Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby NV sobie samobója strzeliła .

 

Na razie te karty są wolniejsze i droższe niż 9800GX2 .

 

Chyba będzie taka sama sytuacja jak z 8600GT vs. 7900GS , przez pewien czas od premiery serii 8600 , 7900GS była od niej szybsza , dopiero jakieś 2-3 m-ce później nowe stery od NV to zmieniły .

 

Ciekawe czy w tym przypadku będzie tak samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE i co panie i panowie sądzę na temat premiery - papierowy tygrys. Ale piękne czasy nastały. Karty High End chodzą po 500żł a kolejna seria mimo niewiele lepszej wydajności po 2000zł. Mam 8800GT i wszystkie nowe gry śmigają. Także życzę kolejnych takich premier tak Ati jak i Nvidii bo zyskamy na tym tylko my konsumenci "z głową". Nie macie wrażenia że rynek PC stanął. Ja pamiętam jak co roku musiałem się zastanawiać co wybebeszyć z pieca aby fps'y poszły w górę a teraz śpię spokojnie.

Sądzę, że za taki stan rzeczy, trzeba podziękować next-genom. ;)

 

po przeczytaniu paru recenzji, wydaje mi się, że słabością GTX 280 jest mała ilość TMU....to jest chyba główny podów dla którego 9800GX2 w wielu testach daje mu popalić......

nV zdała sobie sprawę, że to będzie bardzo drogi układ i musiała poczynić jakieś kroki. Na szczęście j.w. nie jesteśmy na nie zmuszeni bo wystarczy karta za 500zł. :) Tylko Crysis, który optymalizowany był pod PC jest ciągle głodny. I teraz zastanawiam się, czy ta gra nie przerosła programistów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz odnośnie sterów :wink:

 

177.26 XP ma optymalke pod crysisa

177.26 Vista nie ma

177.35 XP nie ma

177.35 Vista ma :lol:

 

Do końca tygodnia może skończe testy , to zobaczycie konkretne liczby w grach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz odnośnie sterów :wink:

 

177.26 XP ma optymalke pod crysisa

177.26 Vista nie ma

177.35 XP nie ma

177.35 Vista ma :lol:

 

Do końca tygodnia może skończe testy , to zobaczycie konkretne liczby w grach :wink:

Tzn. czym to się objawia?? Gorsza jakośc obrazu?? I jaka jest róznica jesli chodzi o stery bez optymalki i z optymalką??

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby NV sobie samobója strzeliła .

 

Na razie te karty są wolniejsze i droższe niż 9800GX2 .

....

No wiesz, karty mają mniej shaderów niż suma z GX2 ale mają większą przepustowość pamięci i w sumie więcej pamięci dostępnej dla wszystkich jednostek GPU. GTX280 ma również więcej ROP-ów niż suma G92 z GX2 i nieco mniej jednostek teksturujących (niż suma). W grach które potrafią wykorzystać 2xGPU GTX280będzie więc zyskiwał w wyższych rozdzielczościach i z włączonym antyaliasingiem. W niższych rozdziałkach i bez antyaliasingu w grach w pełni obsługujących GX2 będzie miał wydajność zbliżoną z wyłączeniem gier wyczulonych na dużą i szybką pamięć. W przyszłości GTX280 korzyści mogą być większe, ale to śpiewka daaalekiej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w jakości obrazu nie ma , po optymalizacji 20% do przodu.

Hmm nawet nieźle.... A inne gry?? Jest jakaś różnica??

 

Aaaa i czy te ~20% to jest wynik wbudowanego bencha czy jakiegoś "custom" demka?? I w jakiej rozdziałce?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu bym kupił g280 odrazu , ale jakoś ostanio mało gram , ciekawych tytułów coraz mniej 2-3 w roku , mniej czsu , leniwy się robie ... magiczne 39,5 robi swoje :) ... może po 50 tce mnie nawiedzi i zacznę giercować ponownie .................... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nawet nieźle.... A inne gry?? Jest jakaś różnica??

