Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie. Obecie najsensowniejszą kartą NV jest ta - http://kdo.pl/product_info.php/products_id/61287

 

Kręci się bez żadnych problemów do ponad 700/1500/1250, świetne chłodzenie, lepsze od referencyjnego. Jedyna wada to że nie ma trybu 2D. Być może da się zmodyfikować BIOS, ale nie wiadomo czy można obniżyć napięcie, a samo zmniejszenie taktowań aż tyle nie daje. W idle karta pobiera 15-20 W więcej od referenta.

 

Cena po prostu powala. We wrześniu 2008 za zwykłą 260-tke dałem 700 zł, a wtedy dolar był po ok. 2.20 zł.

Karta ciekawa, tylko mam tego tysiaka i może coś lepszego się znajdzie? Może poczekać parę dni i wziąć gtx275?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A nie szkoda ci dokładać dokładnie 1/3 ceny do 24 shaderów i niczego więcej? Raczej ciężko będzie tą kartę podkręcić wyżej niż tego Gainwarda, jeśli wogóle.

 

GTX 280 ma ciut więcej pamięci i ciut lepszą specyfikację, ale jest w 65 nm, czyli pobiera dużo prądu i nie podkręci się tak wysoko przy zachowaniu niskiej temperatury.

 

Na twoim miejscu bym wział tą 260-tke, a resztę kasy przeznaczył na wymianę proca na jakieś 45 nm (choćby E5200), bo 3.0 GHz i tylko 1 MiB cache to troszkę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moim zdaniem nie. Obecie najsensowniejszą kartą NV jest ta - http://kdo.pl/product_info.php/products_id/61287

 

Kręci się bez żadnych problemów do ponad 700/1500/1250, świetne chłodzenie, lepsze od referencyjnego. Jedyna wada to że nie ma trybu 2D. Być może da się zmodyfikować BIOS, ale nie wiadomo czy można obniżyć napięcie, a samo zmniejszenie taktowań aż tyle nie daje. W idle karta pobiera 15-20 W więcej od referenta.

 

Cena po prostu powala. We wrześniu 2008 za zwykłą 260-tke dałem 700 zł, a wtedy dolar był po ok. 2.20 zł.

Za 698 w Arche jest EVGA 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak, ale 65 nm i 192 shadery, więc wydaje mi się że warto dołożyć do Gainwarda.

Ale roznica miedzy 192 a 216 to jakies realne 5% z czego Geniek nie ma Wolterra na sobie , a Realteka przez co w Windzie nie pobawisz sie zmiana napiec. Chlodzenie tez rzecz wzgledna bo to jest identyczne z tym , ktore ma Palit ,a na TechpowerUpie pisali , ze jest glosniejsze od refa , przy czym wlasciciele bawia sie riva , a nie pwmem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wybór na dobrą sprawę to kwestia indywidualna. KDO mam na miejscu, czyli nie muszę płacić za wysyłkę, więc różnica się zmniejsza.

 

Poza tym na pewno zdecydowanie sensowniej jest dołożyć do tego Gainwarda, niż do GTX 275 czy 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym wział tą 260-tke, a resztę kasy przeznaczył na wymianę proca na jakieś 45 nm (choćby E5200), bo 3.0 GHz i tylko 1 MiB cache to troszkę mało.

Na procek mam osobno kasę (e8400-tylko szukam czegoś krętliwego).

Dzisiaj, jutro chcę zamówić i mam mętlik:

Ganward gtx260 GS, sapphire hd4890 - 992zl podobno świetnie się kręcą.

A tu teścik:

http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_gtx_275/6.htm

i to

http://www.guru3d.com/article/overclocking...adeon-hd-4890/2

 

Chyba po dłuuuuugiej przerwie przeniosę się do działu ATI.

Albo poczekam na gtx275 :mur:

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowany przez zemnie programik od evga , działa na każdym sterowniku i na każdej karcie niezależnie od producenta , oczywiście obsługa tylko kart gtx260/280 65nm oraz gtx295.

 

Link

jakie bezpieczne voltowanie jest dla gtx 295 ?? jest gdzies szerzej o tym programie ??

 

program rewelka wczesniej na swojej karcie nie moglem dobic 700 na rdzeniu teraz leci mi 730 i 1535 na shaderach gdzie wczesniej 1500 bylo max tak na wyczucie wzialem i nie przekraczam 1.20 volta u mnie leci 1,85 , a efekty sa mocne , karta za to dostaje duzo wiekszych temeraturek i wiatraczke musi naginac na 100

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Lol http://kdo.pl/product_info.php/products_id/61287

 

Jeszcze dziś rano tej karty już nie było w cenniku (codziennie dostępna ilość szybko malała), teraz widzę dodali ponownie i to z kolejną mocną obniżką. Jeszcze w zeszłą środę karta kosztowała ponad 780 zł. No nic tylko brać, no chyba że jeszcze potanieje.

 

Swoją drogą ogólnie ceny sprzętu spadają, niby dolar troszkę zmalał, ale nie na tyle żeby były takie obniżki.

 

Wogóle w tym sklepie bardzo wiele produktów jest w rewelacyjnych cenach, już tam dużo razy kupwałem, sklep rządzi (mimo iż czasami lubią anulować zamówienie gdy cena w hurtowni wzrośnie po zlożeniu przez nas zamówienia, ale mi się to jeszcze nie przytrafiło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja wole to :

http://www.morele.net/produkt/191438/

Tez z 800 poszla na 730 przy czym ma lepszy wentyl niz Geniek , tryby 2D.

 

Edit :

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+GTX260+896

Galacy 709

 

Gigus 730:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...089&katid=5

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A nie wie ktoś jak odblokować zakładkę "change flat panel scaling"? Niestety wszystko w niej jest zablokowane.

