Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

To ładne masz tempy :) Mój Gigabyte (nie kręcony) w IDLE wentyl na 40% i temp 52C , a w stresie przy grach typu Crysis , L4D etc. to 80-82C :]

ja mam wentylator na 65% i tak zawsze zagłusza muzyka pozatym reszta wiatraków jest dośc szumiąca a 65% nie robi różnicy a tempy mam dobre ;)

będę kręcił dalej :)

 

muszę zrobić modding mały wiecej wiatraków i w ogóle to wtedy myśle że tempy jeszcze spadna kilka stopni ;)

i się pobawię ;)

 

ja na 40% wentyl przy tym konfigu wiatraków miałem 45stopni ;) a w grach tez rzadko kiedy 60-70stopni

Edytowane przez michuuu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wentylator na 65% i tak zawsze zagłusza muzyka pozatym reszta wiatraków jest dośc szumiąca a 65% nie robi różnicy a tempy mam dobre ;)

będę kręcił dalej :)

 

muszę zrobić modding mały wiecej wiatraków i w ogóle to wtedy myśle że tempy jeszcze spadna kilka stopni ;)

i się pobawię ;)

 

ja na 40% wentyl przy tym konfigu wiatraków miałem 45stopni ;) a w grach tez rzadko kiedy 60-70stopni

Ustawiłem takty takie jak podałeś, w grach wszystko ok, żadnych artów, tempy stosunkowo też nie wiele się zmieniły (grałem w sumie kilka minut, więc dokładniej nie powiem).

Moje pytanie, czym zmieniasz takty ?? Osobiście używam Evga Precision, jednak przy każdym restarcie systemu taktowania wracają do wartości domyślnych...

 

PS. 65% wentyl to dla mnie już odkurzacz :D jestem maniakiem ciszy :D

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem takty takie jak podałeś, w grach wszystko ok, żadnych artów, tempy stosunkowo też nie wiele się zmieniły (grałem w sumie kilka minut, więc dokładniej nie powiem).

Moje pytanie, czym zmieniasz takty ?? Osobiście używam Evga Precision, jednak przy każdym restarcie systemu taktowania wracają do wartości domyślnych...

 

PS. 65% wentyl to dla mnie już odkurzacz :D jestem maniakiem ciszy :D

to jest light dla tej grafy ;)

planuje wyjechać na ponad 750 z rdzeniem i 2600 z pamięciami ;)

 

używam riva tuner i ten program Ci polecam ;) i pewnie nie tylko ja :P

 

u mnie znów jak tylko jest włączony komp to albo gra muzyka albo gram albo oglądam film wiec kompa i tak nie słysze nawet jak na 100% mam obroty

 

dla mnie ważniejsze są temperatury :P ciągle okupuje mały hałaśliwy brzęczacy wiatraczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja spokojnie do 82 stopni w stresie dobija, zalezy jeszcze od gry, no ale mam nadzieje ze niedlugo to sie zmieni Thermalright HR-03 GTX juz do mnie jedzie :)

Gdzie żeś to chłodziwo kupił ??

 

PS. Daj znać jak już zainstalujesz jak się temp. zmieniły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzonko rzeczywiscie bardzo ciekawe ja poczekam ja bedzie w polskich sklepach i bedzie kosztowalo ze 120 zl ,lecz jak mowi kolega bez wiatraczka raczej sie nie obejdzie

 

Wygoglowalem ze w zenfisscie ma sie pojawic 15 grudnia za 199 zl czyli cena praktycznie taka sama jak w sklepie za 49 euro ,trzeba przyznac ze troche sobie za niego zycza ale pewnie wychodza z zalozenia kupiles sobie grafe za xxx $$ to czemu mialo by cie nie stac na takie chlodzonko

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry nie znam niemickiego :| i pomimo że się go ucze nie poznam już go ;/

mniejsza z tym. no to nie rozumiem daje 200zł za chłodziwo i do tego nie ma ani pasty pozadnej ani wiatraka no w kulki sobie leca maksymalnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie w związku z tym, że obecny 8800 GTS 640 wprawdzie daje radę ale może warto go zmienić. Czasami nie można odpalić AA i AF @ 19x12 i normalnie grać. Dlatego pytam czy GTX260 z 512 RAM wystarczy do 19x12? Procek 3, może 3,6Ghz jeśli trzeba. Celowo nie wymieniam ATI 4870 bo może w przyszłości dokupię drugiego GTX'a (mam płytę obsługującą SLi i miałem wcześniej 2x8800 GTS i wiem czym to się je...)

