Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Jest problem: Zauważyłem tendencję mojej karty do dosyć gwałtownego zdychania w trakcie gdy w grze występują takie efekty jak dym, krew itd. Najlepiej chyba widać to w grze Devil May Cry, ale też np. w Prince Of Persia (ten najnowszy) zdycha w momentach jak gosc stawia kroki i leci mu kurz spod nóg. W Devilu widać to super wyraźnie gdyż sama gra chodzi ultra płynnie, jednak gdy pojawi się dymek od razu animacja spowalnia (takie płynne spowolnienie). Jest to uciążliwe.

Dawniej chyba ten efekt dymów itd.(płaskich bitmap) był w 3dmarku 2k i 2k1 nazywany jako fillrate. Nie wiem jak jest teraz.

W każdym razie karta wyraźnie nie radzi sobie z tego typu efektami. Czy to normalne?

Mam Vistę x64.

 

A to nie czasem wina procesora? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam na najnowszych sterach pod Viste x32 skalowanie z zachowaniem aspektu ustawiane z karty graficznej? Bo mi ciagle wraca do "use your monitors settings".

 

Niby był podobny bug w 2007 , ale z tego co wyczytałem od wersji 16x miał być naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale chodzi na stock. Może stery szwankują? ;P

U mnie tes wszystko lata na stock.

 

Działa wam na najnowszych sterach pod Viste x32 skalowanie z zachowaniem aspektu ustawiane z karty graficznej? Bo mi ciagle wraca do "use your monitors settings".

 

Niby był podobny bug w 2007 , ale z tego co wyczytałem od wersji 16x miał być naprawiony.

U mnie opcja wraca, ale settings dziala. Czyli "kropka" wraca, ale ekran zachowuje to co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi na stock. Może stery szwankują? ;P

Tak, nic nie kręcone.

Myślę, że to nie wina sterów. Instalowałem dwie różne wersje i to samo. Być może to procesor, nie wiem, nie znam się dlatego pytam Was;)

A może to wina Visty? Z tego co słyszałem ona bardziej obciąża procesor niż np. xp. Przykładowo w GTA4 na Viście mam przycinki a na W7 chodzi ładnie płynnie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tez nie. Sprawdzam na bierzaco stery pod 4 oesy przy czym 7 to bety, XP i Vista to full legale. To nie ma zwiazku z oesem.

 

Zreszta, pod 7 jak i vista gry laza identycznie z drobnymi roznicami w postaci danego tytulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie. Sprawdzam na bierzaco stery pod 4 oesy przy czym 7 to bety, XP i Vista to full legale. To nie ma zwiazku z oesem.

 

Zreszta, pod 7 jak i vista gry laza identycznie z drobnymi roznicami w postaci danego tytulu.

Na w7 u mnie dysk tak strasznie nie zamula. Teraz na Viście to chodzi na okrągło , nie wiadomo co robi. Chyba właśnie przez to GTA4 na w7 chodzi duużo płynniej, nie ma tych przycięć co chwila.

Martwi mnie tylko sprawa tego dymu... Przeszkadza to strasznie, jak wykonuje jakiś efektowny cios w Devil May Cry to wydaje się jakby było w tym momencie slow motion. Najlepiej to widac w cutscenkach gdzie leje się krew i są różne efekty świetlne w postaci płaskich tekstur.

W GPU-Z pokazuje mi "Texture Fillrate - 52.0 GTexel/s". Czy to norma?

Dołączona grafika

Pomóżcie coś. Może ktoś z Was się na tym lepiej zna i wie o co chodzi z tymi spowolnieniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na w7 u mnie dysk tak strasznie nie zamula. Teraz na Viście to chodzi na okrągło , nie wiadomo co robi. Chyba właśnie przez to GTA4 na w7 chodzi duużo płynniej, nie ma tych przycięć co chwila.

Sprawdz czy nie masz defragmentacji odpalonej w tle. To mozna wylaczyc - jesli dyski miela znaczy tyle, ze chodzi.

Martwi mnie tylko sprawa tego dymu... Przeszkadza to strasznie, jak wykonuje jakiś efektowny cios w Devil May Cry to wydaje się jakby było w tym momencie slow motion. Najlepiej to widac w cutscenkach gdzie leje się krew i są różne efekty świetlne w postaci płaskich tekstur.

Logowanie rivy w tyle jak grasz i pozniej obserwacja taktowania, temperatur.

W GPU-Z pokazuje mi "Texture Fillrate - 52.0 GTexel/s". Czy to norma?

Dołączona grafika

Pomóżcie coś. Może ktoś z Was się na tym lepiej zna i wie o co chodzi z tymi spowolnieniami?

