Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem pare konfiguracji P5Q DLX + GTX280 i nie zauwazylem zeby ktos narzekal na to "cholerstwo".

Nawet jest jedna taka na tym forum.

nowsza rewizja plyty i po problemie, ale co z tymi którzy juz kupili? pozatym ta jedna o ktorej mowisz to pewnie Jack-in-Black, jak chcesz zapytaj go czy ma nowsza rewizje bo jak ma stara to bankowo wsadził w czarny slot x8(choc tez jest w 2.0) a takie cos nie bardzo mi odpowiada, tez go pytałem o to co napisał:

[goute]

CYTAT

witam,

 

zauważyłem że masz P5QDeluxe i GTX280, w topicku o P5Q Deluxe ktos zglaszał problem ze płyta głowna ma jakis feler i GTX280 nie pasuje i trzeba wysyłac na serwis zeby to naprawili, czy mozesz potwierdzic ten problem a moze twoja płyta jest nowsza, bo w nowszysch wersjach juz nie ma z tym problemu

pozdrawiam

łukasz

 

 

jedyny problem to kondensatory na końcu złącza PCIE , blokują wciśnięcie karty

trzeba ją wcisnąć w dolne złącze

[/goute]

 

i jak dotad wszyscy narzekaja na to ustrojstwo, wszyscy którzy maja badz chca kupic gtx280, z reszta to nie tylko problem tej jednej plyty

proponuje temat http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423-47...Premium/266359/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tak wydajnych układach jest róznica, x16 w porwnaniu do x8 daje 8% wzrost wydajnosci, zestawiajac z x4 mamy juz 25%-33% wzrost, róznice miedzy PCI 1.0 a 2.0 sa minimalne, trzeba jednak wziąc pod uwagę ze tak było w wypadku kart 8800, jak to wyglada z GTX280 nie wiem bo w sieci brak takich testów, mozliwe ze róznice sa wieksze, w wypadku crossfire x16 i x8 spadek wydajnosci wzgledem pierwszego wynosi az 15%

to sa ogólne dane dostępne w siecie nie od dzis

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy nie będzie problemu z zamontowaniem GTX280 na Asus Rampage Formula, tzn czy ten kondensator na lewo od slotu nie będzie przeszkadzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo, mam płyte główną P5Q PRO oraz GTXa 280 Asusa, po instalacji wszytskich sterowników i tak dalej, grafika prawdopodobnie nie wyrabia. To znaczy, wkładam płytę z CoD4 ( oryginał) i na monitorze wyskakuje "No signal" ( belinea o.display 4.1_24") bez róznicy czy podłączam HDMI czy Dvi-Sub (czy cos takiego). Trzeba było zresetować kompa i wyjąć płyte żeby znowu zaskoczyło. Podłączyłem pendrive'a żeby zaintsalować Daemona po czym trzeba było zresetować kompa w celu dalszej intslacji. Po załadowaniu loga XPka monitor znowu tracił sygnał, trzeba było odpiąć pena. Zrzuciłem więc instalkę na pulpit, odpaliłem, restart i znowu [gluteus maximus]. Ogólnie jak coś musi czytać po włączeniu to tracui sygnał, a na karcie pali sie czerwona lampka.

 

Zasilacz BQ700W, procek E8500, i 2x2GB geil black dragon

 

Do karty dochodzą 2 dodatkowe zasilania PCI-E 1 oraz 2, obok których jest jakieś tajemnicze małe wejście, do którego nic nie jest podłączone.

Edytowane przez malydok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ogólnie jak coś musi czytać po włączeniu to tracui sygnał, a na karcie pali sie czerwona lampka.

 

Zasilacz BQ700W, procek E8500, i 2x2GB geil black dragon

 

Do karty dochodzą 2 dodatkowe zasilania PCI-E 1 oraz 2, obok których jest jakieś tajemnicze małe wejście, do którego nic nie jest podłączone.

Podlacz do karty zasilanie z dwoch osobnych lini. Pewnie masz podlaczone z jednego kabelkam ktory ma 2 wtyki. Co prawda strzelam teraz, ale sprawdzic nie zaszkodzi...

