Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

No w obu tych programach. Chodzi o to że wartość procentowa się zmienia, ale nie przekłada się to na obniżenie prędkości. Zwiększenie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich rzeczy to tylko MSI AFTERBURNER. Za pomocą wykresu można sobie ustawić obroty jak się chcę...

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=313795

 

EDIT:

 

Teraz mi się przypomniało że widziałem jakiś czas temu temacik o zotacu gtx 260 i tym samym problemie. Za chiny facet nie mógł zejść poniżej 1300 RPM (o ile pamiętam). Nie zaszkodzi sprawdzić narzędziem od MSI bo wtedy z tego co mi się zdaje msi afterburner był bardzo mało popularny lub nie było go wcale ;)

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę zmienić swojego HD 4890 bo jest za głośny. Myślałem nad którymś z tych GTX 260 - Gainward i Gigabyte. Na temat tego Gainwarda naczytałem się, że jest głośny nawet na 40 %, a mi zależy na ciszy. Gigabyte z kolei to referat do tego firmowo podkręcony. Czytałem, że jednak to chłodzenie referencyjne jest ciche. To prawda ? Która z tych kart będzie cichsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem o co chodzi z tym mykiem w Rivie, ale u mnie przesuwanie suwaka w prawo zwiększa ilość RPM.

 

A Afterburner nie działa na syfie jakim jest Windows 7? Bo u mnie wywala "Some of MSI Afterburner components are expired, missing or corrupted!".

 

EDIT.

 

Zauważył ktoś że w ostatnich betach znikły procenty w ustawieniach video a panelu NV? Czy w WHQL 196.21 też tak jest? Jeśli tak i to ma być na stałe to ja się już zamykam bo nie chcę dostać bana za bluzganie, ale po prostu mnie zatkało wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a u mnie na odwyrtkę. Pewnie sprawdzałeś już i w lewo z suwakiem Low Level Fan Control. Skoro nie działa można by BIOSem kombinować ale czy coś z tego wyjdzie to ja nie wiem. Kurcze szkoda bo wiem jak głośny wentyl potrafi denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Najprostszym sposobem okazała się wymiana karty na Gigabyte GTX 260 SuperOverclock. Problem z głowy.

 

Teraz jeszcze tylko budę zmienić i będzie spokój na pare miesięcy.

 

To zapewne była ostatnia grafa Zotaca jaką kupiłem po tych jajach, a ich 9600 GT Eco zaraz idzie na serwis bo trzęsie się obraz i raz na czas odcina sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voltage ic jest dostępne tylko dla pwm volterra. Niestety wygląda na to , że tylko dwa vid-y są aktywne na raz. Napięcie jest ustalane za pomocą tych rezystorów , które zaznaczyłem. Wybrana jest niby tablica vr10 , wszystko można znaleźć w aplikacji od rt8841. Podnosząc napięcie poprzez poprzez rezystory i tak trzeba zmodyfikować bios by wskoczyło wyższe napięcie , ale niestety rośnie proporcjonalnie także napięcie w 2d. Dziwią mnie tylko dwa aktywne vid-y w biosie , skoro w ncp5388 aktywne są cztery vid-y , a te układziki to to samo niemalże i są stosowane zamiennie na pcb 654. Na pcb 897 stosowany jest adp4100 i także ma cztery vid-y aktywne i ma także ustalane napięcie poprzez rezystory na pcb.

Reasumując: jeżeli VID ustalany jest przez stany rezystorów które zaznaczyłeś - to wygląda na to że nie brakuje "czegoś" w sekcji zasilania ale ograniczenia są raczej "programowe". Jest to jakaś pociecha ale HEX editorem chyba nic się nie zdziała :sad: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę zmienić swojego HD 4890 bo jest za głośny. Myślałem nad którymś z tych GTX 260 - 3451014[/snapback]

Oblukałem biosy palita/gainwarda , niektóre z nich mają błędy. Dla trybu 2d przypisane jest napięcie z 3d , dla 3d napięcie z 2d :lol2: . Możliwe , że stąd ten problem z oc u ciebie.

Hmm.. a jak to poprawić ? Sprawdziłem chyba każdą możliwą kombinację VID. W pliczku mój bios txt ->bin

GT200.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim biosie nie ma błędu , jest parę starszych biosów gdzie są błędy. Ale twój bios jest nowy , czyli trafiła ci się padaka. U mnie ta karta tylko od palita leci 756/1620/1260 na s1 :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kartą graficzną geforce Fx 5500 słuchałem muzy z rana i nagle mi się monitor wyłączył jak odpaliłem kompa na nowo to pisało ze musze zarejestrować windowsa i od tej pory grafika chodzi tak jakby nie miała sterów i nie chce się całkiem odpalić wczytuje do windows i restartuje się komp zrobiłem formata wgrałem wszystke stery i i tak nie działa a jak odpalam go w trybie awaryjnym to chodzi ale jakby bez sterów narazie używam geforce 2 pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kartą graficzną geforce Fx 5500 słuchałem muzy z rana i nagle mi się monitor wyłączył jak odpaliłem kompa na nowo to pisało ze musze zarejestrować windowsa i od tej pory grafika chodzi tak jakby nie miała sterów i nie chce się całkiem odpalić wczytuje do windows i restartuje się komp zrobiłem formata wgrałem wszystke stery i i tak nie działa a jak odpalam go w trybie awaryjnym to chodzi ale jakby bez sterów narazie używam geforce 2 pomocy

