Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, na pewno chodzi o 50% przyrost w grach. Masz napisane "gaming performance" a słowo "through" traktuję jako "dzięki, poprzez" 240 SP.

Jak dla mnie to raczej chodzi własnie o 50% wzrost wydajnośc względem analogicznej liczby SP pierwszej generacji a tłumaczenie może być poprostu niedoskonałe (info bodajże z tureckiego forum).... Cóż to bowiem byłoby za osiągnięcie jeśli 90% więcej SP miałoby dawać tylko 50% wiecej wydajnosci?? Że co?? Obniżyliby efektywność SP i jeszcze by się tym chwalili?? W taki razie 192SP w słabszej wersji musiałoby być niewiele szybsze (o ile w ogóle) od 128SP w dzisiejszych GF8800GTX/Ultra i GF9800GTX.... Imo bez sensu dlatego można przypuszczać że niemal pewne jest iż tutaj chodzi własnie o 50% wiecej wydajnosci jesli porownalibysmy do 240SP obecnej generacji czyli jednostek SP znanyczh z układów G8x/G9x.... :wink: Co więcej dwukrotny wzrost w Vantage`u w stosunku do GF8800GTX byłby raczej niemozliwy bez znacznego wzrostu wydajnosci w SP....

 

Można teoretycznie przyjąć że te zaledwie 50% mogłoby być realne, gdyż mogli obniżyc takty do 1,2Ghz czy cuś takiego jednak jeśli tak, to całe to dokładanie (niemalże podwojenie) liczby SP a co za tym idzie i całego rdzenia, nie mialoby sensu.... :-|

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to raczej chodzi własnie o 50% wzrost wydajnośc względem analogicznej liczby SP pierwszej generacji a tłumaczenie może być poprostu niedoskonałe (info bodajże z tureckiego forum).... Cóż to bowiem byłoby za osiągnięcie jeśli 90% więcej SP miałoby dawać tylko 50% wiecej wydajnosci?? Że co?? Obniżyliby efektywność SP i jeszcze by się tym chwalili?? W taki razie 192SP w słabszej wersji musiałoby być niewiele szybsze (o ile w ogóle) od 128SP w dzisiejszych GF8800GTX/Ultra i GF9800GTX.... Imo bez sensu dlatego można przypuszczać że niemal pewne jest iż tutaj chodzi własnie o 50% wiecej wydajnosci jesli porownalibysmy do 240SP obecnej generacji czyli jednostek SP znanyczh z układów G8x/G9x.... :wink: Co więcej dwukrotny wzrost w Vantage`u w stosunku do GF8800GTX byłby raczej niemozliwy bez znacznego wzrostu wydajnosci w SP....

 

Można teoretycznie przyjąć że te zaledwie 50% mogłoby być realne, gdyż mogli obniżyc takty do 1,2Ghz czy cuś takiego jednak jeśli tak, to całe to dokładanie (niemalże podwojenie) liczby SP a co za tym idzie i całego rdzenia, nie mialoby sensu.... :-|

Wiadomo że zwiększenie ilości jednostek wykonawczych nie da nigdy proporcjonalnego wzrostu wydajności. 90% więcej sp i 50% wzrostu wydajności to na pewno nie jest oszałamiający wynik ale na pewno bardziej realny od Twojego tłumaczenia, tym bardziej że inne elementy GPU mogą blokować wydajność (choćby rozdzielanie zadań pomiędzy same sp). Tłumaczenie Gi3rka jest poprawne, no chyba że chcesz wierzyć w te raczej nierealne wyniki na poziomie 2-2,5x G80/92. Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję, że w tym zwrocie chodzi raczej o to, że sp drugiej generacji będą oferowały 50% więcej wydajności w stosunku do sp pierwszej generacji :) Ale niech mnie ktoś bardziej biegły w angielskim poprawi :wink: pzdr

tez tak sadze - wzrost sprawnosci o 50% w sosunku do poprzeniej generacji. jak mozna okreslac wydajnosc w grach na postawie tylko SP, gdy dodano jeszcze jednostki TMU i ROP w dosc sporej ilosci. przeciez to bzdura. a watpie, zeby ktos siedzial i wylaczal wspomnie jednostki tylko po to, aby okreslic ile faktycznie daja shadery w grach ;)

