Jump to content
cavarr

Geforce GTX 260/280

Recommended Posts

Zainstalowanie 185.68/Vista_x64 nie pomogło, ale..

Zacząłem wyłączać różne badziewia, co mam w tray'u i znalazłem winowajcę: Rockstar Games Social Club :D

Kilka razy sprawdzałem. Odpalenie go powoduje przejście karty na stałe w 3D. Wyłączenie skutkuje natychmiastowym 2D.

A podejrzewałem Skype'a, bo niedawno już miał wpadkę z blokowaniem gier.

Edited by MariuszDW

Właśnie ja również zaobserwowałem dziwny objaw. Po włączeniu jakiejkolwiek gry gdy się ją zakończy komputer nie przechodzi w 2D, dopiero po restarcie systemu , próbowałem na różnych sterownikach i lipa. Natomiast jak włączę jakąś aplikację która wykorzystuje 3D po jej zamknięciu niema problemu z przejściem w 2D. Mój system to Vista 64

Jakimś RivaTunerem, czy czymś. Ja korzystam z EVGA Precision. Można też GPU-Z (tylko trzeba mu dać continue refreshing screen this screen while.., bo inaczej nie będzie odświeżał, jak okno nie będzie aktywne).

Ja spróbowałem tym sposobem, włączyłem HL2, wyłączyłem i wygląda na to, że jest w porządku - rdzeń spada o ponad połowę, pamięci o ok. 3/4. Jest to o tyle dziwne, że mam Gainwarda 260 216sp, a podobno na tej karcie miał nie działać tryb 2D ... Sterowniki 182.50

Edited by Julo

U mnie (185.68/Vista_x64) jednak nie działa do końca, jak powinno. Przy odtwarzaniu filmu nie ma tego pośredniego trybu "2.5D", tylko wali pełne 3D natychmiast po włączeniu Media Player Classic i tak mu zostaje, nawet gdy film zastopowany. Dobrze, że chociaż powraca do 2D po zamknięciu odtwarzacza.

Mam pytanie otóż mam gtx 285 + asus p5e x38 + q9700 @ 3.2 + 4GB ram apogee i mój wynik na marku vantage to 14300 co jest ok wg mnie ale... zastanawia mnie czemu na świeżym win xp sp3 i marku 2006 mój wynik to zaledwie 12 tys z kawałkiem? wiecie czym może to być spowodowane ?

U mnie (185.68/Vista_x64) jednak nie działa do końca, jak powinno. Przy odtwarzaniu filmu nie ma tego pośredniego trybu "2.5D", tylko wali pełne 3D natychmiast po włączeniu Media Player Classic i tak mu zostaje, nawet gdy film zastopowany. Dobrze, że chociaż powraca do 2D po zamknięciu odtwarzacza.

Nie działa ci dobrze zarządzanie i tyle :wink: , umnie działa tak jak potrzeba pod vistą 32bit.

Mam pytanie otóż mam gtx 285 + asus p5e x38 + q9700 @ 3.2 + 4GB ram apogee i mój wynik na marku vantage to 14300 co jest ok wg mnie ale... zastanawia mnie czemu na świeżym win xp sp3 i marku 2006 mój wynik to zaledwie 12 tys z kawałkiem? wiecie czym może to być spowodowane ?

no nie wiem ... ja na gtx260 mma 14.2 w 06 i kolo 13k w vantage (karta podkrecona 771/1566/1242)

procek jak w podpisie .. powinienes miec wiec pkt

Edited by Chaos

/.../

Ambient occlusion to metoda cieniowania używana w grafice trójwymiarowej która pomaga w dodawaniu realizmu do lokalnych refleksów modeli przez odszukanie miejsc słabnięcia światła należacego do occlusion. Ambient occlusion próbkuje w celu przybliżenia drogi promieni świetlnych w prawdziwym życiu, szczególnie te które są normalnie uważane za powierzchnie bez odbić, na przykład, przenikanie promieni światła przez małą szczelinę w zasłonie do przyciemnionego pokoju może odrobinę oświetlić cały pokój, a nie tylko te ścieżkę światła przechodzącą przez szczelinę.....

Po prostu nie widzę tego w Panelu sterowania Nvidia. Jest "Filtrowanie anizotropowe - Pod kontrolą aplikacji" itp. ale nie widzę "Ambiennt Occlusion - wył."

Jak się to nazywa po polsku bo nie widzę tego ;) 185.68 international + Vista x64

Po prostu nie widzę tego w Panelu sterowania Nvidia. Jest "Filtrowanie anizotropowe - Pod kontrolą aplikacji" itp. ale nie widzę "Ambiennt Occlusion - wył."

Jak się to nazywa po polsku bo nie widzę tego ;) 185.68 international + Vista x64

Ja ten oclusion widzialem tylko w jednym sterowniku i to do xp 32 bit.

Aktualnie korzystam z sterownika 182.50 i tez tego nie ma.

Tu by musial sie wypowiedziec Sideband. On szpera w sterownikach :D.

EDIT:

Zainstalowalem sterowniki 185.68 do win 7 i jest ten oclusion :).

Edited by Misquamaqus

Bez jaj, ta polska język panela sterowanie to jest po prostu porażka jakaś. Nie wiem jak można tego używac. Niech jeszcze dadzą "antyząbkowanie" itp i będzie full wypas.

Chciało by się komuś zrobić jakieś porównawcze screeny z tym ambient occlusion on/off?

Ambient occlusion dostępny jest tylko pod vistą i win7 , przykładowo w crysisie działa tylko pod dx10 :wink: . Tylko szczerze to nie wiem , po co sobie zawracać gitare tym bajerem.

Edited by sideband

To w takim razie jakim cudem ten efekt działa w grach DX9, skoro jest dostępny tylko pod Vistą/7?

Tak czy inaczej osobiście wydaje mi się nie warty poświęcania połowy wydajności, w większości przypadków nawet najlepsza jednoprocesorowa karta nie wystarczy do zapewnienia pełnej płynności, a dodam że dla mnie w każdej grze w pełni wystarcza 30 FPS, i wręcz wolę niż 60 FPS, co wygląda sztucznie.