Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Pomeczylem ostatnio troche karte i z przykroscia musze stwierdzic,ze nic mi nie pomoglo co tu zostalo napisane :(

chyba mam jakas lipna sztuke

na samym poczatku stanelo na gpu 727 i shadery linked,pozniej dostosowalem sie do tego co napisaliscie o tych progach shaderow 1512/1566/1620..

i najlepsze ustawienia jakie znalazlem dla tej karty to 735-740/1566/1300,wyprobowalem wszelkie kombinacje wlacznie z podnoszeniem vgpu do 1.2v,ale to dawalo tylko odwotne skutki,najlepiej karta idzie na 1.125v :(

nie wiem juz co robic

wentyl ustawiony na 100% do tego wieja na karte dwa 12cm coolery sunon 220v-mocniejsze niz delty i max temp w stersie to 42-43'C reszta ponizej 40'c,echhh szkoda gadac,nie wiem jak sie za to zabrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiadasz mój gtx260 robił 740/1566/1325 na 1.05v :wink: , poza tym tłumaczyłem jak max shadery lecą 1566mhz to nic nie zrobisz. Shadery słabo reagują na napięcie , reagują mocno na temp , także większe napięcie to tylko będziesz mógł ropy podciągnąć , jeżeli napięcie nic nie daje to coś z sekcją zasilania na karcie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

moge shadery ustawic 1620 ale co z tego jak w 3dm06 nie ma juz przysrostu w pkt tylko lekki spadek,to samo z rdzeniem moge dac 780,ale historia sie powtarza :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Chciałbym zmienic chłodzenei karty MSI N260GTX T2D896 OC rev. 2 na Accelero s1.

Chip geforca ma znacznie większą powierzchnię niz stopka miedziana z accelero s1 rev 2. Jak nałożę paste na stopkę i przyłożę do chipa to pozostanie mi goła obwódka szerokości 6mm. Może dać pomiędzy jakąs równą kwadratową blaszkę z Cu lub Al, czy raczej nei bawic sie w takei zabiegi. Kolejna sprawa to wentylatory. Mam w domu dwa zephyry 120 i dwa AC af8025pwm. Na mobasie ( Asus p5b premium) mam 3x chasies fan (3pin) i 1 x cpu fan (3+1pin) w grafie mam 1x4pin.

Jakie smigła dac na accelero i jak podłączyć zeby sama regulowala obroty. Jezeli chodi o ustawienie satlych obrotow to nei ma problemu w biosie mozna ustawic np 1200rpm np na te dwa zefiry. ale czy to nei bedzie za malo. Boję się tez o sekcje zasilania i chipy pamieci na grafice- wystarcza te aluminiowe radiatorki dac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He - obczajcie te ceny na icompie - GTX 260 za 579zl, GTX 275 OC za 699zl (oj czuje, ze moj HD3870 idzie w koncu w odstawke).

 

GIGABYTE GTX 275 OC - 699 zł

 

GTX 260 - 579 zł

A to dopiero początek spadku, dolar traci POLAK zyskuje, chyba, że eksportuje... :blink:

 

4850 za 350zł? GTX260SP216 za 500zł? Wkrótce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo cos mi sie zdaje ze komputronik cos kreci,dostałęm z serwisu nową GTX 260 wszystko by było ok gdyby nie fakt ze w polu gwarancji widnieje 03 i na pewno nie sa to 3 lata bo komputronik daje na nie 2 lata,a wiec wychodzi ze są to3 miesiące,czy ktos miał podobny przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo cos mi sie zdaje ze komputronik cos kreci,dostałęm z serwisu nową GTX 260 wszystko by było ok gdyby nie fakt ze w polu gwarancji widnieje 03 i na pewno nie sa to 3 lata bo komputronik daje na nie 2 lata,a wiec wychodzi ze są to3 miesiące,czy ktos miał podobny przypadek ?

kupowałeś kartę wyprzedażową ? Skąd dostałeś nową kartę - z salonu czy centrali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałeś kartę wyprzedażową ? Skąd dostałeś nową kartę - z salonu czy centrali ?

kupiłem karte nową na 24 GW przez internet,zepsuła sia ,wymienili i dali 03 miesiace gwarancji,tego tak nie zostawie.Nowa przyszła kurierem z centrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem karte nową na 24 GW przez internet,zepsuła sia ,wymienili i dali 03 miesiace gwarancji,tego tak nie zostawie.Nowa przyszła kurierem z centrali.