 

Aaaa i czy te ~20% to jest wynik wbudowanego bencha czy jakiegoś "custom" demka?? I w jakiej rozdziałce?? :wink:

20% jest przy 1280*1024 , przy 1024 jest ze 2-3% mniej. Nie testuje wbudowanym benchmarkiem , bo tam pokazuje nawet wzrost wydajności pomimo , że w grze nic się nie zmieniło. Będzie test na egieldzie to sobie oblukacie :wink: , także wytrzymajcie się z bólami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby NV sobie samobója strzeliła .

 

Na razie te karty są wolniejsze i droższe niż 9800GX2 .

 

Chyba będzie taka sama sytuacja jak z 8600GT vs. 7900GS , przez pewien czas od premiery serii 8600 , 7900GS była od niej szybsza , dopiero jakieś 2-3 m-ce później nowe stery od NV to zmieniły .

 

Ciekawe czy w tym przypadku będzie tak samo .

Tak źle to nie jest:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu bym kupił g280 odrazu , ale jakoś ostanio mało gram , ciekawych tytułów coraz mniej 2-3 w roku , mniej czsu , leniwy się robie ... magiczne 39,5 robi swoje :) ... może po 50 tce mnie nawiedzi i zacznę giercować ponownie .................... :)

Eee tam gadasz :wink: Życie dopiero zaczyna się po 40 na dobre :rolleyes: Ja bym kupił jakbym miał siano :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na neweggu troszke stuffu sie pojawilo ;)

 

http://www.newegg.com/Product/ProductList....+GTX+200+Series

 

jak widac ceny 600baksow. Ciekawe jak na tym tle bedzie sie prezentowac 260-ka i czy wystartuje z poziomu 400$

 

Fajnie podawane sa specyfikacje taktowan ;)

Core clock: 600MHz

Core clock: 602MHz

Core clock: 615MHz

Core clock: 621MHz

Core clock: 648MHz

Core clock: 650MHz

Co firma to inna specyfikacja ;)

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że za taki stan rzeczy, trzeba podziękować next-genom. ;)

 

 

 

nV zdała sobie sprawę, że to będzie bardzo drogi układ i musiała poczynić jakieś kroki. Na szczęście j.w. nie jesteśmy na nie zmuszeni bo wystarczy karta za 500zł. :) Tylko Crysis, który optymalizowany był pod PC jest ciągle głodny. I teraz zastanawiam się, czy ta gra nie przerosła programistów. ;)

Takie było założenie, by napisać Crysisa pod hardware, którego jeszcze przez jakiś czas nie będzie, w domyśle, aby nabić kasę NVIDIA. To zamierzony efekt, a nie jakieś tam bzdety, że gra przerosła programistów. NV sama sobie dołki kopie pod sobą, tym marketingowym cwaniactwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę kompletnie sensu w nowych kartach NV wybaczcie jeśli to są prawdziwe wyniki to wole dokupić kolejnego 8800GT do SLI.

 

No też o tym myślałem, ale to wiązało by się z wymianą płyty głównej. A skoro już o płycie mówimy to dobrze by bylo wymienić procka na jakiegoś quada i tak koszta rosną. Chyba jeszcze jednak poczekam z wymianą czegokolwiek w kompie. To co mam na razie mi wystarczy. Większość gier działa płynnie przy max detalach w przyzwoitek rozdzielczości, a pakowanie kolejnych $$ dla 20-30% przyrostu wydajności? No thx!

 

GTX 280 jest przykładem, że nie warto od razu się rzucać na coś nowego. Dlatego kiedyś śmieszyło mnie zachowanie co niektórych tu na forum po premierze 8800GTX. Pakowali oni po 2000 PLN za kartę, gdy po krótkim czasie wyszedł GT z niewiele mniejszą wydajnością (przynajmniej nie wartą swej ceny), a znacznie niższa ceną (o ile pamiętam GT szedł na początku jakoś 1200 PLN, gdzie GTX dalej stał po ok 1700PLN). Dlatego ja już dawno stwierdziłem, że wole poczekać. Teraz też poczekam do 2009 na rozwój sytuacji (DX10/10.1) i zdecyduje co by tu wymienić.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Satou

 

Zauważ że tam jest 9800GTX a nie 9800GX2 .

