Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa....dalem ciala na calej lini :oops:.

I pomyslec, ze w smarku 06 z e8400 4.0 ghz mialem rowniutkie 17500 :angry:. Oczywiscie karta ocowana na 716-1400-1225 w biosie.

No nic, teraz czekam do stycznia na nowe gtx 295 i biore na raty.

Platforme mam odpowiednia wiec taki kotlet-kanapka bedzie jak znalazl. Szkoda tylko tego hr-03, ktorego kupilem. Nawet sie nim nie nacieszylem.

Jak juz pisalem teraz jade na mach64 1 mb pamieci :D.

Strasznie to wyglada na monitorze 22 cale w rozdzialce 800/600 :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wspolczuje co do karty ja w latach swietnosci udupilem w ten sam sposob radeona 9800 bol jakich malo nie powiem, a pytanko to teraz rozumiesz masz nie uzywanego hr 03 gtx ?? ,moze chcialbys to sprzedac ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mam tempy na grafie teraz :D

otworze okno to rdzeń 32 stopnie na 60% cooler :o

zamknę 50stopni 60% cooler :D

 

bo stoi nad grzejnikiem :D

 

właśnie dorwałem następny wiatraczek i myślę gdzie go zamontować :D

 

jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem inne stery i dalej to samo...

no to w ostatecznosci serwis...

najlepiej jak bys sprawdzil grafe u jakiegos kumpla, zeby wyeliminowac inne mozliwosci.

a tak wogole to jakie masz tempy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos pomysl jak ustawic w riva tunerze opcje tak aby w trybie 3d wiatrak dzialal na 100% a trybie 2d na 25% , bo denerwuje mnie juz powoli za kazdym razem gdy chce wlaczyc gre reczne przestawienia obrotow a po wylaczeniu spowrotem na 25 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz wnetrze budy...zobaczymy czy masz miejsce na zamontowanie coolerka na wprost turbinki.

Inaczej nie widze sensu. Karta zabudowana jak baton. Jedyna pomoc dla karty to bezposredni nawiew na turbinke.

a wiec w załaczniku daje zdjęcie swojej budy wszechstronna to ona zbytnio nie jest ale mysle że jakby dobrze go usytułowac to byłby gicior ;)

 

przyłaczam sie do pytania SPOXXX

post-164327-1229155298_thumb.jpg

post-164327-1229155353_thumb.jpg

Edytowane przez michuuu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Był tu kiedyś podany sposób na odblokowanie pełnej automartycznej kontroli, trzeba było coś tam wpisać w Power User, ale ja się zraziłem do tego spoosbu jak mi kiedyś nie przestawiło obrotów po włączeniu gry i na szczęście zauważyłem że gra coś przycina, wyłączyłem a tam już przekroczyło 100 stopni. Od zawsze byłem przeciwnikiem wszelkich automatycznych zmian taktowań czy prędkości wiatraka i stosuję wyłącznie manualne rozwiązania, wtedy mam pewność że mam co chcę, a nie zastanawiam się czy zegary i wiatrak przeszły w 2D/3D, bo niestety do tej pory zdarzają się wtopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos pomysl jak ustawic w riva tunerze opcje tak aby w trybie 3d wiatrak dzialal na 100% a trybie 2d na 25% , bo denerwuje mnie juz powoli za kazdym razem gdy chce wlaczyc gre reczne przestawienia obrotow a po wylaczeniu spowrotem na 25 %

W rivie nie wiem jak to sie robi bo nigdy tego nie stosowalem, ale moge Ci pomoc jak ustawic bios karty, zeby w 2d chodzil na np 40 % (25 % to przesada), a po zagrzaniu sie karty np. do temp 65 stC coolerek zacznie przyspieszac wraz ze wzrostem temperatury.

W sumie to wyglada tak:

Piszesz, googlujesz czy cokolwiek robisz w 2d to coolerek chodzi na startowej predkosci obrotowej turbinki czyli nasza ustawiona na 40 %. Jak karta dostanie papu to sie zacznie grzac co jest oczywiste. Po przekroczeniu naszej ustawionej temperatury 65 st C coolerek zacznie dynamicznie przyspieszac. Po wylaczeniu aplikacji 3d czyli zapewne jakiejs gry :rolleyes:, coolerek zwolni, gdy temp karty zejdzie ponizej naszej granicznej wczesniej ustanowoionej temperatury czyli 65 stC i bedzie sie krecic na 40% rpm.

Czyli przy normalnej pracy karty nie slyszysz a jak zaczniesz grac to karta przyspieszy automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UGH-ZAN III

Ja tam bym ją sobie naprawił. Za jedną kostkę BGA z robocizną 50 zł wyjdzie. (w EVR systems z pewnością by naprawili). Jeśli to karta MSI to na PW się odezwij ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Chcę zakupić GTX'a 280, ale zastanawiam się czy moja płyta da rade. Mam ABITA IP35 PRo, który ma PCI-E w wersji 1.0 . PCI-E 2.0 ponoć dostarcza więcej mocy; czytałem post na forum gdzie było opisywane jak skok napięcia na USB powodował brak prądu dla grafiki. Niby PCI-E 2.0 kompatybilne ale nie do końca.

