Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

tak na oko ile daje podkrecenie HD4850 do taktow 845/1100 ?

bedzie te 20% fps wiecej ?

cos nie moge sie zdecydowac czy brac 4850 czy 4870

a moze poczekam i kupie na jesieni cos

w sumie w wakacje i tak chyba grac nie bede

 

// edit

kurde popieprzyly mi sie topiki :oops:

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko pozazdroscic, w szczegolnosci shaderow 1506, u mnie nie idzie powyzej 1500, zwis, albo critial error z driverem nvidii... Pamieci 1250 u mnie juz pojawiaja sie krzaki w 3dmarkach, ale 1215 jest OK. Czyja masz karte?

ja mam evga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiedzcie mi jeszcze jak na sterach 177.41 wlaczyc hardwarowe PhysiX. Moj wynik w Vantage w szczegolnosci CPU odbiega od normy i wynika z tego, ze fizyke wciaz liczy procesor (13584CPU Score tryb Performance). Gdzie to cholerstwo przestawic? W zakladce PHysiX nie mam mozliwosci wyboru GeForce Physix i CPU Physix czy jakos tak.

 

Mam zainstalowane drivery PhysX wersji 8.04.25

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiedzcie mi jeszcze jak na sterach 177.41 wlaczyc hardwarowe PhysiX. Moj wynik w Vantage w szczegolnosci CPU odbiega od normy i wynika z tego, ze fizyke wciaz liczy procesor (13584CPU Score tryb Performance). Gdzie to cholerstwo przestawic? W zakladce PHysiX nie mam mozliwosci wyboru GeForce Physix i CPU Physix czy jakos tak.

 

Mam zainstalowane drivery PhysX wersji 8.04.25

start-programy-nvidia-physx properties i tam w 3zakładce bodajze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pogoniłem grafę 740/1530/1230 działała bez problemu bez artów

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=217428

 

schadery trzeba obniżać recznie bo wywalają błędy podczas testów

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pogoniłem grafę 740/1530/1230 działała bez problemu bez artów

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=217428

 

schadery trzeba obniżać recznie bo wywalają błędy podczas testów

No u mnie nie ma szans by shadery poszly ponad 1500 niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie ma szans by shadery poszly ponad 1500 niestety...

masz wersje super superclocked i nie idzie ??? na lipny egzemplarz trafiłeś

 

zostaw shadery ok 1500 i jedz do gory z rdzeniem i pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytując Fudzille : "Nvidia currently has the performance crown and the Geforce GTX 280 is still the fastest card around, but the R700, or Radeon HD 4870 X2 should be able to outperform it.

 

Nvidia has decided to drop the price of the Geforce GTX 280 and 260 cards to make them more competitive and many vendors are now offering Geforce GTX 280 cards for €399, while Geforce GTX 260 sells for around €250, making it again more attractive in the price war against the Radeon HD 48x0 series.

 

ATI's Radeon HD 4870 sells for €220 in bulk version and €250 for retail boxed cards, while the Geforce GTX 260 sells at roughly the same suggested etail price making the card more competitive. "

 

Robi sie ciekawie Geforce 260 za 250 euro wydaje cie ciekawą opcją w stosunku do radka 4870 - który ma mniej ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wersje super superclocked i nie idzie ??? na lipny egzemplarz trafiłeś

 

zostaw shadery ok 1500 i jedz do gory z rdzeniem i pamieciami

Ha ha, dobre, w szczegolnosci z pamieciami. 1230 MAX potem artefakty. GPU moge ciagnac spokojnie, ale czy to cos da jak shadery mi utkna na 1500, a ram na 1230?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha, dobre, w szczegolnosci z pamieciami. 1230 MAX potem artefakty. GPU moge ciagnac spokojnie, ale czy to cos da jak shadery mi utkna na 1500, a ram na 1230?

mysle ze da, sproboj 720/1500/1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytując Fudzille : "Nvidia currently has the performance crown and the Geforce GTX 280 is still the fastest card around, but the R700, or Radeon HD 4870 X2 should be able to outperform it.

 

Nvidia has decided to drop the price of the Geforce GTX 280 and 260 cards to make them more competitive and many vendors are now offering Geforce GTX 280 cards for €399, while Geforce GTX 260 sells for around €250, making it again more attractive in the price war against the Radeon HD 48x0 series.

 

ATI's Radeon HD 4870 sells for €220 in bulk version and €250 for retail boxed cards, while the Geforce GTX 260 sells at roughly the same suggested etail price making the card more competitive. "

 

Robi sie ciekawie Geforce 260 za 250 euro wydaje cie ciekawą opcją w stosunku do radka 4870 - który ma mniej ramu.

nie do konca bo jak przeliczysz sobie cene po kursie + marze sklepow to wychodzi na to ze to jest cena ale za radka z 1GB GDDR5. Bo juz w tej chwili mozna kupic wersje 512Mb w PL za cene 820 PLN a to jest mniej niz 250€ + marze w PL. Wiec z tym mniej ramu to raczej nie radka ale geforce'a dotyczy.

Zeby ten gtx 260 byl konkurencyjny do radka 512 MB to musialby kosztowac 200€ a nie 250€

 

liczylem po avg 3.3Pln za 1€

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak GTX260 za 250€, na razie najtaniej na allegro widzialem za 995 PLN a to nie jest 250€ nawet. I mimo wszystko wersja nawet 512MB jest szybsza prawie w kazdym z testow od gtx260

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie działa tak jak dobra konkurencja :razz:

 

Współczuje ludziom, którzy kupili karty po premierze :lol2:

ja płaciłem za swoją evga 1250zł/szt

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sie mozliwosc zakupow w stanach to nie czeka sie na spadek cen :wink: pzdr

hehe kupiłem w PL od znajomego on sciąga ze stanów:) jutro moze sprawdze tripla..... ale szkoda mi xfi z kompa wyrzucać.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kupiłem niedawno Zotaca AMP! 700/1400/1150

kartę zwodowałem więc może będę miał jakiś potencjał w OC

 

Tylko że mi rivatuner nie che działać

( po ustawieniu innych parametrów w performans 3d i zapamiętaniu, program wskakuje mi z powrotem na defaults )

 

może coś źle robię ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...