Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

eh..wlasnie przyjechala paczka z EK z niby dobrym blokiem....a tu....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

nadal nie przylega idealnie do stolu i podstawa ogolnie wyglada jakby byla lekko wygieta w litere "U"....

 

ciekawe co teraz Eddy odpisze....

 

 

edytka 8)

dostalem info od Eddiego, ze niby to nowa versja spodu i mam mocowac tylko za pomoca 4 srubek (zamiast 8 ) bo przy mocowaniu za pomoca 8 srub dziala na PCB zbyt duza sila i je wygina...........jednym slowem sprawdze jak grafa wroci z RMA :lol:

a roznice ktore widze kladac blok na stole sa spowodowane rozna wysokoscia chipow....

 

no coz....

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem co tym razem mi Ed odpisze...

 

 

wiem, ze alternatywa do tego bloku jest konstrukcja Aquagrafix lub Koolance ALE.......w Aqua zlaczki mozna dac tylko z jednej strony, natomiast w Koolance mozna stosowac tylko zlaczki tego samego producenta (wg coolinga)....... takze jednym slowem mam dylemat...no chyba ze wkoncu dostane poprawna wersje od EK :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nadal walczyl o przyslanie dobrego bloku. Gdyz po wstepnych testach z przyjacielem seba84_2005 okazalo sie ze blok aqua przegrywa z ek o jakies 4-5 stopni.

Natomiast co do bloku Koolance masz racje ze blok jest dopasowany do zlaczek producenta - ale gdybys sie uparl i skrocil czesc z gwintem w innych zlaczkach to tez bys je wkrecil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do bloku Koolance masz racje ze blok jest dopasowany do zlaczek producenta - ale gdybys sie uparl i skrocil czesc z gwintem w innych zlaczkach to tez bys je wkrecil.

Ja do swojego dorobilem topik z plexi 10mm i zalozylem covera z koolance. Oczywiscie to blok na 9800GTX+, ale mysle ze teraz wydajnosc dosc znacznie mu wzrosnie, glownie dla tego ze ten wklejony gwint nieco flowy zabija, tak z polowe kanalika zaslania, albo lepiej. Tak ze mam w planie jeszcze zagwionowanie tego topu 10mm, coby dalo sie zlaczki na 2 strony wkrecac, i dorobienie jeszcze takiego 2-3mm bez zlaczek, tylko po to zeby na grubosci bloku oszczedzic.

 

W kazdym badz razie ja topik zrobilem sam, ale rozmawialem wczesniej o tym z Maniakalnym i w calkiem przyswoitej cenie dorobil by cos takiego na bloczek kulansa, ten na GTX280 tez, tak ze mysle ze doinwestowanie do innego topu, zeby pozbyc sie przewezenia przez ten wklejony gwint to dobra opcja.

Po weekendzie dam jakies porownanie, standardowy top koolance VS moj top.

 

Wkrecenie zlaczek normalnych w oryginalny blok skonczylo by sie pewnie skreceniem spodu z topem :)

Nie jestem pewien jak w tym przypadku bedzie z obcietymi zlaczkami, nie chodzi mi o samo obciecie gwintu, tylko o uszczelnienie, kulans ma dziwne uszczelki i faktycznie te zlaczki w tym bloku musialem dobrze dokrecic, zeby byly szczelne i trzymaly sie. Podejrzewam ze zlaczki z normalnym oringiem mogly by miec z tym problem, tzn oring by wylazil, oczywiscie w tych nie podfrezowanych. Z podfrezowanymi pod oring powinno byc ok.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh..wlasnie przyjechala paczka z EK z niby dobrym blokiem....a tu....

 

 

 

 

 

 

 

nadal nie przylega idealnie do stolu i podstawa ogolnie wyglada jakby byla lekko wygieta w litere "U"....

 

ciekawe co teraz Eddy odpisze....