260 ma 40GB/S wg. gpuz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz defragmentacji odpalonej w tle. To mozna wylaczyc - jesli dyski miela znaczy tyle, ze chodzi.

W Viście jest tyle tych rzeczy co sie w tle robią bez ostrzezenia ze glowa mala: defangmentacja, windows defender (to się skanuje zawsze koło 2 w nocy), indexowanie (wylaczylem), aktuaizacje itd.. Defragmentacji nie chce wylaczac zeby dysk byl we w miare dobrej kondycji caly czas.

Ogólnie poprostu moja Vista już od momentu zainstalowania sprawiała wrażenie strasznie zamulającej dysk i w jakimś stopniu procesor.

Z pamięcią też jest ciężko.

Logowanie rivy w tyle jak grasz i pozniej obserwacja taktowania, temperatur

Tak robiłem ale z GPU-Z (zakładka sensors). Zegary się normalnie przełączają na wyższe po odpaleniu gry, temperatura myśle że też w normie. Wszystko jest jakby w porządku.

Może wy poprostu nie zauważacie tych spowolnień? A może to rzeczywiście proc.. no nie wiem..

Może założyć oddzielny wątek o tym? Trafiłoby to do szerszego grona osob, nie tylko posiadaczy GTX-ów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W Viście jest tyle tych rzeczy co sie w tle robią bez ostrzezenia ze glowa mala: defangmentacja, windows defender (to się skanuje zawsze koło 2 w nocy), indexowanie (wylaczylem), aktuaizacje itd.. Defragmentacji nie chce wylaczac zeby dysk byl we w miare dobrej kondycji caly czas.

Ogólnie poprostu moja Vista już od momentu zainstalowania sprawiała wrażenie strasznie zamulającej dysk i w jakimś stopniu procesor.

Z pamięcią też jest ciężko.

Mam Viste, oryginalna i bez "modow" na wylaczanie czegokolwiek za wyjatkiem defragmentacji, ta robie Cotigiem sam - nie mam problemow.

Tak robiłem ale z GPU-Z (zakładka sensors). Zegary się normalnie przełączają na wyższe po odpaleniu gry, temperatura myśle że też w normie. Wszystko jest jakby w porządku.

Może wy poprostu nie zauważacie tych spowolnień? A może to rzeczywiście proc.. no nie wiem..

Może założyć oddzielny wątek o tym? Trafiłoby to do szerszego grona osob, nie tylko posiadaczy GTX-ów..

cepy mamy takie same, u mnie problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward 260GTX - jak podłaczyć napięcie

Na karcie Gainward 260GTX są dwa wejścia na napięcie po 4 piny - trzeba podłączyć obydwa???? Czy restarty kompa moga być od tego, że NIEPOTRZEBNIE podłaczono obie wtyczki z napięciem?

Konfiguracja komputera następująca:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Typ procesora QuadCore AMD Phenom II X4 945, 3000 MHz (15 x 200)

RAM 2x2GB GoodRAM GR1333D364L9/2G

DVD combo

HD - WDC WD5000AADS

Edytowane przez tutitt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj, jaki masz zasilacz, jeśli to ten logic z poprzedniego tematu, to na 100% jego wina. Nie włączaj kompa dopóki nie kupisz porządnego zasilacza, ryzykujesz tym, że sprzęt pójdzie z dymem...

dzięki serdecznie, Blasphemy, może ty dasz też jakieś sugestie który model do 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem może płyta główna nie daje rady?

Wyłącz tą usługę:"Wstępne ładowanie do pamięci" u mnie przez to mielił dysk. A najlepiej pomógł win7 :) chociaż tam też powyłączałem te wynalazki m$.

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz tą usługę:"Wstępne ładowanie do pamięci" u mnie przez to mielił dysk. A najlepiej pomógł win7 :) chociaż tam też powyłączałem te wynalazki m$.

Te spowolnienia to nie tego wina. Testowałem na w7 i na viście - to samo. To wogole nie chodzi o doczytywanie z dysku moim zdaniem. Cos nie tak z fillrate karty poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEY!

Ostatnio i ja dołączyłem do grona posiadaczy kart GTX260, chciałbym się pochwalić co moja karta potrafi icon_smile2.gif (zobaczymy jak wypadnie na tle Waszych kart).

