Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

oby, bo mimo wszytko nie wyglada to jakos szczegolnie patrzac tylko na specyfikacja. zmiany wporwadzone w uklad faktycznie musza byc powazne.

ale co mnie cieszy - PhysX :) "bajerek" bardziej przydatny niz dx10.1 by ati, a juz na pewno bedzie mozna go uzyc juz teraz ;) tylko zeby jakos to dzialalo sensowanie, a nie , ze jedna karta robi za PPU. liczenie fizyki w tle normalnych operacji shaderow, na nieuzywanych jednostkach SP, tak bym to widzial ;)

Ten PhysX to lekka porażka. Do tej pory nikt nie potrafi napisać konkretnej, gry aby ukazać tego bajerka moc :(. Może NV to zmieni, aczkolwiek taki nawet cellfactor to lipa w porównaniu z crysisem , który pod względem fizycznym nie ustępuje ageii :). Te rozdzierające się szmatki pod wpływem kulek z karabinu to takie to naciągane, a tych fluidów to nawet nie biorę pod uwagę, bo tego nigdzie praktycznie nie widać. Jesli NV będzie rozwijać physx to będzie super rewolucja, ale to chyba jeszcze trochę musi potrwać, bo wpierw trzeba opanować to aby karty graficzne mogły unieść w pełni grafikę np taką jak oferuje cryengine2 , a potem pajacować z implementacją fizyki w czipy graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten PhysX to lekka porażka. Do tej pory nikt nie potrafi napisać konkretnej, gry aby ukazać tego bajerka moc :(. Może NV to zmieni, aczkolwiek taki nawet cellfactor to lipa w porównaniu z crysisem , który pod względem fizycznym nie ustępuje ageii :). Te rozdzierające się szmatki pod wpływem kulek z karabinu to takie to naciągane, a tych fluidów to nawet nie biorę pod uwagę, bo tego nigdzie praktycznie nie widać. Jesli NV będzie rozwijać physx to będzie super rewolucja, ale to chyba jeszcze trochę musi potrwać, bo wpierw trzeba opanować to aby karty graficzne mogły unieść w pełni grafikę np taką jak oferuje cryengine2 , a potem pajacować z implementacją fizyki w czipy graficzne.

http://www.nzone.com/object/nzone_physxgames_home.html

jak widać ma zamiar i jest już parę tytułów

UT3 od samego początku obsługuje PhysX,jak widać jest tego więcej niż gier Dx10.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać ma zamiar i jest już parę tytułów

UT3 od samego początku obsługuje PhysX,jak widać jest tego więcej niż gier Dx10.1

problem PhysX polegal na dedykowanym hardware, bo same biblioteki sa uzywane w wieksozsi nowych tytulow, ale tylko w trybie "softwareowym", tak wiec nie mozna bylo oczekiwac jakies tutaj rewolucji. teraz gdy praktycznie kazda nowa karta graficzna da wsparcie dla tych bibliotek na poziomie hardware, kwestia moze wygladac zupelnie inaczej :) problemem, moze pozostac forma w jakij bedzie to zrobione - tak jak pisalem, liczone jednoczesnie na poziomie shaderow, czy karta graficzna jako dedykowana/oddzielna jednostka dla fizyki. drugie rozwiazanie to kiszka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nzone.com/object/nzone_physxgames_home.html

jak widać ma zamiar i jest już parę tytułów

UT3 od samego początku obsługuje PhysX,jak widać jest tego więcej niż gier Dx10.1

Aby to wszytko miało ręce i nogi nVidia musi współpracować z AMD i Intelem. Bez tego PhysX będzie to nadal "bajerek" jak ładnie napisał Sulaco ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze na gtx 280 Crysis pojdzie na 1900x1200 na full detalach i full filtrowaniach. Mam gx2 i wsazystkie gry chodza ok na tej rordzielczosci i w full detalach opocz Crysis.