 

 

edytka 8)

dostalem info od Eddiego, ze niby to nowa versja spodu i mam mocowac tylko za pomoca 4 srubek (zamiast 8 ) bo przy mocowaniu za pomoca 8 srub dziala na PCB zbyt duza sila i je wygina...........jednym slowem sprawdze jak grafa wroci z RMA :lol:

a roznice ktore widze kladac blok na stole sa spowodowane rozna wysokoscia chipow....

 

no coz....

to dziwne bo AguagaFX przylega idealnie a to co na fotkach, hmm takie cos odesłałem

wyglada tak samo jak ' krzywy" poczekam na blok od Ek i porównam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byla resc 1szego maila:

 

The block that you got is o kand new version.

The height differences are with the chips, therefore you see the difference

when you put the block to the table.

 

Please use only corner 4 holes to mount the block around the gpu.

We think the too high force (8 screws) bend the block.

a jak wyslalem w zalaczniku fotke bloku Malika o dostalem taka odpowiedz:

Its just construction difference.

As we later made only your versions of the block.

takze zastanawiam sie kiedy produkowali bloki takie jak Malika, bo moj wadliwy kupilem zaraz po premierze (jeszcze w coolingu nie bylo) i wyglada identycznie do tego "niby wlasciwego" co mi przyslali....

 

EDIT

 

wsumie to sie jeszcze zastanawiam czy lekkie dogiecie tej sekcji zasilania by nie rozwiazalo problemu?

 

z alternatyw to najciekawsza propozycja wydaje mi sie Danger Den Tieton

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się info (Chiphell), że GT200B wydajnościowo dla GT200 będzie mniej więcej tym czym dla GF9800GTX jest wersja z "+" czyli raczej jakies 5-10%.... No ale raczej głównym celem GT200B nie jest kolejne podniesienie poprzeczi wydajnosci jak najwyżej.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej przerąbane jest to, że gtx 260 rev 2 nie będzie oznaczona jakimiś dodatkowymi napisami na obudowie względem rev 1 :( w sumie na rev 2 czekam i ciekawe jak to zrobię, żeby wybrać kartę lepszą, bo ceny mają być te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same ceny może będą gdzieś na świecie ale na 100% nie w Polsce przecież... idę śmiało o zakład że te nowe gtx260 będą droższe o ponad 100zl przez pierwszy miesiąc, bo przecież dystrybutor musi zarobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki był tego sens skoro MSI w wersji OC ( 650/2300) można kupić za 1250 zł ( cena potwierdzona z dziś ).

a konia z rzędem temu kto przekroczy 670 mhz na GPU - one mają blokadę

 

http://www.hkepc.com/?id=1684&page=2&fs=idn#view

 

Ok. 5% do przodu za dodaktowe 120zł :lol2: , tym kartom nie brakuje jednostek tylko mhz.

a co to ma do czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pobawiłem się trochę 280 lata ładnie 778/1296/1566 wyników nie podaje bo na razie na viście tak tylko pykałem ile poleci

blok aquagrafx kapitalnie pasuje temp. idle 37 stres po oc j/w 54 *C a u mnie ciepło było 27*

 

a i BFG wymieniło mi na nową kartę uszkodzoną przez krzywy EK

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem zakup GTX 260 MSI OC za 780 zł razem z przesyłką. Nie ma co porównywać pod względem wydajności i gabarytów do GF 8800 GTS 640MB, którego posiadałem. Marków nie mam zainstalowanych także wyników nie będzie. Sterowniki 177.98 XP i jak narazie jest ok. Ogólnie jestem zadowolony.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie przesiadlem sie z radka 4850 na gtx 280 bfx ocx , ma podniesione zegary do 650 na rdzen , ale teraz moje pytanko takie , jak ustawic zeby np karta w trybie 3d wlaczala sie na 100% wiatraka ?? , bo w riva tunerze ustawiam ale od razu chodzi non stop te 100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz potworzyć profile w RT i wtedy każda gra będzie miała swój profil czyli obroty wentyla, o/c itp. itd. :wink:

 

Nie wiem czy można, ale spróbuj taką konfiguracje w RT http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=25...amp;postcount=5 :rolleyes: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...