Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze o 2D/3D

 

Nie działa tryb 2D w GAINWARD Geforce Gtx 260?

 

https://ssl.allegro.pl/item612399551_gainwa...mple_216sp.html

 

EDIT:

 

Fakt, nie posiada 2D. Może już było:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...mp;limitstart=1

 

Ciekawe czy tyczy się to też Palit'a GeForce GTX 260 SP216 Sonic . . .

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co ja mam za dziwnego gtx260? Gpu-z pokazuje 216 jednostek, ale 65nm i teraz sam już nie wiem jaką mam wersję. Czy mnie oszukano w sklepie, bo mówiłem, że chce tą najnowszą wersję. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Masz 65nm - A1. 55nm maja B1. Na twoim miejscu to ja bym sie cieszyl - 216C + Volter na pokladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sterowanie napieciem spod Windy czego 55nm juz nie maja, grubsze pcb oraz blache na tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze sterowniki w wersji 185.81 beta rozwiązały problem z przełączaniem w tryb 2D mojego Asusa ENGTX280 w momencie gdy miałem włączone Aero w Windows7. W poprzednich wersjach sterowników miałem non stop taktowanie 3D, niezależnie od aplikacji i pomagało tylko przełączenie się w interfejs Basic lub Classic, po instalacji tej wersji problem ustąpił i taktowanie pięknie schodzi do trybu 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dzieki

 

3273691[/snapback]

Najnowsze sterowniki w wersji 185.81 beta rozwiązały problem z przełączaniem w tryb 2D mojego Asusa ENGTX280 w momencie gdy miałem włączone Aero w Windows7. W poprzednich wersjach sterowników miałem non stop taktowanie 3D, niezależnie od aplikacji i pomagało tylko przełączenie się w interfejs Basic lub Classic, po instalacji tej wersji problem ustąpił i taktowanie pięknie schodzi do trybu 2D.
Hehe , odpal jakas gre starsza , ktora ma max 1280x1024 - skalowanie nie dziala na nich... Od razu odpalaja sie pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to albo , ze jest blad w taktach , albo ze Genka oc to 216C , bo u Gigabyte oc znaczy i 216C i 630 na GPU wzgledem 576 oraz ocniete hadery .

ja mam Gigabyte OC .. i jest 216sp ale takty sa normalne 576/1242/999(czy tam 1998 jak kto woli)

symbol grafy GV-N26OC-896H-B

 

p.s: mam taka druga do sprzedania za 650zl jakby ktos chcial (lata 700/1500/1200)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Prócz ciebie to nikt nie ma tego problemu , troche ludzisków przewineło się w temacie na guru3d i nie mają tego problemu ze skalowaniem :wink: .

Cuda ;)

 

ja mam Gigabyte OC .. i jest 216sp ale takty sa normalne 576/1242/999(czy tam 1998 jak kto woli)

symbol grafy GV-N26OC-896H-B

 

p.s: mam taka druga do sprzedania za 650zl jakby ktos chcial (lata 700/1500/1200)

Tez mam Gigabyte GTX260 i ten sam model , ktory masz Ty , u mnie masz tak :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gigabyte jest tragiczną firmą pod względem opisów kart. Nigdy nie podają taktowań, nigdy nie podają procesu technologicznego. Ani na stronie, ani na pudełkach. Do tego modeli każdej karty jest pełno, i w większości nie wiadomo czym się różnią (zwłaszcza że często różne modele mają tyle samo pamięci i to samo chłodzenie). Nawet w sklepach ciężko znaleźć dokładnie info o tych kartach.

 

Póki co jedynym pewnym źródłem 55 nm 260-tek jest EVGA. W przypadku reszty to kompletna niewiadoma. Największa wina jest tu NVIDII, bo powinna zmienić oznaczenie w przypadku istotnej zmiany jak np. zmiana procesu technologicznego. Karta się powinna zwać 265 (w końcu jest 285 w 55 nm), albo chociaż 260+ czy coś tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ja mam Gigabyte OC .. i jest 216sp ale takty sa normalne 576/1242/999(czy tam 1998 jak kto woli)

symbol grafy GV-N26OC-896H-B

 

p.s: mam taka druga do sprzedania za 650zl jakby ktos chcial (lata 700/1500/1200)

O , soreks , pomylilem nazwy , moja to :

-z pudelka

12bb3-n2608h-00r. Na pudle masz napisane 216C.

