Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę cie zmartwić , ale właśnie w gainwardach znajduje się najwięcej padak :wink:. Tylko u ciebie słabe oc shaderów to może być kwestia wysokiej temperatury gpu , ponieważ 715mhz na rop/tmu to nie najgorzej. A ropy nie są tak czułe na temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponieważ mój temat na tym podforum został zamknięty, piszę tutaj.

 

Mam Gigabyte GTX260 a dokładniej w wersji GV-N26OC-896H.

Jest to najgłośniejszy element systemu.

Jak można go wyciszyć ? Najchętniej zamontowałbym jakiś duży radiator typu Accelero S1

i do tego wolnoobrotowy wentylator 120mm.

Ale S1 nie pasuje na tą kartę - czytałem, że kilka osób próbowało dopasować ten cooler do GTX260 ale nie wiem w końcu jakie były rezultaty.

 

Czy ktoś ma sprawdzony sposób jak wyciszyć tą kartę, dopasować S1 ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę cie zmartwić , ale właśnie w gainwardach znajduje się najwięcej padak :wink:. Tylko u ciebie słabe oc shaderów to może być kwestia wysokiej temperatury gpu , ponieważ 715mhz na rop/tmu to nie najgorzej. A ropy nie są tak czułe na temperaturę.

Przy otwartej budzie, wentyle na 100% po 15 min Furmarka temp od 70 do 75 (zależy od temp otoczenia) - wydaje mi się, że nie jest to dużo. Przekręcenie shaderów powinno skutkować artami, przynajmniej na Asus`ie GTX275 takie mam objawy a tutaj karta wiesza aplikacje, obniża takty winda działa 3d działa ale wydajność niższa gdzieś o 50 % do ponownego restartu.

Edytowane przez COA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Jakie najniższe taktowania mogę używać w 3D ? Chodzi mi to, żeby jak najbardziej obniżyć pobór mocy, bo planuję sobie w quake 3 pograć :D

Ja mam w RivaTuner dla "performance 3d": core clock=90; Shader Clock=180; Memory Clock=100 - te ustawienia + wiatrak na 25% wywołują się w RT po załadowaniu systemu albo skrótem CTRL+F9 - z tym że czy da się tak w cokolwiek grać to nie wiem :) Ja mam te ustawienia do wszystkiego poza graniem. Żeby zejść poniżej poziomu "ostrzeżeń" w RivaTuner trzeba coś tam przestawić w PowerUser. W7 x64, ale na Vista na pewno też się da.

Mam Gigabyte GTX260 a dokładniej w wersji GV-N26OC-896H.

Jest to najgłośniejszy element systemu.

Jak można go wyciszyć ? Najchętniej zamontowałbym jakiś duży radiator typu Accelero S1

i do tego wolnoobrotowy wentylator 120mm.

Co do wymiany chłodzenia to nie wiem, ale programowo - patrz wyżej. Dodatkowo trzeba obiżyć ustawienia zegarów i wiatraka dla: standard 2D i low power 3D - wszystko w RivaTuner. Z tym że do grania to się w ten sposób nie da - tylko w "2D". Do grania można zrobić osobny profil w RivaTuner wywoływany jakimś skrótem z klawiatury (kombinacją klawiszy). Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Jakie najniższe taktowania mogę używać w 3D ? Chodzi mi to, żeby jak najbardziej obniżyć pobór mocy, bo planuję sobie w quake 3 pograć :D

Ja jak pamiętam to w starsze gierki grałem na 400/1000/1600 gpu/shadery/mem. I karta wtedy ledwo ciepła jest, a wydajnościowo daje rade coś na poziomie 9800GT .

 

Ja wykręciłem 20121 pkt w 3dmarku 06. Przy taktowaniach 715/1450/2400 i Q9550 na 4.1GHz . Ale to chyba wynik bardziej nad podbudowanie właśnego ego :). Bynajmniej w benchmarkach widać że C2Q ma ok 600MHz przewagi nad C2D. Poruwnująć z wynikiem Chaosa :). Gdybym miał lepsze memki , tak z 1100-1200 5-5-5-15 i WC to można by powalczyć o 21-22k .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pamiętam to w starsze gierki grałem na 400/1000/1600 gpu/shadery/mem. I karta wtedy ledwo ciepła jest, a wydajnościowo daje rade coś na poziomie 9800GT .