To na 100% pomyłka. Zadzwoń do serwisu i poproś o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczylem do posiadaczy GTX260 192 :)

Obnizylem w biosie napiecie dla 2D do 0.8V i ustawilem wentyl na 27% i nareszcie jest cisza, polecam taki zabieg.

Karta bardzo sie grzala, w Crysis dochodzila do 87 stopni wiec zrobilem maly mod. Polozylem na karte wentyl Acutake 120mm i nakleilem na plecy karty troche radiatorkow :lol2: Efekty sa calkiem niezle, w takich samych warunkach testowych uzyskalem obnizenie temperatury o 7 stopni dzieki czemu karta nie bedzie mi wbijac na wysokie obroty w 3D :)

 

Stare Dołączona grafika Nowe Dołączona grafika

 

 

Mam pytanie co do objawow przekrecenia, czy w GTX objawia sie to wlaczeniem na stale trybu low power 3D i wystapieniu artefaktow na niektorych teksturach, u mnie tak to przynajmniej wyglada...

 

OC narazie kiepskie 680/1466/2500 ale to bez moda chlodzenia, moze po nie wywali po godzine na 1512 jak do tej pory...

 

Denerwuje mnie tez start karty na 100%, mozna to gdzies w biosie zmienic?

 

edit: mam tez pytanie co do drugiej wtyczki pcie6pin, w przejsciowce na 2x molex mam luzne piny wiec uzylem przejsciowki 6pin na 1x molex (ale podwojne kable ida do molexa) i podlaczylem pod nieobciazona linie w zasilaczu. Czy moze to byc powod nizszego oc? ;)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jest start na 100% bo BIOS się musi wczytać, na każdej karcie tak do tej pory miałem.

 

Marnie chłodzi u ciebie. Miałem kiedyś referenta 192 SP i wentyl ustawiałem w 3D na stałe 40% i w grach lekko przekraczało 80 stopni. Przy 62% to nie wiem jak można wytrzymać.

W idle bez zabaw z napięciami dawałem 25%, było chyba trochę ponad 60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

roznice w jakosci w zaleznosci od kabla wystepowaly,ale w przypadku analogow teraz gdzie sygnal jest cyfrowy kupowanie drogich kabli mija sie z celem to samo sie odnosi do dlugosci kabla.Sprawdzalem rozne i nie widac roznicy pomiedzy kablem za 30pln a 250 czy tez 1.5m a 5m i nikt mnie nie przekona,ze jest inaczej

marketingowy belkot mnie nie rusza :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupic gtx260 216, ale nie wiem jakiego, poradźcie coś :lol:

Stawiam przede wszystkim na chłodzenie, aby temperatury były niskie przy długiej pracy :razz:

 

@71proste ??

Edytowane przez mateuszm31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Witam, mam zamiar kupic gtx260 216, ale nie wiem jakiego, poradźcie coś :lol:

Stawiam przede wszystkim na chłodzenie, aby temperatury były niskie przy długiej pracy :razz:

zacznij od tego ;)

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/Przeg...GTX260?page=all

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice w jakosci w zaleznosci od kabla wystepowaly,ale w przypadku analogow teraz gdzie sygnal jest cyfrowy kupowanie drogich kabli mija sie z celem to samo sie odnosi do dlugosci kabla.Sprawdzalem rozne i nie widac roznicy pomiedzy kablem za 30pln a 250 czy tez 1.5m a 5m i nikt mnie nie przekona,ze jest inaczej

marketingowy belkot mnie nie rusza :D

nalezaloby jeszcze dodac ze sam obraz nie jest idealny. Sam testowalem na kablu za 25zl i na kablu za 200zl

taki sam obraz.. wydaje sie byc ok ..

dopoki nie podlaczylem mojego wiekowego X800 z drugiego kompa pod TV .. roznica kolosalna .. obraz z x800 na TV wyglada jak na monitorze..

