Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Ci ktorzy czekaja na gt200 - 55nm to jeszcze troche poczekaja... link

W skrocie: "GT200 55nm to come in Q4 2008"

Poczytalem tez kilka informacji na fudzilli i wynikao by z tego tyle ze po prostu wersje 55nm byly zbyt malo wydajne i NV postanowile je nieco poprawic, zoptymalizowac i dolozyc shaderkow troszki...

 

Do tego fajnym newsem moze sie koazac kolejna obnizka cen na GTX 260 na 150 ojro i GTX 280 na 180 ojro, za jakies 2 miesiace, czyli pewnie przed premiera nowych kotletow w 55nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko EVGA daje wiecej gwary i 90 dni na wymiane na nowszy model... tak ze nie do konca to samo... Moze to i referenty z innymi naklejkami, ale support producenta jest jak dla mnie bardzo duzym plusem

Jezeli zarejstruje sie karte na stronie evga.com to ma sie gware na 10 lat. Co do programu step up - tak jak wspomnial Jedras - 90dni od daty zarejstrowania ma sie na "wyprobowanie" produktu, jezeli nie spodoba sie mozna wymienic na inny ( podany przez evga w programie step up ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z was sie orientuje, jak sobie radzi chłodzenie : Coolink GFXChilla z GTX 280.

http://www.cooling.pl/coolink-gfxchilla,produkt,550688.html

Ponieważ jest one kompatybilne z ową karta. Tylko pewne układy VRM trzeba schłodzić osobno.

Wiec może ktoś wie jak to sie sprawuje?? - bo mam dość czekania na HR-O3 GTX..... i chce wreszcie wyciszyć tą kartę po maksymalnym OC.

Czekam na sugestie i porady.

 

A może lepiej kupić Accelero S1 + 2x 120mm wiatraki - bo rozmieszczenie dziur w około rdzenia na GTX 280 wydaje się ok - pomijając wielkość rdzenia.

Dołączona grafika

 

O chłodzenie tych układów zasilania się nie martwię bo już mam na to patent - ale chodzi mi tylko co wybrać....

Zaznaczone na zdjęciu.

Dołączona grafika

 

 

Sam nie wiem....

Edytowane przez ^mobo*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cholerę Wy zmieniacie to referencyjne chlodzenie ? przeciez jest całkiem przyzwoite, już głośniejsze są cewki na tych kartach niz samo chłodzenie :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no na przykład po to ze nie którym karta nie wchodzi na płyte, lub nie mozna docisnac, z powodu metalowej osłonki na PCB, problem moze dotyczyc kilku płyt miedzy innymi P5Q Deluxe-a gdzie kondensatory nie dosc ze sa w fatalnym miejscu to ich wysokosc uniemozliwia montaz karty graficznej, lub jesli chcemy docisnac na maxa wiaze sie to z pogniecieniem kondensatorów,

problem nie dot. wszystkich, nie którym chodzi, po mimo nie docisniecia grafiki do konca,

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cholerę Wy zmieniacie to referencyjne chlodzenie ? przeciez jest całkiem przyzwoite, już głośniejsze są cewki na tych kartach niz samo chłodzenie :)

To ja nie wiem co Ty masz za kartę , bo u mnie w 3D słychac ją już dosyć mocno. W 2D żeby jej nie słyszeć przestawiam wentyl z 40 na 25% i wtedy faktycznie jest cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no na przykład po to ze nie którym karta nie wchodzi na płyte, lub nie mozna docisnac, z powodu metalowej osłonki na PCB, problem moze dotyczyc kilku płyt miedzy innymi P5Q Deluxe-a gdzie kondensatory nie dosc ze sa w fatalnym miejscu to ich wysokosc uniemozliwia montaz karty graficznej, lub jesli chcemy docisnac na maxa wiaze sie to z pogniecieniem kondensatorów,

problem nie dot. wszystkich, nie którym chodzi, po mimo nie docisniecia grafiki do konca,

