Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanko...

Czy MC-400 poradzi sobie z gtx-em 260 z 216 SP?W testach niby podają maksymalne zużycie systemu (z quadem) w granicach 290-320W, więc chyba da radę?

Nie ma szans . Ja miałem BeQuiet 450W i nie dawał rady z Q9550 i GTX'em 260 sp. 216. Objawaiło się to przegrzewaniem zasilacza i wywalaniem sterowników ekranu. Do quada i GTX'a 260 bez "dobrej" zasiłki 500W nie ma co podchodzić, oczywiście jeśli myślisz o OC. Bez OC firmowa 400-450 da rade. Mój komp z sygnatury pobiera prawie 500W :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans . Ja miałem BeQuiet 450W i nie dawał rady z Q9550 i GTX'em 260 sp. 216. Objawaiło się to przegrzewaniem zasilacza i wywalaniem sterowników ekranu. Do quada i GTX'a 260 bez "dobrej" zasiłki 500W nie ma co podchodzić, oczywiście jeśli myślisz o OC. Bez OC firmowa 400-450 da rade. Mój komp z sygnatury pobiera prawie 500W :).

moj z sygnatury po o/c grafy i i7 4Ghz pobiera niecale 400w ;) mierzone watomierzami dwoma ,zatem mocno powatpiewam aby Twoj zestaw zjadal wiecej niz moj a 500W to chyba z SLI

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj z sygnatury po o/c grafy i i7 4Ghz pobiera niecale 400w ;) mierzone watomierzami dwoma ,zatem mocno powatpiewam aby Twoj zestaw zjadal wiecej niz moj a 500W to chyba z SLI

Dokładnie miałem to pisać (sprzęt mak888 zapewne pobiera coś w granicach 330-350W). Zatem potrzebuję odpowiedzi kogoś kto się zna lub kto po prostu użytkuję tą kartę na 400W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma 750W i SLi z GTX 280 no i po ostrym oc komp potrafi się wyłączyć w trakcie testu smarkiem... dopiero po wpięciu 850W można było zwiększać napięcie na GPU ponad 1.3v inaczej na 750W restart gdyż zasilator nie dawał rady.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem to pisać (sprzęt mak888 zapewne pobiera coś w granicach 330-350W). Zatem potrzebuję odpowiedzi kogoś kto się zna lub kto po prostu użytkuję tą kartę na 400W...

nie sugeruje sie belkotem marketingowym i naciaganiem ludzi na 1kw zasilacze pod i7 i gtx 260 w sli lub kalkulatorem mocy tylko mierze watomierzem

istotne jest aby zasilacz dysponowal wystarczajaca obciazalnoscia na lini 12v,bo czasami waty to nie wszystko ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crystal84

ja mam zasiłkę antec earth watts 430 i kartę gtx 260 216p Palit Sonic (fabryczne oc)

reszta konigu:

dc e5200@ 4.0gHz

4gb 800mhz

2x hdd sataII

 

i powiem ci ze nie mam zadnego problemu, mierzony pobor z gniazdka to ok 340W . Mozesz sprobowac ale to zalezy od linii 12V zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem to pisać (sprzęt mak888 zapewne pobiera coś w granicach 330-350W). Zatem potrzebuję odpowiedzi kogoś kto się zna lub kto po prostu użytkuję tą kartę na 400W...

Jeśli by pobierał tyle ile napisałeś , to nie załatwiłby BeQuieta 450W . A niestety zasilacz nie dał rady. I nie napisałem dokładnie 500W , może troche za dużo napisałem. 71proste nie wiem jak ty mierzyłeś tym watomierzem i jakim watomierzem, ale u mnie wyszło 1.85A * 243V = 449.53W pobrane bezpośrednio z gniazdka.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dlatego do Quada po OC i GTX'a po OC bez zasiłki 550W nie ma co podchodzić, oczywiście zakładając za żależy komuś aby zasilacz pracował na 50-70% obciążenia . Jeśli ktoś mysli o pracy na styk czego nie polecam . To 450W zasilacz z obciążalnością +12V na poziomie 34-35A da sobie rade , ale to już będzie na 80-90% obciążalności zasilacza.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko

tyle pokazuja watomierze a,ze pokazuja praktycznie to samo to podejrzewam,ze tak jest ;)

w temacie i7 bloomfield jest szerzej o konfiguracji,napieciach i poborze

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jaki jest najnowszy bios do Gainwarda GTX 260 55nm, ponieważ mam probelm po wychodzeniu z gier nie zawsze karta wraca do trybu 2d.

Czytałem ze wgranie nowego biosu do karty likwiduje ten problem.

 

moj bios to

Napis z BIOS'u Version 62.00.49.00.03

 

Wiem ze zaraz bedą pytania a od czego jest google, szukałem ale niestety nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie przesiadłem sie z Galaxy 8800GT na Galaxy GTX275

Mam mała ciekawostkę dla użytkowników udało mi się zamontować na kartę Accelero S1 z 2-ma wentylatorami 12cm, przełożone z poprzedniej karty :razz: Wkurzała mnie standardowa suszarka :angry: która przy 100% wkręcała się na 3750 obrotów na minute :damage_wall:

 

 

Sama podstawa coolera jest mniejsza niż IHS na rdzeniu karty ale to w niczym nie przeszkadza.

Trzeba się troszke namęczyć przy montażu gdyż śrubki od coolera ledwo starczają na długość.

