Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

To nie bylo do Ciebie tylko do mezujsa :). Mam na mysli wypowiedz dotyczaca karty fizyki.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz do Ciebie:

 

Trudno powiedziec czy warto doplacic do gtx 285 czy brac gtx 280. Zawsze to mniejszy proces technologiczny a co za tym idzie mniej sie grzeje, mniej pradu zere i wyzej kreci.

 

Gtx 260 216 sp jest slabsza od 280/285 bo ma mniej sp 216 - 240, mniej ROP-ow 28 - 32, mniej TMU 72 - 80, wolniejsza szyne pamieci 448 - 512 no i nizsze zegary, ktorych nie bede opisywal, bo to zalezy od producenta karty.

Ogolnie jest slabsza o jakies powiedzmy 15/20 %.

 

Dołączona grafika

Czyli 285 od 280 różni się poborem prądu i teoretycznie da się wyżej przetaktować ?

W skali roku ile to będzie złotówek więcej za prąd?

Różnica w cenie między 280 a 285 to ~400zł. Czy taka też będzie różnica w poborze prądu?

A odnośnie taktowania to np 650Mhz / 2300Mhz odnośnie 280'tki, 700/2500 w przypadku 285'tki ile to będzie więcej fps w przypadku powiedzmy callofduty4 1920x1200 przy tych samych parametrach ?

 

Jeśli ktoś zna odpowiedzi to proszę się podzielić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy spadł niewiele , to samo z oc wzrosło niewiele(~5%). Ale jak kupisz gtx280 z jakieś szrotowej firmy to możesz trafić na padake , w sumie to dotyczy całej serii gt200. Zmiana chłodzenia dość konkretnie zwiększa możliwości oc.

 

Troche pokombinowałem zrobiłem sobie nową zapinke pod s1 pod gt200 , po krótkich testach(czekam na radiatory na pamięci i taśme pod radiatory na mosfety) - temp idle 35stopni i krótki stres dwa przejścia gpu bench w crysisie - 46stopni przy jednym wentylu 12cm(1000obr/min). Myśle , że przy dwóch wentylach będzie można temp karty utrzymać na poziomie 50stopni , nie sprawdzałem oc karty , ale zapewne poszło do góry - zwłaszcza shadery.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband - jakbyś mógł - to daj jakieś zdjęcia tej zapinki. Oraz jak już całość skompletujesz, to też jakieś foty - oraz wyniki. Bo co jak co - ale S1 na GT200 to rarytas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapinka jest dosyć prymitywna , bo nie miałem już pod ręką więcej blachy by zrobić od nowa , bo ta jest troche pogięta ze względu na różne pomysły. Tak jak widać jedna śruba jest nieco pod kątem - żle wywierciłem otwór :lol2: . Wykorzystałem starą zapinke tzn mocowanie zapinki do podstawy , zdjęcia zrobiłem jak już zmontowałem :wink:. Tak jak widać , pcb nieco wygina ku dołowi ze względu na konkretną długość , przydałaby się rozpórka tylko za bardzo nie ma jak jej zamontować.

 

 

post-21833-1237400303_thumb.jpg

 

post-21833-1237400537_thumb.jpg

 

post-21833-1237400784_thumb.jpg

 

 

Co do temperatur idle 36stopni , stres 52 stopnie przy jednym wentylu 12cm po dodaniu drugiego niezbyt wydajnego 8cm wentyla spadła do 50stopni. Temp sekcji faza 1 - 66stopni , 2 - 67 , 3 - 68. Myśle , że 2*12cm będzie optymale i ciche. Względem stockowego chłodzenia puszczonego na 55% temp spadła o 12stopni w stresie B-) , oc shaderów podskoczyło z 1512 do 1566mhz , pamięc z 2650 do 2700mhz , ropów jeszcze nie męczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie sprawdzić u Siebie jakie macie temperatury regulatorów napięcia - ja mam blok EK FC280GTX i tempy sięgają ponad 100 st C - kontakt między blokiem a regulatorami jest kiepski, ale bardziej docisnąć się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie sprawdzić u Siebie jakie macie temperatury regulatorów napięcia - ja mam blok EK FC280GTX i tempy sięgają ponad 100 st C - kontakt między blokiem a regulatorami jest kiepski, ale bardziej docisnąć się nie da.