 

Ja wykręciłem 20121 pkt w 3dmarku 06. Przy taktowaniach 715/1450/2400 i Q9550 na 4.1GHz . Ale to chyba wynik bardziej nad podbudowanie właśnego ego :). Bynajmniej w benchmarkach widać że C2Q ma ok 600MHz przewagi nad C2D. Poruwnująć z wynikiem Chaosa :). Gdybym miał lepsze memki , tak z 1100-1200 5-5-5-15 i WC to można by powalczyć o 21-22k .

nie ma 600mhz przewagi tylko 2rdzenie :) i nie w benchmarkach tylko w o6 i vantagu

wynik masz tylko za CPU score

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w RivaTuner dla "performance 3d": core clock=90; Shader Clock=180; Memory Clock=100 - te ustawienia + wiatrak na 25% wywołują się w RT po załadowaniu systemu albo skrótem CTRL+F9 - z tym że czy da się tak w cokolwiek grać to nie wiem :) Ja mam te ustawienia do wszystkiego poza graniem. Żeby zejść poniżej poziomu "ostrzeżeń" w RivaTuner trzeba coś tam przestawić w PowerUser.

Te w/w nastawy masz w 3d? Mi suwaki kończą się na dużo wyższych wartościach ( performance 3d ). Dla 2d mogę zjechać 150 core, 300 shadery, 80 memki.

 

Jeszcze takie pytanie, czy mogę dać tak niskie takty dla 2d i sobie spokojnie działać? Nic się nie uszkodzi, bo chodzi mi po głowie jakieś info, że zbyt niskie też nie są dobre. Ale nie wiem skąd to pamiętam. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie łatwiej edytowac napiecie w biosie dla trybu 2d o ile karta jest 65nm i ma pwm Volterra?

w karcie z pierwszego konfigu mam zmienione napiecie na 0.825 w 2D i zuzycie pradu jest kapke mniejsze

w drugiej karcie (55nm) nie moge niestety obnizyc napiecia.

 

takie obnizanie taktowania daje obnizenie poboru pradu w 2D rzedu 3W :/ (sprawdzane miernikiem)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i lepiej. Ale trzeba mieszać w biosie, a mnie nie bardzo się to widzi. Ja zjeżdżam do 1.00 programowo. Duża jest różnica między 1.11, a 0.825 jeśli chodzi o pobór prądu w 2D ?

Idzie zmniejszyć napięcie w 3D ?

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Ja to mam chyba jakąś padakę , na 690/1190/1488 w furmarku po 2-3 sekundach od odpalenia wykrzacza się nie ma żadnego komunikatu po prostu program łapie zwiechę, ale po wyłączeniu go komputer dalej chodzi (chodź wydajność w grach spada wtedy na potęgę).

Będę musiał porobić porządek z kablami w budzie bo burdel mam co za tym idzie gorąco jest, dodatkowo przeczyszczę chłodzenie i naoliwię wentylatory.

Trochę mi szkoda, że mi nawet na takich słabych nie idzie a innym to po 780/1300 spokojnie.

 

Zmiana chłodzenia (nie wiem czy można jakieś inne zamontować na tej karcie), pasty termoprzewodzącej da coś?

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w RivaTuner dla "performance 3d": core clock=90; Shader Clock=180; Memory Clock=100 - te ustawienia + wiatrak na 25% wywołują się w RT po załadowaniu systemu albo skrótem CTRL+F9 - z tym że czy da się tak w cokolwiek grać to nie wiem :) Ja mam te ustawienia do wszystkiego poza graniem. Żeby zejść poniżej poziomu "ostrzeżeń" w RivaTuner trzeba coś tam przestawić w PowerUser. W7 x64, ale na Vista na pewno też się da.Co do wymiany chłodzenia to nie wiem, ale programowo - patrz wyżej. Dodatkowo trzeba obiżyć ustawienia zegarów i wiatraka dla: standard 2D i low power 3D - wszystko w RivaTuner. Z tym że do grania to się w ten sposób nie da - tylko w "2D". Do grania można zrobić osobny profil w RivaTuner wywoływany jakimś skrótem z klawiatury (kombinacją klawiszy).

Dzięki serdeczne. Zastosowałem się do Twojej porady. To jeszcze nie jest to ale jest lepiej.

Rozszerzony poradnik modyfikacji automatycznej prędkości wentylatora jest tu

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=24...amp;postcount=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam chyba jakąś padakę , na 690/1190/1488 w furmarku po 2-3 sekundach od odpalenia wykrzacza się nie ma żadnego komunikatu po prostu program łapie zwiechę, ale po wyłączeniu go komputer dalej chodzi (chodź wydajność w grach spada wtedy na potęgę).

Będę musiał porobić porządek z kablami w budzie bo burdel mam co za tym idzie gorąco jest, dodatkowo przeczyszczę chłodzenie i naoliwię wentylatory.

Trochę mi szkoda, że mi nawet na takich słabych nie idzie a innym to po 780/1300 spokojnie.

 

Zmiana chłodzenia (nie wiem czy można jakieś inne zamontować na tej karcie), pasty termoprzewodzącej da coś?