I celkawe ile gtx bedzie kosztowala na wejsciu? 2000 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze na gtx 280 Crysis pojdzie na 1900x1200 na full detalach i full filtrowaniach.

i z fsaa min 4x, jezeli nie, to badziewia nie kupie ;)

 

I celkawe ile gtx bedzie kosztowala na wejsciu? 2000 zl?

imho tyle co 88gtx na starcie - ponad 2 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 600 dolarów, w europie pewnie 600 euro czyli w Polsce około 2400-2600zł. znając złodziejską zachłanność naszych dystrybutorów, wszystko ładnie sie zapowiada tylko chcę widzieć jak sobie te karty poradzą z filmami w HD, bo dotychczasowy poziom jaki reprezentuje nvidia jest kiepski, jeśli nie będzie poprawy wracam do ati, Lysyn a co takiego w tym crisisie że koniecznie chcesz w niego grać, owszem grafa niczego sobie ale gra nudna jak flaki z olejem, ostatnie poziomy były katuszami dla mnie, może jak wyjdzie farcry 2 odnajdę sens zakupu nowej grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nzone.com/object/nzone_physxgames_home.html

jak widać ma zamiar i jest już parę tytułów

UT3 od samego początku obsługuje PhysX,jak widać jest tego więcej niż gier Dx10.1

Aż 2 mapy tornado i delight czy coś takiego, które i tak bez karty lataja :P (sam sprawdziłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn a co takiego w tym crisisie że koniecznie chcesz w niego grać, owszem grafa niczego sobie ale gra nudna jak flaki z olejem, ostatnie poziomy były katuszami dla mnie, może jak wyjdzie farcry 2 odnajdę sens zakupu nowej grafy

Nic ale grafa za 2400 :) 10 generacji poowinna obslugiwac najnowsze - stare gry jak Crysisw full detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze nie bedzie karta kosztowac powyzej 2k.

a wydajnosc, no na jednej watpie aby zagralismy w crysisa 1920x1200 aa4x af16x , z mega plynnoscia....na dwóch powinno być ok:)

sam wymienie na poczatek, na jedna grafe a pozniej druga dokupie,

ciekawe czy bedzie jakas roznica pomeidzy pcx wersji 1.x a 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Z ciekawości zajrzałem do tego tematu i zobaczyłem że fani ATI nie wchodzą do tego topicu i nie atakują posiadaczy NVIDIA debilnymi postami. Wniosek jest chyba oczywisty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi czy wyjdzie na pc jakaś gra godna uwagi, która spowoduje że będę miał chęć i cel do kupna grafy za 2tys., a nie na doinwestowanie w wakacje tych pieniędzy, nie wiem czy sie starzeję czy co ale obecne gry nie wyzwalają we mnie żadnego entuzjazmu, szkoda bo jedyna taka gra jest 3 letni bt2 a resztę mieszam na zmianę z błotem lub [ciach!]em, offtop ostatnio dorwałem ps2 i final fantasy x i silent hill orgins zrobiły na mnie lepsze wrażenie ja wszystkie tytułu na pc z ostatniego roku, nigdy nie byłem zwolennikiem konsol ale, syf jaki wychodzi ostatnio na pc nie jest wart inwestowania żadnych pieniędzy, jedynie filmy w hd dają mi jakiś napęd

 

bo wiekszość fanów ati szuka potwierdzenia że ich marka jest najlepsza a mnie wystarczy fakt że ich karta zjada mniej o 100w energii, jest chłodniejsza, lepsza o 30% od 9800gtx i nie piszczą jej cewki podczas sesji filmowej, 3dmarki i fps powyżej 100 przestał mnie już dawno interesować

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zajrzałem do tego tematu i zobaczyłem że fani ATI nie wchodzą do tego topicu i nie atakują posiadaczy NVIDIA debilnymi postami. Wniosek jest chyba oczywisty....

juz nie ;P a wniosek? no nie ma takich "artystow-bajkopisarzy" jak w temacie ati, wiec i sam temat trzyma poziom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi czy wyjdzie na pc jakaś gra godna uwagi, która spowoduje że będę miał chęć i cel do kupna grafy za 2tys., a nie na doinwestowanie w wakacje tych pieniędzy, nie wiem czy sie starzeję czy co ale obecne gry nie wyzwalają we mnie żadnego entuzjazmu, szkoda bo jedyna taka gra jest 3 letni bt2 a resztę mieszam na zmianę z błotem lub [ciach!]em, offtop ostatnio dorwałem ps2 i final fantasy x i silent hill orgins zrobiły na mnie lepsze wrażenie ja wszystkie tytułu na pc z ostatniego roku, nigdy nie byłem zwolennikiem konsol ale, syf jaki wychodzi ostatnio na pc nie jest wart inwestowania żadnych pieniędzy, jedynie filmy w hd dają mi jakiś napęd

