Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odgrzeję kotleta troszkę bo jest tutaj z 90% treści nie odpowiadających na mój problem.

 

Mam GTX260 na chodzeniu wodnym, wygląda to tak: ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

Temp w stresie dochodzi do 54 stopni przy OC około 40%.

Jednak OC na afterburner czy innych wynalazkach, prowadzi do niestabilności. Chciałem podkręcic w BIOSie jednak Nibitor wyświetla mi "cant read driver 1257"

 

GPU-Z screen Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Jest trochę podkręcona i działa ledwie stabilnie.

 

Potrzebuję znać wartości, na ile mogę podkręcić kartę oraz, wartości napięcia oraz taktowania oraz jak modyfikować bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEY!

Mam GAINWARDA GTX 260 GS z fabrycznie podniesionymi taktami do 625/1348/2200 (GPU/Shadery/Pamięć), karta bez artefaktów przechodzi 3D Marki na 750/1550/2600, ale w grach zawiesza się czasem po kilkunastu sekundach :unsure:

Takie mam wrażenie jakby nie była dovoltowana :D

Jakieś pomysły jak zmusić ją do pracy na codzień z takimi zegarami ??

Max jaki przeszła benchmarki bez zwisu to 770/1565/2600.

W sumie z OC jest różnie gdyż w niektórych tytułach wiesza się już przy GPU 650 a w niektórych działa nawet na 750, nie mam pojęcia od czego to zależy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zmodyfikowałem bios podbijając napięcie w 3D z 1.05 na 1.12 i zmieniając domyślne takty na 650/1400/1200 (2400) aktualizacja przebiegła pomyślnie teraz zobaczymy czy rzeczywiście to podbicie napięcia będzie miało pozytywny wpływ na OC rdzenia karty.

 

 

dodano 21-09-2011

Bardzo dziwna sprawa. Włączam w RIVA Tuner zakładkę HARDWARE MONITORING żeby sprawdzić jak temperatury a tu... widzę ze po przejściu 3D Marka karta leci na taktach LOW POWER 3D :blink:

OK wchodzę do NFS i... to samo.

Zmieniam bios na oryginalny i... to samo.

Karta czasem leci na taktach Performance 3D i np po kilku lub kilkunastu minutach przeskakuje na LOW POWER 3D.

Temp nie przekraczają 45 stopni :huh:

Czy ktoś już się spotkał z czymś takim??

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp jak w sygnaturce pojawiła się możliwość wrzucenia drugiego GTX 260, w sumie identycznego, tylko że płyta główna moja obsługuje PCIE x16 a drugie x4 więc trochę będzie dławić drugą kartę. Pytanie czy zabieg jest to warty zachodu, czy wzrost wydajności będzie zbyt mały. Szukałem ale brak konkretnych odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie uruchomiło się, widzi dwie osobne karty, jakieś pomysły? wg instrukcji płyta nie obsługuje SLI, a z drugiej strony czytałem że się da:) ale nie znalazłem konkretnych informacji jak to uruchomić (mostek oczywiście jest podłączony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z od razu przepraszam za długi post ale chcę opisać co i jak, żeby było wszystko wiadomo.

Ostatnio z kuzynem piekliśmy gtx'a280 bo nie załączała się, 1 dlugi i 3 krótkie sygnały z bios więc coś z pamięcią.

Wypieczoną kartę złożyłem na paście, nie wiedziałem nawet jeszcze co to za białe plasterki na chłodzeniu :P

Kuzyn pisze do mnie, że karta mu się wyłączas podczas grania, temperatury skaczą, coś jest nie tak.

Poczytałem - trzeba założyć jednak termopady, ale nie wiem teraz jakiej grubości. Jeśli ktoś już zakładał i wie jakiej mają być grubości to bardzo proszę o taką informację.

Z góry dziękuję za odpowiedź, podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie do was właśnie padła mi gtx evga 260 216 core i zastanawiam się czy uznają mi gwarancje bo mam jej jeszcze 6 lat. Chodzi mi mianowicie o to że widać odpadnięty 1 styk pci-e i jest czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z podłączeniem drugiego monitora do gtx260 po kablu cyfrowym. Oba monitory są identyczne 100% sprawne. Pod wejściem nr.1 pracują po kablu DVI-D bez problemu. Kiedy drugi monitor jest podłączony do wyścia nr.2 kablem DVI>d-sub, również nie ma problemu. Problem jest kiedy chce podłączyć oba monitory do karty kablem DVI-D. Drugi monitor jest poprawnie wykrywany w systemie, ale non stop mam czarny ekran... Kable sprawne w 100%, bo po zmianie miejscami jest ta sama sytuacja.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...