Ja też miałem takie problemy. Jeśli chodzi o tragiczną wydajność po zwieszce, to zwyczajnie taktowania karty spadają na tryb low power 3d i stąd taki stan rzeczy. Po ponownym uruchomieniu masz już ok. Ja u siebie zaobserwowałem że od czasu do czasu furmark też łapię zwieche ale tylko jeśli ustawie sobie windowed mode i stawiam że to jest wina samego furmarka ( oczywiście takty też u mnie spadają i pomaga tylko restart).

 

U siebie narazie doszedłem do 700/1510/1152. W grach, 3dmrkach i w furmarku zero problemów. Max temp. po 15 min wygrzewania w furmarku to 54 st (zmienione chłodzenie). System u mnie to w7 x64.

 

Jedna ważna rzecz. Otóż po podniesieniu taktowań należy zrobić restart systemu. Wcześniej tego nie robiłem (przed zmianą chłodzenia) i max co osiągnąłem to 670/1440 bodajże od razu z miejsca podniesione. Gdy próbowałem podnieść o zaledwie 10 mhz (bez wykonania restartu) to po włączeniu jakiejkolwiek aplikacji 3d zwykle po paru min miałem zejście na low 3d(400/800/250). Na poprzedniej grafice (96 gt) mogłem bez problemu w locie przestawiać taktowania bez restartu ale na tej chyba się nie da. Jedynie jak wykonujesz OC z def to nie trzeba. Może to głupie ale moim przypadku to pomogło. To raczej przez to że 96gt ma jeden tryb a gtx trzy.

 

Zejdź troszkę z OC pamięci bo z tego co kojarzę to one często kończą się na 1150-1160 mhz (w przypadku gainwarda i chyba palita). Swoją drogą dużego kopa nie dostaniesz podkręcając ram. O wiele więcej da Ci OC core i shader.

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejdź troszkę z OC pamięci bo z tego co kojarzę to one często kończą się na 1150-1160 mhz (w przypadku gainwarda i chyba palita). Swoją drogą dużego kopa nie dostaniesz podkręcając ram. O wiele więcej da Ci OC core i shader.

podkrecanie core i shaderów bez podkrecania pamieci powoduje wąskie gardło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecanie core i shaderów bez podkrecania pamieci powoduje wąskie gardło

Zdaje ci się , tak do 1250mhz to warto kręcić , 100mhz więcej już nic nie dało. Patrz na przepustowość :wink:

 

Podkręcenie pamięci o 25% dało kopa o 10% także nie mowy o wąskim gardle , mowa o rozdziałce 1680*1050 z AA*4.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje ci się , tak do 1250mhz to warto kręcić , 100mhz więcej już nic nie dało. Patrz na przepustowość :wink:

 

Podkręcenie pamięci o 25% dało kopa o 10% także nie mowy o wąskim gardle , mowa o rozdziałce 1680*1050 z AA*4.

1250 to juz podkrecone pamieci .. jezeli 10% do dla Ciebie maly przyrost no to ok

mi 1350 daje jeszcze dodatkowy kop ..

no ale Ty zawsze wiesz lepiej

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim gtx 280, choć tak naprawdę nie jestem do końca przekonany, że to grafika. Joko że są to problemy z obrazem, co widac na załączonym obrazku, pisze tutaj.

post-101669-1263735961_thumb.jpg

Ale po kolei, wszystko zaczeło się podczas grania w nowego Stalkera(pojawiało się to też na nowym Call od Duty MW2, którego przeszedłem do połowy z tymi problemami), jeszcze na starej konfiguracji (Q6600, nForce 680SLI) i Viscie, nagle wszysko zgasło tak jakbym wyciągnął wtyczkę z gnazdka. Po włączeniu kompa było przez jakiś czas ok. Póżniej zaczeły pojawiać się takie obrazki jak wyżej i to w różnych grach. Ale najciekawsze jest to, że gdy taki ekranik pojawił się robiłem reset i od tej pory jest wszystko ok. Wchodzę w grę na której, pojawiają się krzaki i mogę grać godzinami do momoentu gdy na dłuższy czas powiedzmy na noc wyłączam kompa. Na drugi dzień sytuacja się powtarza, wchdzę w grę 20-30s gry i zwis, reset i wszystko ok. Zmianiłem konfigurację na tą z sygnaturki, poinstalowałem gierki Stalkera, MW2, Avatar i rozpocząłem testy, przeszedłem bez najmniejszych problemów Stalkera, MW2 (w Avatara gram nadal). Pomyślałem wiec że to coś się porobiło z vistą, później nie miałem czasu przez jakieś dwa tygodnie i na kompie tylko pracowałem (programowanie w delphi i w XPMode na Clipperze). Dwa dni temu zainstalowałem sobie NFS Shift i znowu są zwiechy z takim obrazkiem. Robie co tydzień kopię całego systemu, więc odtworzyłem kopię z przed tygodnia, ale nic nie pomogło. Przez ostatnie dwa dni próbuję namierzyć w czym jest problem ale bez skutku, w logach systemu nie ma żadnego śladu, żadnych wirusów, ani złośliwego oprogramowania, testowane wieloma programami, nic nie wykryły. Nie wydaje mi się żeby była to grafika, bo zwiechy były by częściej, a nie raz dziennie i to po kilku sekunach gry. I jeszcze jedna ciekawostka Avatar nie wywalił mi się nigdy, a ostatnio gram w niego najczęściej, bo właśnie się nie wywala. Nie mam pojecia co w takim wypadku robić, miał ktoś z Was taki problem, albo wie jak sobie z tym poradzić. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test choć powiedzmy , że wyniki po lekturze egiełdy i harda mnie nie zaskoczyły ;)