Jest dokładnie tak jak napisałeś, na PC nie ma żadnej godnej uwagi gry, już wolę sobie na X360 pograć :D A właściwie jedyną grą która wymaga mocniejszej grafy jest właśnie badziewiasty Crysis, który nie wygląda lepiej od innych gier, a pewnie został specjalnie "spowolniony" żeby ludzie się na nowe karty rzucili, a tak naprawdę to ja jeszcze miesiąc temu we wszystko na full detalach grałem na 7900GTX (oprócz Crysis). A w ogóle sprawa z takimi kartami ma się tak, że jak człowieka już na nie stać, to przeważnie pracuje już za dnia, i nie ma czasu w co zagrać, a jak wcześniej miał czas, to nie miał kasy na kartę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisałeś, na PC nie ma żadnej godnej uwagi gry, już wolę sobie na X360 pograć :D A właściwie jedyną grą która wymaga mocniejszej grafy jest właśnie badziewiasty Crysis, który nie wygląda lepiej od innych gier, a pewnie został specjalnie "spowolniony" żeby ludzie się na nowe karty rzucili, a tak naprawdę to ja jeszcze miesiąc temu we wszystko na full detalach grałem na 7900GTX (oprócz Crysis). A w ogóle sprawa z takimi kartami ma się tak, że jak człowieka już na nie stać, to przeważnie pracuje już za dnia, i nie ma czasu w co zagrać, a jak wcześniej miał czas, to nie miał kasy na kartę :P

dlatego preferuje gre w MP, ktory ma duzo dluzsza zywotnosc i tak sie nie nudzi jak single. Dla mnie Single jest jedynie dodatkiem do gry, ktora mozna puknac jak sie ma czas i nie chce sie na servy Multi wbijac. Swego czasu gralem non stop w serie Call of Duty i szczerze powiem ze dobrze mi z tym bylo, bo czasami wogle nie orientowalem sie co wychodzi a co juz wyszlo. Dla mnie osobiscie przede wszystkim liczy sie grywalnosc a dopiero pozniej grafika a niestety teraz jest odwrotnie. Firmy klepia gry pod publiczke z elo pro wodotryskami gdzie na najmocniejszym sprzecie ledwo ciagnie a jak przychodzi co do czego to....... 6 godz. grania max. A czekania w *uj. I do tego wyciaganie od ludzi ciezkich pieniedzy za sprzet na wlasnie 6 godz. grania. (to tak tylko dla przykladu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego preferuje gre w MP, ktory ma duzo dluzsza zywotnosc i tak sie nie nudzi jak single. Dla mnie Single jest jedynie dodatkiem do gry, ktora mozna puknac jak sie ma czas i nie chce sie na servy Multi wbijac. Swego czasu gralem non stop w serie Call of Duty i szczerze powiem ze dobrze mi z tym bylo, bo czasami wogle nie orientowalem sie co wychodzi a co juz wyszlo. Dla mnie osobiscie przede wszystkim liczy sie grywalnosc a dopiero pozniej grafika a niestety teraz jest odwrotnie. Firmy klepia gry pod publiczke z elo pro wodotryskami gdzie na najmocniejszym sprzecie ledwo ciagnie a jak przychodzi co do czego to....... 6 godz. grania max. A czekania w *uj. I do tego wyciaganie od ludzi ciezkich pieniedzy za sprzet na wlasnie 6 godz. grania. (to tak tylko dla przykladu)

Zgadzam się. Gry MP ożywiają rynek PC. Single Player to już nie jest to co kiedyś. Teraz to nuda. Rywalizacja z użytkownikami z całego świata jest niezłą emocją. Po prostu taki e-sport. Niestety martwi mnie to, że programiści jednak skupiają się na grach konsolowych gdzie sprzęt jest słabszy a jednak gry które na blaszaku potrzeba mocnych podzespołów tam uciągną spokojnie. Czasami sobie myślę czy jest sens upgradować kompa pod gry jak za pół roku za rok programiści będą skalować gry pod najnowsze karty. Dziś liczy się grafika a nie grywalność niestety ale póki co zmieniam kartę graficzną niedługo a co później będzie zobaczę. Może jak wyjdzie następca Xboxa 360 to jedynym moim PC będzie laptop do roboty. Ale to pewnie parę lat minie :]