-z kodu sklepu:

gv-n260oc-896h

 

W manualu jest rev 1.03 12mm-nx268b-103r

 

 

Jednak taktowania w ogole nie znalazlem :lol2: , a wiec mam fuksa :lol2:

 

 

Ps - B wg. manuala ma dodana przelotke hdmi ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Gigabyte GTX260 i ten sam model , ktory masz Ty , u mnie masz tak :

[ i m g ]http://i42.tinypic.com/110vus5.jpg[ / i m g ]

a to dziwne .. na GOOC 2009 w pradze wszystkie 14 teamów łacznie z naszym mialo 260 OC gigabyte i kazdy mial taka jak ja

 

Dołączona grafika

 

masz jakis inny revision

 

zreszta to akurat dla mnie nie ma znaczenia grafa lata 771/1620/1242 :>

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a to dziwne .. na GOOC 2009 w pradze wszystkie 14 teamów łacznie z naszym mialo 260 OC gigabyte i kazdy mial taka jak ja

 

Dołączona grafika

 

masz jakis inny revision

 

zreszta to akurat dla mnie nie ma znaczenia grafa lata 771/1620/1242 :>

Mam inny bo TY masz 65nm , a ja mam 55nm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że 65 nm ma stockowe zegary, a 55nm gpu 630 :| W końcu Gigabyte ;D W sumie 55nm i tak ma podniesione w stosunku do 65nm ?

Nvidia namieszała ... najpierw 192sp, potem 216sp ... Teraz przejście na 55nm, do tego różne podkręcone wersje, róznych producentów i ktoś kto w tym nie siedzi ma mega problem. BFG nazwało sobie maxcore, gigabyte oc, zotac z dwójeczką do potęgi ... itd. Evga niby zmieniła naklejkę na karcie (wiadomo inne chłodzonko), ale np. pudełko jest prawie takie samo jak w 65nm. Dobrze, że przynajmniej jest napisane jaka to wersja.

Ja osobiście nie widziałem np. Asusa 65nm z 216sp :| Nie wiem kompletnie czym różni się wersja 65 od 55nm nie mówiąc o shaderach. Chodzi mi oczywiście o wygląd samej karty/pudełka.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z tego co mi wiadomo to Asus chyba w ogole nie ma 55nm , albo ich w sklepach - ja nie widzialem , a tylko 65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe , odpal jakas gre starsza , ktora ma max 1280x1024 - skalowanie nie dziala na nich... Od razu odpalaja sie pasy.

Odpaliłem Quake2 z rozdzielczością 12coś na 960, włączone skalowanie nVidia, pasów nie stwierdzono, obraz przeskalował się automagicznie do 1680x1050. Czyli SOA #1: Dziwne, u mnie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zieger - 55 nm nie mają pokrywy na tylnej części karty, dlarego że mają inne PCB i wszystkie kości pamięci są już po jednej stronie. Na 65 nm kości sa po obu stronach dlatego są zakryte pokrywą. Jeśli sie ma dostęp do wyglądu karty, czy fotek tylnej strony to od razu można stwierdzić jaka to wersja. Niestety po pudełkach i opisach poza EVGA się tego sprawdzić nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sens żaden. Jedyna gra która wykorzysta większą ilość pamięci to obecnie GTA IV, choć nie wiem ile to da przy wydajności tej karty. Nie widziałem porównań w tej grze.

W 2560x1600 widać raczej nie grasz, więc szkoda kasy. Lepiej w chłodzenie zainwestować.

 

Zastanawiam się jak wypadło by chłodzenie na tym Gainwardzie Golden Sample jak by odkręcić stockowe wentyle i zamontować jakąś 120-tkę. Czy ktoś ma ta kartę i chciało by mu się porównać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kupiłem właśnie Gainwarda GS 896MB :] przypuszczam że jeszcze dzisiaj sprawdzę jak to wygląda ze 120mm bo karta ze stockowymi wentylatorami raczej nie zmieści mi się. Jak wrócę do domu to zobaczę jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...