Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

co do tej XFX 4890 z bachcompaz zegarami 1000/4000 z oznaczeniem @ -to omijac szerokim lukiem, na innym forum chlopakowi spalilo zasilacz 600W a karta osiagnela malutkie 112stopni w stresie po 10 min crysisa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie...

Otóz również jestem nieszczesliwym posiadaczem chłodzenia AC Accelero Xtreme GTX 280

Mam ogromny problem... mianowicie sekcja zasilania rozgrzewa sie do 135 C !!

Karta nie jest w pełni stabilna... A ja juz nie wiem co mam robić :sad:

To co odwaliła ta firma z tym chłodzeniem woła o pomste do nieba... i to za taka kase...

Nie moge sobie wybaczyc ze nie nie kupiłem Telrmalrighta...

Tylko chcac oszczedzic 80 zł kupiłem ten szajs!

Od samego poczatku wszystko mi sie odklejało... wyczysciłem pamieci i mosfety ''AC Cleanerem" (czy jak to sie tam nazywa...)

I pupa blada... nic mi to nie pomogło... ( oczysiwcie czysciłem przed przyklejaniem... )

Jedyny plus to naprawde ładne temperaturki na GPU 20 min FurMarka Xtreme Burning Test i temp GPU 69 C

Czy ktos moze wie czy mozna dokupic jakies chłodzenie na sekcje zasilania !?!? lub czy mozna uzyc kleju termoprzewodzącego i poprzyklejac te radiatorki na pamieci i mosfety ?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuje za szybka i tresciwą odpowiedz

Z Wyrazami szacunku nOObSaiBoot

post-130690-1246127725_thumb.jpg

Edytowane przez nOObSaiBooT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem dodatkowo radiatorki http://www.cooling.pl/thermalright-zestaw-...ukt,551648.html mają one nałożoną taśmę termo przewodzącą a nie klej jak w zestawie i zdały egzamin

Moja sekcja zasilania też się potwornie grzeje i nie wiem co z tym fantem zrobić

 

A może zamienić Arctic Cooling Accelero Xtreme GTX 280 na Thermalright HR-03 GTX jak myślicie ?

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie...

Otóz również jestem nieszczesliwym posiadaczem chłodzenia AC Accelero Xtreme GTX 280

Mam ogromny problem... mianowicie sekcja zasilania rozgrzewa sie do 135 C !!

Karta nie jest w pełni stabilna... A ja juz nie wiem co mam robić :sad:

To co odwaliła ta firma z tym chłodzeniem woła o pomste do nieba... i to za taka kase...

Nie moge sobie wybaczyc ze nie nie kupiłem Telrmalrighta...

Tylko chcac oszczedzic 80 zł kupiłem ten szajs!

Od samego poczatku wszystko mi sie odklejało... wyczysciłem pamieci i mosfety ''AC Cleanerem" (czy jak to sie tam nazywa...)

I pupa blada... nic mi to nie pomogło... ( oczysiwcie czysciłem przed przyklejaniem... )

Jedyny plus to naprawde ładne temperaturki na GPU 20 min FurMarka Xtreme Burning Test i temp GPU 69 C

Czy ktos moze wie czy mozna dokupic jakies chłodzenie na sekcje zasilania !?!? lub czy mozna uzyc kleju termoprzewodzącego i poprzyklejac te radiatorki na pamieci i mosfety ?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuje za szybka i tresciwą odpowiedz

Z Wyrazami szacunku nOObSaiBoot

W Telrmalright sekcja zasilania jest chłodzona identycznie jak w AC 280 niestety.Mam ten sam problem,sekcja zasilania grzeje sie do 140 stopni i zwis,radiatorki za wiele tu nie zdziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to za dużo kombinujecie, podczas gdy referencyjne chłodzenie jest najbardziej przemyślanym rozwiązaniem, no chyba, że bloczek WC, to jednak najlepsze rozwiązanie.

 

Swoją drogą, to to Accelero nie wiem jak ma nie chłodzić mofów skoro ma wentyle na całej długości karty...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to to Accelero nie wiem jak ma nie chłodzić mofów skoro ma wentyle na całej długości karty...

no niestety same wentyle to za mało.Referencyjne jest za glosne. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak dziwne mi się to wydaje, bo pomimo, że mam fullcover na jednej, to przecież w tym miejscu woda nie płynie, jest po prostu sama miedź, bez nawiewu itp. to taka aluminiowa blaszka z Accelero + nawiew z tego 3-ciego wentyla powinna wystarczać... hmmm... no to jak widać nie :(

 

A może czujnik bzdury pokazuje??