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :rolleyes: jesli Gothic3 pojdzie na GT200 w rozdzielczosci 1280x1024 bez zadnej zacinki biore te grafe jak wyjdzie :wink:

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------

cpu-2180 box @2.7

gpu-galaxy 8600gt @750/800(chwilowo)

mobo-msi p-35 neo2-fr

hdd-320 samsung 16mb sataII

ram-2x1GB 800CL5

psu-350w(chwilowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :rolleyes: jesli Gothic3 pojdzie na GT200 w rozdzielczosci 1280x1024 bez zadnej zacinki biore te grafe jak wyjdzie :wink:

o_O Zartujesz prawda? ;] Nie ma sprzetu na ktorym G3 lata bez zacinek i nie ma to nic wspolnego z GPU, nawet GT200 tej sytuacji nie zmieni ;] G# to gnioot. POza tym to jest temat o GTxxx czy o grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Jest dokładnie tak jak napisałeś, na PC nie ma żadnej godnej uwagi gry, już wolę sobie na X360 pograć :D A właściwie jedyną grą która wymaga mocniejszej grafy jest właśnie badziewiasty Crysis, który nie wygląda lepiej od innych gier, a pewnie został specjalnie "spowolniony" żeby ludzie się na nowe karty rzucili, a tak naprawdę to ja jeszcze miesiąc temu we wszystko na full detalach grałem na 7900GTX (oprócz Crysis). A w ogóle sprawa z takimi kartami ma się tak, że jak człowieka już na nie stać, to przeważnie pracuje już za dnia, i nie ma czasu w co zagrać, a jak wcześniej miał czas, to nie miał kasy na kartę :P

Za to jak widzimy wchodzą fani konsol i piszą wypociny. To ja już wolę fanów ATI :wink:

 

A pamiętacie jakąś gre która wykorzystywała 8800GTX w dniu premiery albo zraz po? Bo ja nie. Tutaj będzie podobnie GT280 kupią ludzie którzy chcą pograć w Crysisa w dużych detalach i lubią mieć zapas mocy. Reszta poczeka, aż karta spadnie o kilka stów a ich 8800GTXy nie będą już nadawały się do grania w odpowiednich detalach. To normalne, że na wykorzystanie w pełni tych kart trzeba poczekać zawsze tak było. Trochę cierpliwości nie zaszkodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_O Zartujesz prawda? ;] Nie ma sprzetu na ktorym G3 lata bez zacinek i nie ma to nic wspolnego z GPU, nawet GT200 tej sytuacji nie zmieni ;] G# to gnioot. POza tym to jest temat o GTxxx czy o grach?

 

 

 

zartuje :razz: ale przypomina mi sie sytuacja kiedy weszedl gothic 3 na rynek i kazdemu sie ciela ta gra wiec sporo osob wymienialo sprzet niektorzy specjalnie o ta gre :wink: jak np moj sasiad i ja wymienilismy grafy ja nie szalalem bo tylko skromne 8600gt ale kumpel wybulil sporo kasy na gtx 8800 i tak samo sie cielo jemu jak i mi na identycznych rozdzialkach hehehe :lol2: wydaje mi sie ze teraz podobnie jest z gra Crysis tez sporo osob mysli ze wymiana grafy pomoze pograc w wysokich rozdzialkach dobra zgodze sie ze ta gra nie ma takich zacinek jak g3 ale jakos nie wydaje mi sie zeby na lepszym sprzecie ta gra chodzila w high grywalnosci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to jak widzimy wchodzą fani konsol i piszą wypociny. To ja już wolę fanów ATI :wink:

 

A pamiętacie jakąś gre która wykorzystywała 8800GTX w dniu premiery albo zraz po? Bo ja nie. Tutaj będzie podobnie GT280 kupią ludzie którzy chcą pograć w Crysisa w dużych detalach i lubią mieć zapas mocy. Reszta poczeka, aż karta spadnie o kilka stów a ich 8800GTXy nie będą już nadawały się do grania w odpowiednich detalach. To normalne, że na wykorzystanie w pełni tych kart trzeba poczekać zawsze tak było. Trochę cierpliwości nie zaszkodzi :wink:

To napisz mi kolego, która część mojej wypowiedzi pozwoliła ci pomyśleć, że jestem "fanem konsol" ?? Równie dobrze po twoim poście mogę powiedzieć, że jesteś "fanem PECETA"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...