Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z moją grafiką palit gtx 275, otóż podczas grania osiąga temperature 72 stopni a chłodzenie dalej chodzi na minimalnych obrotach i ani mysli przyspieszyć. Całe szęście że mam dużą obudowe zalmana z 3 duzymi wentylami, ale to chyba dziwne ze obroty się nie zwiekszają wraz z temperaturą. Może ma ktoś taką samą kartę i mi napisze od jakiej temperatury wetylatory na karcie przyspieszają.

Obecnie karta pracuje na najnowszych sterownikach nvidii na płycie msi gd65(najnowszy bios) pod corei5. Jak gram to sam ręcznie zwiekszam obroty z programu palita ale chciałbym zeby to robiła sama karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

W biosie karty możesz to przestawić, pewnie ma ustawione żeby nie przekraczać 80C moja tak miał i zmieniłem to na 70C i wentylator cały czas utrzymuje taką temp. Możesz też zmienić np. na 60C ale w stresie na pewno już usłyszysz swoją kartę:), ale za to będzie lepsze oc:)

edit:

daj foto kart, czy to referent?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Jak nie potrafisz z edytować biosu to mogę to zrobić za ciebie, tylko musisz go umieć wgrać. kiedyś też nie umiałem ale się nauczyłem w końcu i do swojej wgrywałem już własne biosy co najmniej 50razy. Twoja karta ma niereferencyjne chłodzenie może mieć ustawione w biosie na "sztywno" te wentylatory, czyli cały czas kręcą się z taką samą prędkością. próbowałeś zmienić prędkość obrotów za pomocą riva tunner?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrafisz z edytować biosu to mogę to zrobić za ciebie, tylko musisz go umieć wgrać. kiedyś też nie umiałem ale się nauczyłem w końcu i do swojej wgrywałem już własne biosy co najmniej 50razy. Twoja karta ma niereferencyjne chłodzenie może mieć ustawione w biosie na "sztywno" te wentylatory, czyli cały czas kręcą się z taką samą prędkością. próbowałeś zmienić prędkość obrotów za pomocą riva tunner?

Bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy, z edycji biosu do mojej karty tak żeby temperatury były ustawione tak jak w Twojej karcie na 70 stopni. Reczna zminana programowa mniej mnie interesuje bo chce to zrobić na stale w biosie. Jeżeli znajdziesz chwilkę czasu to podeślij mi taki bios na pw. Z góry dziękuje.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Najpierw musisz użyć programu nibitor i odczytać za jego pomocą bios karty i zapisać do pliku, potem mi go przesłać. Jak go odczytam w nibitorze to zobaczę jak masz ustawioną temp. to znaczy jaką temp. ma utrzymywać wentylator jeśli będzie coś koło 80C to zmienię na 70C i odeślę ci bios.

 

edit:

 

Aha i nie kasuj orginalnego biosu, zapisz se go gdzieś w razie jak by ci za głośno karta chodziła.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam zainstalowany windows7 64 bit na którym próba odczytania biosu konczy się takim komunikatem (Cant start driver: 1275). Więc NiBiTor odpada.

 

Po przeczytaniu paru tematów na różnych forach udało mi się w końcu skopiować bios karty spod dosa za pomocą najnowszewgo nvflash.exe.

Bios wrzuciłem na uploada:

 

http://www.mediafire.com/?0tzqiwy2kzz

 

Z tego co widze to ma takie ustawienia wentylatorów karta:

 

do 84C - minimalne obroty

84-94 - srednie

powyzej 94 wysokie

od 105 full

 

Według mnie trzeba zmniejszyć tą pierwszą wartosc o 10 stopni, tak żeby średnie obroty wchodziły od 74-94. No chyba ze masz inną propozycje ustawien.