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak dziwne mi się to wydaje, bo pomimo, że mam fullcover na jednej, to przecież w tym miejscu woda nie płynie, jest po prostu sama miedź, bez nawiewu itp. to taka aluminiowa blaszka z Accelero + nawiew z tego 3-ciego wentyla powinna wystarczać... hmmm... no to jak widać nie :(

ja podejrzewam że karta może być tez walnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienią przecież pisałem , że koleś zmienił to chłodzenie mosfetów i tempa spadła konkretnie. Ja tam nie mam problemów z temp mosfetów , a mam malutkie radiatorki na nich.

Pod tym względem to plus dla PALIT/GAINWARD które dają fabrycznie na sekcje zasilania dość spory radiator przykręcany na śruby do PCB karty. Co prawda nie idzie sprawdzić jaka jest temp bo GPU-Z nie pokazuje , ale organoleptycznie w IDLU są delikatnie ciepłe tak z 50 stopni , a stresie już gorzej , ale raczej nie parzy. Jak bym dał na nie jeszcze nawiew to myśle że temp. by spadała.

 

To faktycznie AC odwaliło chałe z tym chłodzeniem do GTX 260/280. Za taką cene !!, to przegięcie powinno to kosztować tyle co Accelero S1 rev. 2. A swoją drogą powierzchnia oddawania ciepła w Accelero S1 jest minimalnie wieksza :razz: Accelero S1 - 140(dł) x 215(szer) VS Accelero Extreme GTX 280 - 287(dł) x 104(szer). A cena 2 razy taka , pewnie sobie wliczyli cene wentyli i paru blaszek więcej . No ale 2x120 też ma większa powierzchnie wiania , niż 3x80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o Accelero Extreme GTX 280 to te chłodzenie jest bardzo dobre,wentyle na 25 są niesłyszalne a wydajność jest naprawdę spora,docisk tez jest dobry,nie było u mnie takze problemów z odpadajacymi radiatorami,jedynym problemem jest chłodzenie sekcji zasilania,nad czym wlasnie teraz pracuje aby je ulepszyc. :wink:oprócz tego nie mam ic do zarzucenia choc cena powinna być trochę niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widział ktoś może v-moda do Gainwarda/Palita gtx260 (niereferencyjne PCB) ? Bo zwodowałem kartę i szukam już jakiś czas moda i znaleźć nie mogę.

Jest ktoś w stanie pomóc ?

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie idzie sprawdzić jaka jest temp bo GPU-Z nie pokazuje , ale organoleptycznie w IDLU są delikatnie ciepłe tak z 50 stopni , a stresie już gorzej , ale raczej nie parzy.

wierz mi ze przy 50* juz nie utrzymasz palca ...

 

I tak dziwne mi się to wydaje, bo pomimo, że mam fullcover na jednej, to przecież w tym miejscu woda nie płynie, jest po prostu sama miedź, bez nawiewu itp.

woda nie plynie nad miedzia ..ale omywa ja na wiekszej czesci ... tym samym cala miedz nie nagrzewa sie tak bardzo ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta fabrycznie podkręcona. Ja bym nie dokładał tej kasy tylko wziął Gainwarda, instalujesz dołączony program ExpertTool (lub jakiś z neta np. Evga Precision), przestawiasz dwa suwaczki i już masz takie takty:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=15351

 

albo tą

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=17460

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko było odtłuszczone Arctic Clean'em...

 

A teraz Ciekawostka po jednym dniu zdjąłem chłodzonko bo odpadł jeden radiatorek hmm oki przykleiłem inny i było oki, ale w okolicy styku rdzenia z chłodzeniem zmarszczyła się powłoka aluminiowa no to potraktowałem lekko palcem i zaczęło sie zdzierać.

Śrubokrętem mogłem w metal wejść jak w masło pomyślałem oki może lipna sztuka. Chłodzenie założone i po tygodniu (czyt dziś) w trakcie grania zaczęło coś brzęczeć "myślę znowu radiator odpadł" a tu niespodzianka nie radiator ale dwa listki odpadły od chłodzenia,Nie wiem co to ale wygląda jakby korodowało aluminium :blink:

 

Normalnie szok nie uznali gwarancji, z całego chłodzenia chyba tylko wiatraczki mi zostaną... 193zł w błoto

 

btw. nie używajcie Coollaboratory Liquid Pro ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szok nie uznali gwarancji, z całego chłodzenia chyba tylko wiatraczki mi zostaną... 193zł w błoto

 

btw. nie używajcie Coollaboratory Liquid Pro ;(

A czasem nie ma informacji ze ww pasta nie może być używana z aluminium?? Bo z tego co widze to taka informacja jest na stronie np Cooling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szok nie uznali gwarancji, z całego chłodzenia chyba tylko wiatraczki mi zostaną... 193zł w błoto

 

btw. nie używajcie Coollaboratory Liquid Pro ;(

Nie bulwersuj się , ale ciotka klotka jesteś :lol2: . CLP bez problemu można zlikwidować z podstawy , że tego nie zrobiłeś to miej pretensje do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...