To dział o gtx 260/280. Co do fx 5500 starość dziadek po prostu dostał zawału rdzenia i to już koniec...... polecam kupić nowy lepszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Chodzę tak sobie ostatnio po sklepach internetowych i jednego nie mogę zrozumieć. Jak GTX 285 może kosztować 1300-1400 zł jeśli HD 5850 kosztuje poniżej 1100 zł? Kto kupuje te GFy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Chodzę tak sobie ostatnio po sklepach internetowych i jednego nie mogę zrozumieć. Jak GTX 285 może kosztować 1300-1400 zł jeśli HD 5850 kosztuje poniżej 1100 zł? Kto kupuje te GFy?

FANBOJE NV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FANBOJE NV :)

Heh, ja w sumie jestem fanboyem ATI, ale nie do tego stopnia, żeby kompletnie oślepnąć na fakty. W sumie może trochę jeszcze pomaga mi to, ze w pierwszej kolejności zawsze jestem fanboyem własnego portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Chodzę tak sobie ostatnio po sklepach internetowych i jednego nie mogę zrozumieć. Jak GTX 285 może kosztować 1300-1400 zł jeśli HD 5850 kosztuje poniżej 1100 zł? Kto kupuje te GFy?

Ludzie pracujący w sofcie wykorzystującym CUDA ?

 

 

Ale widzę że swoja 260 za 630 zeta wyrwałem rzutem na taśmę bo teraz nawet najgorszy palit kosztuje 650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Chodzę tak sobie ostatnio po sklepach internetowych i jednego nie mogę zrozumieć. Jak GTX 285 może kosztować 1300-1400 zł jeśli HD 5850 kosztuje poniżej 1100 zł? Kto kupuje te GFy?

Moze Ci co nie chca miec kolejnych problemow ze sterami - bo jak na razie same problemy. ;)

Ja swoja karte ponad rok temu kupilem za jakies 990 pln - nowka nie smigana - teraz czekam na nowe karcioszki Nvidii - jakos nie moge sie przekonac do ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym palicie takiego najgorszego?? Dobre oc , sekcja zasilania nawet po oc ledwo ciepła. Miałem takie zdanie odnośnie tej karty , dopóki nie miałem z nią styczności.

Utarl sie stereotyp ze 'palit to shit itp' i tyle...

Ja u siebie duzo Palitow mialem i bylem bardzo zadowolony ;) Palit zawsze mial swietne ceny i udane produkty imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie mów nic o sterach, przesiadłem się w grudniu z hd 4870 na gtx 260 i od tego czasu mam wieczne problemy z grami nnymi programami, których źródłem są sterowniki nVidia...

A jakie gry i jakie programy można wiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie mów nic o sterach, przesiadłem się w grudniu z hd 4870 na gtx 260 i od tego czasu mam wieczne problemy z grami nnymi programami, których źródłem są sterowniki nVidia...

prosimy o przykłady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Da się ręcznie zmieniać między trybami 2D/3D bez konieczności restartu? Jak nie to lipa, bo automatyczna zmiana to chyba nigdy nie będzie działać poprawnie. Wczoraj po grze mi zostało 3D, a komp ciągnie wtedy 25 W więcej, a to troszkę jest jako że u mnie komp przeważnie chodzi 24/7.

 

No i ma ktoś te stery 196.21? Bo pytałem o zakładki z ustawieniami video, czy znikneły procenty jak w ostatnich betach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym palicie takiego najgorszego?? Dobre oc , sekcja zasilania nawet po oc ledwo ciepła. Miałem takie zdanie odnośnie tej karty , dopóki nie miałem z nią styczności.

Bardziej mi chodzilo o to ,ze on nie ma zadnych bajerow, ani 36 miesiecznej gwary jak Gigabyte czy Asus ani wypasionych chlodzen Twintecha czy MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ma ktoś te stery 196.21? Bo pytałem o zakładki z ustawieniami video, czy znikneły procenty jak w ostatnich betach.

Mam i odradzam, bez żadnego ostrzeżenia i powodu przerzucają grafę w low 3D. Gram sobie w gta iv zachwycając się enb seriesem i nagle sru... tnie jak emo w depresji, patrzę w gpu-z, a tu... gpu 400MHz :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...