 

Zaś sam mam ATI 4870 i tu nie mam właściwie problemów z tym że GTX 280 potrzebuje więcej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 4870 idzie to i GTX280 pójdzie ;)

Ja jadę teraz na PCIE 1.0 i daje radę.

Pradu nie zabraknie bo karta ma zasilanie bezpośrednio z zasilacza, a jeśli masz obawy to podepnij dodatkowe zasilanie do PCIE na płycie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 4870 idzie to i GTX280 pójdzie ;)

Ja jadę teraz na PCIE 1.0 i daje radę.

Pradu nie zabraknie bo karta ma zasilanie bezpośrednio z zasilacza, a jeśli masz obawy to podepnij dodatkowe zasilanie do PCIE na płycie.

Ponoc plyty z pci-e 2.0 bardziej sie grzeja bo wiecej pradu idzie przez samego mobasa.

Z drugiej strony skoro jest dodatkowe zasilanie karty to po co zrobili mocniejsza linie zasilania karty poprzez sama plyte :unsure:.

Te pci-e 2.0 musi miec cos innego w zanadrzu. Wiem, ze przepustowosc samego zlacza jest wieksza, tylko czy to wszystko ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze chodzi tu własnie o przepustowosć. GTX280, 4870x2 potrzebują dużej przepustowości. ale chyba 1.0 ma wystarczają przepustowość ;) ja mam gigabyte a szczerze mówiac nie wiem czy mam 2.0 cz 1.0 PCI-E wiem żemiałem 2.0 na MSI tutaj niby chodzi tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej wymieni się mobaska, dzisiaj ciężko jest dostac coś stabilnego. Z tym abitem udało mi się trafić w 10 i szkoda by mi go było wymieniać, zwłaszcza, że mam oema Viste.

Z wymiana plyty nie ma problemu, dzwonisz na infolinie i mowisz ze miales wymiane gwarancyjna plyty, z naciskiem na gwarancyjna, i paniusia aktywuje ci Viste. Sam tak robilem jak wymienialem sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś, dlaczego przy dużym obciążeniu 260'tki (np. Crysis) karta wydaje dziwne dźwięki ? Piski i takie swojego rodzaju chrobotanie ? :D Miał może ktoś podobny problem ? Karta GTX 260 216SP od Gaiwarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Chcę zakupić GTX'a 280, ale zastanawiam się czy moja płyta da rade. Mam ABITA IP35 PRo, który ma PCI-E w wersji 1.0 . PCI-E 2.0 ponoć dostarcza więcej mocy; czytałem post na forum gdzie było opisywane jak skok napięcia na USB powodował brak prądu dla grafiki. Niby PCI-E 2.0 kompatybilne ale nie do końca.

 

Zaś sam mam ATI 4870 i tu nie mam właściwie problemów z tym że GTX 280 potrzebuje więcej mocy.

ja wsadzalem GF 280 do płyty z PCI-E x8 wersja 1.0 oczywiscie i spokojnie dodatkowe zasilanie w pelni wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś, dlaczego przy dużym obciążeniu 260'tki (np. Crysis) karta wydaje dziwne dźwięki ? Piski i takie swojego rodzaju chrobotanie ? :D Miał może ktoś podobny problem ? Karta GTX 260 216SP od Gaiwarda.

Ja mam od niedzieli na chacie dwie BFG 260-tki ale 192SP, i obydwie karty piszczą przy przechodzeniu od jednego testu do następnego w 3dsmarkach. Wcześniej miałem 9800GTX i on w ogóle nie skwierczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedzieli na chacie dwie BFG 260-tki ale 192SP, i obydwie karty piszczą przy przechodzeniu od jednego testu do następnego w 3dsmarkach. Wcześniej miałem 9800GTX i on w ogóle nie skwierczał.

wymuś VSync w sterownikach to przestanie piszczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. W 3D marku mam tak samo, piszczy pomiędzy przejściami w testach. Przy Crysisie czy Far Cry 2 występują podobne piski i rzępolenie coś jakby dysk chodził ...

 

W ogóle jest to możliwe, żeby uzyskać na tej karcie, C2D 2.13 i 2GB ram ledwo 10k pkt w smarku 06 ? :( Wprawdzie Far Cry 2 ustawienia max z anizo itd mam 30 fps, ale dlaczego tak mało w smarku ? Crysis też na max ponad 20 klatek. 1280x1024.

 

Trzeba się zastosować do rady BlackBishop.

 

//EDIT Tak stock :)

 

Dzięki

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...