W 2D pod windą mam 38 stopni :wink:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czym właściwie się różni GTX 280 od 260? Jest jakaś różnica w wydajności? Z tego co widze u was w opisach to na 260 osiągacie dużo wyższe wyniki w 3dmarku06 niż ja (po podkręcie), no ale mimo wzystko przecież ta karta powinna być dużo lepsza. Czy wogóle mój wynik w 3dm 06 jest w normie? Nic nie kręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shymeq nieźle ;). Ja też mam jeszcze S1 , ale u mnie w Gainwardzie radiator przykrywa kości pamieci ten układ ( zapomniałem jak on sie nazywa ) co jest przed GPU. Ale też założyłem takie dwa wentyle i narazie jest cicho i chłodno :). Ale fajnie że kombinowałeś i się udało zmieścic .

 

 

Powiedzcie mi czym właściwie się różni GTX 280 od 260? Jest jakaś różnica w wydajności? Z tego co widze u was w opisach to na 260 osiągacie dużo wyższe wyniki w 3dmarku06 niż ja (po podkręcie), no ale mimo wzystko przecież ta karta powinna być dużo lepsza. Czy wogóle mój wynik w 3dm 06 jest w normie? Nic nie kręcone.

Właściwie to rożnica w architekturze jest w szynie pamięci, ilości zunifikowanych procesorów, Rop'ach i jednostkach teksturujących. Wszystko na korzyść GTX 280 oczywiście. Ale praktycznie główne różnice wynikają z taktowania , i obie karty przy tych samych taktach niewiele się różnią wydajnością może góra 5% i to nie zawsze bo są testy gdzie GTX 260 sp 216 wyprzedzał GTX 280.

 

No a nasze wyniki to są po OC no i oczywiście z taką kartą to trzeba też gonić prockiem, bo inaczej trochę się ją hamuje ;). Wynik jak na def to według mnie ok u Ciebie jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego 280 ma więcej pamięci :]

 

Mam pytanie. Próbował ktoś już sterów 191.07 ? W 3Dmarku podniosło mi wynik o jakieś 300 pkt w stosunku do 185.85, ale kurde nie mogę zwiększać/zmniejszać napięcia w tym programiku Evga od sidebanda.

Ewentualnie czym innym mógłbym zmieniać napięcie GPU ? Ten dodatek nvdii do sterów też ma zablokowaną regulację napięć :/

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam inny rebus. mam mobasa

GA-M61SME-S2 http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...1sme-s2_2x.html i chcialbym wsadzic GAINWARD GeForce GTX 260 i teraz pytanie czy ta karta sie zmiesci na tym mobasie? czy bedzie dostep do obu porttow sata? przerabial juz moze ktos ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem to pisać (sprzęt mak888 zapewne pobiera coś w granicach 330-350W). Zatem potrzebuję odpowiedzi kogoś kto się zna lub kto po prostu użytkuję tą kartę na 400W...

bequiet 450w GTX 260 + Q9550@4.0Ghz zasilacz nie wytrzymuje dopiero na 3.8Ghz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszedl ciekawy soft na bazie RivaTuner "MSI Afterburner" http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1696&pageID=7704

Malo opcji ale ma kilka ciekawych rzeczy, sterowanie napieciem na wielu kartach w tym GTX260 65nm (mozliwosc zapisywania profili) oraz nowy system zarzadzania predkoscia wentylatora, polecam sprawdzic. I nareszcie mozna ustawic ponizej 25% obroty, tylko nie jestem pewien czy wentylator w referencyjnym GTX260 65nm dalej sie wtedy kreci ;)

 

edit: dopiero przy 11% wentylator sie zatrzymuje

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was moi drodzy koledzy

 

 

Mam do was pewne pytanko, od pewnego czasu miałem problem z zainstalowaniem sobie Windows 7

 

Dziś robiłem testy i nie wiem czemu ale po wgraniu sterowników ekranu najnowszych mój monitor LG wo-gule nie odpala, jest tak jakby no-signal nie wiem właśnie czym to jest spowodowane, posiadam tak jak widzicie kartę GTX280 Galaxy jest producentem, jedyne sterowniki które pasują i po których mój ekran nie gaśnie i przechodzi w stan no signal to te oznaczenie:

 

182.08_geforce_winvista_64bit_international_whql

 

Tylko na tych sterach działa mi Panel LG W2452V, podczas próby wgrania nowszych sterowników nie mam ekranu, czym to może być spowodowane, wiecie może miał ktoś może już taką sytuacje z was ?

 

Dziś właśnie próbowałem dokończyć instalację po omacku Windows 7, udało mi się to weszłem w tryb safe mode, wywaliłem te stery co dograła 7 i tylko na tych ekran mi odpala, czym to może być spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ty nic nie mama podłączone, tylko jeden monotr LG tak jak mowie, kurcze nie wiem co sie dzieje te sterowniki zrobiły mi no signal także:

 

 

185.85_desktop_winvista_64bit_international_whql

 

186.18_desktop_win7_winvista_64bit_international_whql

 

190.62_desktop_win7_winvista_64bit_international_whql

 

te nowe także

 

Jak sądzicie dlaczego monitor nie odpala po wgraniu nowych sterów ?

 

Co mogę zrobić bo w ten sposób nigdy nie nagram najnowszych sterowników do tego GTX a karta wydaje mi sie porządnym zakupem

Edytowane przez lukaszintel86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...