 

Na Radeonie 4850 mogłem bez problemu wybierać pomiędzy różnymi opcjami skalowania. Szukałem w necie i nic nie znalazłem, a sporo ludzi ma z tym problem, głównie w przypadku TV. Używam kabla DVI<->HDMI.

 

EDIT. Udało mi się to jakoś zrobić modyfikując plik INF, ale przez to straciłem wszelkie custom rozdziałki, zostały tylko 800x600, 1024x768, 1280x720 i 1360x768. Innych nie da się ani wymusić ani nic. Do tego czcionki się zrobiły jakieś dziwne, schudły strasznie. Wracam do tego co było.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie tak podawać nieprawde na screenie :lol2:

 

Prawdziwe takty z screena rop/tmu - 837mhz , shadery 1674mhz B-)

 

Edit:

 

Czemu screen znikł :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak sadzicie czy zmiana z 4850 na gtx 260 bylaby odczuwalna i warta wydania ok 250 pln ?

I to bardzo. Rozcnia bedzie naprawde odczuwalna , zwlaszcza przy 22 calach.

 

Zreszta , 512 vs 896 i juz sie to przyda o ile np. chcesz miec AA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie czy zmiana z 4850 na gtx 260 bylaby odczuwalna i warta wydania ok 250 pln ?

Myśle,że warto,ale to zależy także jak bardzo wykręcony jest ten 4850,bo na przykład jak idzie na +850mhz core to w takim wypadku za mały wzrost wydajności.Jak porównywać non oc vs non oc,to zmiana warta tych 250zł.

 

 

 

Tak w ogóle mam pytanie,jak rozróżnić 65nm od 55nm w gtx260?Chciałbym niedługo spróbować tego gf-ia,ale zależy mi na software modzie,więc tylko 65nm.

Czytałem,że to powinno być w wyższym procesie,prawda?

http://s206.allegro.pl/item604679597_gigab..._sklep_wwa.html

To referent,ale podobno ma niższe oc od na przykład evga,nie wiem co o tym sądzić.

i drugi wybór

http://s206.allegro.pl/item612879066_twint...60_216_spu.html

W przypadku obu kart,różne strony podają sprzeczne informacje o procesie,raz 55nm,drugi raz 65nm,próbowłem dojsc po wyglądzie,porównując te karty do evga 55nm(bez blachyna spodzie-czyli inne pcb),ale natknąłem się na recke asusa w 55nm i wygląda jak te karty wyzej:/

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

Jak w takim razie rozpoznac co jest czym?może ktoś ma tego twintecha(na nim mi bardziej zalezy,bo tańszy :rolleyes: )?

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORB

Takie pierwsze kroki z OC GTX260

Szczerze to jakos przesiadka z 9800GTX+ na GTX260 nie byla zbyt rewelacyjna.

Cenowo zalatwilem dobrze, wiec narzekac nie moge, ale spodziewalem sie nieco wiecej.

Mowie o niekreconych modelach.

 

EDIT:

Maly krok naprzod

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

"The result you are trying to view has been set private by the owner or deleted."

 

Każdy resultat trzeba oznaczyć jako publiczny, co nie jest domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie zrozumiłem twego posta niestety.

 

Mój miał na celu uświadomienie gościowi że skoro daje linki do wglądu, to powinien rezultaty oznaczyć jako publiczne bo inaczej ich nie widzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was z oszczędzaniem energii na 260/280? U mnie na starych sterach elegancko chodziło, a od jakiegoś czasu na wszystkich nowszych jest tylko tryb 3D (obecnie jadę na 185.66/Vista_x64). Trochę irytuje, bo komp chodzi 24/7. Olali tę opcję ze względu na 275/295? Da się to jakoś ręcznie odpalić?

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W RivaTuner możesz wymuszać tryb 2D/L3D/3D. Było to już tu poruszane sporo razy, tyle że trzeba restartować kompa po zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was z oszczędzaniem energii na 260/280? U mnie na starych sterach elegancko chodziło, a od jakiegoś czasu na wszystkich nowszych jest tylko tryb 3D (obecnie jadę na 185.66/Vista_x64). Trochę irytuje, bo komp chodzi 24/7. Olali tę opcję ze względu na 275/295? Da się to jakoś ręcznie odpalić?

Dopiero od 185.68 zarządzanie energii zostało poprawione , trzeba było czekać prawie 10miesięcy w przypadku sterów pod viste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dopiero od 185.68 zarządzanie energii zostało poprawione , trzeba było czekać prawie 10miesięcy w przypadku sterów pod viste.

I na Viscie w moim wypadku nadal to nie dziala poprawnie - na XP zas tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie na 182.50 (ostatnie oficjalne z tego co widze) dziala 2D na Viscie x64 i na XP x86

nowych nie testowalem...

Ciekawi mnie czy rozwiazą problem 2 monitorów i trybu 2D

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie na 182.50 (ostatnie oficjalne z tego co widze) dziala 2D na Viscie x64 i na XP x86

U mnie na Viscie nawet na wcześniejszych wersjach działało. Jedyny problem wystąpił z NetLimiterem 2.x w wersji freeware: jak był uruchomiony (w postaci ikony) to karta nie chciała się przełączyć w tryb 2D. Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowanie 185.68/Vista_x64 nie pomogło, ale..

 

Zacząłem wyłączać różne badziewia, co mam w tray'u i znalazłem winowajcę: Rockstar Games Social Club :D

Kilka razy sprawdzałem. Odpalenie go powoduje przejście karty na stałe w 3D. Wyłączenie skutkuje natychmiastowym 2D.

 

A podejrzewałem Skype'a, bo niedawno już miał wpadkę z blokowaniem gier.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...