 

Karta to: GAINWARD GTX260 GS

 

Taktowana w trybie enchanced (lub jakoś podobnie) - 625/1348/2200

 

Na fabrycznym chłodzeniu dała się podkręcić do 710/1480/2500 (max temp ~69 C - przy 40% obr, przy 100% ~58, ale hałas nie do wytrzymania na dłuższą mete)

 

Po zmianie chłodzenia pokazała że potrafi - 759/1569/2600 (max temp ~42 C)

 

Razem z pozostałymi elementami mojego kompa osiągnęła wynik w 3D Marku 2006 18555.

 

Chciałbym od Was usłyszeć opinie czy karta się kręci w miare, a może słabo??

O wynik 3D Marka nie pytam bo wiem że procek ma wiele do powiedzenia w tym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mało która zrobi takie zegary bez zmiany napięcia jeśli chodzi ogólnie o GTX 260, bo Gainward'ów GS widziałem wiele z takimi wynikami na innych forach. Chłodzona powietrzem ?

 

Smark słaby faktycznie, ale nie każdy zwraca na to uwagę.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam cudeńko gigabyte: 260 gtx 216 sp OC. I z mojego doświadczenia z tą kartą - solidnie chłodzona już na serii co daje przyzwoite pole do podkręcania.

Karta przechodzi test obciążenia bez zagięcia :#. 803/1670/1500@. Nie wiem czy nie przesadziłem z pamiątkami ale narazie działa. Smarka zaraz odpalam to wyedytuje.

Edytowane przez innocent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma zmienione chłodzenie na WC i o dziwo chłodzenie to sprawuje się znacznie lepiej niż na 8800/9800 GT, którego schłodziło w stresie tylko do 55-57 C, a tu taka niespodzianka na + :-)

 

Napięcia standartowe, gainward nie ma fabrycznej możliwości zmiany napięcia.

 

Poprzednia karta to był GIGABYTE 9800GT który miał możliwość zmiany napięcia na rdzeniu w zakresie 1,05-1,25 (1,15 def) za pomocą programu GAMER HUD. Kręciła się całkiem przyzwoicie 600/1500/1800 @ 840/2130/2080.

 

Czy kolega piszący wyżej ma może wersje GTX 260 GIGABYTE która fabrycznie ma pamięci 2500MHz??

Czy Twoja karta ma również możliwość zmiany napięcia??

 

Jeśli to wynik na def V-gpu/mem to chyba wynik mega wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty nie mają możliwości zmiany napięcia , co najwyżej po przez bios lekkie podniesienie. Póki nie zobacze tych taktów na screenie i wyników benchmarków - zwłaszcza w vantage , to nie uwierze , bo te karty od gigabajta słabiutko się kręcą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja sam mam cudeńko gigabyte: 260 gtx 216 sp OC. I z mojego doświadczenia z tą kartą - solidnie chłodzona już na serii co daje przyzwoite pole do podkręcania.

Karta przechodzi test obciążenia bez zagięcia :#. 803/1670/1500@. Nie wiem czy nie przesadziłem z pamiątkami ale narazie działa. Smarka zaraz odpalam to wyedytuje.

Pokaz monitoring rivy, bo suwaki z programow czesto pokazuja bzdety - skok shaderow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to , oc pamięci z kosmosu. Tylko pamięci hynixa 0.77ns lecą średnio do 1450mhz , a po dowoltowaniu ponad 1500mhz. A pamięci na tym gigabajcie mają kiepskie oc , widziałem kilka testów , na stock jest 1250 . Oc od 10-30mhz :lol2: . Już nie jeden taki chwalił się mega oc jakieś tam karty , potem słuch o nim zanika :lol:

 

Może ktoś od gigabajta zlecił małą prowokacje :lol:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno tak.

 

Wie ktoś może jakie pamiątki są na Gainward referent z 216SP ? Tak z ciekawości chciałem wiedzieć, bo oprócz rozbiórki karty chyba się nie dowiem.

 

//edit

a poszukałem i znalazłem, jakieś 1.0ns, więc pewnie nic poza 1150 nie osiągnę :/

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GAINWARD ma pamięci SAMSUNG 0,8ns.

Jak rozebrałem karte to strzeliłem jej parę fotek, poniżej to co kilka osób wyżej chciało widzieć.

 

1. Wykres z RIVA TUNER z zaznaczonymi fragmentami że karta pracowała kilka min na taktach 759/1569/1296 (jpg jest przydużawy 1920x1080, ale wszystko ładnie widać, komp jet podłączony do '40 TV i wieży technisca, przeżycia z grania naprawdę niepowtarzalne).

2. Foto całej karty - rdzeń robi wrażenie aż się przestraszyłem bo rozmiarami czapka ma jakieś 4,5x4,5cm.

3. Duże zdjęcie kości pamięci, na tyle dobre żeby można było zobaczyć oznaczenia na nich.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...