Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, najprosciej napisac wsadzcie sobie blok ;) Mi, na przyklad, przydaloby sie obnizenie napiec tylko w 2D, zeby moc bardziej skrecic wentylator. W 3D i tak mam rozkrecone glosniki albo sluchawki na glowie i karta mi nie przeszkadza (a jak otworze okno, to i tak ginie w szumach z zewnatrz ;) ).

 

Po co od razu blok:

 

Cooling.pl : Arctic Cooling Accelero Xtreme GTX PRO [AC093] - 198.98PLN

 

i po problemie ;)

 

A tak bardziej serio nie mozesz obsadzic dolu we fractalu dodatkowa 12 i wtedy probowac skrecic wentyl w 2d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC extreme jest napradwe wydajne tylko, ze jest to niesamowity kloc.

Bude musialem przycinac (kosz dla dyskow), zeby karta z tym sloniem weszla do pci-e :D

Tak czy siak nawet furmark nie potrafi zgrzac gpu powyzej 60 st C.

Wazne, zeby pasta byla porzadna a nie jakis glut.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GTX260 (Gigabyte GTX260 OC)

 

W 3dmark-ach uzyskuje połowę tego co powinien.

Wentylator cały czas chodzi na najniższych obrotach i nawet po 3dmarku 06 maksymalna zarejestrowana temperatura rdzenia (chłodzenie standardowe) to 62C.

post-147340-053666700 1283964819_thumb.gif

 

Zaciekawiło mnie czemu Bus Interface: x2 a nie x16

 

Może posiadacze GTX260 coś pomogą ? :)

 

 

Sterowniki: 258.96

Edytowane przez Bezan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To problem z płytą a nie grafą. Przeinstaluj stery od płyty głównej. Jak nie pomoże to spróbuj jakieś czary-mary :D wyjmij grafe i ją włóż, pobaw się w biosie itp...

 

No właśnie raz jak się włoży jest OK. Innym razem nie ;) Od czego to zależy nie mam pojęcia ale już działa wszystko jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raz jak się włoży jest OK. Innym razem nie ;) Od czego to zależy nie mam pojęcia ale już działa wszystko jak powinno.

 

Płyta grymasi i tyle. Albo przeczyść styki w gnieździe, może kurz się osiadł czy cuś... ;) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej leven opisał sposób zwiększenia napięcia przez modyfikację BIOS-u karty.

W związku z tym, że na standardowym napięci już więce nie idzie a dalej karta jest chłodna (woda) chciałbym spróbować wyżej z V.

 

Tutaj 2 pytania:

- Co zrobić jak Nibitor przy próbie odczytu BIOS-u daje error: "Can`t start driver: 1275". Szukałem trochę o tym i nic.

- Czy da się zwiększyć napięcie jakoś programowo? (karta 65nm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd Nibitora o ile dobrze skumałem odnosi się do systemu vista/w7 i na nich nie działa read bios, przynajmniej u mnie tak dzieje się na W7, a na XP działa bezproblemowo. Na drugie pytanie się nie wypowiem bo nie miałem GTX260 pod strzechą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytujący problem mam.

Posiadam GTX260 w SLI.

Od włączenia kompa(post..etc.) aż do załadowania systemu komputer zmienia sie w odrzutowiec,grafika daje 100% obrotów fana,dotyczy to dolnej grafiki do której nie jest nic podpięte.Górna grafika daje sygnał na monitor i ona normalnie od razu przełącza się w cichy tryb przy uruchomieniu.Sprawdziłem samą dolną,gdy działa bez mostka SLI i górna jest wyjęta,to wszystko jest prowidłowo.

 

Bios na obu gtx-ach ten sam.

Da się coś z tym zrobić,ktoś miał podobnie?

 

Temperatura to nie problem(po włączeniu systemu odpaliłem monitoring):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien je miejscami.

Zaktualizuj sterowniki na 260.63.

