Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Nie pisal o tym , a wiec nie wiem :] Ponoc bawil sie riva ale pod katem ciszy bo jak mowilem - ciche to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I glosniejsza od referenta , recenzja na TechPowerUpie.

 

To tylko wyglada , jesli dobrze pamietam to ona nie ma tez zegarow 2D

Dołanczam się do pytania ponieważ zastanawiałem się właśnie pomiędzy Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 a GeForce with CUDA GTX 260 Core 216 EVGA 896MB (PCI-E) (55nm) SSC.

Zegary sa akurat równe tylko zależało mi na ciszy!!, ewentualnie który GTX260 jest najcichszy przy dobrych zegarach?

 

Edit: Dzięki adimery :wink:

Edytowane przez Sowson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem pare dni temu karte graficzną z 8800gts na gainwarda 280gtx. Robiłem pierwsze testy w 3demarku06 i chciałem się dowiedzieć czy ten wynik jest w normie?

System xp professional 32 bit service pack3

post-143376-1238278894_thumb.jpg

Ustawienia takie jak w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Trzeba bylo sobie byle jaka , pierwsza lepsza gre z brzegu sprawdzic , a nie patrzec na bezuzyteczne 3d smark pointsy...

 

Crysis w natywnej 22 cali itp. i juz wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem pare dni temu karte graficzną z 8800gts na gainwarda 280gtx. Robiłem pierwsze testy w 3demarku06 i chciałem się dowiedzieć czy ten wynik jest w normie?

System xp professional 32 bit service pack3

Wysoko poszedl gpu :blink:.

Wynik w pozadku.

Mam praktycznie identyczny przy procku 4.3 ghz.

Podkrecil bys jeszcze pamieci na 1400 mhz i przekroczysz 20 k w marku 06.

Na karcie masz wode postawiona ?.

 

Aha...teraz widze :D.

 

Pokazalbys jak to wyglada, bo sam chce zwodowac gtx-a.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem pare dni temu karte graficzną z 8800gts na gainwarda 280gtx. Robiłem pierwsze testy w 3demarku06 i chciałem się dowiedzieć czy ten wynik jest w normie?

System xp professional 32 bit service pack3

Ustawienia takie jak w sygnaturce

spoko wynik ale w 06 ma spore znaczenie procek :wink: u mnie na tej samej grafie tyle ze już z quadem mam ponad 21k :wink:

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos kto posiada 2 monitory moglby mi powiedziec czy mu tez wlacza sie automatycznie tryb 3D jak wlaczy drugi monitor?

Przy 2 moniotrach nie ma trybu 2D u mnie :(

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos kto posiada 2 monitory moglby mi powiedziec czy mu tez wlacza sie automatycznie tryb 3D jak wlaczy drugi monitor?

Przy 2 moniotrach nie ma trybu 2D u mnie :(

To jest błąd w sterach , zarządzanie energii po vistą od premiery gt200 po dzisiejszy dzień nie zostało naprawione. Już wiem dlaczego nvidia nie stosowała trybu 2d w serii 8/9 :wink:

 

Musiałbyś wymusić na stałe tryb 2d poprzez rive już o tym pisałem w temacie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w 88gt nie mialem tego problemu .. byly wlaczone caly czas ...

tu nawet nie tylechodzi mi o prąd co o grzanie sie karty...

 

moge prosic o link do posta w ktorym pisales o wymuszeniu trybu 2D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

 

widzialem wczesniej foty ze kombinowales cos z blokiem wodnym na GTX 260

mam F2G i zastanawiam sie czy jak załoze go (przy customowej zapince) na grafe zaloze radiator na nvio i ram to sekcja zasilania bez owiewu wytrzyma?

Nie widzialem takich malych radiatorków nigdzie niestety....

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie by ileś tam wytrzymała, kwestia ile by to "ileś" wyniosło ;) ogólnie ciężko "oradiatorować" zasilanie na GTX 260/280, bo jest porozrzucana na karcie; dużo łatwiej jest teraz na 55nm kartach gdzie zasilanie jest zebrane w jednym miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie evga mają gware 10lat , rozchodzi się o literki na końcu numeru seryijnego , ale te tanie evga nie mają tak długiej gwary.

chodzi mi o serie 260/285,295.Jeszcze jedno jeśli wiesz ile miesięcy daje BFG .Bo raz piszą 10 lat a później czytam i widzę 5lat czyli jeśli dobrze myślę 10 lat na USA i 5lat na Europe ?.

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/silenx_ixg80ha2/

 

Pasi także na gt200 , ale cena za wysoka. Ale duży plus tego chłodzenia to uniwersalność.

tylko w PL raczej się nie pojawi,a szkoda,dlaczego nie da się kupić taniego chłodzenia do serii 200 :angry: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Moim zdaniem nie. Obecie najsensowniejszą kartą NV jest ta - http://kdo.pl/product_info.php/products_id/61287

 

Kręci się bez żadnych problemów do ponad 700/1500/1250, świetne chłodzenie, lepsze od referencyjnego. Jedyna wada to że nie ma trybu 2D. Być może da się zmodyfikować BIOS, ale nie wiadomo czy można obniżyć napięcie, a samo zmniejszenie taktowań aż tyle nie daje. W idle karta pobiera 15-20 W więcej od referenta.

 

Cena po prostu powala. We wrześniu 2008 za zwykłą 260-tke dałem 700 zł, a wtedy dolar był po ok. 2.20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...