przy takim zalozeniu i specyfikacji, te 13 kilo w 3dmV wyglada coraz bardziej realnie :)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widać posunięcia sprzedawców s8 już wycofują starego poczciwego 8800GTS 320MB można kupić i uwaga nie spadnijcie z fotelików $79.99 najlepszy stosunek wydajności do centy jaki widziałem ostatnio

http://fxvideocards.com/ZOTAC-GeForce-8800...rd-p-16285.html

po lipcowej premierze i s9 za grosze się kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widać posunięcia sprzedawców s8 już wycofują starego poczciwego 8800GTS 320MB można kupić i uwaga nie spadnijcie z fotelików $79.99 najlepszy stosunek wydajności do centy jaki widziałem ostatnio

http://fxvideocards.com/ZOTAC-GeForce-8800...rd-p-16285.html

po lipcowej premierze i s9 za grosze się kupi

Warranty Information

30 Day FX Video Cards Warranty

3 Year ZOTAC Warranty

(Lifetime w/Registration)

 

Czyli te lobuzy daja 30dni gwarancji. A pozniej jest tylko producenta. I slij to ch... wie gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak sadze - wzrost sprawnosci o 50% w sosunku do poprzeniej generacji. jak mozna okreslac wydajnosc w grach na postawie tylko SP, gdy dodano jeszcze jednostki TMU i ROP w dosc sporej ilosci. przeciez to bzdura. a watpie, zeby ktos siedzial i wylaczal wspomnie jednostki tylko po to, aby okreslic ile faktycznie daja shadery w grach ;)

przy takim zalozeniu i specyfikacji, te 13 kilo w 3dmV wyglada coraz bardziej realnie :)

To pewnie takie uproszczenie z tymi sp. Żeby znacznie wzrosła wydajność pojedynczych sp nie obyłoby się pewnie bez zwiększania ich stopnia skąplikowania i co za tym idzie ich wielkości, czyli zwiększenie wielkości sp + prawie podwojenie ich ilości + wspomniane TMU i ROP-y + kontroler 512bit, jak dla mnie to przynajmniej 1,3 miliarda tranzystorów, sory ale nie wierzę :razz: w znaczne modyfikacje i dokładanie większych sp do i tak ogromnego i zapewne gorącego chipa.

Można wiedzieć skąd to info o 13k w 3dmV?

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warranty Information

30 Day FX Video Cards Warranty

3 Year ZOTAC Warranty

(Lifetime w/Registration)

 

Czyli te lobuzy daja 30dni gwarancji. A pozniej jest tylko producenta. I slij to ch... wie gdzie.

nic w tym dziwnego 99% sklepów w usa tak robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy to naprawdę będzie taki hicior i czy wygra wyścig z rv770 ;)

Z RV770 to zapewne wygra, widać to choćby po proponowanych cenach i samej nazwie chipa, z GT200 ma walczyć R700 czyli kanpka od ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te lobuzy daja 30dni gwarancji. A pozniej jest tylko producenta. I slij to ch... wie gdzie.

Jak ktoś już napisał - to normalna procedura w USA. Tylko u nas trzeba się użerać z serwisem sklepu, zresztą producent załatwia sprawę dużo szybciej. Jest tez opcja kupna dodatkowej gwarancji sklepowej, ale nie za bardzo to się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy to naprawdę będzie taki hicior i czy wygra wyścig z rv770 ;)

Z tego co mówią to 4870 jest szybszy 25% od 9800GTX co daje mu skok względem 3870 ponad 60%,mniej więcej można się spodziewać takiego skoku ze strony NV + - względem 9800GTX.

A jak to będzie to się wszystko wyjaśni już niedługo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego samego co teraz podaje 7k+ dla trybu Extreme ;) g80 wyciaga ledwo 2,5kilo, 2x g80 ok. 5kilo

Heh myślałem ze pierwszy przykozacze tym niusem ale niestety zostałem uprzedzony :wink: A tak na serio to jeśli ten wynik jest prawdziwy to potega niesamowita :wink:

Co wiecej ponoć wersja GTX280 radzi sobie bez problemu z Crysisem w 1920x1200 a AA/AF.... :rolleyes: A skoro tak, to można być spokojnym ze jakas gra w najblizszym czasie bedzie sprawiala jakiekolwiek problemy bez wzgledu na detale i rozdzialke :wink:

 

Dodam jeszcze że w takiej sytuacji te 250W poboru mocy jest w pełni usprawiedliwione....