 

Złożyłem ostatnio kompa z P5Q Deluxe i ENGTX280. Karta faktycznie koliduje z kondensatorem ale nie wchodzi do końca tylko o ok 1 mm (całe styki się chowają) wiec nie ma sie czym martwić. Dużo większym problemem było wepchanie Scythie Mugena na to mobo ale w końcu się udało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLOKI EK z serii GTX280 Acetal są krzywe - pierwsza seria

no to ja dodam, ze jeszcze seria Nickel wygina i pali grafe :/

teraz to juz nie wiem czy jesli karta wroci z serwisu to czy montowac ten blok na nia....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to karta jeszcze nie wrocila od EVGA...ale sadze, ze zaloze go jeszcze raz, tyle ze tym razem bede uwazal zeby sie pcb grafy nie wygielo...

jak patrze na blok z boku to nie widze, zeby byl wygiety czy cos :/

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin255A cos wczesniej wspominal, ze w coolingu wymieniaja bloki co znaczy, ze teraz maja poprawna wersje...zawsze mozesz napisac do obslugi sklepu i zapytac ;]

 

jutro/pojutrze bede mial backplate do gtx'a takze chyba zaryzykuje raz jeszcze

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to karta jeszcze nie wrocila od EVGA...ale sadze, ze zaloze go jeszcze raz, tyle ze tym razem bede uwazal zeby sie pcb grafy nie wygielo...

jak patrze na blok z boku to nie widze, zeby byl wygiety czy cos :/

połóż na płaskim u mnie tyl i przód odstawały z przodu 2-3mm , z tyłu 1-2 mm na mosfety 3 wogóle nie dotakało tam było 3-4 mm i nawet ten pad termiczny by nie pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja dodam, ze jeszcze seria Nickel wygina i pali grafe :/

teraz to juz nie wiem czy jesli karta wroci z serwisu to czy montowac ten blok na nia....?

Nie ogranicza sie to do niklowanej wersji bloku - oficjalnie zostala udzielona informacja przez EK Waterblocks ze pierwsza seria blokow jest wadliwa i dystrybutorzy moga je zwracac.

Wiec jezeli ktos kupil niedawno blok to jest duza szansa ze ma juz dobry.

 

Moze juz w przyszlym tygodniu bede testowal wszystkie bloki pod gtx/ 260/280 wiec dam znac jak sprawa bedzie wygladala. Dokladniej beda to bloki firmy EK Waterblocks ( wraz z backplate ), Aqua-Computer oraz Innovatek.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wyglada na to, ze czeka mnie zakup nowego bloku...

bo u mnie z przodu na tym chipie odstaje z 2mm a z tylu na mofach 1mm (jak zaloze thermalpady to jest rowno)

zreszta niewiadomo jeszcze co powiedza w serwisie takze kto wie...moze nowa grafa? :mrgreen:

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez czekam co będzie z grafą , dużo jest info o dziwnych temp. u mnie po 30 s vantage temp 105 *C i zwis

twój blok nie jest zły u mnie trzy mosfety środkowe tak odstawały że niczym tego nie mozna było wypełnić

czekam na AquagraFX ,zobaczymy jaki będzie

 

ps. jeśli blok z cooling.pl to wymieniaja bez problemu ja odesłałem i wymienili na AquagaFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu z innym zapytaniem

 

Czy Ktos z posiadaczy tych kart testowal lub muglby potestowac pod winxp sterowniki 3dstereo i czy dzialaja okulary migawkowe lub analogowe pod xp ?? Lub pod win vista analogowe ??

 

Bo mam zamiar zmienic karte ale szkoda mi staracic trójwymiar w grach.

Z tego co wiem to juz seria 8xxx miala problemy z 3dstereo ,tylko 8800gtx i 8800 gts dzialaly z okularami inne np 8800gt nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...