Tak jak już Ci pisałem nie zakłada się termalpadów na pamięci... one skutecznie odpychają blok od rdzenie i sekcji zasilania i dlatego masz takie a nie inne temperatury.... ściągaj jak najszybciej to i zakładaj normalnie tak jak w instrukcji EK :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zmiana w NiBiTor zakladce EXTRA na chocby 1.2v nic nie da? i mam ciekawostke na win xpsp3 grafa lata max 720/1550/1150 a na win 7 juz 740/1575/1150,od czego to zalezy

Tylko prócz ropów nic podkręciłeś(20mhz) , przy 1550 shadery masz na 1566 następny skok jest dopiero przy 1620. Karta kręci się normalnie , ktoś ci nawciskał kitów , że 55nm lepiej się kręcą. Pamięci w 55nm gtx260 kręcą się kiepsko , bo zapodali kości samsunga. Teoretycznie zmiana w nibitorze powinna podnieść napięcie , musisz to sprawdzić w praktyce. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side....jak albo czym sprawdzic zmiane napiecia na gpu, gdy podnosze ta wartosc w nibitorze ?.

Dodam, ze przed i po podniesieniu napiecia w nibitorku, mozliwosc ocowania gpu jest wlasciwie identyczna.

Przyznam, ze troche mnie zazdrosc zzera jak patrze na wartosci gpu w kartach gtx 285 producentow evgi...moj gigabyt stabilnie chodzi tylko na 701-707 :(, tam nawet na 740 gpu lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side....jak albo czym sprawdzic zmiane napiecia na gpu, gdy podnosze ta wartosc w nibitorze ?.

Dodam, ze przed i po podniesieniu napiecia w nibitorku, mozliwosc ocowania gpu jest wlasciwie identyczna.

Przyznam, ze troche mnie zazdrosc zzera jak patrze na wartosci gpu w kartach gtx 285 producentow evgi...moj gigabyt stabilnie chodzi tylko na 701-707 :(, tam nawet na 740 gpu lata.

U mnie nawet GTX 280 od EVGA przechodzi Vantage przy 792/1620/1334 :wink: ale wiecej nawet nie pomaga podniesienie v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet GTX 280 od EVGA przechodzi Vantage przy 792/1620/1334 :wink: ale wiecej nawet nie pomaga podniesienie v...

Oh shit dojechala do prawie 800 ?? ale to z vmodem czy seria??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side....jak albo czym sprawdzic zmiane napiecia na gpu, gdy podnosze ta wartosc w nibitorze ?.

Dodam, ze przed i po podniesieniu napiecia w nibitorku, mozliwosc ocowania gpu jest wlasciwie identyczna.

Przyznam, ze troche mnie zazdrosc zzera jak patrze na wartosci gpu w kartach gtx 285 producentow evgi...moj gigabyt stabilnie chodzi tylko na 701-707 :(, tam nawet na 740 gpu lata.

Tylko miernik , bo niestety te pwm na na nowych gtx260 i 285 nie mają możliwości zmiany napięcia pod windą oraz monitoringu napięcia. Masz karte bez tej blachy także masz dostęp bez problemowy do pcb.

 

Oh shit dojechala do prawie 800 ?? ale to z vmodem czy seria??

Woda wodiczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side...w takim razie nie bede kombinowac z vcc gpu. Dla podniesienia parunastu mhz nie warto ingerowac w vmody (nibitor nie dziala to tylko vmod by pozostal).

Co innego miec 700 mhz na gpu a co innego 800 mhz....tu jest spora ruznica, a to z szybkimi pamieciami daje efekty.

 

Kumpel Blacwhite zalozyl LC na gpu i powiem, ze wyglad jest rewelacha no i temperatury po dokladnym zalozeniu bloku ma bardzo przyzwoite.

Tym bardziej, ze chlodzi gpu i cpu na jednej pompce.

 

Niestety nie stac mnie na wydatek zedu 600/700 zlotych...zal.

 

Fotka LC od kumpla...chyba sie nie pogniewa :rolleyes:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przede wszystkim dobra cena i całkiem fajny wygląd.

I glosniejsza od referenta , recenzja na TechPowerUpie.

 

To tylko wyglada , jesli dobrze pamietam to ona nie ma tez zegarow 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Palit i Gainward to to samo. Jeden typ z PCL pisal , ze "nie jest to nawet az tak glosne" i potwierdzi tez to , ze Geniek nie ma 2d tak samo jak Palit - to jedna firma i te same karty z innymi naklejkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...