Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem jeszcze dodać że na mojej karcie (z tyłu) jest naklejona fabryczna plomba na jednej ze śróbek... także zmiana chłodzenia lub pasty odpada zupełnie. jak wrócę do domu to zrobie fotę.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera... oceńcie sami.. Przymierzałem się do kupna Thermalrighta pod HR03-GTX , jednak ostatnio mnie olśniło że na styk po kartą graficzną mam włożoną w PCI-E dźwiękówkę... Zdjęcia obecnie nie mam jak to wygląda dokładnie u mnie, ale układ mojej płyty głównej wygląda tak :

 

Jak sądzicie ? Chyba nic z tego... :mad:

post-101143-1231774296_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to z pewnością możesz zwiększyc volty na GPU za pomocą biosika. Chyba , że już to robiłeś.

sprawdziłem w nibitorze napięcie extra jest 1.18V zmiana wartości tabeli coś pomoże wogle ?? a może podmiana biosu coś da??

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband...twierdzisz, ze da sie podbic napiecie na gpu w nibitorze na gtx 260 ?.....probowalem i nic z tego. Nie, zebym podwazal Twoja wiedze. Poprostu nie bylo efektu.

Teraz juz nie moge probowac, bo karta odeszla do krainy wiecznych lowow.

Jedna kosc sie grzeje jak diabli i sa paski na ekranie. Sterow tez nie idzie wgrac.

Zaden serwis mnie nie chce :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh to ja zrobiłem większy wałek ale z inna grafą i przyjeli na gwarę (dodam że w ruch poszedł super glue bo niechcący urwałem jedna kostkę pamięci przy zmianie chłodzenia) :D

sorrki za OT

 

I takie szybkie pytanko: Opłacalna będzie wymiana GTX 280 na 285 czy może na 295 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh to ja zrobiłem większy wałek ale z inna grafą i przyjeli na gwarę (dodam że w ruch poszedł super glue bo niechcący urwałem jedna kostkę pamięci przy zmianie chłodzenia) :D

sorrki za OT

 

I takie szybkie pytanko: Opłacalna będzie wymiana GTX 280 na 285 czy może na 295 ??

jak coś to jedynie na 295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze244 gtx280 ma zapodane max napięcie jakie można z pod biosa , jedynie w gtx260 192 i 216sp można podbić.

Hmm o czymś nie wiem?? Nie wiedziałem , że można uzyskać więcej niż 1.18V edytując BIOS. Z chęcią ustawiłbym tam 1.25V i myślę , że by się nic nie stało z kartą :P. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband...twierdzisz, ze da sie podbic napiecie na gpu w nibitorze na gtx 260 ?.....probowalem i nic z tego. Nie, zebym podwazal Twoja wiedze. Poprostu nie bylo efektu.

Teraz juz nie moge probowac, bo karta odeszla do krainy wiecznych lowow.

Jedna kosc sie grzeje jak diabli i sa paski na ekranie. Sterow tez nie idzie wgrac.

Zaden serwis mnie nie chce :(.

Musisz zmienic vid , a nie wartość wpisaną w konkretnym vid-ie. Bo samą wartość to można zmieniać dowolnie , to jest informacja jakie mamy napięcie pod danym vid.

 

Hmm o czymś nie wiem?? Nie wiedziałem , że można uzyskać więcej niż 1.18V edytując BIOS. Z chęcią ustawiłbym tam 1.25V i myślę , że by się nic nie stało z kartą :P.

Max 1.18v , są tylko 3 vid-y 1.03 , 1.12 i 1.18v :wink: . 260 ma ustawione 1.12v(wersja 216sp 1.06v) , a 280 1.18v.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby nic, ale jak pięknie by było sterować napięciem za pomocą ati tray toola jak za czasów X1800GTO :). Wtedy dano taką mozliwość i nie zauważyłem, aby z tego powodu ATI miało jakieś problemy ;). Z tego co wiem na banq jest możliwość sterowania napięciem gpu na GTX z poziomu programowego, mogłoby coś wyciec do sieci.

 

@UGH--ZAN III

Jutro będę w EVR zapytam w czym problem i dlaczego nie chcą naprawić Twojej 260 siątki.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem kilka dni temu swojego 8800gts 512 i ostatecznie zamówiłem EVGA GTX 260 core 216 55nm SC narazie czekam na realizacje zamowienia przez komputronik... ogolnie obdzownilem polowe sklepów w sprawie dostepnosci gtx 260/280 i 285 i coż wszędzie mają wirtualny towar... Czasami jakiś sklep miał 1-2sztuki ale w cenach z kosmosu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UGH--ZAN III

Jutro będę w EVR zapytam w czym problem i dlaczego nie chcą naprawić Twojej 260 siątki.

Karta lezy zapakowana w pudelku i czeka.

Podaj mi jak mozesz adres mail do tego EVR bo ja juz fiksuje.

Napisze co mnie boli teraz jak jest spokojnie. Wczesniej pisalem przed swietami to moze dla tego mnie olali. To samo bylo z firma z wroclawia A&D servis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię najlepiej tam zadzwoń. +48 71 79 130 73 , chollera zapomniałem sie spytać w Twojej sprawie - miałem trochę na głowie i parę gadżetów do naprawy ;/. serwis@evr.com.pl - ale lepiej dryndnij , zapytaj się konkretnie - musisz podać rodzaj kostki BGA bo nie wiadomo czy mają na stanie.

Ostatnio chłopaki uratowali mojega blackopsa :P- sprawcą niewidzianych kart w PCI była jedna z sieciówek BGA-wylutowali i wlutowali nowy układzik za 65 zika. Nawet śladu nie ma.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witja !

 

Panowie, czy

GeForce GTX 260 Core 216 EVGA 896MB (PCI-E) (55nm) SSC

wejdzie w moje MOBO ?

Chodzi mi tu o kolizje z kondensatorami przy slocie PCI-ex ?

Edytowane przez lomzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...