Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Ohuzo...

 

Ta zasilka wystarczy.

Mam tylko jedno ale....jak mnie pamiec nie myli to p35 obsloguje crossfire a nie sli, wiec nie widze mozliwosci podpiecia dwoch kart nvidi pod ten mostek. No chyba, ze sie cos zmienilo....

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale kolega nie będzie łączył kart w sli tylko przeznaczy tę gorszą-słabszą do liczenia fizyki a to zasadnicza różnica a działa wyśmienicie bo sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to w końcu jest z zasilaniem tych 280GTX.

Czy taki zasilacz Corsair HX520 520W obsłuży tę grafikę i resztę w moim PC?

(Proszę uprzejmie zerknąć na sygnaturę, wymieniając 8800gt na 280gtx ewentualnie 8800gt zostawię do liczenia fizyki - czy ten zasilacz jest wystarczający?)

Jak ja się pytałem, to dostałem odp., że spokojnie uciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohuzo...

 

Ta zasilka wystarczy.

(...)

Sprawdzałeś?

 

(...)

Odpowiedz na pytanie postawione powyżej zanim pójdziemy dalej :wink:

 

 

Jak ja się pytałem, to dostałem odp., że spokojnie uciągnie.

Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, bo mocy ma aż nadto. Problem w tym, że u mnie wygląda jakby zasiłka działała na granicy (bardzo ciepła i dwunastka pływa) :-|

 

Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć mojej tezie? Głównie prośba do mezusj'a!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jakie to napięcie na linii 12 w stresie i idle?? Z tego co widze to na forach ludzie mają naj... z zasilaczami :lol2: . Jak masz wachnięcia do 2% to olewka.

 

 

Edit

 

Nie doczytałem :lol2: , z 12v do 11.5v, czyli to tak na granicy. Szczerze powiedziawszy to mi wygląda , że linia 12v jest oszukana i sama moc zasilacz. Sprawdzałeś napięcie na nie obciążonym molexie?

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle 12,1V, stress spadki do 11,5V daje to jakieś 5% :? pzdr

 

EDIT

Wiesz co, sprawdzałem na molexie pod który podpięty był napęd optyczny, który w czasie pomiaru naturalnie nie pracował. Tabliczka oszukuje na pewno, bo zasilacz ma pojedyncza linię +12V, no ale żeby mogła nieść jakieś 25-30A to już trochę przegięcie na znamionową moc jaką chwali się producent. Swoją drogą mój zasilacz ma już dwa lata i może nowsze rewizje dają radę, ale u mnie jak widać coś nie teges :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś?

Nie sprawdzalem bo nigdy nie mialem takiego zestawu.

Kieruje sie firma i moca zasilacza oraz przyblizonym poborem zestwu od pytajacego, a w takim wypadku zasilacz ma jeszcze zapas mocy czyli jak najbardziej sie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTUJE MÓJ POST . Z POPRZEDNIEJ STRONY :

 

 

"A więc. Posiadam kartę ZOTAC GTX 280 AMP EDITION. mam ją od niedawna. Nie pokoją mnie 2 rzeczy jakie dzieją się z tą kartą

 

1 . Mam podpięty komputer z tą kartą do telewizora LCD ,przez przejściówkę DVI-HDmi ( Nie to że się chwale ale możne być to ważna informacja co do mojego problemu - 52' Calowy telewizor sony bravia)

I w kurza mnie pewien aspekt. O tuż jest to , komunikat który pokazuje się co parę minut , w prawym rogu na ekranie tego telewizora "Nie obsługiwany sygnał audio" Jest tak zawsze nie zależnie co robię na nim .. mur.gif Wiem ,że jest to spowodowane przez ta kartę. Bo wcześniej miałem 8600 GT i nie miałem ,żadnych problemów.Wiem także ,że ta karta podobno ma opcje "wysyłania dźwięku razem z obrazem".

Nie mam kompletnie pojęcia po cholerę to, do pudełka nawet jest dołączony jakiś kabelek ,niby do tego. Ale ja nie używam tego.Mam kartę dźwiękową. X-Fi.i to z niej wysyłany jest sygnał audio.