 

Jakim programem mogę ustawić obroty wentylatora, próbowałem Rivia tuner lecz tylko można ustawić na 3d performace a ja potrzebuje też na 2d ;p

Pewnie masz Viste i wlaczony interface AERO, ktory przelacza karte w tryb 3D... Edytowane przez Barty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa poprawnie (podobno), źle skonfigurowali mi BIOSA w sklepie... Za godzinę komputer wróci i zobaczymy czy rzeczywiscie działa, ale powinien bo w sklepie właczali 3d marka 06, a to jednak jest 'wysiłek' ( wyniki ponad 14k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ASUS nie daje jakiegos softu do overclokowania jak EVGA?? Chodzi rowniez o zmiane predkosci wiatrakow...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testowania, jestem bardzo zadowolony z tej karty :) oto pare testów:

3dmark 06>16195pkt

Crysis 1680x1050 high 16x Anizo > Idze pograć płynnie ;), na 880gt ciężej było na samym 1680x1050 High

Race driver Grid>> 1680x150 wszystko max, rzadko spada poniżej 80fps ;)

Turok to co wyżej

Devil May cry 1650x1050 wszystko max, w benchmark fps od 140 do 70 ;)

 

edit: poprawione :D

Edytowane przez Igorkalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie krecenia shederow? Czy podobnie jak w 8xxx mozna je krecic niezaleznie do rdzenia?

Jesli tak to mniej wiecej do jakich wartosci doszliscie?

-można

-problemy zaczynaję sie od około +/- 1500MHz

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed modernizacja grafiki glownie pod zabawe/prace w programach 3d. I teraz pytanie w co lepiej zainwestowac? radka 4850 z 1gb czy gtx 260, nvidia ma przewage cuda i physx. Physx juz jest wykorzystywany. Niedlugo wspomagana bedzie tez renderowanie. Natomiast ati ma prawie 2 mocniejsze shedery. Jesli zacznie obslugiwac physx i cuda( nad czym pracuja) to bedzie duzo szybsza i na dodatek 100 tansza. Physx niby ma licencje wiec tu moze byc roznie, ale cuda jest otwartym oprogramowanie i moga przeportowac.

Tu pojawia sie problem co radzicie. Co kupic, czy czekac dalej(troche pewnie by to trwalo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was odzyskiwal juz kase za karty? Ja probuje odzyskac kase z EVGA zdazylem na ostatni dzien. Scan faktury z komputronika i upload i oto na nastepny dzien dostaje :

 

Dear Filip,

 

This email is to confirm that your invoice has been approved and that your selected option of either EVGA Bucks or Cash Back has been fulfilled.

 

Thank you for participating in the EVGA GTX 280/260 Reimbursement Program.

 

This is an automatic email. Please do not reply to this email.

 

Thank You

- EVGA Marketing

Wyglada na to, ze lykneli :) Czekam na dalsze instrukcje

 

Po wymianie paru maili z EVGA otrzymalem odpowiedz :

 

Yes you are getting cash back.

No to sie zapytalem jak moge odzyskac kase, no i czekam, ale musze isc spac, bo jutro do roboty :)

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was odzyskiwal juz kase za karty? Ja probuje odzyskac kase z EVGA zdazylem na ostatni dzien. Scan faktury z komputronika i upload i oto na nastepny dzien dostaje :

 

 

 

Wyglada na to, ze lykneli :) Czekam na dalsze instrukcje

 

Po wymianie paru maili z EVGA otrzymalem odpowiedz :

 

 

 

No to sie zapytalem jak moge odzyskac kase, no i czekam, ale musze isc spac, bo jutro do roboty :)

teraz juz nie moge zwrocic sie o zwrot kaski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zdecydowalem sie na zakup gtx 260. Ktorej firmy karte kupowac? Czy to wszystko jednakowe elementy , czy tez niektore firmy daja tansze podzespoly bo w sumie cena wacha sie o prawie 200zl. Drugie pytanie jak wyglada spawa z fabrycznym chlodzeniem? jest jakas pasta miedzy sekcja zasilania a radiatorem czy tez to nie styka sie wogule?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zdecydowalem sie na zakup gtx 260. Ktorej firmy karte kupowac? Czy to wszystko jednakowe elementy , czy tez niektore firmy daja tansze podzespoly bo w sumie cena wacha sie o prawie 200zl. Drugie pytanie jak wyglada spawa z fabrycznym chlodzeniem? jest jakas pasta miedzy sekcja zasilania a radiatorem czy tez to nie styka sie wogule?

Jaczej wszystko to samo, pasta - pewnie jest, ale jak bardzo chcesz mozesz rozkrecic i przesmarowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...