 

http://www.hardocp.com/article/2009/05/04/...si_n260gtx_oc3/

 

@HawkEye- mi to wyglada na uwalona karte graficzna (prawdopodobnie pamieci). Bo zakładam , że wszystkie wtyczki i kable masz jednak dobrze podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HawkEye- mi to wyglada na uwalona karte graficzna (prawdopodobnie pamieci). Bo zakładam , że wszystkie wtyczki i kable masz jednak dobrze podłączone.

Wtyczki są napewno podłączone dobrze, tylko zastanawiam się dlaczego zaraz po instalacji Win7 było wszystko przez kilka tygodni ok, a katowałem kartę dość ostro żeby ją sprawdzić. I dlaczego dzieje się to tylko raz po paru sekundach od uruchomienia rozgrywki, a później po resecie mogę grać godzinami. Najgorsze jest to że jak oddam kartę na gwarancję to moze się okazać że w serwisie będzie chodzić :( i nie wywali się wcale.

 

--Edit--

Grafa poszła na gwarancje, Michaelius miałeś najprawdopodobniej rację z tymi pamięciami. Wczoraj podmieniłem grafe, przeszła kilkugodzinne intensywne testy i żadnych zwiech :).

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że niestety masz racje :( 3438151[/snapback]

Walczę z tym Gainwardem GTX260 GS już jakiś czas i max to 675/1454/1150. Zabawy nibitorem tez niewiele dały po zmianie napięcia podkręcała sie jeszcze gorzej a próbowałem od 1,13 do 1,20.... i kicha . Ropy można tak do 715 na 1,12 V pociągnąc, ale shadery dalej jak 1454 Mhz nie pójdą. Podobnie pamięci niby 0,8 ns a powyżej 1150 sypią artami. Jedno mogę powiedzieć na pewno więcej Gainwarda/Palita nie kupię !!
Oblukałem biosy palita/gainwarda , niektóre z nich mają błędy. Dla trybu 2d przypisane jest napięcie z 3d , dla 3d napięcie z 2d :lol2: . Możliwe , że stąd ten problem z oc u ciebie.

 

1250 to juz podkrecone pamieci .. jezeli 10% do dla Ciebie maly przyrost no to ok

mi 1350 daje jeszcze dodatkowy kop ..

no ale Ty zawsze wiesz lepiej

Nie napinaj się , różnica nieco większe na 216sp , ale bez przesady :wink: .

post-21833-1264539831_thumb.png

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co jest grane,a le nei moge ocnac karty - zainstalowalem Riva Tuner i lipa, co podkrece to po jej zamknieciu zegary wracaja do normy.

Uzylem tez Asus smart doctor - wszystko fajnei, karta sie ocuje, ale za to nie wraca do zegarow 2D pod winda - malo tego Crysis warhead przestal dzialac.

Czy jest jakis sposob na to?

Uzywam Visty Ultimate 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piszczenie GTX 260 (Gigabyte GV-N26OC-896H) w kilku grach, a dokładniej we wszystkich częściach STALKER (cień czarnobyla, czyste niebo, zew prypeci), czy Wiedźminie ale tylko gdy ładują się początkowe dema (producentów, nvidii, wydawcy itp.) oraz w menu gry i przy wyborze opcji - to jest normalna sprawa ? Pomaga tylko wymuszenie vsync on.

Gdy piszczy karta, piszczy też zasilacz (Antec TruePower New 650W)

W samej grze nie ma już żadnych pisków ani tym bardziej przy pracy w desktopie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kupiłm Zotac GTX 260 i nie da się ustawić prędkości wntylatora poniżej 1350 RPM. Mogę dać cokolwiek między 25 a 40% a prędkość pozostaje bez zmian (monitoring pokazuej że wartość duty cycle się zmienia). Powyżej 40% normalnie działa.

 

Coś mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacki a stery czasem nie zmieniałeś? Bo najnowsze 196.21 nie pozwalają na zmiany taktów w rivie :P Chyba że masz od kolegi sideband zmodowane :E

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...