 

Zamienione i nadal szumi.Wychodzi na to,że obojętnie czy pierwsza grafika lub druga..tylko ta,która znajduje akurat sie w dolnym slocie.

Co to może być...

 

Sterowniki raczej nie mają nic do rzeczy,bo szumi przed wejściem do systemu...

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tego nibitora:

 

nibitor 5.7 mod

 

Sprobuj tez programik:

 

MSI Afterburner 2.0.0 download - Programy & Spolszczenia

 

W AF odblokuj opcje napiec w wlasciwosciach programu.

 

Ten Nibitor wywala ten sam błąd.

 

AF włącza się i jest suwak ale nie wiem jak sprawdzić czy rzeczywiście zmienia napięcie czy tylko tak sobie nim suwam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienione i nadal szumi.Wychodzi na to,że obojętnie czy pierwsza grafika lub druga..tylko ta,która znajduje akurat sie w dolnym slocie.

Co to może być...

 

Sterowniki raczej nie mają nic do rzeczy,bo szumi przed wejściem do systemu...

 

Nie są to przypadkiem Asusy? Bo Asusy mają taki znak rozpoznawczy że od włączenia kompa do momentu aż da sygnał na monitor to wentylator jedzie na 100% :rolleyes: Spróbuj zaktualizować bios płyty głównej, jak masz najnowszy to całkiem prawdopodobne, że nic z tym nie zrobisz, chyba, że w biosie grafiki idzie coś z tym zrobić przy ustawieniach fana ale wątpie... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Nibitor wywala ten sam błąd.

 

AF włącza się i jest suwak ale nie wiem jak sprawdzić czy rzeczywiście zmienia napięcie czy tylko tak sobie nim suwam :)

 

Uruchom monitoring w AF i zapisz sobie napiecie na gpu przed jego podniesieniem.

Teraz podnies napiecie suwaczkiem i zapisz, aby zmiany obejmowaly ustawienia po restarcie/z wlaczeniem systemu.

Zrestartuj komputer i zobacz czy suwaczek wrocil do oryginalnych ustawien czy trzyma sie na podniesionym napieciu.

Podgladnij to w gpu-z czy nvidia inspektorze.

 

Teraz wroc napiecie do oryginalnego i uruchom monitoring.

Uruchom test np. vantage.

Po tescie odczytaj maxymalna temperature gpu.

 

Nastepnie podnies napiecie na gpu i wlacz monitoring.

Uruchom vantage i po tescie odczytaj maxymalna temperature gpu.

Jak bedzie wyzsza, to mozna wywnioskowac, ze gpu otrzymal wyzsze napiecie, takie jakie ustawiles w msi AF.

 

Daj bios karty, to zobacze czy u mnie, w nibitorze da sie podniesc napiecie.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rezultaty są dziwne ;)

Suwaczek się suwa, daję Apply a napięcie raz się zmienia a raz nie (mowa bez restartów). Niekiedy AF pokaże takie napięcie jakie ustawiłem na GPU-Z standardowe (1.0625), niekiedy GPU-Z też pokaże wyższe napięcie a po włączeniu "rozgrzewacza" (OCCT: GPU) spada na 1.0625.

Także generalnie nie wiem o co chodzi tej karcie ;)

 

Mój BIOS:

Download GT200.bin from Sendspace.com - send big files the easy way

 

Swoją drogą jakie jest bezpieczne napięcie do pracy 24/7 dla GTX260 65nm?

 

...i takie jeszcze pytanko. Czy da się łatwo poznać, że procesor ogranicza grafikę?

Edytowane przez Bezan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...

Tutaj masz biosik z zmiana napiec o 0.05 volta dla extra, czyli z 1.15 v podnioslem do 1.20 v.

Taka zmiana nie ma prawa niczego uszkodzic.

Wgraj bios (na wlasne ryzyko) i napisz czy zmienily sie temperatury gpu pod obciazeniem.

Profile nizsze nie sa zmienione, wiec nie bedzie zmian temperatur gpu.

