Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

no widzisz a mi sie oberwalo :)

 

niestety moja karta slabo reaguje na zmiany vgpu,podnoszenie napiecia dalo mi stabilne 735Mhz z 727Mhz buhahaha moge dac sobie 760Mhz,ale przyrostu w markach juz nie ma-sprawdzalem w 3dm06 na viscie i xp to samo,max vgpu dalem 1.2v

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

Stoje przed wyborem karcioszki na GT200b

 

http://www.allegro.pl/item681074932_palit_..._cuda_55nm.html

 

czy

 

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=30640 :?:

 

GTX260 ma pamiatki 0.8ns i w teorii lepsze chlodzenie (ciekawe jak z sekcja zasilania), ale GTX275 moze byc szybszy nawet gdyby OC mial slabsze. Ktora kupic :?: Dodam ze moja zasilka to OCZ XStream 500W do tego mam obecnie C2D E8600 @ 4.2GHz @ 1.35V i GTX'a 260 192sp.

Pociagnie GTX'a 275 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed wyborem karcioszki na GT200b

 

http://www.allegro.pl/item681074932_palit_..._cuda_55nm.html

 

czy

 

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=30640 :?:

 

GTX260 ma pamiatki 0.8ns i w teorii lepsze chlodzenie (ciekawe jak z sekcja zasilania), ale GTX275 moze byc szybszy nawet gdyby OC mial slabsze. Ktora kupic :?: Dodam ze moja zasilka to OCZ XStream 500W do tego mam obecnie C2D E8600 @ 4.2GHz @ 1.35V i GTX'a 260 192sp.

Pociagnie GTX'a 275 :?:

Tak, bez problemów zasilacz wystarczy. Ja bym brał 275... tylko licz się z wysokimi temperaturami i hałasem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemów zasilacz wystarczy. Ja bym brał 275... tylko licz się z wysokimi temperaturami i hałasem....

GTX 260 216SP i GTX 275 to prawie to samo , różnica na tych samoch zegarach będzie marginalna , o ile wcale :). PS. Ja bym osobiście uważał co i gdzie na allegro kupujecie, bo potem można mieć "papierową gwarancje" >> tak jak w przypadku tego GTX 275 pokazanego parę postów wyżej.

 

Ma ktoś tego galaxy? Jak z głośnością tego chłodzenia?

Sądząc po ilości i wielkości wentylatorów ( coś pewnie ok 75-80mm ) to raczej ciche nie będą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 275 240sp 80tmu 28rop vs gtx260 216sp 72tmu 28rop różnica jest dosyć spora między tymi kartami , im wyższa rozdziałka tym większe różnice.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po ilości i wielkości wentylatorów ( coś pewnie ok 75-80mm ) to raczej ciche nie będą ;).

No właśnie jak czytałem testy tego to twierdzili że jest cichsze niż np. referent 4890, jestem ciekaw jak jest naprawdę i jak temp trzyma w normalnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Galaxy GTX260+. Głośność tego chłodzenia w IDLE, jest porównywalna do referenta. Ale w Stress jest już wyraźnie lepiej , z racji tego że owe chłodzonko jest na tyle wydajne, że trzyma temperatury prawie zawsze poniżej 60C w grach - przy głośności z trybu IDLE. Oczywiście mówię o temperaturach już po OC. Które jest na poziomie 720mhz core / 1440 shader / 1200 mem.

Ogólnie mam takie dwie , w SLi , i na tym samym poziomie OC - bo chciałem coś znacznie cichszego niż GTX 295 ale o mniej więcej tej samej wydajności. I takie SLi to oferuje plus do tego jest tanie. Ogólnie warto. Kupowałem w ESC za 690zł/sztuka. I taki tandem mogę szczerze polecić. Cisza i wydajność w jednym(1920x1080 - w tej rez. karty pracują , na 32").

Edytowane przez ^mobo*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem się Was zapytać o kartę GTX260 i jej odmiany. Bo są wersje 65nm, 55nm, 192sp i 216sp i teraz nie wiem które w jakiej wersji występują. Wydaje mi się, że wygląda to tak, że wersja 65nm występuje w odmianie 192sp oraz 216sp, ale nie każdy producent wprowadził do swojej oferty wersje 216sp, natomiast każda 55nm posiada 216sp. Zgadza się czy coś poknociłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Galaxy GTX260+. Głośność tego chłodzenia w IDLE, jest porównywalna do referenta. Ale w Stress jest już wyraźnie lepiej , z racji tego że owe chłodzonko jest na tyle wydajne, że trzyma temperatury prawie zawsze poniżej 60C w grach - przy głośności z trybu IDLE. Oczywiście mówię o temperaturach już po OC. Które jest na poziomie 720mhz core / 1440 shader / 1200 mem.

Ogólnie mam takie dwie , w SLi , i na tym samym poziomie OC - bo chciałem coś znacznie cichszego niż GTX 295 ale o mniej więcej tej samej wydajności. I takie SLi to oferuje plus do tego jest tanie. Ogólnie warto. Kupowałem w ESC za 690zł/sztuka. I taki tandem mogę szczerze polecić. Cisza i wydajność w jednym(1920x1080 - w tej rez. karty pracują , na 32").