 

Nawet w porównaniu do tego 9800GTX kupowanie GTX280 mija się z celem na dzisiejszy dzień - karta jest za droga .

 

Gdyby była tylko trochę droższa to można by było się zastanawiać , ale tak kiedy 9800GX2 jest od niej tańsza i z reguły szybsza albo taka sama wydajnościowo to nie warto kupować nowej karty.

 

@ Devil

 

Akurat premiery G80 i G92 dzieliło trochę więcej niż krótki czas ( rok jak nie więcej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Satou

 

Zauważ że tam jest 9800GTX a nie 9800GX2 .

 

Nawet w porównaniu do tego 9800GTX kupowanie GTX280 mija się z celem na dzisiejszy dzień - karta jest za droga .

 

Gdyby była tylko trochę droższa to można by było się zastanawiać , ale tak kiedy 9800GX2 jest od niej tańsza i z reguły szybsza albo taka sama wydajnościowo to nie warto kupować nowej karty.

nie no , wszystko rozumiem ;) ja wrzucilem to tylko jako ciekawostka o GTX280, a porownanie z 9800GTX juz tam bylo ;) poza tym to logiczne porownanie bo to sa karty jednordzeniowe wiec jak zrobia dwurdzeniowego GTX280 to wtedy wykonaja odpowiednie testy.

 

dla mnie GTX280 nie jest wart zakupu, glownie dlatego ze nie wydam wiecej niz 1300 PLN na sama karte grafiki, dla mnie to czysta glupota. :mur:

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie GTX280 nie jest wart zakupu, glownie dlatego ze nie wydam wiecej niz 1300 PLN na sama karte grafiki, dla mnie to czysta glupota. :mur:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Siłą tych kart będzie :damage_wall: .... CUDA :)

 

Mam nadzieję, że nVidia nie robi znowu wała tak jak w 8800 i rzeczywiście pojawią się klienci do liczenia w BOINC..... nie mówiąc o innych zastosowaniach jak np. kodowanie video :lol2:

 

A mi się tam nowe GPU podoba, i uważam że od listopada 2006r. jest to prawdziwa NOWA karta naprawdę warta zakupu... oczywiście nie za cenę proponowaną w Polsce przez zachłannych przedsiębiorców.... :oops:

 

Ale by być szczerym warto poczekać na proces 55nm, tym bardziej że nawet na 8800GTS pogramy we wszystko co jest, przy odpowiednim procku..... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się tak że swojego gx2 sprzedałem wcześniej by mieć na gtx280. No i właśnie przyszedł czas zakupu a ja zaczynam dalej się wachać. Chodzi mi głównie o HD4870x2 który musi mieć porównywalne wyniki jak CrossFire hd4850. A te nie mówiąc o "kryzysie" sa naprawdę dobre. Kurde za kupnem gtx'a: Jeden procesor, zazwyczaj czym dalej w las tym bardziej sterowniki były z optymalizowane. HD4870x2 za: wieksza wydajność od gtx'a, ale minusów w ati jest chyba więcej niż plusów? Jak Wy myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się tak że swojego gx2 sprzedałem wcześniej by mieć na gtx280. No i właśnie przyszedł czas zakupu a ja zaczynam dalej się wachać. Chodzi mi głównie o HD4870x2 który musi mieć porównywalne wyniki jak CrossFire hd4850. A te nie mówiąc o "kryzysie" sa naprawdę dobre. Kurde za kupnem gtx'a: Jeden procesor, zazwyczaj czym dalej w las tym bardziej sterowniki były z optymalizowane. HD4870x2 za: wieksza wydajność od gtx'a, ale minusów w ati jest chyba więcej niż plusów? Jak Wy myslicie?

Ciekaw jestem ile musisz dołożyć po gx2 do 280gtx..... bo jeśli więcej niż 100zł to ...... no comment, no chyba że masz kasy jak lodu...

 

Chociaż jak ja bym miał kasy jak lodu to by się nie zawachał na to:

Dołączona grafika

:rolleyes:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...