 

Dołączona grafika

 

Bios zmieni napiecia gpu, tylko wtedy, gdy jest na pcb karty odpowiedni kontroler napiec.

 

bios.rom gtx 260 nvidia 1.20 v

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS wgrany i wydaje mi się, że widzi zmiany.

 

Po 15 min OCCT

 

MOD:

VDDC: 1.15V

GPU max - 55C

VDDV Phase #1, #2, #3 Temperature ~ 75-80C

 

DEF:

VDDC: 1.0625V

GPU max - 51C

VDDV Phase #1, #2, #3 Temperature ~ 70C

 

Także według GPU-Z napięcie dość wzrosło. Chyba, że przekłamuje.

Co do temperatur to GPU jeszcze całkiem OK. Jakie temperatury znoszą te "VDDV Phase #1, #2, #3 " ?

 

Zostało jeszcze tyko sprawdzenie na ile teraz poleci GPU i czy to ma sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach wróciłem do oryginalnego BIOS-u ... Stabilnie chodzi tam 700, więc dla spokoju mam na 680. Na podniesionym napięciu max stabilne to 730. Przyrost prawie niezauważalny, więc po co męczyć kartę jeszcze bardziej ;)

W każdym razie dzięki za pomoc.

 

Jak szybko sprawdzić czy procesor ogranicza kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom np. test "stone giant" z procesorem na 4.0ghz.

Monitoruj uzycie gpu w msi afterburner.

Zapamietaj te uzycie gpu.

Teraz zmniejsz taktowanie cpu do 3.5 ghz i znow zrob test. Porownaj monitoring uzycia gpu z wczesniejszym .

Jak uzycie gpu spadnie, to bedzie oznaczac, ze procesor nie dal odpowiedniej ilosci informacji do karty grafiki.

 

To taki moj sposob :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wszystko co wykorzystuje quady - Far Cry 2, GTA IV, Mafia II, DiRT 2, Bad Company 2 (coś dużo tych dwójek, no ale tak akurat jest). Pewnie jest jeszcze pare innych gier co by sie nadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Gainward GTX 260 Core 216 55 nm Golden Sample przechodzi w tryb 2d w idle bo wydaje mi się że kiedyś czytałem ze nie ma takiej opcji?

 

Ewentualnie jakiego GTX 260 najlepiej szukać żeby był w miarę chłodny, cichy i w idle brał mało papu? :S

 

Referenty mocno wyją? :)

 

Czy jest duża różnica między wersją 216 a 192 sp?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki Gainward gtx 260 216 sp, ale 65 nm przechodzi w idle, nawet w trakcie gry, gdy nei ma grafy 3d tylko wyswietlany jest np. plansza loading. Ogólnie bardzo cicha karta, przy 40% went. prawie neislyszalna. (core 576, nie podkręcam).

Jak coś sproboj dorwac wersję 65nm, zresztą ja będę na dniach sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś rozwinąć temat Accelero S1 na GTX260? Za bardzo mi to szumi powyżej 40% rpm. Niby to S1 pasuje, ale ponoć nie pokrywa całego rdzenia. Cały wywód na ten temat jaki tu widziałem skończył się na tej opinii właśnie. Może któryś aktywny user ma to założone, pochwali się temperaturami i poziomem dB?

 

Gdybym miał wydawać 200zł na chłodzenie (AC EXT GTX) to pewnie dołożyłbym to do kapitału i kupił mocniejszą grafę z lepszym chłodzeniem fabrycznym. S1 to takie max rozsądnych wydatków na GTXa imo. Pomożecie?

 

[edit]

Dobra, doszukałem się. Ale jakieś korki, śrubki malutkie, wyginanie... :/ Nikt nie pomyślał o zrobieniu plate'a kwadratowego aby ten po przykręceniu dociskał "pająka"? :-> To może będę pierwszy ;] głupia tabliczka z listów InPosta, wiertarka/flex i powinno być fajnie

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...