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh myślałem ze pierwszy przykozacze tym niusem ale niestety zostałem uprzedzony :wink: A tak na serio to jeśli ten wynik jest prawdziwy to potega niesamowita :wink:

no tez mam cicha nadzieje, ze tak faktycznie jest. nv wyposcila przez ostatni rok userow jakimis wariacjami na temat nazwy. zdaje sie, ze w historii GPU to pierwszy sraz bedzie taki wzrost wydajnosci. oby ;)

tutaj znalazlem jescze jedna ciekawa informacje,

http://www.tgdaily.com/content/view/37070/135/

wynika z niej , ze nowa wersja Tesla S900 na gt200, ma realna wydajnosc na poziomie ok.1,1TFlops, poprzednia na g80 miala ok 0,35TFlops, jest to ponad 3x wiecej. widac ile daly zmiany w samym SP/ALU oraz ich ilosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli to wszystko to prawda to w końcu pokaże się coś na prawdę mocnego :)

Jeśli sobie poradzi z Crysisem w 1920x1200 aa/af to musi być znacznie mocniejsze od 98GTX SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mam cicha nadzieje, ze tak faktycznie jest. nv wyposcila przez ostatni rok userow jakimis wariacjami na temat nazwy. zdaje sie, ze w historii GPU to pierwszy sraz bedzie taki wzrost wydajnosci. oby ;)

tutaj znalazlem jescze jedna ciekawa informacje,

http://www.tgdaily.com/content/view/37070/135/

wynika z niej , ze nowa wersja Tesla S900 na gt200, ma realna wydajnosc na poziomie ok.1,1TFlops, poprzednia na g80 miala ok 0,35TFlops, jest to ponad 3x wiecej. widac ile daly zmiany w samym SP/ALU oraz ich ilosc

Z tego co podaje nv na swojej stronie, tesla c870 (8800 ultra) to "Ponad 500 gigaflopów", także proponuję się tak nie podniecać żeby później nie było zawodu :wink: Nie wiadomo czy w tym newsie nie podali "wydajności szczytowej".

http://www.nvidia.pl/page/tesla_gpu_processor.html

Wydajność teoretyczna gts-a 512 to 624 GFlops, także te 1,1TFlops bardzie mi to pasuje jako efekt zwiększenia liczby sp, niż jakiś rewolucyjnych zmian w architekturze.

 

Fotki

http://pclab.pl/news32570.html

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podaje nv na swojej stronie, tesla c870 (8800 ultra) to "Ponad 500 gigaflopów", także proponuję się tak nie podniecać żeby później nie było zawodu :wink: Nie wiadomo czy w tym newsie nie podali "wydajności szczytowej".

mozliwe, ale dla mnie i tak malo istotne ;) bardziej mnie interesuje realna wydajnosc niz Flops, a ta jezeli potwierdza sie wyniki z 3dmV, jest imponujaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się Ty Sulaco - wierzysz w 3krotny wzrost wydajności? Daj Boże 70% i to będzie fajnie.

Jeśli wydajność była by faktycznie tak wielka, to SRP tej karty by było 700$ a nie 500$.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnie wieści mówią o blisko 1,4 Mld tranzystorów!!!!!! :blink: Jeśli chodzi o moc obliczeniową to ma to być niecały 1Tflops.... Ciekawe tylko w jaki sposób liczony - czy odnosi się to do szczytowej wydajności (G80 ma tutaj nieco ponad 0,5 Tflopsa) czy też można to porównać do ok 350Gflops od G80....

 

Co ciekawe, Radki Rv770 mają miec podobno też ok 1Tflops teoretycznej wydajności więc ciekaw jestem jak to jest że między tymi układami ma być praktycznie 100% róznicy w wydajności :unsure: ?? (rewelacyjna efektywność układu??)

 

Co do znacznego wzrostu wydajności to jeśli układ "gniecie" w Vantage`u w najwyższym trybie prawie 2xGF9800GX2 to należy oczekiwać że wydajność w zdecydowanej wiekszości przypadków będzie wynosiła 2-2,5X G80 a czasem być może i więcej skoro podobno GTX280 ma fruwać w Crysisie w rozdziałce FullHD z AA/AF bez problemów.... Tutaj to już jest co najmniej 3X G80.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Co do znacznego wzrostu wydajności to jeśli układ "gniecie" w Vantage`u w najwyższym trybie prawie 2xGF9800GX2 to należy oczekiwać że wydajność w zdecydowanej wiekszości przypadków będzie wynosiła 2-2,5X G80 a czasem być może i więcej skoro podobno GTX280 ma fruwać w Crysisie w rozdziałce FullHD z AA/AF bez problemów.... Tutaj to już jest co najmniej 3X G80.

