Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na GTX 285 można ustawić sobie np 2d fan 25% a 3d 80%? Direct Control w RT owocuje zmainą 2d\low3d \3d razem a auto zatrzymuje mi się w idlu na 42% wentylu.

A próbowałeś regulować obroty poprzez program "evga precision" ?

 

A tak z innej beczki, czy GTX 260 + płyta z obsługą sli hybrid power, daje jakiś konkretny rezultat jeżeli chodzi o oszczędność energii w 2d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Oszczędność to jakieś 25-30 W (w poborze z gniazdka). Samej technologii nie testowałem, ale bazuję na tym że miałem płytę z GeForce 9300 i komp z tymi samymi podzespołami (bez dodatkowej grafy) pobierał w idle ok. 65 W. Obecny pobiera ok. 95 W.

 

Czy warto sobie tym głowę zawracać? Nie wiem. Jak się ma już płytę to obsługującą to pewnie tak, ale kupować płytę specjalnie pod to wydaje mi się że nie ma sensu (mało jest ciekawych, do tego chipsety się mocno grzeją, muszą mieć choćby lekki nawiew), zwłaszcza że NVIDIA już zrezygnowała z tej technologii. GeForce 9300/9400 jej nie obsługują, i kolejne chipsety też nie będą, karty zresztą też nie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam do was małe pytanko, posiadam kartę taka jak w podpisie od galaxy GTX280, posiadam system operacyjny Windows Vista 64 BIT, pobrałem nowe sterowniki ale na tych nowych sterach po restarcie wo gule nie odpala mi się monitor porostu jest no signal, czym to może być spowodowane to samo dzieje się jak próbuje wgrać Windows 7, wo gule nie mogę przez to ukończyć instalacji spotkaliście się z czymś takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam do was małe pytanko, posiadam kartę taka jak w podpisie od galaxy GTX280, posiadam system operacyjny Windows Vista 64 BIT, pobrałem nowe sterowniki ale na tych nowych sterach po restarcie wo gule nie odpala mi się monitor porostu jest no signal, czym to może być spowodowane to samo dzieje się jak próbuje wgrać Windows 7, wo gule nie mogę przez to ukończyć instalacji spotkaliście się z czymś takim ?

odłącz jeden monitor na czas wejscia do systemu po instalacji sterów ;]

sprawdzone ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to chłodzenie mosfetów jest kiepskie , jakiś koleś odciął od orginalnego chłodzenia to chłodzenie mosfetów i było ok. Już lepiej było kupić Musachi włazi tylko na dwie śruby po skosie , ale włazi. Jest sporo tańsze i mosfety łatwiej schłodzić.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to chłodzenie mosfetów jest kiepskie , jakiś koleś odciął od orginalnego chłodzenia to chłodzenie mosfetów i było ok. Już lepiej było kupić Musachi włazi tylko na dwie śruby po skosie , ale włazi. Jest sporo tańsze i mosfety łatwiej schłodzić.

I teraz czy lepiej przykleić na ten nikły radiator chlodzacy sekcje zasilania takie mniejsze radiatorki czy lepiej bezpośrednio na mosfety ?.Ogólnie to zastanawiam sie czy moja karta nie jest uwalona bo temp 105 na sekcji zasilania przy dev taktach powinna wytrzymac a tego nie robi niestety.Musachi moze bym brał ale nie wiedziałem ze pasuje. <_< Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłącz jeden monitor na czas wejscia do systemu po instalacji sterów ;]

sprawdzone ;]

 

potwierdzam, to jest standard ;) chociaż jak pamiętam to zaczęło się dziać gdzieś od pewnych sterów, dla mnie głupotą jest, że traktują one podpięty pod drugie złącze monitor jako główny :damage_wall:

 

 

 

ale chodzi o to ze ja mam jak narazie tylko jeden monitor podpięty i mam właśnie taki cyrk nie wiem co jest grane, podpięty go mam kablem HDMI-DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to ze ja mam jak narazie tylko jeden monitor podpięty i mam właśnie taki cyrk nie wiem co jest grane, podpięty go mam kablem HDMI-DVI

TV nie masz podpiętego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to ze ja mam jak narazie tylko jeden monitor podpięty i mam właśnie taki cyrk nie wiem co jest grane, podpięty go mam kablem HDMI-DVI

to pokombinuj, podłącz monitor pod drugie złącze, wyczyść kompletnie stery, sprawdź czy w awaryjnym się odpala itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy odtłuściłeś do porządku kostki pamięci?? np używając Arctic Silver ArctiClean 30ml ??

wszystko było odtłuszczone Arctic Clean'em...

 

A teraz Ciekawostka po jednym dniu zdjąłem chłodzonko bo odpadł jeden radiatorek hmm oki przykleiłem inny i było oki, ale w okolicy styku rdzenia z chłodzeniem zmarszczyła się powłoka aluminiowa no to potraktowałem lekko palcem i zaczęło sie zdzierać.

Śrubokrętem mogłem w metal wejść jak w masło pomyślałem oki może lipna sztuka. Chłodzenie założone i po tygodniu (czyt dziś) w trakcie grania zaczęło coś brzęczeć "myślę znowu radiator odpadł" a tu niespodzianka nie radiator ale dwa listki odpadły od chłodzenia,Nie wiem co to ale wygląda jakby korodowało aluminium :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu..., to AC chyba jakąs lipe odwaliło z tym chłodzeniem, bo w przypadku Accelero S1 przez roku użytkowania karty żadnych problemów nie miałem. Moze jakiś trefne aluminium ,albo weszło z czymś w rekacje i koroduje tak jak napisałeś.