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma GTX260 z 512Mb ;). Odpowiadając na pytanie to w 1920x1080 czasami może być ciężko, aczkolwiek większość tytułów będzie w pełni grywalnych. Jakby nie patrzeć to taki gtx 260 po dopieszczeniu(lekkie OC) ma znacznie większą wydajność od 8800gts 640Mb, a nawet od dwóch takich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może niektórze producenci dadzą jakieś info , że ich karty są na 55nm gpu. Jeżeli nvidia nie przemianowała kart z 55nm gpu tzn. , że przejście na 55nm praktycznie nic nie dało . Jedynie są to pewne oszczędności dla nvidii , ale lepsze oc nie ma co liczyć , bo pobór mocy praktycznie nie spadnie. Dopiero przejście na 40nm daje jakieś konkretne pozytywne rezultaty.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuuu, tak Ci ten kryzys śmiga, tak?

W 1024 he? Bo w 1650 to raczej nie pośmiga. Zaznaczaj takie rzeczy icon_smile3.gif

nom w 1280x1024 :P nie mam monitora póki co i musze na tym maleństwie grac :(

 

żeby w 1650 pograć to trzeba z 2 takie grafy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego ciorta razem ze sterami 180xx instaluje się również Nvidia Phsyx - potrzebne to?

Phsyx jest do fizyki, niektóre gry z tego korzystają, a w przypadku jak masz nvidia powyżej 8800 to wspomaga sprzętowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z tego co czytałem to układy 55 nm NV gromadzi już od ponad 3 miesięcy i szykuje ostrą obniżkę cen nowych modeli aby odzyskać straconą przewagę nad AMD. Niestety u nas i tak będzie drożej niż jeszcze we wrześniu, chyba że dolar w końcu spadnie do normalnej (dla mnie te 2.1-2.2 stało się już normą) wartości.

 

Natomiast coraz częściej widzę newsy że 40 nm układy mają pojawić się już w pierwszym kwartale. Rzeczywiście mają być to dokładnie te same chipy tylko w innym procesie technologicznym. Pobór prądu względem 65 nm ma spaść o 25%, czyli bardzo dużo. Pozwoli to na ogromne podbicie zegarów.

Rozbieżnie podawane są oznaczenia tych chipów (GT212 jak i GT216), tak więc na razię rezygnuję z jego podawania, bo któryś z tych chipów ma być już rozbudowaną architekturą, która ma się pojawić w Q2, ale o tym na razie cicho.

 

Oby AMD zdążyło z 40 nm w Q1 (co też zapowiadają), to wtedy wszystkie te karty dostaniemy w fajnych cenach i może być ciekawie. Rynek kart graficznych, jak i procesorów zaczyna się wyrównywać, więc może powrócą ukochane wojny cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszlo chlodzenie i juz wstepnie przetestowane, w idle jakies 34 - 36 stopni - buda otwarta, bez zadnych nawiewow bocznych, w stresie spadek temperatur o jakies 20 stopni, temperatura oscyluje w granicach 60 - 65 w crisis, w innych mniej wymagajacych grach to ledwo 50 przekracza, oczywiscie dalem na to fana 120 mm , i przesmarowalem normalna pasta a nie tym czyms co dolaczaja, chlodzenie na sekcij zasilania daje rade o dziwo :) myslalem ze ta cienka blaszka nie podola, ten region jakos specjalnie sie nie nagrzewa, za to chlodzenie pamieci to porazka, sa tam takie dlugie radiatorki co zakrywaja po trzy kosci jednoczesnie i to jest ok! dziala i nie nagrzewa sie zbytnio, ale sa tez takie ktore nakleja sie pojedynczo w sumie 4, no i one grzeja sie strasznie ( mozna sie poparzyc ), moze wyniki byly by lepsze jakby to zamontowac radiatorem do gory no ale u mnie niestety nie ma takiej mozliwosci, ogolnie chlodzenie moze byc ale chyba nie warte tych 200 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie czaje na to chłodzenie ale bardziej ze względu na cisze a nie temperatury, dla mnie 280 to straszna suszarka przy 40% obrotów wetyla a więcej to już nawet nie mówie, reszte mam cichą i 280 wszystko psuje :wink: Wiec jak mi wpadnie coś gotówki od razu zamawiam HR- 03 jakiś cichy 120mm i nastanie błoga cisza, mam nadzieje.

 

ps. Nie wiecie czemu nie moge regulować obrotów wiatraka programem evga precision? Mam gtx280 evga

Edytowane przez Hesuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Duszek@ wrzucilem twoje takty czyli 740 - 1525 - ramu nie ruszalem , zapuscilem demo crisi to testujace gpu, przeszlo gladko, powtorzylem 2 razy dla pewnosci, temperatura gpu doszla do 79 stopni, standardowo na gpu mam 600 :)

Edytowane przez wos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba dokupić jakieś miedziaki na pamięci i powinno być lepiej.Z drugiej strony jak się grzeją to znaczy,że odprowadzają ciepło od pamiątek ;)

 

I nie sadzę,żeby nie grzały się równie mocno na standardowym chłodzeniu karty - także nie jest źle jak mi się wydaje.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...