Naprawdę wierzysz w takie ploty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wierzysz w takie ploty??

Napisz w jakie ploty Ty wierzysz?? Ja podaję poprostu info ze źródła które dotychczas miało bardzo wysoka sprawdzalność w przypadku ukłaów graficznych (szczególnie NVIDII).... Z tego źródła "wyciekały" pierwsze benche G80, które zresztą też były wyśmiewane jako nierealne, gdzyż wskazywały na to, że G80 bije poprzedników o co najmniej 2 razy.... Jak się okazało potem wszystko to była prawda.... O G92/G94 również.... Dlatego też bardziej wierze w to info niż w jakieś niusy z Fudzilli i wielu innych portali.... Pozatym warto dodac że tak chętnie i czesto cytowane niusy z uważanego za rzetelny (słusznie zresztą) serwisu VR-Zone pochodza własnie z PCInlife, czego czesto nie podają :wink:

 

A teraz pytanko.... Dlaczego Ty w to nie wierzysz?? Konkretny powód?? Bo jeśli brak wiary wynika tylko z tego że "to niemożliwe i już" to wiesz.... :wink:

Podkreślam raz jeszcze - nie twierdzę że to na 10000% prawda i ślepo nie wierze tylko i wylącznie w te info jednak sądzę że, mimo iż na pierwszy rzut oka wyglądają nierealnie, wcale takie nie są tym bardziej że NVIDIA z NV40 i G80 pokazała że olbrzymi wzrost wydajności w stosunku do poprzedników nie jest niczym nadzwyczajnym i taki spokojnie mozna osiągnąć tym bardziej ze tak naprawdę na coś nowego czekaliśmy prawie 20 miesięcy (czyli praktycznie tyle samo co w przypadku G70-->G80).... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tym bardziej ze tak naprawdę na coś nowego czekaliśmy prawie 20 miesięcy (czyli praktycznie tyle samo co w przypadku G70-->G80).... :)

zgadza sie. i mam cicha nadziej, ze bylo warto tyle czekac ;)

co do ilosci tranz, cos maly przelicznik mln na mm2 wychodzi, jak na 65nm. teoretycznie powinno byc ponad 1,2mld. no chyba, ze te wymiary to IHS, a nie sam rdzen. zas co do TFlopsow - zakladajac, ze sprawnosc/wydajnosc nowych SP, jest wyzsza od poprzedniej wersji o 50%, no to realnie wychodzi jakie 1TF. wiekszosc w nowym marku to shadery, tak wiec te wyniki sa imho bardzo prawdopodobne

 

Znaczy się Ty Sulaco - wierzysz w 3krotny wzrost wydajności? Daj Boże 70% i to będzie fajnie.

Jeśli wydajność była by faktycznie tak wielka, to SRP tej karty by było 700$ a nie 500$.

z przeciekow jakos nie mam podstaw, zeby nie wierzyc - specyfikacja, nowe SP, to wszystko pozwala miec nadzieje, ze nowe GPU faktycznie bedzie wydajne. a cena, no jescze moze ulec zmianie, tak wiec kto wie, czy na starcie nie zobaczymy tych 700$ SRP;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. i mam cicha nadziej, ze bylo warto tyle czekac ;)

co do ilosci tranz, cos maly przelicznik mln na mm2 wychodzi, jak na 65nm. teoretycznie powinno byc ponad 1,2mld. no chyba, ze te wymiary to IHS, a nie sam rdzen. zas co do TFlopsow - zakladajac, ze sprawnosc/wydajnosc nowych SP, jest wyzsza od poprzedniej wersji o 50%, no to realnie wychodzi jakie 1TF. wiekszosc w nowym marku to shadery, tak wiec te wyniki sa imho bardzo prawdopodobne

Mnie jednak zastanawia jeszcze coś - Rv770 ma też mieć niby 1Tflops podobnie jak ma GT200 więc skąd aż tak duża różnica w wydajności miedzy tymi układami?? Przyjmuje że Rv770 jest szybszy od G92 od te 25-30% a GT200 bije G80 o 100-150% (jak nie więcej)....

