Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

z obrazem se juz poradzilem,mam teraz pytanie o dzwiek ,bo go nie ma w tv :)jesli lacze przejsciem dvi-hdmi to go chyba nie bedzie,czy sie myle?z boku karty tez mam jakies wyjscie badz wejscie ktore chyba odpowiada za dzwiek,jak to polaczyc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze nie bierzesz łącza SLi za wyjście dźwięku :lol2:

 

Musisz mieć oddzielne kable np. mini-jack na cinch i w ten sposób łączysz wyjścia z karty dzwiękowej z wejściami w TV (jeden kabel ci styknie dla stereo).

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji nVidii dla 280GTX potrzeba 550W z 40A. Czy ktoś z was odpalił 280GTX na Taganie 480W U22?

 

Widziałem parę osób z sygnaturek z 280GTX na 530 i 550 Watowcach...

 

No to jak jest jakas szansa na stabilną pracę tej karty przy pełnym obciążeniu wszyskich podzespołów na 480W?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z recki na THG:

 

"Under full load, the GeForce GTX 280 consumed 352 watts. A branded power supply rated at 290 to 330 watts with 24 to 28 A on the 12 volt rail should be sufficient for a standard system."

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon...son,2007-9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , a czy do x280 wystarczy e2180@2.9 ?? no i jaki model jakiej firmy tego x280 bo wachania cenowe sa o ponad 500zl:D

 

no i czy do x280 starczy abit ip35-e , poniewaz w specyfikacji jest napisane pci-e 2.0 :) , a moja plyta ma chyba 1.0 .

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek.macos

hej , a czy do x280 wystarczy e2180@2.9 ?? no i jaki model jakiej firmy tego x280 bo wachania cenowe sa o ponad 500zl:D

EVGA w Step-up Programie daje 90 dni, w ciągu których masz możliwość ewentualnej wymiany na wyższy model - dopłacasz tylko różnicę w cenie + kurier (12EUR).

Poza tym EVGA ma chyba najlepszy układ z nVIDIA i dostają matryce wycięte ze środka plastra (czyli lepsze).

Co do modelu to mają naprawdę szeroki wybór:

 

http://www.evga.com/products/prodlist.asp

 

Życzę dobrych decyzji. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

ok. to ile powinienem mieć GHz, żeby sprzęt funkcjonował poprawnie?

 

minimum 3Ghz ale optimum myslę ze to bedzie w granicach 3.4Ghz gdyż nawet 8800GT do tej wartosci CPU jeszcze przyspieszał powyżej juz wydajnosć prawie sie nie zwiekszała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Side dobrze napisał karta będzie w starszym wymiarze technologicznym 65nanomentrów a ilość shaderów jest na razie niewiadomą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miał ktos stycznosc z Gigabyte'em GTX260 ?? chodzi mi o halas generowany przez ta karte .... i jaki producent prawdopodobnie moze montowac ciche chłodzenie .... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stoję przed zakupem 4870 / 260 gtx i wszystko było by ok gdyby nie to, że mogę mieć używanego sporadycznie 280gtx za 1000pln. W związku z tym co byście polecili?? Jeszcze fakt, że niedługo pokaże się w 55nm 280 gtx... Ehhh właśnie, zamotałem się - Liczę na waszą pomoc.Z góry dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side dobrze napisał karta będzie w starszym wymiarze technologicznym 65nanomentrów a ilość shaderów jest na razie niewiadomą

Poczytajcie wszystkie newsy na fudzilli zanim wysnujecie takie wnioski.... zobaczyl jedna informacje i juz jest przekonany...

Chronologicznie wygladalo to tak:

 

- GTX 260 drops to €199 - czyli obnizka cen w przeciagu 2 miesiecy na GTX260 do €150 i na GTX280 do €180

- Nvidia wants its crown back - czyli jak to sie akazalo zmniejszenie procesu produkcyjnego i podniesienie taktow okazalo sie nie wystarczajace i planowane sa jeszcze jakies zmiany w architekturze

- GT200 55nm to come in Q4 2008 - czyli zapowiedz GT200 w 55nm z DDR5

- Nvidia future has more Shaders - czyli nvidia chce dolozyc shaderkow

- Nvidia’s new card is a faster GTX 260 - jak dla mnie po tym newsie mozna by tylko wywnioskowac ze nvidia skoro nie udalo sie jej tylko poprzez zmniejszenie procesu technologicznego poprawic znacznie wydajnosci bawi sie w dokladanie shaderow, tak ze raczej jest to tylko wersja testowa, nie ma nic na temat tego ze nowe karty beda na pewno 65nm, bo i po co skoro zrobili juz 55nm zwiekszac koszty produkcji w starym procesie?

- New GTX 260 has 216 Shaders - czyli jednak obnizki nie bedzie tak do konca, bo karta z dolozonymi shaderami bedzie drozsza, tylko ze nie ma tutaj nic o procesie technologicznym

 

Tak ze mozna by tak gdybac i gdybac i wyciagac sprzeczne wnioski... jak dla mnie to by byla glupota mimo tego ze juz karty w 55nm sa produkowane wydawac nowsze poprawione wersje jeszcze w drozszym, starszym procesie. Zreszta info z fudzilli na temat kart GTX260 z wieksza iloscia shaderow w 65nm jest bardzo niepewne, jesli nawet maja jakiegos screena tej karty z GPU-Z to moga go sobie wsadzic, dlaczego? widzieliscie screeny 9800GTX+, ktore jest w 55nm? Otoz w GPU-Z widac je jako 9800GTX/GTX+ i pokazywany proces technologiczny jest wlasnie 65nm, mimo ze maja 55 (wystarczy boxa sciagnac coby sie przekonac) :)

 

Zreszta takie same jaja i fascynujace newsy i ploty byly o SLI na X58, najpierw ze ma miec pelne wspracie, potem ze softwareowe, pozniej ze jednak beda montowac chipy nvidii do sli, pozniej jakies bajki o 4Xsli, pozniej znowu info ze tylko na chipach nvidii da sie wydusic SLI 4x16 w pelnej przepustowosci, a X58 jesli juz dostanie to tylko softwareowe czyli max 2x16, teraz nie wiadomo do konca co wogole z tym bedzie bo sie juz pogubic mozna...

 

Krotko mowiac trzeba czekac i tyle, chocby na to ze jak sie jeszcze jakas karta pokaze to ceny minimalnie spadna, tak ze radzil bym sie wstrzymac z decyzjami dopoki nvidia nie wypusci kart na rynek, jak okaza sie nie takie rewelacyjne, to przynajmniej beda jakies pewniejsze informacje w jakim procesie sa wykonane, i oczywiscie ceny graf tez poleca, chocby tych starszych wersji albo nawet radek 4870 stanieje nieco.

2-3 tygodnie nikogo nie zbawi, a te pare pln co mozna zaoszczedzic nie leza na ulicy, a co jak sie okaze ze Nvidia sie wreszcie wziela za robote i niezle poprawila karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...