 

Orientuje się ktoś jak wygląda użytkowanie zarówno GeForce-a jak i Radeona na jednym kompie? Przykładowo jak bym miał integrę (powiedzmy 790GX) oraz GTX 260.

 

Obie karty były by podpięte do tego samego TV, GeForce był by do grania, a Radeon do filmów. Czy to wogóle by działało? Co by wyświetlał Radeon podczas grania na GF, oraz jak gry wybierały by kartę do renderowania (niektóre gry mają narzędzie konfiguracyjne pozwalające na wybranie karty, ale mało takich jest).

ja mialem podpiete obie karty .. dziala to normalnie ...

kazda karta musialaby miec podpiety monitor (bo inaczej gry nie widza tej ktora nie ma podpietego monita tak jakby nie byla aktywna).

 

wyglada to miejwiecej tak:

Dołączona grafika

 

i tak jak pisales np 3dmark01 pozwala wybierac na ktorej grafie ma byc puszczony ale wtedy leci w fullscreenie na tym monitorze ktory jest podpiety do aktywnej karty. Za to w oknie mozna odpalic gre/program na monitorze podłączonym do innej karty po prostu przeciagajac okno na ten drugi monitor. sprawdzalem to np z RTHDRIBL ...

 

troche to zawile ale mam nadzieje ze zrozumiales

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

nalezaloby jeszcze dodac ze sam obraz nie jest idealny. Sam testowalem na kablu za 25zl i na kablu za 200zl

taki sam obraz.. wydaje sie byc ok ..

dopoki nie podlaczylem mojego wiekowego X800 z drugiego kompa pod TV .. roznica kolosalna .. obraz z x800 na TV wyglada jak na monitorze..

roznica w jakosci pomiedzy kartami graficznymi jak najbardziej ;) ale w przypadku cyfrowego sygnalu i roznych kabli jest prawie zerowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Właśnie NVIDIA daje lepszy obraz na TV, czcionki zupełnie inaczej wyglądają - są grubsze, przez to czytelne z dalszej odległości, a z reguły tak się patrzy na telewizor. Używam TV jako monitora i na Radeonie niewygodnie mi się siedzi w Windowsie.

A kto chce to pewnym wpisem w rejestrze może ustawić tak że TV nie jest traktowany jako TV, tylko jako monitor. Wtedy czcionki są cieniutkie - dobrze się je czyta z bliska, ale beznadziejnie z daleka (w moim przypadku 1.8 metra).

 

W grach, filmach czy przeglądając fotki obraz jest identyczny. Tak samo zresztą na monitorach komputerowych. Mowa oczywiście o sygnale na wyjściu DVI.

 

A różnicy w jakości między kablami być nie może. Może być tylko różnica w obsługiwanych funkcjach, dużo tanich kabli nie jest zgodnych z HDMI v1.3. Inna sprawa że większości ta zgodność nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto chce to pewnym wpisem w rejestrze może ustawić tak że TV nie jest traktowany jako TV, tylko jako monitor. Wtedy czcionki są cieniutkie - dobrze się je czyta z bliska, ale beznadziejnie z daleka (w moim przypadku 1.8 metra).

o jakim wpisie mowisz?

 

 

roznica w jakosci pomiedzy kartami graficznymi jak najbardziej ;) ale w przypadku cyfrowego sygnalu i roznych kabli jest prawie zerowa :)

no tak .. mowie o kartach graficznych a nie o kablach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chaos - znzlazłem to kiedyś przy okazji szukania info dlaczego "flat panel scaling" jest niedostępne w przypadku TV. Jak natrafię to napiszę, bo jest to trochę skomplikowane i trzeba to robić indywidualnie dla każdego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos - znzlazłem to kiedyś przy okazji szukania info dlaczego "flat panel scaling" jest niedostępne w przypadku TV. Jak natrafię to napiszę, bo jest to trochę skomplikowane i trzeba to robić indywidualnie dla każdego TV.

byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...