A napisz mi jak jest zrobiona (chłodzona) sekcja zasilania w tym galaxy jakaś fotka czy cosik. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem się Was zapytać o kartę GTX260 i jej odmiany. Bo są wersje 65nm, 55nm, 192sp i 216sp i teraz nie wiem które w jakiej wersji występują. Wydaje mi się, że wygląda to tak, że wersja 65nm występuje w odmianie 192sp oraz 216sp, ale nie każdy producent wprowadził do swojej oferty wersje 216sp, natomiast każda 55nm posiada 216sp. Zgadza się czy coś poknociłem?

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz mi jak jest zrobiona (chłodzona) sekcja zasilania w tym galaxy jakaś fotka czy cosik. Z góry dzięki.

Zdjęcie sekcji potem zrobię - jak będę jeszcze raz demontował sprzęt.

W każdym razie tu prosty rysunek : (niebieskie pełne to ofkoz radiatory)

Dołączona grafika

 

A i dobra wiadomość , w pełni pasuje Scythe Musashi - na wszystkie 4 śruby , bez żadnych komplikacji.

A tu parę fotek ogólnych tej karty/kart.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Szukam kogoś z Warszawy u kogo mógłbym sprawdzić swoją kartę graficzną - GTX280 . Wczoraj po burzy padła mi płyta główna, jednak co do grafiki nie mam żadnej pewności czy też została uszkodzona... Co gorsze wszyscy znajomi powyjeżdzali i nie mam odpowiedniego sprzętu gdzie mógłbym wpiąć grafikę i sprawdzić. Z GÓRY dziękuje za pomoc, mam nadzieję że ktoś się znajdzie i moglibyśmy się umówić (Warszawa i okolice). Proszę pisać na PM, email . WIELKIE DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupować w tej firmie to musisz mieć:

a. czas

b. żelazne jaja

 

Ja kupiłem u nich 3x gtx260 i towar, mam, działa, czekałem na nie.... 2 tygodnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś czemu nie mogę zmieniać napięcia GPU i memków tym programem od nv? Dokładnie nazywa się to po prostu Performance. A dodam, że tym zmodowanym Evega volterem się dało.

 

Dołączona grafika

 

To ten program http://www.nvidia.pl/object/nvidia_system_tools_6.05_pl.html

Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

zainstalowalem to przed chwila i tez nie moge,szczerze mowiac nie wiedzialem,ze takim czyms mozna sobie zmieniac napiecia,hmm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem napiatki progsem od sidebanda do ECGA.

mam objawy podobne do ciebie 71proste

tyle, ze u mnie jest 756@1.288. nastepny schodek to 786 - tutaj juz 1.35 nie pomaga.

rodzi sie pytanie: jakie mac Vgpu dawac ?

aktualnie full cover 756@1.288 - max 51*C

Jakies inne opcje krecenia ?? moze shadery odblokowac i krecic same MHz ?

 

Shadery na 1543

 

 

Co do 275 - szczerze polecam.

Chlodzenie nie jest moze najcichsze, ale znacznie wydajniejsze od ref. i przy stresie cichsze - gdy sie chce wycisnac max z karty przy AC.

Porownanie mialem do 260 216 65nm i 280 z ref chlodzeniem.

280 od razu trzeba skrecic FAN bo mialem 80*C a 260 dla 700 tez trzeba....

 

Moj 275 - 712 i fan na 45% -> 65*C

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 65nm shadery to wąskie gardło , doszedłeś do max asynchronizmu między rop/tmu a shadery. Na 1620mhz shaderach można dać max 810mhz na rop/tmu i to nie zawsze wchodziło :wink: . Shadery bardzo słabo skalują się z napięciem , są bardzo czułe na temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

kurde chcialbym,zeby to u mnie zadzialalo,karta idzie do 727 dla gpu i pamieci w sumie ladnie bo 1300 i to sa max stabilne ustawienia,temp w stresie max 62'C

bez zmiany napiec moge ustawic nawet 760,ale nie ma juz przyrostu w punktach

po podniesieniu napiecia do 1.2v i wylaczeniu shaderow tz.pozostawieniu na poziomie 1530 nic sie praktycznie nie zmienia,napiecia podnosilem do 1.2v i nie wiem czy jest sens dawac wiecej,szukam zlotego srodka,bo 727Mhz to slaby wynik na maxa :( a karta niezla,bo to XFX Black Edition i zawsze zacnie sie krecily

 

Dołączona grafika

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno zebys ustawil wiecej niz 729MHz dla core przy 1512MHz na Shaderach, gdy to jest zupelny max dla tej kombinacji. Musisz dac 1566MHz dla Shaderow, aby pogonic wyzej core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

oki

ewidentnie cos przeoczylem,sprawdze jutro

dzieki wielkie

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...