Wygląda na to jakby kara cały czas wysyłała ,jakiś dźwięk audio , i telewizor nie morze tego odczytać. Próbowałem to wyłączyć z poziomu Tv i kompa .Szukając w ustawaniach Tv i sterach karty. ale nigdzie nie znalazłem nic na ten temat. Morze mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi . ???? Morze miał ktoś taki problem .Jak to wyłączyć.??? icon_confused2.gif

 

2 . Drugim problemem są dziwne dźwięki wydawane przez ta kartę . Podczas uruchamiania niektórych gier,Np:Stalkera.Karta dziwnie "buczy"."piszczy" nie wiem ,czym to jest spowodowane .??? mam tak tylko podczas gier .. mad.gif "

 

Proszę o pomoc

 

 

Mogę prosić o pomoc , jednak kogoś .Bo jednak odpowiedz Firekage mi jakos nie pomogła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo pomiary miernikiem na molexie 12,06V bez obciążenia i teraz uwaga 12,05V przy grze w Crysisa proc nie podkręcony ale grafa tak niestety grafa GTX285 bierze znacznie mniej bo max co zanotowałem to 200W troszkę mało , dlatego postarałem się i obciążyłem zestawik do 260W ale niestety to wszystko co mi się udało odczyty się nie zmieniły dlatego postanowiłem podpiąć miernik do wtyczki zasilającej kartę tam było 12,06V bez obciążenia po maxymalnym obciążeniu 12.02V

Dlatego mnie się wydaje że zasiłka jest super

I odpowiedź ale niestety tylko na drugie pytanie kolegi, karta niestety piszczy i piszczały jej poprzedniczki niema co się przejmować one tak mają najprawdopodobniej jest to spowodowane obciążeniem układu zasilania

Edytowane przez mezusj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...I odpowiedź ale niestety tylko na drugie pytanie kolegi, karta niestety piszczy i piszczały jej poprzedniczki niema co się przejmować one tak mają najprawdopodobniej jest to spowodowane obciążeniem układu zasilania..'

 

Ok . dzięki za odpowiedz .NO niestety będę musiał z tym,żyć jakoś . :unsure:

 

A Prosił bym bardzo o odpowiedz na 1 pytanie .Bo jest to dla mnie bardzo ważne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Wnioskuję, że ten corsair 520hx nie jest jeszcze najgorszy i bez problemu poradzi sobie z modernizacją grafiki.

Pewnie za niedługo też procesor na quada wymienię i z waszych odpowiedzi wynika, że nie mam się o co martwić.

No to fajnie, teraz już tylko znaleźć 280'tkę w dobrej cenie.

 

OT co byście wybrali - kiera Logitech G25 do zestawu z sygnatury czy wymiana grafiki w zamian za kierę ( mam fundusz na tylko jedno z dwojga) ?

 

EDIT: z kąd się biorą opisy na aukcjach/sklepach "UWAGA! Wymagany zasilacz 550W

" odnośnie 280gtx

 

 

 

"...I odpowiedź ale niestety tylko na drugie pytanie kolegi, karta niestety piszczy i piszczały jej poprzedniczki niema co się przejmować one tak mają najprawdopodobniej jest to spowodowane obciążeniem układu zasilania..'

 

Ok . dzięki za odpowiedz .NO niestety będę musiał z tym,żyć jakoś . :unsure:

 

A Prosił bym bardzo o odpowiedz na 1 pytanie .Bo jest to dla mnie bardzo ważne .

Szukaj w sterownikach karty graficznej jakiejś wzmianki/opcji/trigera nt audio/dźwięku i wyłączaj co się da a jest powiązane ze słowem kluczowym czyli "audio"

Jeśli chodzi o telewizor wejdź w menu i gdzieś tam w ustawieniach dźwięku szukaj powiązań ze słowem "HDMI" - odznaczaj wszystko, kombinuj z ustawieniami.

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz problemy z czytaniem :wink: Większość Panów radzących w temacie to teoretycy i faktycznie w teorii jest to bardzo mocny zasilacz, szkoda, że w praktyce już gorzej :D Ale jeszcze się wstrzymam z końcowym werdyktem i spróbuje porobić pomiary przy mniejszym obciążeniu, wtedy oblukam jak ma się linia +12V :wink: pzdr

 

EDIT

Jak zdążyłem napisać powyżej wstrzymuję się z werdyktem do czasu dalszych pomiarów :wink: Kolega ohuzo stwierdził, że zasiłka wystarczy bez problemu i jeszcze chce tam Quad'a pchać, bo opinie user'ów są jednoznaczne. Otóż problem w tym, że nie są! Masz dwie opinie, Ty robiłeś test przy 200W, druga opinia moja przy ponad 300W. Opinie całkowicie odmienne! I jak to rozstrzygnąć?

