Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

to karta Wam piszczy nie zasilacz

Zabawna rzecz , po mocnym oc mojej karty tez mam cwierkanie w Crysisie - tylko nim , ale tylko w menu jak laduja sie biale napisy , w grze w ogole tego nie ma po oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł, ja postawiłem na PhysX (hmm, pewnie wymienię kartę zanim wyjdzie coś na poważnie), ale szczególnie na większą ilość ramu i mniejszy pobór watów w idle.

No i wykonanie 6x lepsze hehe ;)

 

Podkręć troszkę, puść na 650/1400/1150. Karta powinna bez problemu działać na takich ustawieniach, a krajzis będzie miał z 2 fps więcej ;) :)

Edit:

literówka

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O cewkach sie mówi od wieków i dalej są pytania. Cewki piszczą przy kosmicznych wartościach FPS, przeważnie w menu i podczas ładowania. Występuje to w grach w których w menu nie włącza się domyslnie Vsync, a tak powinno być. Przykładem jest Crysis czy STALKER, gdzie mamy po kilka tysięcy FPS (chyba jakaś ironia względem tego co mamy podczas gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem między r4870 i gtx260. Jednak mając możliwość sprawdzenia na swojej konfiguracji zarówno radka jak i gforca wybrałem gtx260, bo poprostu działa dla mnie lepiej np w crysis warhead. Na radku miałem jakieś dziwne zaciachy i wydaje mi się iż poprostu 512 mb to za mało dla tej gry i basta. Na gtx260 obraz płynie.

@TomaszPaweł

Troszkę mało masz tych fpsów ponieważ 30 nawet ponad to miałem na 8800gt ;). Teraz po zabiegach OC to waha się od 30-60. Czasem spada do 27 , ale to naprawdę rzadko. Oczywiście mówię o dx 9 pod vistą w 1360x768 all entuzjasta.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakoś szczególnie uczulony na ciszę, ale to jak samolot.W porównaniu do mojej 8800 GTS 512 z Accelero S1 i turbo module hałasuje jak diabli, a budę mam wentylowaną bardzo dobrze.

 

BTW , ktoś pytał jak się sprawuje gtx280 z cosarzem 520W - bardzo dobrze :)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka miales wczesniej grafe? no chyba, ze wraz ze zmiana na gtx'a postawiles nowy system

 

EDYTA

a do czyszczenia sterow uzywaj Driver Cleaner Professional w trybie awaryjnym

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u mnie w samrku 06 temperatura sięga 85 st C - chyba z deka za dużo co?

Obroty ustawiłem na auto w riva tuner .

U mnie podobnie

W Idle (40% wiatrak temp. 55C)

W Stressie , przy grach (70-85max)

 

Co ciekawe... ostatnio miałem w łapie GTX280 od EVGA - ta to się grzała, przy odpaleniu Crysis-a temp 105C (100% wiatrak) według EVGA Precision w idle też wysoka bo ponad 60C. Natomiast mój gtx280 od Gigabyte w Crysisie nie przekraczał 90C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz jak masz ustawione wentyle u Siebie w budzie?

Ja mam 2x120 na przodzie - odpowiednio 1200 i 1000 rpm , 1x120 i 1x92 tył - odpowiednio 1300 rpm i 1000 rpm.

Umieściłem nawet wentyl 120 mmm pod kartą,żeby ciągnął trochę powietrza ze spodu, ale i tak mam w idle 51 st C a w stresie max 84 st C.

 

Jakie są bezpieczne temperatury dla tej karty?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po staremu, jak w orygnale: przód - 1x120, tył: 1x120 i 1x92, góra: 1x92. Wszstko w okolicach 1000rpm. (znaczy 90tki spięte są równolegle i nie mają monitorka)

 

Z tym, że ja żadnego softu nie używam do sterowania wentylem karty. Tylko EVGA precison do monitoringu temperatury.

 

 

A i jeszcze taki motyw był, że karta czasami przełączała się na zegary 3d i tak jej zostawało do restartu lub wylogowania. Wtedy miała właśnie ok 55st. Nie wiem, czy GPU-Z coś jej w tym nie mieszał. Teraz mam już z tym spokój.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy czasem płyta sama nie przełącza PCI Expres'a na tryb x4 lub x2 ?