Edytowane przez fenir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie dzieje ale karta przy OC 759/1569/2600 w niektórych grach po kilku min zmienia takty do ustawień 2D. Pomaga tylko restart kompa i wszystko wraca do normy. Troche dziwne bo przy tych taktach bez problemu przechodzi wszystkie 3D Marki. Narazie mam ustawione 710/1480/2500, temp nie przekracza w stresie 43 stopnie. Obraz jest czysty bez artefaktów ani innych niepożądanych zjawisk. Troche to dla mnie tak wygląda jakby karta była niedowoltowana. Co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kartę MSI GTX 280 1024MB OC (model: T2D1G) i od razu po jej zakupie i w zamontowaniu zauważyłem, że wyświetla dużo jaśniejszy obraz od mojego starego GF 6600. Ciężko jest pracować na ustawieniach domyślnych ponieważ strasznie pieką mnie oczy. Obniżyłem niby sztucznie jasność i kontrast w sterownikach ale wtedy obraz się robi brudny i biel staje się szara. Na starym GF-ie pracowałem na domyślnych ustawieniach sterowników (50% janość/kontast), monitor miałem ustawiony też domyślnie na 50% i było idealnie, oczy mnie nie piekły.

 

Czy ktoś z Was też zauważył, że ta karta bardziej jarzy? Jak sobie z tym radzicie?

A może ja mam pecha i MSI po porostu coś namiszał , a u innych producentów jasność jest ok?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem,że "ulepszę" sobie komputer,najpierw zainwestowałem w grafikę.

Jednak brak funduszy ograniczył mnie trochę i na samej grafice na razie ten cały "upgrade" się zatrzymał.

Mam zasilacz 400w (Chieftec) i tutaj moje wątpliwości,kartę

będę miał za kilka dni i nie jestem pewien czy zasilacz da radę,czy ktoś mógłby dać jakieś sensowne argumenty za/przeciw dot. tego czy zasilacz da radę pociągnąć tą kartę razem ze sprzętem.

C2D 6400 2,13 Ghz

2GB RAM OCZ 800Mhz

mobo Gigabyte GA-G31M-S2C

Pozdrawiam i z góry dziękuje za sensowne odpowiedzi.

P.S

Tak wiec procesor będzie ograniczał grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem,że "ulepszę" sobie komputer,najpierw zainwestowałem w grafikę.

Jednak brak funduszy ograniczył mnie trochę i na samej grafice na razie ten cały "upgrade" się zatrzymał.

Mam zasilacz 400w (Chieftec) i tutaj moje wątpliwości,kartę

będę miał za kilka dni i nie jestem pewien czy zasilacz da radę,czy ktoś mógłby dać jakieś sensowne argumenty za/przeciw dot. tego czy zasilacz da radę pociągnąć tą kartę razem ze sprzętem.

C2D 6400 2,13 Ghz

2GB RAM OCZ 800Mhz

mobo Gigabyte GA-G31M-S2C

Pozdrawiam i z góry dziękuje za sensowne odpowiedzi.

P.S

Tak wiec procesor będzie ograniczał grafikę.

Kluczowe pytanie - który Chieftec?

 

Jeśli jest to Chieftec GPS-400A to ja na wersji 450 ciagne gtxa+zdrowo podkrecony Q6600@1,375V+cala reszte tego szajsu z podpisu.

 

Jesli to ktorys z tych bardziej antycznych chieftecow ze slaba linia 12V to zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za kręcenie karty. I napotkałem na problem.

 

Aktualnie uzyskałem zegary na poziomie 715/1466/1200. Wynik w 3Dmarku 06 to 19558 punktów. Wynik wydaje mi się, że jest w normie.

Postanowiłem jechać wyżej z zegarami i na razie zakończyłem na poziomie 740/1480/1250. Te zegary są stabilne, ale nie odnotowałem żadnego zysku w wydajności.

Wręcz przeciwnie, w benchach wyniki spadają. Zazwyczaj nie patrzę na to, ale chciałem przekroczyć 20k pkt. Tak z nudów.

Jeśli chodzi o shadery to dla nich jest to max przy tym chłodzeniu. Wiem, że są wrażliwe na temperaturę i przy ok. 1500 pojawiają się krzaki na ekranie.

Moje pytanie jest takie. Kręcąc GPU i pamięci dalej i pozostawienie shaderów na poziomie w okolicach 1480 da jakiś efekt ? I dlaczego wyniki spadają :/ ?

Napięcia GPU jeszcze nie ruszałem.

 

Q9550@4ghz, GTX260 SP216, stery 191.07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za kręcenie karty. I napotkałem na problem.

 

Aktualnie uzyskałem zegary na poziomie 715/1466/1200. Wynik w 3Dmarku 06 to 19558 punktów. Wynik wydaje mi się, że jest w normie.