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żeby mój opis był trudny do przeczytania chyba wszystko jasno opisałem i nie opierałem się o teorię lecz o konkretne pomiary . A problemy to chyba ma kolega chemiczny_ali ze swoim sprzętem, tylko dziwię się że nie oddaje zasiłki na gwarę lub do naprawy bo osobiście to bym się bał trzymać taki nie stabilny zasilacz w kompie

Jeżeli chodzi o opisy w sklepach to są one wygórowane i tak naprawdę to nic nie mówią bo zasiłka może mieć 1000W i będzie miała problemy z tą kartą bo będzie słaba linia 12V a ona jest teraz najważniejsza , natomiast ktoś ma 450W zasilacz i u niego śmiga. Poza tym wiadomo że zapasowa energia się nie marnuje po prostu mamy widełki na to aby coś do kompa dołożyć. Należy zwrócić też uwagę na to że zasilacze mają najlepszą sprawność przy 50-70% obciążenia

Edytowane przez mezusj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tarzam się przed wami i posypuję głowę popiołem :oops:

 

Zrobiłem dogłębne testy od idle (140W ze ściany) poprzez różne gry na Crysis Warhead kończąc (max 410W ze ściany). Wahania napięcia jakie zarejestrowałem to idle 12,13V i maks stres, miernik pokazał spadek do 12,1V :blink: Wychodzi na to, że zasiłka całkiem nieźle daję radę, a moje poprzednie pomiary chyba dodam do archiwum X :wink:

 

Jeszcze raz przepraszam wszystkich za wprowadzenie małego zamieszania :rolleyes: Chyba mnie nie zlinczujecie, co? :sad: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem sklonny nie uwierzyc w Twoja skruche :rolleyes:. Moze zrobiles to dla checy a moze faktycznie zasilacz trzyma napiecia w normach :unsure: .

Po jednym poscie widac, ze jestes sprytny i inteligentny B-).

W kzadym badz razie jak ostatni post jest poparty faktem, to pytajacy o zasilacz ma spokojna glowe.

Na palcach mozna policzyc userow przyznajacych sie do bledu czy niechcianej pomylki.

Brawo !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dajmy koledze spokój przecież przyznaje się do błędu, forum jest po to aby się czegoś dowiedzieć i rozwiać swoje niepewności ja osobiście mam nadzieje że pomogłem . Wiem jak to jest czegoś szukać a zwłaszcza zasilacza z tego co posiadam jestem naprawdę zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiejszego dnia zaczely mi sie pojawiwac czerwone kropeczki...ale tylko na czarnym tle....stawiam, ze to grafa zaczyna fixowac...no chyba ze monitor....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego na Ati i na pewno kropeczki są na innych tłach tylko mniej widoczne , podobno tak jest jak padną pamięci moja poszła na gwarę dostałem nowa i pozbyłem się raz na zawsze Ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musialem miec chyba jakas kiepska sztuke (karty) bo mam na niej full covera EK i backplate EK...a grafa to gyx280 od Evga....

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przetestuje ten trik ;)

Najsmieszniejsze jest to, ze grafe podkrecilem z 2 lub 3 razy do 3dmarkow i to jakies pol roku temu a tak to caly czas chodzila na defaultowych taktach... :/

 

 

Zmniejszylem zegary pamieci, shaderow i gpu i niestety kropy nadal sa.....

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A monitor podmieniales ?.

 

Wracajac do karty...

Moze zmiana biosu zlikwiduje te kropki ?.

Wejdz na mvktech i odszukaj swoja karte i odpowiedni bios. Zrob kopie starego biosu karty na dyskietce (w razie czego) i wgraj nowy.

 

Co innego jeszcze mozna zrobic z karta :unsure: .

 

Aha...przewod z karty do monitora tez podmien.

Zmien rowniez wyjscia w karcie z dolnego na gorne lub odwrotnie.