Jak tylko bede w domq to sprawdze ale raczej watpie. BTW wczoraj jak inslowalem stery to chyba nie do konca sie chcialy zainswalowac. :/ Dzisiaj moze jeszcze cos z tym powalcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem problemy z instalacją sterów od nVidii . (używałem DriverClenaer-a) ... Instalator się odpalał , dochodził do pewnego miejsca i się zawieszał przez kilka minut po czym wyskakwiało że nie można ukończyć instalacji czy coś... mimo to po uruchomienu systemu ponownie Panel nVidii etc. wydawał się być zainstalowany, wszystko działało a i wersja sterownika się zgadzała w dxdiag....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

hyper_2002

Ja bym się tam o te temp. tak nie martwił... to norma przy tego typu "prądożernych" produktach... Gorzej mają userzy Radków z serii HD - to są grzejniki , bez porównania do zielonych icon_smile3.gif (wiem bo miałem swego czasu HD4870).

 

 

U mnie na radku 4870 w idle 48st a w stresie max 74st więc nie wiem czy takie grzejniki gtx 280 chyba jednak bardziej się grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2002 i co zrobiles ? mam dokladnie to samo ! ;/

odpuściłem sobie bo gry chodzą a i ustawienia wszystkie w Panelu nVidii też działają... Prawdopodobnie pomógłby w moim przypadku format, bo wcześniej miałem Ati i może zostały jakieś resztki stąd ta zawieszka przy instalacji sterów nVidii (jednak próbowałem czyścić dokładnie rejestr wszystkimi programami, sterowniki itd.) i nadal instalacja nie chciała się ukończyć w 100% .

Narazie nie zamierzam robić formatu więc zostawiam to tak jak jest...

 

U mnie na radku 4870 w idle 48st a w stresie max 74st więc nie wiem czy takie grzejniki gtx 280 chyba jednak bardziej się grzeje

Primo nie porównuj HD4870 do GTX-a 280 to inna półka. A fakt że Radki HD się grzeją jest powszechnie znany... Jedynym ratunkiem dla userów tych kart jest zrobienie Fan-Moda w profilu karty w CCC... Wtedy zbijesz temepreratury kosztem hałasu jaki generuje rozkręcone chłodzenie na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty !! ;/ Ja mialem wczsniej jeszcze 8800GTS- takze nie powinno byc wiekeszgo problemu a tu jednak ! Moze sprobuje przeinstalowac system, zobacze moze to cos da.

 

Mały update.... udało mi sie zainslowac sterowniki poprawnie ale jedynie usuwajac z rozpakowane archiwum instalke PhysX. :)

Edytowane przez AveMartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjąłem 3870, wsadziłem 260tkę, zainstalowałem stery, grałem, testowałem, wyjąłem, wsadziłem 4850, ruszył na sterach z 3870, testowałem, grałem, wsadziłem znów 260 i wszystko bez jakiegokolwiek odinstalowywania czegokolwiek ;) DZIAŁAŁO PIĘKNIE!

 

Postawiłem od nowa windowsa (testy były na starym, z pół roku stojącym) i wyniki w smarkach podniosły się o 200punktów. Także nie przesadzajcie, wiem, ze nadzieję trzeba mieć, ale wiele nie podrośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak lipton .... nie wiem czemu ale po zainstlowaniu sterownikow i physX nadal mam 98oo pkt w 3dSmarku06 :/ Ktos ma pomysł dlaczego taki słaby wynik? Dla porownania na 8800GTS-ie 512 mialem okolo 11.5 tys pkt.

nie sprawdziłeś tego o co Cie prosiłem...

ja miałem to samo z 8800GTS na kompie brata - karta 100% sprawna na moim kompie u brata (taki sam proc i bebechy) wydajność 40%...

jak sie okazało winny był zasilacz (to akurat miał inne) - za mała wydajność - wiec płyta z automatu aby odpalić system bez powiadomienia przełączała karte w tryb PCI Ex4 zamiast x16...

GPU -Z prawde Ci powie czy musisz zmienić zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...