Postanowiłem jechać wyżej z zegarami i na razie zakończyłem na poziomie 740/1480/1250. Te zegary są stabilne, ale nie odnotowałem żadnego zysku w wydajności.

Wręcz przeciwnie, w benchach wyniki spadają. Zazwyczaj nie patrzę na to, ale chciałem przekroczyć 20k pkt. Tak z nudów.

Jeśli chodzi o shadery to dla nich jest to max przy tym chłodzeniu. Wiem, że są wrażliwe na temperaturę i przy ok. 1500 pojawiają się krzaki na ekranie.

Moje pytanie jest takie. Kręcąc GPU i pamięci dalej i pozostawienie shaderów na poziomie w okolicach 1480 da jakiś efekt ? I dlaczego wyniki spadają :/ ?

Napięcia GPU jeszcze nie ruszałem.

 

Q9550@4ghz, GTX260 SP216, stery 191.07.

 

Też miałem chcice by pękło 20k więc podkreciłem i5 750@4ghz, ram cl9 2000 ddr3 , GTX275 700/1500/2600 wynik = niecałe 22000 marków 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem chcice by pękło 20k więc podkreciłem i5 750@4ghz, ram cl9 2000 ddr3 , GTX275 700/1500/2600 wynik = niecałe 22000 marków 06

> 20k to ja robie na c2d z 260tka :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos widzę ostre OC :) ładnie wszystko wyżyłowałeś żeby uzyskać magiczne 20k. Taki wynik mam na CPU@3.6 i niekręconej grafice. Natomiast pamiętam, że za chiny ludowe nie mogłem przebić 20k na radziu 4890 przy podkręceniu do granicy stabilności ( sporadyczne artefakty - Sapphire 940/4200 ) grafiki. Wynik oscylował w granicach 19600 i to było max.

Edytowane przez woojtekn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward 216sp 896ram GS ten z dwoma wicherkami:

 

Nibitor mówi że nie da rady zwiększyć napięcia:

Dołączona grafika

 

ale w [Voltage Table Editor] można pogrzebać (dodać pozycję, modyfikować itp.):

Dołączona grafika

 

i po zapisaniu biosa mamy:

Dołączona grafika

 

Czy ktoś już tym się bawił? Czy to coś da? Czy faktycznie zmieni się napięcie na GPU?

 

p.s. pytam zanim coś usmaże :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem chcice by pękło 20k więc podkreciłem i5 750@4ghz, ram cl9 2000 ddr3 , GTX275 700/1500/2600 wynik = niecałe 22000 marków 06

i5 750 @4ghz, 260GTX 700/1566/2600 i tez niecale 22k w 06 :P

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward 216sp 896ram GS ten z dwoma wicherkami:

 

Czy ktoś już tym się bawił? Czy to coś da? Czy faktycznie zmieni się napięcie na GPU?

 

p.s. pytam zanim coś usmaże :twisted2:

Będę to sprawdzał niedługo i dodawał też nowe vid-y , ale wyższy vid nie oznacza , że przypisane jest wyższe napięcie do niego :wink: . Wartość napięcia jaką wpisujesz nie ma znaczenia , to robi tylko za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę to sprawdzał niedługo i dodawał też nowe vid-y , ale wyższy vid nie oznacza , że przypisane jest wyższe napięcie do niego icon_wink3.gif . Wartość napięcia jaką wpisujesz nie ma znaczenia , to robi tylko za info.

Wygląda że niestety masz racje :( TPuP

Nieaktywna jest opcja VOLTAGE IC w której faktycznie zmienia się V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę z tym Gainwardem GTX260 GS już jakiś czas i max to 675/1454/1150. Zabawy nibitorem tez niewiele dały po zmianie napięcia podkręcała sie jeszcze gorzej a próbowałem od 1,13 do 1,20.... i kicha . Ropy można tak do 715 na 1,12 V pociągnąc, ale shadery dalej jak 1454 Mhz nie pójdą. Podobnie pamięci niby 0,8 ns a powyżej 1150 sypią artami. Jedno mogę powiedzieć na pewno więcej Gainwarda/Palita nie kupię !!

Edytowane przez COA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...