 

Ciekaw jestem jakie usprawnienia NVIDIA dokonała że dostajemy taki wzrost wydajności (zaznaczam -JEŚLI te ploty sa prawdziwe) przy, co bardzo istotne!!, tej samej architekturze!! Dotychczas bowiem takie skoki towarzyszyły przejściom z jednej architektury na drugą - NV30/35-->NV40, G70-->G80.... Teraz podobny wzrost (lub nawet większy!!) zapowiada się między G80/G92-->GT200 jednak tutaj nie mamy całkowicie nowej architektury (przynajmniej wszystko na to wskazuje ze jest to tylko lifting G8x choć jak widac potężny - ale jednak lifting).... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

A teraz pytanko.... Dlaczego Ty w to nie wierzysz?? Konkretny powód??

Bo to wszystko to tylko plotki i nic więcej. Nie ma żadnego pewnego źródła w 100%. To samo tyczy się ATI i ich Radeona 4850/4870. Bawi mnie to wzajemnie nakręcanie się na podstawie jakiś artykułów. Ludzie ślinią się jak małe dzieci bo przeczytali gdzieś jakie to nowa NVIDIA lub ATI będę super wydajne. Później karty ukazują się w sprzedaży, nagle okazuje się że wcale nie są tak wydajne jak pisały świerszczyki i zaczyna się wielkie narzekanie. Ludzie czują się oszukani bo jakiś serwis o tematyce komputerowej napisał to i tamto a prawda okazała się zupełnie inna.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak zastanawia jeszcze coś - Rv770 ma też mieć niby 1Tflops podobnie jak ma GT200 więc skąd aż tak duża różnica w wydajności miedzy tymi układami?? Przyjmuje że Rv770 jest szybszy od G92 od te 25-30% a GT200 bije G80 o 100-150% (jak nie więcej)....

1 tflop to moc szczytowa

a roznica w wydajnosci obu ukladow pomimo podobnej mocy szczytowej to nic zaskakujacego

wynika to bezposrednio z innej architektury shaderow ( skalarne u NV vs wektor + skalar u ATI )

po prostu z rachitektury NV jest programistom duzo latwiej wycisnac blisko 100% mocy

u ATI jest to w zasadzie niemozliwe

 

a co do gt200 to wszystko wskazuje na to ze jest to uklad dwurdzeniowy

a dokladniej 2x g92 + poprawione shadery

jesli to prawda to gt200 powinien byc wyraznie wydajniejszy od 9800 x2

 

tak wiec mozemy sie spodziewac, ze gt200 bedzie takim samym potworem jakim swego czasu byl g80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 tflop to moc szczytowa

a roznica w wydajnosci obu ukladow pomimo podobnej mocy szczytowej to nic zaskakujacego

wynika to bezposrednio z innej architektury shaderow ( skalarne u NV vs wektor + skalar u ATI )

po prostu z rachitektury NV jest programistom duzo latwiej wycisnac blisko 100% mocy

u ATI jest to w zasadzie niemozliwe

 

a co do gt200 to wszystko wskazuje na to ze jest to uklad dwurdzeniowy

a dokladniej 2x g92 + poprawione shadery

jesli to prawda to gt200 powinien byc wyraznie wydajniejszy od 9800 x2

 

tak wiec mozemy sie spodziewac, ze gt200 bedzie takim samym potworem jakim swego czasu byl g80

Skąd pewność że to moc szczytowa?? Tzn. nie że temu przeczę ale chyba narazie nie było info konkretnego na ten temat?? Co cod mocy G80 to podaje się różnie raz 500Gflops a raz 350Gflops.... Na to pytanie odpowie nam taktowanie Shaderów :)

 

PS. Czyżby jednak GT200 miał 120TMU?? Podobno jlastry zostały w identycznych proporcjach jak w G80 i G92 czyli 15x16 daje 240SP a to z kolei przekładałoby się na 15x8TMU czyli 120TMU.... Chyba że zmniejszymi ilośc TMU na klaster.... Czy taka duża ilośc jest w ogóle potrzebna?? Nie lepiej byłoby dac 80TMU a dołożyć np jeszcze SP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...