 

Jak możesz pokaż zrzuty z fur testa , tak z 10 minut na różnych prędkościach tych wetyli. PS. nie myślałeś by wywalić te 3 osiemdziesiątki co są fitmowo od AC i założyć w ich miejsce jakieś 2x 120mm . Ja pewnie już bym tak zrobił :razz: :razz: . Bo przecież 2x 120 > 3x 80. A głośność podobna pewnie z wskazaniem na 120mm.

 

PS2. Ma ktoś pomyśł od czego mogą mi sie wykrzaczać sterowniki NVidi ??. Czasami jak gram a jakąs gre, to po pewnym czasie ( czasami 40 minut , czasem 1.5 godziny ) mam czarny ekran przez chwile i następuje reset sterowników obrazu. Potem w komunikacje w Viscie pisze że sterownik nv..... przestał odpowiadać i został zresetowany . Cholera nie podoba mi sie to, zwłaszcza że gram czasem przez neta w lidze i takie coś może mi skutecznie popsuć rozgrywkę :angry:. Sytem to vista x64. Jakieś pomysły ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu po zmianie z 8800 GTS 512 na 260 (216) od Gigabyte nie zawsze pojawia mi się post i wczytywanie systemu (przelatujacy paseczek)?

 

System za każdym razem się ładuje, ale nieraz obraz pojawia się dopiero po wczytaniu windows-a. Z dvi kombinowałem. Mam jeden monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS2. Ma ktoś pomyśł od czego mogą mi sie wykrzaczać sterowniki NVidi ??. Czasami jak gram a jakąs gre, to po pewnym czasie ( czasami 40 minut , czasem 1.5 godziny ) mam czarny ekran przez chwile i następuje reset sterowników obrazu. Potem w komunikacje w Viscie pisze że sterownik nv..... przestał odpowiadać i został zresetowany . Cholera nie podoba mi sie to, zwłaszcza że gram czasem przez neta w lidze i takie coś może mi skutecznie popsuć rozgrywkę :angry:. Sytem to vista x64. Jakieś pomysły ??.

"Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność"? Niektórym pomaga łatka od MS (chyba TA...). U mnie to były RAMy. Sprawdź ustawienia pamięci, jak masz możliwość podmień na 1 dzień na inne i sprawdź czy problem występuje. Ludkowie pisali też, że u nich problem rozwiązał mocniejszy zasilacz. Są i tacy którzy zmieniają w rejestrze wartości dla TDR, o TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu..., to AC chyba jakąs lipe odwaliło z tym chłodzeniem, bo w przypadku Accelero S1 przez roku użytkowania karty żadnych problemów nie miałem. Moze jakiś trefne aluminium ,albo weszło z czymś w rekacje i koroduje tak jak napisałeś.

 

Jak możesz pokaż zrzuty z fur testa , tak z 10 minut na różnych prędkościach tych wetyli. PS. nie myślałeś by wywalić te 3 osiemdziesiątki co są fitmowo od AC i założyć w ich miejsce jakieś 2x 120mm . Ja pewnie już bym tak zrobił :razz: :razz: . Bo przecież 2x 120 > 3x 80. A głośność podobna pewnie z wskazaniem na 120mm.

-Nie wiem, może ja miałem pecha i lipna sztuka się trafiła. Wysłałem już zgłoszenia do coolinga i czekam na odp. Nie pokaże Ci już zrzutów bo chłodzenie zdjęte i jadę na stocku.

Mogę tylko na pisać ze po 10 min temp rdzenia wynosiła 63* ale sekcja zasilania zaszalała i było coś ok 130* i później wykrzaczyło się wszystko

 

-Korozja mogła wystąpić przez pastę coollabolatory liquid pro ale nie wiem na 100%

 

-Po co mam się bawić z podpinaniem 2x120 jak 3x80 tak samo się zachowują (głośność), nie lubię za bardzo plątaniny kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W najbliższym czasie chcę kupic nowego kompa, tylko nie wiem od którego producenta wziąśc grafikę. Która będzie lepsza?

 

MSI GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI [N260GTX-T2D896-OC] czy Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI [471846200-0025].

 

Czekam na wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W najbliższym czasie chcę kupic nowego kompa, tylko nie wiem od którego producenta wziąśc grafikę. Która będzie lepsza?

 

MSI GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI [N260GTX-T2D896-OC] czy Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI [471846200-0025].

 

Czekam na wasze opinie.

Z tych dwóch jak już to Gainward, bo ma 216sp, a ten Msi pewnie 192. Zawsze możesz dopytać w sklepie.

 

Ale oczywiscie lepszym wyborem jest HD4890, o którym kolega wyżej napisał.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. czemu z bólem serca? :-P

no ciekawa ciekawa :) co prawda poki co widze obnizke tylko z XFX a to akurat dobra firma, w wiekszosci sklepow radki normalnie po ~900zl chodza, wiec to naprawde okazja na tenczas, za pare, parenascie dni pozostale radki tez moga zjechac w dol bo za granica juz stanialy.

 

A z bolem serca, bo to temat Nvidii ;) ktora mimo wszystko wole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...