki procek do tanich w produkcji na pewno nie będzie należał. <_<

 

G92b(99xx ??) będzie już w 55nm więc może i GT-200. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że >600mm² Die-Size, 65nm i DTP na poziomie 200W ci odpowiada :blink: . To już G80 było przegięciem z 484mm².

Taki procek do tanich w produkcji na pewno nie będzie należał. <_<

zalezy od wydajnosci. jezeli faktycznie ma byc 2xg80, to dlaczego nie? i tak bedzie pod kazdym wzgledem "mniejsze" od dwoch g80 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to , że kilku szcześliwców testowało GT200 , a wywnioskowałem to z dodanej obsługi GT200 w rivie 2.09.

 

"- Added experimental NVIDIA G100 (aka GT200) graphics processors family support."

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie to pojedynczy rdzeń z 240 SP i 512 MB ram co wynika z zastosowania pamięci GDDR3, jeśli specyfikacja okaże się prawdziwa to ATi znów przegra wojne

Nie 512mb tylko 1024mb , reszte specyfikacji na dzień dzisiejszy można uznać za banialuki :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

Jak dla mnie to nvidia się cofa w rozwoju, nawet nie chcę sobie wyobrażać jakie to będzie dłuuuuuuugie.

 

musi byc długie by podnosić morale zapryszczalych nastoletnich dusicieli kompów....

 

:lol:

 

a tak na poważnie co masz na mysli piszac cofa się??? jak narazie to wszystko od AMD i ATI to szajs nie będąc delikatnym w ocenie...

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to wszystko od AMD i ATI to szajs nie będąc delikatnym w ocenie...

Czy ja wiem czy szajs..hmm...Zastanówmy się procki AMD nie dają rady bez i z O/C do Intela i z tym się zgodzę. Ale dlaczego większość userów którzy nie kręcą kupują np. X2 bo jest tańszy i tyle. Teraz przejdźmy do ATI powiedziałeś że to szajs tak. ATI ma się lepiej od AMD karty są tańsze i pozwalają grać tak samo jak te nVidii nie każdego stać na monitor FullHD 24"-30" i grać w takiej rozdzielczości w nowe tytuły. A teraz wróćmy do historii jak GF 5950 był niszczony przez R9800 ale to było dawno ok. Miałem kilka kart ATI i kilka nVidii na każdej z nich grało mi się dobrze w gry z tych okresów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

w sumie się zgadza Stjepan666 ja napisałem bardizej brutalnie.. zerknijcie sobie więc na wyniki ifnansowe AMD ATI..

 

http://newsroom.chip.pl/news_222157.html

 

klęska coraz blizej (było by fatalnie) co do procesorów AMD to miałem ostatni 486 DX 4 100Mhz ;-)) i nie znam kogokolwiek kto by choć trochę nie podkrecał procesorów... tak wedle zasady że apetyt rośnie w miarę jedzenia... to są procesory ogolnie niezłe karty też ale w konforntacji z nvidią i intelem gorsze stąd moje porównanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia Upcoming GPUs Line-Up For Q2/Q3

Dołączona grafika

For the high-end enthusiasts segment., Nvidia will launch GeForce 9900 GTX and 9900 GTS in July to replace the 9800 GX2 and GTX. There is a die shrink on G92 for GeForce 9800 GT cards. Nvidia has also cancelled plans to launch GeForce 9800 GTS because there are simply too many high end GPUs. We told you earlier, GeForce 9600 GSO will launch on May 13th which is just a rebrand of the 8800 GS. The rest of the mainstream and value GPUs like 9500 GT, 9500 GS, 9300 GE and 9300 GS will come in June-July timeframe.

GeForce 9900 GTX & GTS Slated For July Launch

The first 2 models from the GeForce 9900 series will be 9900 GTX and 9900 GTS instead of 9900 GT we reported earlier. It seems Nvidia has decided to launch them as early as July to counter RV770 and steal the performance crown away. Nvidia has earlier confirmed GT200 existence and revealed that the GPU has about 1B transistors. Our sources are suggesting a 512-bit memory interface with GDDR3 memories for GeForce 9900 GTX using P651 PCB and a 448-bit memory interface for the GeForce 9900 GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia to niech sie lepiej zajmie sterownikami, bo od czasu wydania 8800gt i 8800GTS 512 ktorego niestety posiadam :( sa z nimi ciagle problemy. Jak cos sie wiesza to znowu jeszcze cos innego nie dziala, albo sterownik sie sam resetuje. Jak wydadza GT200, a stery beda nadal w oplakanym stanie to bedzie niezla kiszka. Ale z drugiej strony nikt nie patrzy na to czy sie cos tam wiesza raz na 1h tylko na pkty w 3dmarku ;) Tak juz abstraciach!ac od problemow ze sterami to widac ,ze nVidia niezle w gacie robi z powodu rv770, wiec widac ,ze ATi sie stara i jak w grudniu wyjdzie R800 to moze byc znow goraco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

nVidia to niech sie lepiej zajmie sterownikami, bo od czasu wydania 8800gt i 8800GTS 512 ktorego niestety posiadam :( sa z nimi ciagle problemy. Jak cos sie wiesza to znowu jeszcze cos innego nie dziala, albo sterownik sie sam resetuje. Jak wydadza GT200, a stery beda nadal w oplakanym stanie to bedzie niezla kiszka. Ale z drugiej strony nikt nie patrzy na to czy sie cos tam wiesza raz na 1h tylko na pkty w 3dmarku ;) Tak juz abstraciach!ac od problemow ze sterami to widac ,ze nVidia niezle w gacie robi z powodu rv770, wiec widac ,ze ATi sie stara i jak w grudniu wyjdzie R800 to moze byc znow goraco ;)

Ja mam galaxy 88GT i wszystko śmiga ok. Reinstall windy, zjedź z taktowaniami wina raczej gdzieś u Ciebie leży. Raz mi stery zwariowały, reinstall windy i od tamtego czasu wszystko perfekcyjnie chodzi.

 

 

NV chyba oficjalnie wypowiedziała wojnę Intelowi.

http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/new...lares-war-intel

 

Intel chyba nie ma wyjścia musi wkroczyć na rynek GPU i chyba zrobi to z Larabee.

 

 

Skoro GT200 ma być 9900GTX to znaczy, że jego wydajność nie będzie raczej o wiele wyższa od G92 czyli 9800GTX ;/ Chyba nie ma co liczyć na potwora w przypadku GT200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa gdyby to bylo takie proste to polowa sukcesu. To ze mam w sygnaturce takie zegary to nie znaczy, ze na takich dzialam. Jade na taktach def, a i tak mam czasami walki z nv4disp.dll w sumie to tylko w rFactor ;). W Assassins Creed przy taktach def, blok po 15 min grania z rozowymi artefaktami. Zjechalem z pamieciami na 1900 i mozna grac. W Bioshocku raz moglem grac 3h i nic sie nie dzialo, a raz po 20min to co w AC - rozowa szachownica z krzaczkami. W crysis moge grac z 5h i nic sie nie dzieje, a to przeciez najbardziej wymagajaca gra na rynku. System mam swiezutki, stery 174.74 i w sumie one sa najstabilniejsze jakie dotychczas testowalem. Sam juz nie wiem co mam poczac z ta karta. Moze oddac na gware?? ;)

Zreszta czytam ostatnio dosc czesto Guru3d i nvnews i ludzie maja pelno problemow ze sterami i to nie tylko w grach... dobrze ze SLI i TVouta nie uzywam ;)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...