 

Tak ale kolega nie będzie łączył kart w sli tylko przeznaczy tę gorszą-słabszą do liczenia fizyki a to zasadnicza różnica a działa wyśmienicie bo sprawdzałem

Masz na mysli oczywiscie plyte na p35/45 ?.

Jesli tak to rozumiem, ze wrzucenie np. 8600/9600 do drugiego slotu pci-e w mobo dfi p45 bedzie liczyc fizyke ?.

Ma to sens tzn. czy przyniesie jakies korzysci oprocz wydania pieniedzy ? :lol2:.

Zdaje sie, ze moj kumpel ma do opchniecia 8600 gt za grosze....

Postawie flaszke albo dwie i sprawe zalatwie jak nalezy :lol: .

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna jest płyta główna która posiada możliwość zamontowania dwóch kart graficznych PCI-e żeby było śmieszniej to ta która ma liczyć fizykę ma być z serii minimum 8xxx bo tylko takie mają zaimplementowaną obsługę PhysX natomiast druga to do wyboru do koloru nawet Ati . Ja osobiście próbowałem na GTX280jako główna i GTS8800-512 do fizyki , przyrost w Mirror's Edge jest naprawdę zauważałny dlatego polecam . Polecam również przeczytać wszystkim zainteresowanym TEN temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem inny monitor i odrazu inny kabel i niestety nadal czerwone kropy sa...sprawdzilem takze drugie zlacze dvi i tez nic nie dalo...takze widac, ze to grafa :/

Jak wysle na RMA to przynajmniej zabiore sie wkoncu za zmiane systemu chlodzenia :)

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wlasnie nie wiem jak to bedzie jak zmienie bios, chodzi mi tu o gwarancje. Tez jakos nie wierze, zeby zmiana biosu nagle pomogla wiec narazie jej nie zrobie. Poczekam jeszcze do poniedzialku i grafa idzie na rma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A monitor podmieniales ?.

 

Wracajac do karty...

Moze zmiana biosu zlikwiduje te kropki ?.

Wejdz na mvktech i odszukaj swoja karte i odpowiedni bios. Zrob kopie starego biosu karty na dyskietce (w razie czego) i wgraj nowy.

 

Co innego jeszcze mozna zrobic z karta :unsure: .

 

Aha...przewod z karty do monitora tez podmien.

Zmien rowniez wyjscia w karcie z dolnego na gorne lub odwrotnie.

 

 

 

Masz na mysli oczywiscie plyte na p35/45 ?.

Jesli tak to rozumiem, ze wrzucenie np. 8600/9600 do drugiego slotu pci-e w mobo dfi p45 bedzie liczyc fizyke ?.

Ma to sens tzn. czy przyniesie jakies korzysci oprocz wydania pieniedzy ? :lol2:.

Zdaje sie, ze moj kumpel ma do opchniecia 8600 gt za grosze....

Postawie flaszke albo dwie i sprawe zalatwie jak nalezy :lol: .

 

Kupuję mocniejszą kartę (280gtx) bo w rozdzielczości 1920x1200 gry nie chodzą mi płynnie. Nie kupuję przecież osobnej karty. Co najwyżej mogę sprzedać starą czyli 8800gt i na tym zarobić a nie tracić pieniądze jak napisałeś.

 

W ogóle to ostatnio mało się orientuję w tych nowych grafikach.

Co jest teraz najbardziej opłacalne tzn. cena jakość.

Czy przymierzając się do gtx280 warto dopłacić do gtx285 ? Za tą dopłatą to co zyskuję ?

A ten gtx260(SPileśtam) to co to jest, ile gorszy od 280/85 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bylo do Ciebie tylko do mezujsa :). Mam na mysli wypowiedz dotyczaca karty fizyki.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz do Ciebie:

 

Trudno powiedziec czy warto doplacic do gtx 285 czy brac gtx 280. Zawsze to mniejszy proces technologiczny a co za tym idzie mniej sie grzeje, mniej pradu zere i wyzej kreci.

 

Gtx 260 216 sp jest slabsza od 280/285 bo ma mniej sp 216 - 240, mniej ROP-ow 28 - 32, mniej TMU 72 - 80, wolniejsza szyne pamieci 448 - 512 no i nizsze zegary, ktorych nie bede opisywal, bo to zalezy od producenta karty.

Ogolnie jest slabsza o jakies powiedzmy 15/20 %.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...